PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה חוזרת - התנעה לקויה של האוטו

סמי&סמי
18-05-09, 20:36
חברים שלום,
יש לי ג'יפ מסוג סמוראי שנת 95, לפני כשלושה שבועות נתקלתי בתופעה חדשה באוטו של אי יכולת התנעה.
תאור התופעה:
האוטו עמד בחניה כשבוע ללא תזוזה (לא נשכחו אורות או כל צרכן אחר שיכל לגמור את המצבר) בהדלקת הרכב כל אורות הבקרה בלוח השעונים עבדו כנדרש ולא הופיע חיווי לשום תקלה.
בסיבוב המפתח בתוך הסוויטץ לא נשמע כל רעש של הצתה (בדומה למקרים של חוסר מצבר שבהם נשמע רעש) האוטו פשוט דומם.
ביצעתי בדיקה למצבר על ידי הפעלת האורות באוטו והפעלת הרדיו ונראה שהכל שמיש.
גם ניסיון שני ושלישי להתנעה ניכשלו.
בניסיון רביעי חיברתי כבלים לאוטו והתנעתי בעזרת רכב סופה ההתנעה נקלטה מידית.
לאחר התנעת הרכב נסעתי לחשמלאי רכב שיבדוק את שמישות והמצבר שמיש כמו כן אציין שהמצבר כבן שנתיים ולמשך שלוש שבועות התופעה נעלמה.
היום התופעה חזרה בשנית כאשר במהלך נהיגה, האוטו כבה עקב שחרור מהיר של הקלאץ (כן נתנתי לצעיר לנהוג ברכב...) בניסיון ההתנעה הראשון ברכב שוב הופיעו כל נורות החיווי כנדרש אך בדומה לפעם קודמת לא נשמע כל רעש של הצתה.
בניסיון שני חברנו כבלים כדוגמת הפעם הקודמת אך בניגוד לפעם הקודמת במקרה זה הכבלים לא עזרו.
ביצעתי בדיקה על כלל הפיוזים באוטו ואין אף פיוז שרוף גם במקרה זה המצבר שמיש לגמרי, הרדיו והאורות עבדו כנדרש.
כדי להתניע את הרכב דירדרנו את האוטו במורד מידרון האוטו היה בהילוך שני, כבר בתחילת ההידרדרות המנוע תפס והחל לעבוד כנדרש.
לאחר נסיעה של כמה דקות כיביתי את האוטו וניסיתי להתניע בשנית ואוטו התניע ללא כל בעיה.
ביצעתי עוד מספר בדיקות של כיבוי והתנעה והכל נראה שמיש.
אשמח לשמוע את דעתכם לפשר התופעה והצעתכם כיצד ניתן לפתורה, באם למישהו ארע מקרה דומה אשמח להכוונה כיצד ניתן לפתור את הבעיה.
זקוק לסיוע, תודה מראש.

itay
18-05-09, 21:32
אהלן,

מניסיון ברכב האישי שלי ועוד כמה שאני מתעסק איתם, בדוק את כבל המינוס שיוצא מהמצבר לכיוון המנוע והבודי וכן את כבל הפלוס שיוצא מהמצבר לסטרטר. ממליץ מאוד לעשות כבל מינוס נפרד, עבה לסטרטר. ההתנעה תשתפר פלאים באם המצבר תקין.

איתי.

-->