PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהות לסמוראי

afi1981
22-05-09, 18:44
צריך עזרה לגבי הגבהות לסמוראי

עד כמה מותר להגביה את גייפ סמוראי מבחינה חוקית
בדקתי אצלי ויש שם הגבהות ב20 ס"מ מקדימה ומאחורה 19
השאלה היא אם זה חוקי לגבי סמוראי ואם זה חוקי זה מומלץ ????

GodsFather
22-05-09, 19:20
כל שינוי מבנה מצריך אישור עמדה מספר 1 בחולון.

מעבר לזה, אין שום ציון לגובה מותר או אסור. הכל תלוי בגחמת השוטר/בוחן.

אם אתה שואל על גבול ההגבהה המומלץ מבחינה טכנית, יש כל מיני אסכולות.

לגבי המדידה שלך 19/20 ס"מ - מה מדדת בדיוק ? מאיפה לאיפה ?

afi1981
23-05-09, 09:47
כל שינוי מבנה מצריך אישור עמדה מספר 1 בחולון.

מעבר לזה, אין שום ציון לגובה מותר או אסור. הכל תלוי בגחמת השוטר/בוחן.

אם אתה שואל על גבול ההגבהה המומלץ מבחינה טכנית, יש כל מיני אסכולות.

לגבי המדידה שלך 19/20 ס"מ - מה מדדת בדיוק ? מאיפה לאיפה ?

אז ככה קודם כול יש לי בולמים של רנצו 9000 שלחיבור של הבולם רתחו עם אום למטה ואז זה נותן עוד טיפה מתיחה לבולם
לגבי ההגבהות יש לי מהקפיצי עלים למרכב של האוטו לגבי הבדיקה מדדתי מבורג לבורג הגייפ יותר מדי קופצני

GodsFather
23-05-09, 21:04
מדדת מבורג של בולם לקצה השני ? במצב של עמידה ? ריתכו לך תוספת לבולם ? איך זה קשור ?

תנסח בבקשה מחדש את כל מה שרשמת (כולל פיסוק! ) וגם תמדוד כראוי את גובה הרכב - איך ? תעלה תמונה ואשרטט לך :)

afi1981
24-05-09, 00:00
מדדת מבורג של בולם לקצה השני ? במצב של עמידה ? ריתכו לך תוספת לבולם ? איך זה קשור ?

תנסח בבקשה מחדש את כל מה שרשמת (כולל פיסוק! ) וגם תמדוד כראוי את גובה הרכב - איך ? תעלה תמונה ואשרטט לך :)

אז ככה כן רתחו לבולם תוספת. ואז מה שנוצר זה שני חורים לקיבוע הבולם .לגבי המדידה של ההגבהות מדדתי מהתוספת שחיברו לי מהמרכב של האוטו לקפיצי עליים. שמו שם משולשים שהמרחק בין בורג לבורג הוא 20 ס"מ .במצב של עמידה ישרה של הרכב.
לגבי תמונה אני ישלח לך

מורי
24-05-09, 08:01
אז ככה כן רתחו לבולם תוספת. ואז מה שנוצר זה שני חורים לקיבוע הבולם

יכול מאוד להיות שזו לא תוספת ,אלא האוזן המקורית של הבולם.תעלה תמונה..

לגבי המדידה של ההגבהות מדדתי מהתוספת שחיברו לי מהמרכב של האוטו לקפיצי עליים. שמו שם משולשים שהמרחק בין בורג לבורג הוא 20 ס"מ .במצב של עמידה ישרה של הרכב.
לגבי תמונה אני ישלח לך

20 ס"מ מבורג לבורג זה הרבה יותר מדי.(13 ס"מ יותר מהמקורי!)

מורי

afi1981
24-05-09, 08:52
בקשר לבולם צריך להיות לו שני אוזניים למטה ( חיבורים)
אני מעלה גם תמונות של הבולם. ושל ההגבהות מקפיצי עלים למרכב. ושל הגייפ מהצד
וחשוב לי לציין שהגייפ מאוד קופצני בשטח לעומת הגייפ של חבר שלי (סמוראי 89) זה בגלל ההגבהות והבולמים ???

GodsFather
24-05-09, 09:07
השם ישמור...

לגבי הקופצניות - אתה מוריד אויר ?

יכול להיות שגם הבולמים גמורים ולכן הם לא משכחים, או שהם קשים מידי לרכב הזה

לגבי הנדנדות - זה מוגזם , מאד ! אתה לא מרגיש שיוט תוך כדי נהיגה ? מה גם שזה יכול לשבור את העלים...

מציע לך לתת ביקור אצל קפיצאי ולקבל הצעה לשינוי המערכת שלך..

אמיר

itay
24-05-09, 09:13
השם ישמור...

לגבי הנדנדות - זה מוגזם , מאד ! אתה לא מרגיש שיוט תוך כדי נהיגה ? מה גם שזה יכול לשבור את העלים...

אמיר

הוא לא צריך קפיצאי שיוריד לו את המשולשים, כל שוטר מתחיל יחגוג עליו בפעם הראשונה שהוא יצא דרומה/צפונה.
אילתור מעניין בבולם, מהלך בולם לעניים משהו.....

afi1981
24-05-09, 10:20
השם ישמור...

אמיר

אני מרגיש שיוט רק מ50 60 קמ"ש ומעלה מתחת לזה הגייפ קופץ רצח
לגבי הורדת אויר לא הורדתי . נ.ב יש לי צמיגי בלון גודל 235/75/15 אולי גם זה משפיע ??

GodsFather
24-05-09, 10:27
אין לך צמיגי בלון, יש לך צמיגים במידה שציינת. צמיגי בלון זה אבוב בלונה-גל.

תחליף את הנדנדות לקצרות יותר והשיוט ירד ואולי אפילו יפסיק.

על כמה PSI אתה נוסע בכביש ובשטח ?

afi1981
24-05-09, 17:23
אין לך צמיגי בלון, יש לך צמיגים במידה שציינת. צמיגי בלון זה אבוב בלונה-גל.

תחליף את הנדנדות לקצרות יותר והשיוט ירד ואולי אפילו יפסיק.

על כמה PSI אתה נוסע בכביש ובשטח ?

תסביר לי מה זה נדנדות ? אני חדש בעסק הזה
לגבי psi איך שקבלתי את הגייפ לא בדקתי . כמה צריך להיות psi בשטח / כביש

yoni_0000
24-05-09, 17:33
נדנדות/ שאקלים- מה שאתה קורא לו משולשים.

לחץ אוויר סביר לסמוראי משהו בסביבות 25 PSI. בשטח טרשי אפשר להוריד לסביבות 20 אבל ממש לא חייב. בחולות להוריד הרבה יותר.

putzman
24-05-09, 17:55
אהלן... קודם כל הרגת אותי עם הקטע ההזוי שהולך אצלך בסמו.... במיוחד העובדה שכולם חשבו שאין לך מושג מה אתה אומר ופשוט צדקת... חחחח בסוג של תמימות כזאת. חחחח
בקשר לPSI: אני נוסע ככה:
כביש 28
שטח טרשי 13-14
דיונות 7-8

כל זה מתבצע עם צמיגי כביש מלא שבקרוב יוחלפו לשטח מלא אבל את ה-PSIים אני לא מתכוון לשנות :)

gmike
24-05-09, 20:15
זה רק אני, או שהמוט המייצב מורכב הפוך?

itay
25-05-09, 07:37
זה רק אני, או שהמוט המייצב מורכב הפוך?

מהמיליון פעם שפירקתי אותו, אי אפשר להרכיב אותו הפוך. הוא נראה בסדר בתמונות.

איתי.

GodsFather
25-05-09, 09:23
בקשר לPSI: אני נוסע ככה:
כביש 28
שטח טרשי 13-14
דיונות 7-8

אני עם פוצ-איש לגבי הלחץ אוויר, למרות שבכביש אפשר גם פחות מ28 - עד 23.

מה זה נדנדות/שאקלים הבנת אני מניח.

ובשביל באמת לחסוך לך הרבה תהיות ושאלות - ערוך חיפוש בפורום , כולל FAQ שנמצא בראש פורום סוזוקי - כל השאלות שלך נענו בעבר ודנו בהם.

בהצלחה

putzman
25-05-09, 21:07
אני עם פוצ-איש
putzman זה שם כינוי שחבר בחו"ל נתן לי ונתפסתי עליו ואני משתמש בו כשם משתמש בכל אתר שאני צריך להגדיר בו שם משתמש;)
השם שלי תכלס הוא אמוץ בר-לב

לגבי הלחץ אוויר, למרות שבכביש אפשר גם פחות מ28 - עד 23.
יכול להיות שאני מעדיף 28 בגלל שאני לצערי עדיין עם צמיגי כביש.:shock:

GodsFather
26-05-09, 10:55
אמוץ בר-לב ? ואתה עם סמוראי ? למה לא F15?

לא הבנתי את הקשר בין צמיגי כביש לPSI גבוה כל כך...

putzman
26-05-09, 18:24
אמוץ בר-לב ? ואתה עם סמוראי ? למה לא F15?

אלוהים ישמור כמה כבר אמרו לי את זה... בסוף יצאתי מוסכניק...(אומנם בחיל האוויר... טכנאי מסוקים) אבל עכשיו אני עובד במוסך רכב:)

לא הבנתי את הקשר בין צמיגי כביש לPSI גבוה כל כך...

כי יכול להיות שהשטח פנים של צמיג שטח הוא יותר קשה משל כביש עוד לפני האוויר.. ואז גם פחות אוויר מספיק...
וחוץ מזה בצמיג כביש השטח שנוגע בקרקע הוא הרבה יותר גדול מבצמיג שטח שבו רק הקוביות נוגעות בקרקע ואז אין הרבה חיכוך...בגדול אם אני שם 23 PSI בכביש... ההיגוי קצת קשה... אני יודע שזה אפשרי כי בין השטח (שבו אני נוסע 13 PSI) ועד התחנת דלק אני כן נוסע בכביש עם PSI נמוך שלא נדבר על אחרי הטיול בדיונות באשקלון ואשדוד (על 6 PSI) שאחרי זה עשיתי שעשיתי איזה 10-15 ק"מ בכביש בתוך אשקלון על [[[6 PSI]]] כשאני מחפש תחנת דלק!!! זה היה סיוט חחחח

אני חייב כבר קומפרסור!!!!

מה שמזכיר לי... שמעתי על קומפרסור שאתה מגדיר לו PSI והוא מגיע אליו לבד... משהו ממוחשב כזה סטייל הקומפרסורים בתחנות דלק... מישהו שמע על דבר כזה?? (גם מוציא אוויר אם צריך...)

אם לא אז על איזה קומפרסור אתם ממליצים??

yoeliko
26-05-09, 20:46
תלך על קומפרסור כמה שיותר חזק ולא על הזולים ב100 ש"ח, עד שתסיים לנפח צמיג אחד או שיגמר לך המצבר או הדלק ברכב מונע. פשות לקבע אותו בתא מנוע ולחבר צינור ארוך (לא חסר מקום בתא מנוע של סמו)עוד אופציה יותר מקצועית: לחבר מדחס מזגן + בלון. לחץ חזק וזמין והפלוס הגדול הוא שניתן לחבר כלים פנומאטים, אין כמו פטיש אויר בשטח :)

putzman
26-05-09, 21:01
רעיון מדליק לאללה הקטע עם הקומפרסור והבלון..
אבל נראה לי שאני ילך על הרעיון של קומפרסור מקובע בתא מנוע עם צינור ארוך.... אהבתי לאללה!!

בקשר לקומפרסור הממוחשב... מישהו שמע על דבר כזה??

GodsFather
26-05-09, 21:37
כן, במשאיות יש את זה ויש מערכת דומה מאד לזה גם בהאמרים H1 (בגרסאות שלא הגיעו לארץ).

זה לא משהו שאתה צריך לסמוראי שלך.

קומפרסור כתום מל.כ. יעשה את העבודה מצוין ומגיע עם צינור ארוך מאד. קבע אותו בפינה הקרובה לקיר אש, משמאל לבוסטר ברקס בתא המנוע וחבר לו מתג והנה לך סידור מצוין ולא יקר.

putzman
27-05-09, 23:09
לזה הייתה הכוונה... לא התכוונתי לעשות קומפרסור ובלון..
אז על איזה קומפרסור אתה ממליץ?? מה זה מל.כ. ???

סופת המדבר
28-05-09, 09:40
דבר ראשון: תצבע את הנדנדות בשחור שלא ימשכו ת'עין
דבר שני: כשצילמת את הנדנדות האוטו היה האיזה הצלבה קטנה?
כי רואים שהם לא עומדות באותו קו (אחת ביותר שיפוע מהשניה)
אולי יש לך איזה קפיץ עייף.?
ורואים גם שהברגים קצרים\אולי קצת פתוחים\ לא מגיעם עד סוף האום
ולפחות לעבור את האום בטיפה

putzman
28-05-09, 12:25

על פי חוקי המכאניקה, הבורג צריך לצאת מהאום בלפחות 2 הברגות...
את זה למדתי כטכנאי בחיל האוויר. ושם הכל מדוייק, קפדני ומרובע... אז זה כנראה גם נכון...חחחח

afi1981
29-05-09, 01:45

יש לי איזה שיפוע קל באוטו אני מעוניין להוריד את המשולשים האלה ולהשים נדנדים מקוריים
לגבי הברגים באמת הם היו פתוחים

איש
29-05-09, 12:45
לגבי קופרסור :
לגבי הקופרסור של ל.כ אני מוכרח להגיד שאני לא יודע עד כמה הוא שווה משהו , במיוחד לאור העובדה שהם לא מוכנים להביא יום אחריות עליו .
אני משתמש בקומרסור שלהם , שעלה לי 375 שח או משהו כזה , אחרי פחות משימוש של חצי שנה, שבערך כלל 20 שימושים בו , השסתום הפנימי שיושב מעל הבוכנה פשוט התעייף ונקרע (הוא עשוי שימס מתכתי דק ואלסטי ) ונפל לתוך הבוכנה שם הוא ניטחן עד דק , נאלצתי לאלתר שימס אחר במקומו מספוט הלוגן שבמקרה היה אצלי . נכון לעכשיו הוא עובד לא יודע עוד כמה , יש לציין כי אני מאוד מקפיד על השימוש בהוראות היצרן שאומר לא לעבור את טווח השימוש של 40 דקות ,( אפילו לא 20 ברצף ) והקפדתי תמיד להשתמש עם פילטר האוויר שלו .

מעבר לכך לא מומלץ להכניס לתא המנוע קומרסור שאינו אטום למים ובוץ ומיועד לכך .
לגבי קומרסור פנימי המלצה היא לקנות מדחס של מזגן עם בלון (במקרה של סמוראי אם כבר יש לך מזגן אז תישכח מזה )

גלעד .

GodsFather
29-05-09, 21:53
לגבי קופרסור :
לגבי הקופרסור של ל.כ אני מוכרח להגיד שאני לא יודע עד כמה הוא שווה משהו , במיוחד לאור העובדה שהם לא מוכנים להביא יום אחריות עליו .
אני משתמש בקומרסור שלהם , שעלה לי 375 שח או משהו כזה , אחרי פחות משימוש של חצי שנה, שבערך כלל 20 שימושים בו , השסתום הפנימי שיושב מעל הבוכנה פשוט התעייף ונקרע (הוא עשוי שימס מתכתי דק ואלסטי ) ונפל לתוך הבוכנה שם הוא ניטחן עד דק , נאלצתי לאלתר שימס אחר במקומו מספוט הלוגן שבמקרה היה אצלי . נכון לעכשיו הוא עובד לא יודע עוד כמה , יש לציין כי אני מאוד מקפיד על השימוש בהוראות היצרן שאומר לא לעבור את טווח השימוש של 40 דקות ,( אפילו לא 20 ברצף ) והקפדתי תמיד להשתמש עם פילטר האוויר שלו .

מעבר לכך לא מומלץ להכניס לתא המנוע קומרסור שאינו אטום למים ובוץ ומיועד לכך .
לגבי קומרסור פנימי המלצה היא לקנות מדחס של מזגן עם בלון (במקרה של סמוראי אם כבר יש לך מזגן אז תישכח מזה )

גלעד .

מעולם לא נתקלתי בבעיה עם הקומפרסור. ויותר מכך - מעולם לא נתקלתי בבעית שירות עם ל.כ.

אם יש לך בעיה בקומפרסור, אפילו שאין אחריות באופן רשמי - פנה אל צפריר ותופתע לטובה. בלי קשרים ובלי קומבינות - פשוט שירות ללקוח.

ולמי שלא יודע מי אלה ל.כ. -

http://www.lkltd.co.il/

איש
11-06-09, 00:44
מעולם לא הייתה לי בעיה עם ל.כ
ואני עדיין רוכש שם מוצרים , לזכותם ניתן לומר שהם הזהירו אותי מראש שאין אחריות .
לכן גם לא פנתי או אפנה .
אני חושב שהמוצר הנ"ל הוא דיי רגיש זה שלך לא הייתה בעיה אינה אומרת שלא קיימת בעיה עם המוצר, עובדה לי כן .
מעבר לכך התגברתי על הבעיה ע"י אילטור .
אני יכול לומר שהתקלה בוודעות נובעת מהנדסת חומר לקויה , כי לאחר פתיחה של הקופרסור הכל ניראה תקין לחלוטין חוץ מהשסתום אשר לא עמד במעמסה האלסטית וניקרע .
אני עדיין משתמש בו אבל ממליץ ללכת על משהוא שמגיע עם אחריות כל שהיא .
מעבר לכך אציין שוב אין לי ולא הייתה לי בעיה עם ל.כ אני חושב שהם חברה על הכייפק ובאמת השירות שלהם מצויין.
אבל אין מה לעשות המוצר הוא לא פסגת האיכות .

-->