PDA

צפייה בגרסה מלאה : משאבת דלק בסופה

kobiarava
19-05-09, 20:11
ערב טוב לכולם

לפני מס' חודשים היתה אצלי בג'יפ תקלה של מים בדלק במהלך טיול, תו"כ הבדיקות מסביב התגלה גם לחץ דלק נמוך והמשאבה הטבולה הוחלפה בחדשה. בימים האחרונים החלה בעית סחיבה בעת מאמץ, חיברתי שעון לחץ ושוב, לחץ הדלק נמוך (20psi בסרק ורק 15 בעומס...), ככל הנראה שוב הלכה המשאבה:(.
יש לציין שהפילטר עשה פחות מ-10K ק"מ.
שאלתי היא-מה יכול להיות הגורם לקלקול של 2 משאבות בטווח זמן כ"כ קצר,כ-4 חודשים בלבד? האם יכול להיות קשר גם למים שהיו במיכל?

אשמח לתשובה מלומדת ומחכימה...

קובי

coas
19-05-09, 20:20
בדקת את ווסת הלחץ?

kobiarava
19-05-09, 21:03
הווסת עבד פיקס אחרי החלפת המשאבה בפעם הראשונה, כרגע לניתוק שלו אין שום השפעה כי הלחץ הנבנה לא מגיע לרף העבודה שלו בכלל. עדיין לא החלפתי את המשאבה, אחרי ההחלפה שלה נראה מה איתו.

kobiarava
19-05-09, 21:18
יש דרך לבדוק את הווסת לפני החלפת המשאבה, אם אולי הוא פורק לחץ מוקדם מדי? מה לגבי חסימת צינור העודפים לבדיקת לחץ מוחלט, האם יכול להיגרם נזק כלשהו?

קובי

coas
20-05-09, 09:01
סגור את צינור העודפים אחרי שהמשאבה פעלה ובדוק אם הלחץ נשמר. אם הלחץ לא נשמר שסתום האל חזור במשאבה דולף או המזרקים.
סגור את צינור הכניסה ובדוק שוב, אם הלחץ לא נשמר הווסת דולף או המזרקים.
סגור את שניהם, אם הלחץ לא נשמר הדליפה מהמזרקים.

כל זאת אחרי שנוצר בצנרת לחץ של 30PSI לפחות והמנוע כבוי.

חפש גם צינורות מכופפים, גומי או מתכת.
אם לא החלפת צינורות גומי זו הזדמנות טובה, צינור יכול להיראות תקין מבחוץ אבל מתפורר מבפנים.
בדוק מתח למשאבה, לפחות 12V.

אם צריך משאבה חדשה קנה אחת איכותית, חפש לפי המקט"ים כאן (http://kemparts.com/scripts/display_competitor_parts.asp?vpartno=EFP 8229A) או אלה:
E8335
BOSCH 69544
P74158
FE0187
P72192
EP2074

יצרנים מועדפים הם קרטר, דלפי וולברו, בוש או אחד מהOEM.

אם אתה רוצה ללכת על בטוח והכי טוב קנה אחת מאלה (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/WALBRO-Fuel-Pump-255LPH-Jeep-Wrangler-Cherokee-Grand_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ72Q3a1 205Q7c66Q3a2Q7c65Q3a12Q7c39Q3a1Q7c240Q3a 1318Q7c301Q3a1Q7c293Q3a1Q7c294Q3a50QQ_tr ksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem1c083316 b0QQitemZ120396650160QQptZMotorsQ5fCarQ5 fTruckQ5fPartsQ5fAccessories). שים לב, יש הרבה זיופים באיביי של המשאבה הנ"ל.
או מכאן (http://www.fuel-pumps.net/fuel-pumps-jeep-wrangler-1994-6-cyl--4-0l--s-8th-digit--e-f-i-.html).

kobiarava
20-05-09, 13:16
ראשית-תודה על התגובות.
במצב הנוכחי, ללא חסימת צינורות, הלחץ נשאר (כשהמנוע כבוי) כחצי שעה לפחות ללא ירידה משמעותית, מה שאומר שהמזרקים והאל-חוזר במשאבה הם בודאות לא מקור הבעיה, את הכיוון הזה ניטרלתי מראש כבר אתמול בבדיקה הראשונית עם השעון. מה שנשאר הוא הוסת, שגם הוא כנראה לא "משתין" באופן קבוע אלא אולי פורק בלחץ נמוך מדי. אני אבדוק במנוע עובד עם חסימה של צינור העודפים, ואם עדיין יהיה לי ספק אני פשוט ארכיב את הספייר שיש לי כדי לוודא שהוא אכן תקין.
בנוסף אני חוזר לשאלה מההודעה הראשונה-האם יש קשר בין התפגרות 2 המשאבות לבעית מים בדלק?
ושאלה נוספת-אשר, האם המשאבות אצל יאנוביץ' פחות מומלצות מהמשאבות שהמלצת? פשוט בניתי על לקפוץ לאיציק ביום שישי ולאסוף אחת, ולא לחכות למשלוח מארה"ב עוד 3 שבועות עכשיו בשביל משאבה.

קובי

coas
20-05-09, 13:40
לא יודע מה יש לינוביץ' אבל נראה לי שבאותו מחיר אתה יכול לקנות משאבה של וולברו.

לפני שאתה זורק את המשאבה נסה להפוך את החיבורים, פלוס ומינוס, כדיי שתעבוד הפוך. יכול לעזור להוציא לכלוך שנתקע בפנים.
אם עדיין לא עזר נסה לשאוב עם המשאבה נוזל הידראולי כדיי לשמן ולנקות מבפנים. יכול לעזור אם מיים גרמו לחלודה בפנים.
הנ"ל לא יחזיר נעורים למשאבה אבל יכול להחזיק אותה בחיים עד שתקנה משאבה איכותית.

ybar
20-05-09, 13:54
במידה ואתה צריך משאבה חדשה לגמריי לסופה, פנה לחבר הפורום "גלדיאטור" הוא ממש בימים האחרונים פירסם מודעת מכירה למשאבה כזאת "בלוח למכירה" וברר איתו פרטים.
אגב ידוע לך של איזה חברה נמכר אצל ינוביץ ומה המחיר הנדרש עבורה?

יובל48
25-05-09, 19:42
המשאבות מתוצרת סין שנמכרו בזמנו אצל ינוביץ היו ללא אחריות כלל,לקחת שילמת
עובד או מתקלקל אחרי שבוע זה מה יש.
לאחר שתי משאבות כאלה הבנתי את הפרינציפ וקניתי משאבת בוש שעבדה כשנתיים
עד שהסופה נגנבה.
בזמנו הציע לי נתן מהנדסת חלומות להרכיב משאבה קווית,לא טבולה,לדבריו הפתרון
הזה הוא האידאלי רק יקר יותר.

coas
25-05-09, 20:56
היתרון היחיד של משאבה חיצונית על פנימית הוא בנוחות הגישה. החיסרונות, מצד שני, רבים. המשאבה, החיווט וצנרת הגומי חשופים ופגיעים, אין בסופה מיקום אידאלי (מתחת לגובה המיכל), המשאבה מקבלת פחות קירור ומכך יש צורך במשאבה חזקה משמעותית ועוד ועוד..

הפיתרון למשאבה זולה, איכות ומחיר, הוא משאבה באיכות גבוהה יותר, לא משאבה חיצונית.

אצלי בג'יפ יש משאבה חיצונית כאילוץ, CJ מוסב להזרקת דלק. כאשר יהיה לי את הזמן והכח המשאבה תעבור למיכל.

kobiarava
25-05-09, 21:02
עדכון-הייתי אצל יאנוביץ' בסופ"ש, המשאבה היא טיוואנית מתוצרת NOK (לא שזה אומר משהו), עולה כ-270 לפני מע"מ. אני לא בונה עליה לחיים ארוכים ומוצלחים, בהזדמנות הראשונה אני מביא אחת "כמו שצריך" מארה"ב, ומכניס את הטייואנית לארגז הספיירים.
אחרי החלפת המשאבה המנוע חזר לחיים, אין חיתוכים או שיעולים, כמו חדש. בדרך מצאתי (שוב) מים במיכל הדלק, כנראה שהמים עובדים טוב עם המשאבות האלה-פעם שניה כבר שמשאבה מתפגרת לי אחרי עבודה עם דלק שנמהל במים.
אחרי 2 משאבות מתות ומים במיכל, באורח פלא אחרי תדלוק באותה התחנה, אני כבר יודע שבתחנת סונול ביטבתה (בני זו@&!!%) אני לא מתדלק יותר, גם אם זה אומר לדחוף את האוטו בידיים עד אילת...

המשך ערב מוצלח-קובי

ינון
20-06-09, 09:17
קצת הומור
תןסיף שמן דו פעימתי לדלק כדי למנוע קורוזיה וכמובן יש לי צנטריפוגה מזן חדש שמפרידה את המימן מהמים ושפרת באופן מופלא את צריכת הדלק ואת הביצועים פרטים בטלפון.
הנוסחה בדוקה ועובדת באחריות של אחמינג'ד.

kobiarava
20-06-09, 10:13
נזרום איתך-לפי הבחור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=35986), אני בעצם צריך להודות להם על המים במיכל, ולקוות שאולי בפעם הבאה הם ישימו קצת יותר-זה יכול להביא אותי עד 70% (!!!) חיסכון בדלק:rolleyes::confused:

קובי

ינון
20-06-09, 21:43
רק שהוא לא יתבע אותי על זכויות יוצרים בכל אופן לפסטיבל מספרי הסיפורים אני לא אצטרף השנה.

אגב זה מביא אותי לשאלה האם ישנה כוסית משקעים כמו בנגמ'שים שקולטת את המים במערכת הדלק המיועדת למנועי בנזין?
או איזה פתרון דומה?
(אני מניח שמדובר בסופה)

-->