PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוזוקי סמוראי. כדאי או לא כדאי??

עמרי
04-06-04, 19:59
טוב , אז אני נהג חדש ותפרן שמת לקנות אוטו שגם יהיה זול , גם לא יאכל יותר מדי דלק וגם יתאים לשטח (לא טיפוס מטורף על סלעים אלא יותר חוף הים ויערות הכרמל). ואני גם רוצה אוטו פתוח. לעניות דעתי (והיא באמת ענייה) האוטו שהכי מתאים לדרישותיי הוא סוזוקי סמוראי מדגם ישן. האם למישהו יש רעיונות אחרים למכונית שיכולה להתאים לי? והאם הסוזוקי נחשב לאוטו טוב ואמין?

זאביק
06-06-04, 15:31
לא יודע אם קראת את הכתבה הזו, אבל תתחיל ממנה
http://www.jeepolog.com/j6tech_cheap_jeep.htm

סמוראי הוא רכב אמין וכיפיי.
תעלעל בדיונים בפורום סמוראי, רוב התשובות לשאלות שלך שם.

נמרוד
06-06-04, 21:36
טוב , אז אני נהג חדש ותפרן שמת לקנות אוטו שגם יהיה זול , גם לא יאכל יותר מדי דלק וגם יתאים לשטח (לא טיפוס מטורף על סלעים אלא יותר חוף הים ויערות הכרמל). ואני גם רוצה אוטו פתוח. לעניות דעתי (והיא באמת ענייה) האוטו שהכי מתאים לדרישותיי הוא סוזוקי סמוראי מדגם ישן. האם למישהו יש רעיונות אחרים למכונית שיכולה להתאים לי? והאם הסוזוקי נחשב לאוטו טוב ואמין?

כן, זה האוטו שמתאים לך.

עמרי
07-06-04, 00:21
תודה לך על התגובה , נמרוד. ייבשו אותי פה איזה יומיים...
אז הסוזוקי סמוראי לא ידוע כעושה בעיות?!

אלון_ק
07-06-04, 00:43
אני לא עניתי משום שלדעתי יש תשובות כבר לשאלות האלו. חפש בפורומים, בפרט בזה (סוזוקי) ובפורום לג'יפאים מתחילים, תמצא המון מידע. מאחר ואתה כאן כבר יומיים וכנראה כבר עשית זאת:

לדעתי יתאים לך הרכב. אמינות גבוהה, כמו כל היפנים, חלפים זולים וכד'.

"דגם ישן" כהגדרתך יעשה יותר בעיות מחדש. אין רכב שלא מתקלקל, גם סמוראי. הוא פשוט שביר פחות, כי הוא לא שוקל הרבה ואין לו הרבה כח.

לדעתי, אם תקציבך מאפשר, שווה לך לבדוק ויטארה קצרה. יותר נח בהרבה, יותר מרווח מחייה, עובר הכל, חסכוני, אמין ועונה על דרישות העבירות שלך בפרט.

משפחה? ילדים? תקציב?

עמרי
07-06-04, 11:15
התקציב זה משהו בין 5 ל-15 גג 20 אלף. והוא אמור להספיק לי ולעוד כמה חברים(ברור שעדיף כמה שיותר מקום אבל אבל יש בעיות תקציב).
הבנתי שלאוטו יש ביצועי כביש עלובים ביותר (עם כל הכבוד שיש לי אליו) ואני שואל האם ניתן לשפר מעט את ביצועיו עם שיפורים של אלפים בודדים?
בתודה מראש

זאביק
07-06-04, 11:45
הבנתי שלאוטו יש ביצועי כביש עלובים ביותר (עם כל הכבוד שיש לי אליו) ואני שואל האם ניתן לשפר מעט את ביצועיו עם שיפורים של אלפים בודדים?
בתודה מראש

הרכב מאיץ, מסוגל לעקוף, משייט בכיף ב-100 קמ"ש, ניתן גם לנסוע יותר מהר . . .
אבל, הוא לא פרארי וגם לא מזדה לנטיס (מצד שני, פרארי לא מסוגלת לעלות את מעלה עשוש, אלא אם תבוא מאווווד מהר . . . )

מה אתה רוצה לשפר ? פתיחות ? תאוצה בין רמזורים ?

רכב שטח אמיתי (לא רק סמוראי) הוא לא רכב ספורט. הוא גבוה, צר, כבד. זה אומר סגנון נהיגה אחר. תתרגל.

עמרי
07-06-04, 13:35
אני מבין ואני לא מצפה מרכב שטח שיטוס כמו מכונית ספורט אבל קראתי בנתונים של סמוראי שהוא עושה 0-100 בסביבות ה 22 שניות :!: שזה נשמע לי ממש כמו גרוטאה שלא זזה. אז הייתי רוצה לשמוע מבעלי סמוראי האם האוטו באמת איטי כמו שמשתמע מנתוניו??

ובתגובה לשאלתו של זאביק: הייתי רוצה להגיע איתו לרמת ביצועים סבירה , משהו כמו משפחתית ממוצעת ומטה. האם זה אפשרי?(כמובן בהתאם לתקציב ההשקעה הדל שיש ברשותי)
בתודה מראש

עודדוש
07-06-04, 13:58
שלום,
אף פעם לא לקחתי זמנים אבל זה בטח נמדד במישור או אפילו ירידה קלה כי זה לא קל להגיע ל 100 וגם לפעמים לא נעים. אל תתפלא אם את העליות לכרמל תעשה בשלישי. לא ההיתי מגדיר את האוטו כגרוטאה אבל בשבילך עגלה נשמע יותר טוב. בכביש תצטרך להתרגל לסוע בצד בצד ימין בניחותא כי גם אם תרצה לא תוכל למהר.
אם קצת מבאס אותך נתוני הכביש שלו אני בטוח שבשטח תבוא על סיפוקך.
בצלחה
ולהתראות

נמרוד
07-06-04, 14:48
כן, הסמוראי הוא גרוטאה שלא זזה ביחס לכל מכונית פרטית שנהגת בה אי פעם.

-------------ברוך הבא לעולם השטח. המושגים שונים לגמרי. 0-100 לא מעניין פה אף אחד, גם לא מהירות סופית.

זאביק
07-06-04, 15:02
לג'ימני לוקח 16.8, נתוני יצרן
http://www.motocar.co.il/motocar/model/tech_details.asp?id=10507&node_id=588

אז אני מניח שלסמוראי לוקח יותר. נניח 20 שניות, 22 שניות.
לדיפנדר לוקח יותר (נתוני יצרן, TD5, 18ץ8 שניות).

זו לא עגלה, זה נוסע, ואפילו טוב.
זה לא יהיה כמו משפחתית, ולו בגלל שאתה צריך להעביר 5 הילוכים עד שתגיע ל-100 קמ"ש.

הכי פשוט, תחפש מישהו עם סמוראי ליד מקום מגוריך, תבקש סיבוב התרשמות.
יותר טוב מזה ?

סוזי המשתוללת
07-06-04, 17:02
אפשר לשפר ואפילו לא בעלויות גבוהות אבל בשביל מה
סמוראי נוסע בלי שום בעייה בקצב הכללי של התנועה ואני יכול גם להעיד שמעולם לא עיכבתי יותר מדי את אלה שמאחורי ברמזור
להפך תראה את הצד החיובי שבעניין (חצי הכוס המלאה )
לפי השאלות אתה נראה לי נהג צעיר כך "שחולשותיו" של הסמוראי יסייעו לך לשמור על הרשיון
ו"תכונותיו " הרעות (גבוה צר "לא יציב") יסייעו לך לשמור על חייך כי הם יגרמו לך להוריד את הרגל מהגז

חנן א.
07-06-04, 17:06
"תכונותיו " הרעות (גבוה צר "לא יציב") יסייעו לך לשמור על חייך

כן. הוצאת לי את המילים מהפה ...

:D :twisted:

עמרי
07-06-04, 17:42
פשוט הייתי רוצה משהו קצת יותר..........מהיר. אבל כנראה שאני יצטרך להחליט בין מהירות וביצועים לבין יכולת נסיעה בשטח.

אלון_ק
08-06-04, 00:17
בתקציב כזה לא הייתי דואג לשיפורים - הייתי דואג לקנות הכי חדש שאני יכול וליישר קו.

לדעתי, תחסוך עוד קצת. אתה מכוון לאזור ה-88-87, וזה כבר ישן. גם 89-90 זה לא חדש.

מחירון 89 זה 20. ועוד 3K ליישור קו - זה כבר לא בהשג ידך. 84 זו בחירה רעה. 86 זה כבר ישן מאוד... כסף. עוד כסף.

עמרי
08-06-04, 12:14
סמוראי פתוח יהיה יותר יקר מסמוראי סגור? ועד איזה שנה יש סמוראים פתוחים? (חשוב לי מאוד שהוא יהיה פתוח)
בתודה מראש

זאביק
08-06-04, 12:20
לא יודע מה קורה בשוק, אבל בדר"כ בג'יפים, מחירון של פתוח נמוך יותר ממחירון של סגור.

yoav
08-06-04, 17:50
לשאלותיך- לנו יש סמוראי 96 סגור, נסענו איתו בפסח מעומר עד אילת, 90 קמ"ש בממוצע, הספקנו גם לטייל בדרך ולא איחרנו לליל הסדר.אז מה אם יצאנו 3 שעות לפני כולם.... אח"כ כשכל השבוע טיילנו בהרי אילת, והוא בגאווה רבה טיפס כל מכשול שידידינו עם הקינג נאלצו לחשוב פעמיים לפני שבכלל ניסו (מעלה סיירים לדוגמא- הם נעלו דיפרנציאלים כדי לטפס- אני נעלתי סנדלים...)- התמוגגנו מנחת...
את החיסכון בדלק הוצאנו על מסאג'ים לגב הדואב, ואת החיוך מהפרצוף לא מחקו לנו עד היום! אז בקיצור- אם אתה לא כל היום מחליף בין פרייוט נוחה במיוחד לסמוראי- עד מהרה תשכח את ההבדל ותתרגל לסמוראי, ופעם ב, כשיצא לך לנהוג פתאום בפרייוט- תזכר כמה הן בעצם נוחות.
אגב- עשיתי חשבון שב 150 כניסות לחוף זיקים מסביב לשומר (דרך הדיונה) אני מחזיר את מחיר הסמוראי- אז עוד 147 למניאק! (תסתכל על חצי הכוס נמלאה...)

תתחדש!

עמרי
09-06-04, 10:37
אוקיי , נראה לי ששוכנעתי , עכשיו נתחיל לחפש...
תודה רבה לכל העונים ושיהיה לכולם יום טוב :wink:

סמוראי 92
09-06-04, 17:10
יואב צודק

אלון_ק
09-06-04, 22:29
יואב, עשה לעצמך טובה ותשים זפת חמה על כל המרכב התחתון של האוטו. האוטו הזה גם כך מחליד כמו מטורף, להוריד אותו לים זה לדרוש צרות. שטוף אותו טוב טוב אחרי כל ירידה לחול ותצבע את הלמטה.

yoav
10-06-04, 21:25
נקסוס- מה זאת אומרת זפת חמה?!?!?!?!?!?!
את הרציני? מעשר פעמים בשנה שהוא יהיה בחוף יהיו צרות?
זה לא נופל (החול) בנסיעה הארוכה הביתה.

אלון_ק
10-06-04, 23:47
אני רציני לחלוטין.

וממש ממש לא, החול לא יורד, לא יוצא מהמערכות ובטח שהמלח לא הולך לשום מקום. תעשה ניסוי: תניח קצת חול ים על הגג שלך, מקבץ מאוד קטן, ותשאיר אותו שם יום. אח"כ תוריד אותו בלי שטיפה, נגיד בנסיעה. חכה חודש ותגיד לי איך נראה הגג (יהיו הרבה נקודות חלודה קטנות איפה שהחול היה).

שים זפת/צבע טוב, מה אכפת לך. להזיק זה לא יכול.

-->