PDA

צפייה בגרסה מלאה : תכנון מסלול נסיעה באוזי ?

Netta17
20-05-09, 13:36
שלום,
מטרתי היא ליצור מסלול ולנסוע עליו...
כאשר אני יוצר Track על המחשב השולחני ומוריד אותו ל CE , המסלול הוא "אקטיבי" ולא נראה רק כקו על-גבי המסך. כאשר אני נוסע עליו הוא מצטרף למסלול אותו הורדתי ובסופו של דבר
נוצר קובץ Track חדש המכיל את שניהם, ואם לדוגמא -תקשורת עם הלויין נפסקת לזמן מה,
כאשר היא חוזרת, נוצר קו ישר המחבר את נקודת סיום התקשורת לנקודת ההיתחברות מחדשה ללויינים (!).
כיצד ניתן ליצור מסלול הנראה על גבי המסך כתמונה בלבד ?

תודה לעונים...

erezgur
20-05-09, 17:27
שלום,

באוזי 3 סוגי ם שונים של מינוחים (וקבצים):
1. קובץ נ.צ. - מכיל אוסף של נקודות עניין (waypoint, WPT)
2. קובץ מסלול - מכיל אוסף של מקטעים רציפים בין נקודות העניין - (Route, RTE)
3. קובץ הקלטת מסלול - מכיל את הקלטת הנסיעה שבוצעה בפועל - (Track, PLT)

תכנון מסלול והכנתו - ע"י יצירת קובץ WPT ואח"כ RTE (בעזרת העורך ניתן בקלוןת להפוך את כל הנקודות לקובץ RTE ).

אנסה לזכור בקצרה את השלבים השונים ליצירת מסלול ניווט במחשב השולחני:

1. יצירת קובץ הנקודות (Waypoints) - מתוך הסרגל בחר את כלי הוספת הנקודות (ריבוע צהוב קטן שבתוכו מספר ומתחתיו רשום wpt). כעת תוכל "לדקור" את נקודות העניין, לשם פשטות נניח שרק הנקודות על ציר המסלול המיועד מעניינות אותך - עבור על הציר ודקור נקודות לאורכו.

2. יצירת המסלול על בסיס נקודות הציון - פתח את עורך המסלול - Route Editor (אייקון עם ציור של יד עם עיפרון ליד נקודות ציון). יפתח חלון עריכת המסלול.
- בחר את מסלול מספר 1 (לחיצה כפולה) - יפתח חלון עריכה למסלול ספציפי. בחלון זה אתה בונה את המסלול ע"י הוספת נקודות הציון ע"פ הסדר הנכון מהחלק השמאלי (כלל הנקודות) אל החלק הימני (הנקודות שבמסלול הנוכחי).
- לשם פשטות, נניח שכל הנקודות שיצרת, ע"פ סדר היצירה, מרכיבות את המסלול המבוקש. במקרה פשוט זה - השתמש ב- Select All ואח"כ Add. כעת כל הנקודות ע"פ הסדר - מופיעות גם בחלק הימני של החלון.
- הכלי גם מאפשר בקלות להוסיף (בצורה דומה) לפני/אחרי נקודה במסלול , קבוצת נקודות נוספת וכו'.
- לחץ על OK לסיום שלב זה. חזרת למסך עורך-המסלולים, תוכל כבר מכאן לבחור את אפשרות Show לצפייה במסלול על המסך. (אופציה זהה קיימת גם בסרגל הראשי וכמובן גם בתפריטי התוכנה, כמו כל הפקודות והאפשרויות האחרות).

3. שמור את שני הקבצים - WPT ו- RTE:
- ע"י תפריט ה- SAVE ובחירת Save waypoints to file ואח"כ Save route to file
- ניתן גם ע"י לחיצה על המילים waypoint ו- route שאמורות להופיע באדום בפינה הימנית העליונה מעל המפה (אלו הן למעשה אינדיקציות שחל שינוי בקובץ נקודות הציון וקובץ המסלולים , בהתאמה.

4. העתק את שני הקבצים (עם סיומות ה- WPT וה- RTE) לפוקט.

5. אני נוהג להציג בפוקט שני סרגלי כלים - Waypoints toolbar ו- route nav toolbar.

6. בפוקט, פתח את קובץ ה- waypoints, ע"י לחיצה על כפתור התיקייה מתפריט ה- waypoints toolba (יהיה תמיד העליון מבין השניים) ואת ה- route בצורה דומה מתוך סרגל ה- route nav toolbar.

7. מסרגל הכלים route navigation בחר בניווט "קדימה" (המקש הירוק) (ניתן גם לנווט מהסוף להתחלה ע"י בחירת ניווט אחורנית).

זהו, אתה כבר מנווט....

בהצלחה,
ארז

Netta17
21-05-09, 16:48
המון תודב ארז, אנסה זאת בקרוב...:grin:

Netta17
22-05-09, 15:51
הי ארז,

יצרתי מסלול כפי שהצעת, רק יש בעיה, גם כך המסך לא גדול במיוחד, עם תוספת הtoolbars
ממש לא נישאר מקום.
בנוסף, האם יש אפשרות להציג את ה rout ללא סימוני ה wp (גם ללא שם ה wp)?
כאשר יצרתי מסלול רב נקודות (לניווט אופניים בשבילים מפותלים) מרוב נקודות צהובות (לא לבנות)
"לא רואים את היער" (תרתי משמע).:confused:.
הייתי שמח לראות רק את הקו האדום של ה rout ולנסוע עליו...

שבת שלום.

erezgur
22-05-09, 16:39
יצרתי מסלול כפי שהצעת, רק יש בעיה, גם כך המסך לא גדול במיוחד, עם תוספת הtoolbars
ממש לא נישאר מקום.
בנוסף, האם יש אפשרות להציג את ה rout ללא סימוני ה wp (גם ללא שם ה wp)?
כאשר יצרתי מסלול רב נקודות (לניווט אופניים בשבילים מפותלים) מרוב נקודות צהובות (לא לבנות)
"לא רואים את היער" (תרתי משמע).:confused:.
שבת שלום.
1. את סרגלי הכלים ניתן להעלים כאשר אים כבר צורך
2. בתפריט הקונפיגורציה אפשר לשלוט על גודל הסימן והפונט המוצג. תוכל לצמצמם כמעט לאפס -
File -> Configuration -> Route
ובצורה דומה גם ל- waypoints

באוזי אתה יכול לבצע זום משמעותי, כך שאם משהו מוסתר ע"י נקודת הציון - נסה להגדיל הזום.

אם איזה מכשיר ואיזו גרסת תוכנה לפוקט אתה משתמש ?
החל מגרסה 2 ישנם מספר אפשרויות לתפריטים. ישנה גם תוכנת עזר עימה אתה יכול להגדיר את המסכים עימם נח לך לעבוד ולעצבם בהתאם לנוחיותך, כך שתוכל למקסם את גודל החלון לניווט.

ארז

Netta17
07-06-09, 02:29
הי ארז,
ביצירת מסלול מ WPT , אני מבצע העברת הנקודות ב rout editor
אני בוחר את כל הנקודות, עוברות למסלול רק 255 !
את היתר אני מצליח להוסיך ידנית אחת-אחת בפוקט.

מה הקטע?

erezgur
07-06-09, 14:09
שלום,

מסלול נסיעה עם 255 נקודות ומעלה הוא לכל הדעות מסלול גדול יחסית, הייתי קודם כל מציע לך לבדוק האם נוח לך להשתמש בכל כך הרבה נקודות למסלול בודד (מתוך הנחה שמדובר בסה"כ בעשרות ק"מ בודדים, מסלול של יום אחד או יומיים). זכור שאוזי אקספלורר תומך בריבוי מסלולים בקובץ אחד...

ישנם מכשירי GPS רבים בשוק. אוזיאקספלורר נותן לך להגדיר מול איזה מכשיר אתה עובד.
אם איני טועה, ברירת המחדל הינה עבודה מול המכשירים היעודיים כגון אלו של מגלן או גרמין, שלפחות לדגמים הישנים שלהם יש מגבלה משמעותית בכמות הנקודות שניתן לטעון אליהם. לכן, במסך ההגדרות (קונפיגורציה) של הגרסה השולחנית, יש לשונית יעודית לנושא ה- GPS ובין היתר מופיעה שם מגבלת (מכסת) הנקודות המקסימלית לטעינה ל- GPS, כמות הנקודות המקסימלית למסלול וכו'. בדוק שאצלך לא כתוב שם 255... נסה להגדיל עד למקסימום הנתמך בתוכנה (לא זוכר כרגע מהו).

השתנש בריבוי המסלולים, תוכל לשמור בקובץ אחד את המסלול של היום הראשון מופרד מהמסלול של היום השני, למשל, או לשמור חלופות שונות של מסלולים כמסלולים נפרדים בקובץ אחד. לכל מסלול שכזה תוכל לתת תאור ושם כדי שיקל עליך להשתמש בו.

מקווה שעזרתי מעט,
ארז

-->