PDA

צפייה בגרסה מלאה : טחינה גולמית,איך עושים?

דרור הראל
19-05-09, 00:33
שלום חברים.

נכון לעכשיו אני בעולם השלישי,בקרוב עובר לעולם הראשון(על פי הגדרת ברלי-זאת אומרת לא ישראל)-מה שמאחד את שני העולמות הנ"ל הוא הקושי בלמצוא טחינה גולמית.

בשיטוט בגוגל ובאתרי אינטרנט של אנשים משועממים-לא מצאתי מתכון ראוי וברור על איך להכין טחינה גולמית-ושאף אחד כאן לא ינסה ללמד אותי איך מהגולמית מכינים טחינה.

שאלתי היא ברורה-מה עושים עם גרגרי השומשום בבית(כן אני יודע שבמפעלים טוחנים אותם ובמפעלים האוטנטים טוחני באמצעות אבניים וכו..) וכיצד הופכים אותם לטחינה.

למי שיצליח להאיר את עיניי ולסייע לי להכין טחינה גולמית ביתית-אני מתחייב להכין באופן אישי-חומוס כזה שעוד לא טעם,כזה טוב שעוד יחשיד אותי בהשתייכות לארגון טרור או לפחות יטיל ספק ביהדותי.

דרור הראל

הידעתה-חיים באי קאריבי,והקפדה על הכנת פיתות וחומוס מתוצרת עצמית ,הכנת שוק טלה על האש לפחות פעם בשבוע, בשילוב של אוכל מקומי ואי עשיית ספורט יכולים לגרום לעלייה של כ20 ק"ג בעשרה חודשים?

בומס הקופץ
19-05-09, 01:07
לוקחים את גרגרי השומשום, שמים במי מלח, מייבשים אותם. מוודאים שקליפת השומשום ירדה מהם אחרי הייבוש. מכאן יש שתי אסכולות, אחת טוענת שאת הגרעינים הטחונים יש לקלות בתנור ולשים במקרר\מקפיא על מנת לצבור לחות ולהוריד מרירות, ויש כאלה שטוחנים מייד אחרי הייבוש והקליה (יש מיעוט נרדף שלא קולה בכלל). הקלייה צריכה להיות קצרה (כמה דקות)
אני באופן אישי (בגלל מחסור עצום באבני ריחים וחמורים אצלי בישוב) נאלץ להשתמש במטחנת קפה ישנה. יש שסוברים שהוספת שמן זית בזמן הטחינה מוספיה לעניין, אני מעדיף נטורל. צריך סבלנות בזמן הטחינה.

שיהיה בהצלחה.

אמיר.

eran4x4
19-05-09, 11:27
דרור

כאן אתה יכול מצוא מידע על הכנת טחינה
http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?%E8%E7%E9%F0%E4_%E7%E9%E4

כן ברור לי שחלק ממה שכתוב שם לא ממש ידבר אליך, עדיין אפשר למצוא אינפורמציה רלוונטית

בתאבון

וכשאתה בארץ מוזמן לתחרות חומוס.....

דרור הראל
21-05-09, 00:55
ערן ידידי,

למה התכוונתה שלא ידבר אליי? כל הנושא האורגני?הקאשיו בטחינה? וכל שאר הכאב ראש,על האינזימים והערכים התזונתיים?
אתה קצת מכיר אותי(אבל גם ראשים קשים כמוני משתנים לפעמים או "מאבדים אחיזה")אני מחפש את הדרך הביתית הפשוטה והנכונה.אני אנסה את ההמלצה של ליאור.
בנוגע לתחרות החומוס-אני מציע במקום תחרות,ארוחת חומוס מפוארת-חומוס הרי עושים מאהבה ולא מיצר תחרותי.

דרור הראל

eran4x4
21-05-09, 05:58
ערן ידידי,

למה התכוונתה שלא ידבר אליי? כל הנושא האורגני?הקאשיו בטחינה? וכל שאר הכאב ראש,על האינזימים והערכים התזונתיים?
אתה קצת מכיר אותי(אבל גם ראשים קשים כמוני משתנים לפעמים או "מאבדים אחיזה")אני מחפש את הדרך הביתית הפשוטה והנכונה.אני אנסה את ההמלצה של ליאור.
בנוגע לתחרות החומוס-אני מציע במקום תחרות,ארוחת חומוס מפוארת-חומוס הרי עושים מאהבה ולא מיצר תחרותי.

דרור הראל

קשה קשה אבל חושב ופורה!

אם מעניין אותך נושא השומן הרווי וכדומה - שים לב שהקליה בין יתר הדברים שהיא מעוללת הופכת את השומנים שיש בשומששום לרווי...

מקבל את ההצעה בשמחה

דרור הראל
21-05-09, 16:09
ערן,

אז מה הפיתרון,לא קולים?או שקלייה בטמפרטורה של 50 מעלות כפי שכתוב בשרשור.האמת שזה פחות מטריד אותי,מה שיותר לא הבנתי זה את תהליך ההכנה-האם בזמן הטחינה יש להוסיף נוזלים כל שהם-ממה הטחינה מקבלת את הנוזליות הצמיגית שבה.
אני חושב שאני פשוט אתחיל לעשות נסיונות,בסוף יצא משהו טוב.

דרור הראל

בומס הקופץ
21-05-09, 19:07
כמו שכתבתי קולים מעט מאוד זמן, ובטמפרטורה נמוכה.
בגדול כל העניין בטחינה גולמית הוא שהיא גולמית, בלי תוספת נוזלים ובלי הקליפה של השומשום. התוספת היחידה שאני מכיר היא של מעט שמן זית, אבל זה משנה את המרקם ואת הטעם והופך אותה לפחות גולמית בעיניי.
יוצא מעט מאוד נוזל מכמות די גדולה של שומשום, פשוט תתחיל לנסות. אפשר גם בבלנדר במקום במטחנה.

tzagi
21-05-09, 19:15
Dror,
what is the problem picking up the phone and geting a case out on Miami?
If you want, I can send you as much as you want, your choice of brand.
The cost is about $5-7$ per pound, plus shipping, that is not that expensive.

eran4x4
21-05-09, 19:16
עם מיגוון הטחינות שיש בארץ עדיין לא הגעתי לנסות להכין בעצמי, כך שקשה לי להמליץ

לקישור הספציפי הגעתי כאשר בדקתי איזה טחינה עדיף לקנות....

נראה לי שזה עניין של טעם אישי בשילוב עם הזן הספציפי של השומשום....

אם הייתי עושה לבד הייתי מנסה קודם קל בלי לקלות וגם הייתי משאיר את הגרגרים עם הקליפה (מה לעשות גם אורז אני משתדל לאכול מלא ולא לבן).

פרקטית נראה לי שהכי פשוט להביא מהארץ ארגז של 20 קופסאות טחינה של קילו או פח תחינה של 20 קילו ולא להכין לבד (טחינה יכולה לעמוד בקלות שנה), בכל מקרה אשמח לקרוא דיווח על ניסיונותיך.

דרור הראל
21-05-09, 19:40
ג'ו תודה

עכשיו אתה נזכר,עוד חודש אני זז מפה לצמיתות.האמת שיש מקור לטחינה גולמית תוצרת הארץ באחד הסופרים בקינגסטון(שעתיים נסיעה מהבית שלי)-העלות היא 11 דולר ל500 ג"ר,טחינה באיכות לא משהו.לעומת זאת גרעיני חומוס יש להשיג בכל מכולת.

מאחר ואני עובר למקום בו אני מניח שהסיכוי למצוא טחינה הוא בעיקר בחנות של אחינו המוסלמים ואין לי חשק לבקש תעודות זהות -אני מחפש פיתרונות ביתיים.

יקח לי כמה שבועות התארגנות-אבל מבטיח לעדכן בנסיונות הייצור.

דרור הראל

-->