PDA

צפייה בגרסה מלאה : המשטרה ערכה מבצע רחב היקף נגד רוכבי שטח היום:

landrover
23-05-09, 01:55
אני לא בטוח שזה בדיוק הפושעים הבעייתיים של המדינה שצריך מסוק וניידות רבות בשביל לתפוס - אבל זה מה שהיה היום - אז שימו לב:

במהלך המבצע נעצרו שני אחים שרכבו על טרקטורונים ללא רישיון וללא ביטוח 7 כלי רכב נפסלו לנהיגה
המרדף התנהל בסיוע מסוק
במהלך פעילות שבוצעה במהלך היום (שישי) על ידי כוחות תחנת משטרת נתניה נגד אופנועים וטרקטורונים,בוצע מרדף בהשתתפות מסוק משטרתי וכוחות ממשטרת חדרה,אחר שני אחים. האחים נתפסו רכובים על טרקטורון ללא ביטוח ורישיון. רפ"ק אבי סננס ראש משרד התנועה במשטרת נתניה אמר לוואלה! חדשות כי "תחילה הבחנו ברוכבי הטרקטורון סמוך לנחל אלכסנדר כשהם רוכבים ללא קסדות. סימנו להם לעצור אך השניים החלו במנוסה במהלכה עברו את כביש 2 וכביש 4 והגיעו עד לחדרה. כל אותה העת מסוק משטרתי הורה להם בעזרת הכריזה לעצור, וניידות משתי תחנות רודפות אחריהם". "בשלב מסוים השניים הגיעו לפרדס במושב אליכין שם נכנסו לרכב שהמתין להם והחלו לברוח בנהיגה מהירה לכיוון חדרה". לדברי המשטרה, "מהרכב יצא אדם נוסף שעלה על הטרקטורון והמשיך במנוסה. אל תוך מטה התפוזים". כוחות ממשטרת נתניה, חדרה, שרון והמסוק המשטרתי עצרו בסופו של דבר את רוכבי הטרקטורון ברכב בו נמלטו סמוך לחדרה. הנהג המחליף שיצא מהרכב וברח עם הטרקטורון נתפס לאחר מרדף נוסף כשהוא מסתתר עם הטרקטורון בפרדס..חקירת המשטרה העלתה כי רוכבי הטרקטורון הינם שני אחים תושבי אליכין בעלי עבר תעבורתי וכי לטרקטורון בו נסעו כלל אין רישיונות. הטרקטורון הוחרם על ידי המשטרה ואילו השלושה נעצרו. בהמשך יוגש נגדם כתב אישום.במסגרת הפעילות המשטרתית נתפס גם נער בן 15 כשהוא נוהג ללא רישיון על טרקטורון החשוד כגנוב. כמו כן נרשמו 13 דוחו"ת, בוצעו שתי השבתות וחמישה טרקטורונים ואופנועים נפסלו מנהיגה. כמו כן נתפסו שני אופנועי שטח החשודים כמזויפים

רכס חיים
23-05-09, 04:41
למה שלא יעשו בדיוק את אותו דבר ,כל שבת באזור המנחת שבחולות חלוצה ?

הם יימצאו שם 50 ג'יפים וטרקטורונים שכולם גנובים, כולם ללא רשיונות, כולם ללא ביטוח וחלקם אף של הצבא,משמר הגבול והמשטרה.............

נראה שהחוכמולוגים במשטרה מחפשים את המטבע מתחת לפנס ,כפי ששוטרים ומתנדבי משטרה למינהם יודעים לעשות הכי טוב.

הם עושים את זה ביום שישי כי זה היום עם הכי הרבה מתנדבים .ביום רגיל או בשבת הם קצרים בכוח אדם.

במדינה הזו - אם מגלים שמישהו נהנה ממשהו,תסמכו על מישהו שימצא דרך איך לקלקל את זה.

אם הייתי אחד הטרקטורונים ,הייתי מגיש תביעה אזרחית נגד המשטרה בגין הבהלה קיצונית של רוכב על כלי נסיעה,נזק נפשי לטווח ארוך,על ידי שימוש במסוקים ומרדף לא סביר אחרי אזרח שיצא לטייל לתומו.
וזה עוד מעבר לעלויות של תפיסה כזו שאני ואתה משלמים.

משפט כזה היה מטרטר את המשטרה שנתיים , עולה למשטרה פי עשר מהקנס שיקבלו הרוכבים,ומי יודע מה היו התוצאות בסופו של יום.

והיום אהיה באזור הזה.........................

opl
23-05-09, 07:07
כל מי שגר בראשון לציון יודע שבששי שבת טרקטרונים מתפרעים ללא פחד בכביש שמוביל לים, כולל נסיעה ברמזור אדום.

אותי אישית העיף טרקטורון משביל אופניים כי הוא פשוט דיבר בטלפון ולא שם לב מה מולו.

אני בטוח שהתופעה תעלם כמו תמיד - ברגע שמישהו ימות...

מגיע להם כל עונש שיקבלו.

Gilad
23-05-09, 11:03
בשבוע שעבר היינו בחוף הים קצת דרומית לחיפה.

הג'יפ עומד באמצע הדרך לקו המים, צליה פרוסה - לא זזים, לא מסכנים אף אחד ולא מפריעים לאף אחד.
מגיע טנדר עם צ'קלקות של המועצה האיזורית עם שוטר ונהג - "אתם מתקפלים?" בקיצור אמרו שאסור לסוע על החוף ובקשו שנזוז והמשיכו הלאה.
עד כאן בסדר, בלי בעיות מיותרות ובלי התעלקויות.

זרקתי להם שיש פה כמה טרקטורונים שאולי כדאי שיעצרו אותם וימנעו מהם להשתולל.

5 דקות אחר כך הטרקטורון חצה אותנו בטיסה נמוכה עם שני ילדים עליו הלוך וחזור...

הטנדר? הוא כבר מזמן הלך הביתה

jeep.il
23-05-09, 11:53
חברים הכל נכון וכולם צודקים הדרך היחידה למניעה של כאלה מקרים היא רק תודעתית שום דבר אחר לא יפתור את בעיות התנועה בארצינו .כי אותם נערים שנסעו ללא רישיון כשהיו יותר קטנים האבא שלהם נסע אם הג"יפ שלו כאשר הילדים עומדים אם הראש מחוץ לסאן רוף ואותו אבא נתן לידל לנהוג בג"יפ על הברכיים שלו .

six 4 life
23-05-09, 18:20
חברים הכל נכון וכולם צודקים הדרך היחידה למניעה של כאלה מקרים היא רק תודעתית שום דבר אחר לא יפתור את בעיות התנועה בארצינו .כי אותם נערים שנסעו ללא רישיון כשהיו יותר קטנים האבא שלהם נסע אם הג"יפ שלו כאשר הילדים עומדים אם הראש מחוץ לסאן רוף ואותו אבא נתן לידל לנהוג בג"יפ על הברכיים שלו .

הרי ידוע שרוב הנערים שעושים בלאגן עם הטרקטורונים בחופים הם תוצאה של אבא שאיפשר להם להוציא את הראש מהסנרוף...:lol:

MMR
23-05-09, 19:11
עד שהם עושים משהו טוב... אתם יודעים מה- עד שהם עושים משהו, ואתם ישר תוקפים אותם. מעבר לתפיסתם הנקודתית של העבריינים יש לזה השפעה על שאר האוכלוסיה.
אני מרוצה לשמוע שזה מה שקרה ומקווה שהם ימשיכו באכיפה גם בשאר האיזורים.

six 4 life
23-05-09, 19:27
בשביל יחסי ציבור שהמשטרה עושה לעצמה, אתה רואה מדי פעם מבצע "גרנדיוזי, מציל נפשות, ולוחם בפשע" שכזה- כשבעצם אם נפרק אותו אז מה היה שם בעצם- מרדף מטופש אחרי 2 פרחחים על טרקטורונים (שסביר להניח מתחת לגיל משפט), שהרים מי יודע כמה ניידות וכח אדם, ופאקינג מסוק משטרתי לאויר. מבחינתי התוצאות הן 0.000000001 תועלת לציבור, ו100% תועלת ליח"צ של המשטרה.
לפי התגובה שלך, היח"צ עובד.

תומר א.
23-05-09, 19:56
בלה בלה בלה בלה בלה........
OPL הרגיש על בשרו את כישורי הנהיגה המדהימים שלהם, ובמקרה הזה הם בוחרים להדגים אותם
בדרכים חקלאיות שלמרבה הפלא אנחנו משתמשים בהם לחקלאות:shock:
לדבר זה קל, לבכות ולזיין תשכל באינטרנט זה עוד יותר קל, לקום ללבוש מדים ולעשות משהו בנידון
כנראה שזה קשה מדי.

shmil
23-05-09, 20:30
כמי שגר באיזור הזה, וגם עסק במספר מבצעים כדי לתפוס את החברה הללו -
מה שאתם לא יודעים הוא שמדובר ב"חברה טובים", שבימי שישי ושבת פורצים לכל רכב שרק אפשר באיזור הנחל.
גשר הצבים, הגשר והפארק שבנחל אלכסנדר, גם ליד קיבוץ מעברות וגם בפארק מול מכמורת, חוף בית ינאי וחוף מכמורת. כל האתרים הללו, וכל המבקרים בהם סובלים כל הקיץ.

הילדים הטובים שנוסעים על הטרקטורונים הם לא המשתוללים, ולא אליהם מכוונים המבצעים הללו, ולא בגללם מוזנק המסוק לאויר.

במקרה הזה, אותם החולירות הם גם המסכני חיים, גם הפורצים, וגם הגורמים לתאונות, למי שראה אותם חוצים את כביש 4.

וכן, בצורת הנהיגה שלהם הם מסכנים, חיים ורכוש, ולא אחת ולא שתיים כמעט נכנסו בי תוך כדי נסיעה בשטח החקלאי, עליו תומר מדבר.

איציק - 4X6ZH
23-05-09, 22:19
אני לא מאמין !
לא יכול להיות . באמת אלה שרוכבים על הטרקטורנים הם גם הגנבים .

opl
24-05-09, 06:25
מה שעצוב פה ובזה לדעתי צודק אמיר שכדי לתפוס אותם לא צריך מסוק... הם בדרך כלל מתאספים בנק' יציאה אחת עם הנגררים וגם חוזרים אליה מדי פעם לתדלק. שוטר סמוי שם בקלות יכול לעצור אותם כשהם באמצע העמסה/פריקה/תדלוק.

ואלה שלא באים עם נגרר בדרך כלל נכנסים לתחנות הדלק באיזור ומתדלקים ככה שגם שם קל לתפוס אותם.

shmil
24-05-09, 13:39
מה שעצוב פה ובזה לדעתי צודק אמיר שכדי לתפוס אותם לא צריך מסוק... הם בדרך כלל מתאספים בנק' יציאה אחת עם הנגררים וגם חוזרים אליה מדי פעם לתדלק. שוטר סמוי שם בקלות יכול לעצור אותם כשהם באמצע העמסה/פריקה/תדלוק.

ואלה שלא באים עם נגרר בדרך כלל נכנסים לתחנות הדלק באיזור ומתדלקים ככה שגם שם קל לתפוס אותם.
גם זה כבר נעשה, ויותר מפעם אחת (תחנת דלק).
הם לא באים עם נגררים, ולא נדרשים למילוי דלק ברוב הפעמים.

מסוק, מנסיון, זו כמעט הדרך היחידה לתפוס טרקטורון או אופנוע, מבלי לסכן את חיי העוברים ושבים.

opl
24-05-09, 17:44
תראה... אני כל יום שישי ושבת רוכב לים ובחזרה, זה לוקח לי 40 דקות ואין רכיבה שאני לא רואה לפחות 4 טרקטורונים ולפחות חצי מהמספר הזה עובר באור אדום. מצידי שיכחו להם בצד הדרך ושיזרקו להם פס דוקרנים מול גלגלים.
לא יתכן שקבוצות כאלה יעשו טרור באמצע עיר.
אני אפילו מוכן לקבל את אלה שמחנים בתחנת דלק וחוצים לשטח דרך רמזורי הולכי הרגל... אלה עוד צדיקים בסדום.

"הם לא באים עם נגררים, ולא נדרשים למילוי דלק ברוב הפעמים."

חפש אותם התחנת דלק פז (אם אני לא טועה) וסדש בדרך לים. הם שם...

shmil
24-05-09, 18:43
אולי באיזור שלך, לא אצלנו.
ואם אצלנו ואני לא יודע - אשמח לדעת בדיוק היכן.

טל רותם
24-05-09, 20:29
אם הייתי אחד הטרקטורונים ,הייתי מגיש תביעה אזרחית נגד המשטרה בגין הבהלה קיצונית של רוכב על כלי נסיעה,נזק נפשי לטווח ארוך,על ידי שימוש במסוקים ומרדף לא סביר אחרי אזרח שיצא לטייל לתומו.

.........................

חיים,אם שוטר היה קורא לך לעצור,היית עוצר? אם כן,כל מה שרשמת כאן לא רלוונטי,
אם לא-גם מה שרשמת כאן לא רלוונטי...
אם היית עוצר-לא היו רודפים אחרייך,
אם לא היית עוצר-מרדף מוצדק

אגב,אני גם גר ברחוב שבימי שישי הטרקטורונים טסים בו בדרך לשטחים בחקלאים....
בפעם האחרונה (דווקא באמצע השבוע) עבר מולי אחד ב"ווילי",ובטעות סטיתי (מבלי לעבור נתיב) לכיוונו....לא במטרה לנגח,אלא במטרה להפחיד.....(בטעות כן...) זה עבד חלקית,הוא לא היתהפך\נכנס במעקה בטיחות,אבל הוא האט והסתכל עלי (ואז הפרחתי לכוונו נשיקה,והוא ברח... :) )
למען הסר ספק-זאת לא המלצה!

לגבי התחנות דלק-הם מתדלקים עם גריקנים ויוצאים מהבית ברכיבה...הם למדו החולארות...
טל.

jeep.il
24-05-09, 21:06
פס דוקרנים לא ממש יעזור לרוב הטרקטורניסטים נוסעים אם פחות אויר ממה שצריךולכן הדוקרן לא יפעל כמו שצריך ואף לא בטוח שבכלל יכנס לגלגל.

tzurlis
24-05-09, 23:54
אני חייב לחרוג ממנהגי והפעם לומר
כל הכבוד למשטרה על עבודה טובה
בתור אחד שגר בחדרה, הורים במושב מאוד קרוב לנחל אלכסנדר, המשתוללים האלה לא ידעו גבולות
כולל וילים על כביש 4, כשהמסייע הזה נוסע ליידם או אחריהם ו "שומר" עליהם, עוצר תנועה בנסיעה איטית וכו'.
השתולליות מטורפות בתוך חדרה, סכנת חיים לעצמם ולאחרים, בלי קסדות, במהירויות חבל"ז
כל מה שיחטפו מגיע להם
לא יודע אם היו גנבים או לא, כמו ששמיל טוען, אבל לאור התנהגותם על הכביש זה בהחלט סביר.
בקיצור...הפעם, שאפו גדול למשטרה וח"ח על עבודה טובה!

דרור ברלי
25-05-09, 00:59
לאט לנו עם המחמאות למשטרה.

בסך הכל - סוף סוף היא נזכרה לעשות את מה שהיתה צריכה לעשות כבר לפני שנים. לנקות מהכביש את כל הערסיאדה המשתוללת.
מי שמסתובב באזה"ת הישן של נתניה למשל, בימי שישי אחה"צ יודע טוב מאוד על מה ועל מי מדובר - כבר מזמן היה צריך לעצור אותם, לפני שיהרגו מישהו (אם הם יהרגו את עצמם - ממש לא מטריד אותי ולא אכפת לי).

יוני5
25-05-09, 01:16
כמי שגר באיזור הזה, וגם עסק במספר מבצעים כדי לתפוס את החברה הללו -
בקיצור, גם אתה משת"פ!

מה שאתם לא יודעים הוא שמדובר ב"חברה טובים", שבימי שישי ושבת פורצים לכל רכב שרק אפשר באיזור הנחל.
גשר הצבים, הגשר והפארק שבנחל אלכסנדר, גם ליד קיבוץ מעברות וגם בפארק מול מכמורת, חוף בית ינאי וחוף מכמורת. כל האתרים הללו, וכל המבקרים בהם סובלים כל הקיץ.

הילדים הטובים שנוסעים על הטרקטורונים הם לא המשתוללים, ולא אליהם מכוונים המבצעים הללו, ולא בגללם מוזנק המסוק לאויר.

במקרה הזה, אותם החולירות הם גם המסכני חיים, גם הפורצים, וגם הגורמים לתאונות, למי שראה אותם חוצים את כביש 4.

וכן, בצורת הנהיגה שלהם הם מסכנים, חיים ורכוש, ולא אחת ולא שתיים כמעט נכנסו בי תוך כדי נסיעה בשטח החקלאי, עליו תומר מדבר.

הנה מה שמפחיד אותי במשטרה ומתנדביה:
אם היו מחליטים לתפוס את משפחות הפשע באמצעות הרשעה על נהיגה ללא רשיון - ניחא.
אבל שמיל וחבריו כחולי המדים, כבר יודעים שאלה, אלה, הם הפורצים והגורמים לתאונות.
זה נקרא לעשות דמוניזציה, ע"מ לבנות הצדקה פנימית, לפעילות כנגדם.
ולא, אני לא חושד באיש מהמתנדבים שיש לו, חלילה, אינטרס לחפש ריגושים ומרדפים. זה מעולם לא עלה על דעתי.

בקיצור, אם היית אומר שמיל, שהמשטרה מנסה לתפוס עבריינים, בכל מקום, בכל זמן, וההזדמנות היא הנסיעה בטרקטורון - הייתי מבין. אבל אתה מרמה את עצמך שכל ילד שיוצא להשתולל קצת עם הטרקטורון - נכון, בלי קסדה. נכון, בלי ביטוח וטסט בתוקף - הוא הפורץ.
אז בוא אני אגלה לך. הוא לא.

ולאור הנסיון המאוד לא עשיר שיש לי, אתן לך עצה: תשים ניידת + שני קלימרו בחוף הים ועוד "כוח" כזה באיזור נחל אלכסנדר, ותשיג הרבה יותר. (אתה יודע, בדיקת רשיונות ביציאה ממגרש החנייה...).

אולי תוכל להאיר את עיני לגבי כדור הבדולח שהשוטרים משתמשים ע"מ להבחין בפורצים, הרי ציינת שאחרי הילדים הטובים לא רודפים. :confused: ואיך בדיוק מזהה המסוק מי הוא הילד הטוב, ומי הפורץ?

בקיצור, חארטה.
לי התכלית ברורה. המשטרה רוצה לעשות משהו בעל ערך יחצני, וחבורת מאותגרי פעילות \ רפי מוח, מצטרפים אליהם בהצקה לאזרחים.

בברכה,
יוני5

opl
25-05-09, 06:11
בשביל לעצור ילד טוב לא צריך מסוק... צריך בסך הכל להגיד לו לעצור.
זה לא שאני לא מסכים עם העובדה שה"מבצע" הזה הוא סתם נאד נפוח אבל חייבים לעשות משהו עם התופעה הזו. הרי הרוגים כבר יש ממנה.

איציק - 4X6ZH
25-05-09, 07:49
זה שמשתולל עם הטרקטורון
אבא שלו משתולל עם הרכב שטח בחוף הים .
אמא שלו היא זאת שממהרת בבוקר ועוקפת את הפקקים בשוליים
אחד האחים יש לו אופנוע ים
והילד הקטן מסתובב עם דוקרן .

זאת משפחה רגילה שיש כאלה בכל מקום
מה לא בסדר בהתנהגות הזאת ?

תומר א.
25-05-09, 12:32
בשביל לעצור ילד טוב לא צריך מסוק... צריך בסך הכל להגיד לו לעצור.
זה לא שאני לא מסכים עם העובדה שה"מבצע" הזה הוא סתם נאד נפוח אבל חייבים לעשות משהו עם התופעה הזו. הרי הרוגים כבר יש ממנה.

כנראה שלא הייתי מספיק ברור, זה לא מבצע חד פעמי.
יח"צ=תקציב מה לעשות ככה זה עובד.
המסוק מוכוון ע"י כוחות הקרקע,הוא לא מנחש והשימוש בדוקרנים אסור כי אם אהחר נפצע אני אשם.

יוני- דיבורים כמו חול ואין מה לאכול, למה אתה חושב שזה לא נוסה?
אני לא מציק לאזרחים תמימים אבל מה לעשות שלא כולם תמימים.

חיים- נו באמת.

תשקיעו קצת מהמרץ בהצקה לבתי המשפט ולממשלה,ואז אולי כשאנחנו עוצרים עבריין הוא לא
יצליח לצאת מהתחנה לפנינו, ואולי בחור בן 27 לא יצליח לצבור 67 הרשעות על עברות רכוש, אולי.

מאיר רוטברג
25-05-09, 13:05
נו שווין
לא עושים לא טוב
עושים?
לא טוב

יעשו בשקט לא תדעו אז על מי תצעקו?
יעשו יח"צ בטח תצעקו

הממממ,
באמת נראה אותם גברים בדרום

דרור ברלי
25-05-09, 15:20
תשקיעו קצת מהמרץ בהצקה לבתי המשפט ולממשלה,ואז אולי כשאנחנו עוצרים עבריין הוא לא
יצליח לצאת מהתחנה לפנינו, ואולי בחור בן 27 לא יצליח לצבור 67 הרשעות על עברות רכוש, אולי.

מה שבאמת מציק לי זה שבני-אדם עם 67 הרשעות על עבירות רכוש בכלל מסתובבים חופשי וצריך להעלות על חשבוננו מסוקים לאוויר ולהדביק להם עבירה שולית כמו נהיגה ללא רשיון וביטוח כדי לשים אותם בפעם המי-יודע-כמה מאחורי סורגים ליומיים-שלושה ולא יותר, כשברור מראש שמיד אחר כך שופט רחום וחנון ישחרר אותם בעונשים מצחיקים שלעתים פחותים מאלה שאני ואתה נקבל אם נעבור על המהירות המותרת...
ברור שזו לא אשמת המשטרה, וזו אולי גם אח תהפעמים היחידות שלא רק שבכלל אין לי טענות למשטרה אלא אפילו מילה טובה כמו "מוטב מאוחר מאף פעם", אבל בכל זאת.

מאיר רוטברג
25-05-09, 15:59
דרור אתה טועה בגדול,
את אל קפונה הגדול שאיש לא הצליח להוכיח נגדו כלום תקעו עם עברת מס הכנסה

חנן geep
25-05-09, 18:03
בחיאת...יש פה מישהו שכשהיה ילד לא נסע בלי רשיון?(בשטח)
יש פה מישהו שבטיול באמצע הנגב לא שם את הילד על הבירכיים?
על מי אתם עובדים?
אז.....כולנו גנבים! כולנו פושעים! וכולנו פורצים למכוניות בנחל אלכסנדר!
תעשו לי טובה...
חנן

דרור ברלי
25-05-09, 22:11
דרור אתה טועה בגדול,
את אל קפונה הגדול שאיש לא הצליח להוכיח נגדו כלום תקעו עם עברת מס הכנסה

אבל אותו לפחות תקעו.... ולא סתם תקעו, באלקטרז.

אבל כאן לא אלקטרז. על מה מתערבים שהערסוואתים האלה יוצאים מכל הסיפור תוך שבוע-שבועיים וממשיכים לרכב ולנהוג בלי רשיון?

גיא
25-05-09, 22:20
בחיאת...יש פה מישהו שכשהיה ילד לא נסע בלי רשיון?(בשטח)
יש פה מישהו שבטיול באמצע הנגב לא שם את הילד על הבירכיים?
על מי אתם עובדים?
אז.....כולנו גנבים! כולנו פושעים! וכולנו פורצים למכוניות בנחל אלכסנדר!
תעשו לי טובה...
חנן

מה זה ? ...

מי אתה ?

דבר בשם עצמך .. עשה לי טובה.

landrover
25-05-09, 23:09
רק שיהיה ברור : אני בעד כל תפיסה של כל אדם שנוהג בשביל לעשות באלאגן - כמו נסיעה פרועה בכביש וכו' - לא משנה אם זה על טרקטורון או רכב או כל דבר אחר...וכל הכבוד על זה שתפסו את הקומץ שתפסו.

העניין זה שמספיק לצאת לכביש 4 ,להעמיד שם כמה שוטרים בלי מדים , ואופנוע בשביל שאפשר יהיה לתפוס אותם, למשל בצומת פרדיס שהיא צומת עמוסה מאוד שמנקזת תנועה מהצפון אל כביש החוף , יש כמעט כל יום כמה נערים מפרדיס , שעולים על הכביש לעשות דווינים , נוסעים על טרקטורונים בצורה שמסכנת אחרים , נגד כיוון התנועה , כמובן בלי קסדה , ופשוט מנסים לשחק צ'יקן עם רכבים אחרים - כלומר יצא לי לראות מישהו שנוסע מולי במטרה להפחיד ...

לא צריך מסוק , אלה ילדים מהישוב שנימצא מאה מטר משם.

הפעם היחידה שראיתי מישטרה שם שמנסה לעשות משהו , זה כאשר ילדים שם עמדו על גשר של ג'סר אזרקא וזרקו אבנים על מכוניות סתם בשביל הכיף , וניפצעו מזה אנשים שנסעו ברכב -
אז הייתה נוכחות משטרתית באיזור איזה שבוע , ובאמת היה יותר שקט ...
כלומר המשטרה פועלת רק כאשר יש פגיעה בנפש ...זה מה שאני מסיק מזה, כל השאר זה מעט מידי , ולא במקומות הנכונים.

אמיר.

shmil
25-05-09, 23:27
הנה מה שמפחיד אותי במשטרה ומתנדביה:
אם היו מחליטים לתפוס את משפחות הפשע באמצעות הרשעה על נהיגה ללא רשיון - ניחא.
אבל שמיל וחבריו כחולי המדים, כבר יודעים שאלה, אלה, הם הפורצים והגורמים לתאונות.
זה נקרא לעשות דמוניזציה, ע"מ לבנות הצדקה פנימית, לפעילות כנגדם.
ולא, אני לא חושד באיש מהמתנדבים שיש לו, חלילה, אינטרס לחפש ריגושים ומרדפים. זה מעולם לא עלה על דעתי.
לא כחולי מדים, יוני, ירוקי מדים. אנחנו מתנדבים של מג"ב, באיזור מגורינו הכפרי, הסובל מריבוי פריצות וגניבות.

בקיצור, אם היית אומר שמיל, שהמשטרה מנסה לתפוס עבריינים, בכל מקום, בכל זמן, וההזדמנות היא הנסיעה בטרקטורון - הייתי מבין. אבל אתה מרמה את עצמך שכל ילד שיוצא להשתולל קצת עם הטרקטורון - נכון, בלי קסדה. נכון, בלי ביטוח וטסט בתוקף - הוא הפורץ.
אז בוא אני אגלה לך. הוא לא.
יש קורלציה, לצערי, בין הנוסעים על הטרקטורונים הגגנובים (לא אלו ללא הביטוח והטסט), בין המשתוללים על כביש 4 כפי שתארו כאן גם אחרים, ובין אלו שפורצים לרכבים בנחל ובחוף, גם אם הקורלציה אינה של 100%, היא אינה רחוקה ממנה בהרבה.

ולאור הנסיון המאוד לא עשיר שיש לי, אתן לך עצה: תשים ניידת + שני קלימרו בחוף הים ועוד "כוח" כזה באיזור נחל אלכסנדר, ותשיג הרבה יותר. (אתה יודע, בדיקת רשיונות ביציאה ממגרש החנייה...).
נוסה ונעשה, דפוס הפעלות שלהם כולל תצפיתנים, וכן, כבר תפסנו, בדרכים אחרות, גם שם.

אולי תוכל להאיר את עיני לגבי כדור הבדולח שהשוטרים משתמשים ע"מ להבחין בפורצים, הרי ציינת שאחרי הילדים הטובים לא רודפים. :confused: ואיך בדיוק מזהה המסוק מי הוא הילד הטוב, ומי הפורץ?
המסוק לא מזהה, המסוק מוכוון.

בקיצור, חארטה.
לי התכלית ברורה. המשטרה רוצה לעשות משהו בעל ערך יחצני, וחבורת מאותגרי פעילות \ רפי מוח, מצטרפים אליהם בהצקה לאזרחים.
אני מזמין אותך לפעילות של היחידה הירוקה שלי, כדי שתוכל לראות שזה אחרת. יחידה, אגב, שמיועדת ללחימה בפח"ע, לא בפלילים, והפעילות נגד עבירות הרכוש ועבירות מסכנות חיים מתבצעות במשורה, וכמשימות איכות.

בברכה,
יוני5

מה לעשות, גם אם תקראו לי גזען, הפורצים והגנבים אינם תושבי כפר ויתקין, אינם תושבי בית יצחק, וגם לא תושבי מכמורת.
וכשיש בכפר אחד גנב אחד, האמן לי שאנחנו מכירים אותו ויודעים מיהו.
את ילדי הכפרים שלנו, שנוסעים אצלנו בלי רשיונות אנחנו לא עוצרים, וגם אם החברה שלי עוצרים ומבינים אם מי יש להם עסק (ילד טוב) - משחררים, כי לא את אלו אנחנו מחפשים.

בוא לילה אחד לעמק חפר, או שישי אחד בצהריים ותבין על מה מדובר.

נימי
26-05-09, 00:01
הפעם היחידה שראיתי מישטרה שם שמנסה לעשות משהו , זה כאשר ילדים שם עמדו על גשר של ג'סר אזרקא וזרקו אבנים על מכוניות סתם בשביל הכיף , וניפצעו מזה אנשים שנסעו ברכב -
אז הייתה נוכחות משטרתית באיזור איזה שבוע , ובאמת היה יותר שקט ...
אמיר.

אם אני זוכר נכון שזרקו אבנים בגשר של ג'סר אזרקא זה ניגמר בהרוג

גיא
26-05-09, 07:28
אם אני זוכר נכון שזרקו אבנים בגשר של ג'סר אזרקא זה ניגמר בהרוג

הרבה יותר משבוע, 3 ניידות באופן קבוע בכפר.
אחת על הגשר כל רגע נתון
אחת בכפר מפטרלת
אחת מסביב לכפר

במקום לעשות משהו כואב לכפר שגם הערבים לא מבינים מאיפה הוא בא להם ....
אז מחזיקים שם 30 שוטרים מסביב לשעון.

GodsFather
26-05-09, 11:37
במקום לעשות משהו כואב לכפר שגם הערבים לא מבינים מאיפה הוא בא להם ....
אז מחזיקים שם 30 שוטרים מסביב לשעון.

לא הבנתי מה אתה מציע לעשות ?

ספציפית על הילדים שזורקים אבנים, הייתה גם כתבה בטלוויזיה וגם בעיתונים - על התסכול והיעדר מערכת מחנכת, שמביאה אותם לכדי שעמום ומכאן הדרך לגשר ולאבנים קצרה מאד. ואלה בעיקר ילדים קטנים ולא בני עשרה כמו החבר'ה על הטרקטורונים, הגנבים , הפורצים, המשחיתים ששמיל מדבר עליהם ושהם פשוט התוצר של מה שיקרה לילדים עם האבנים.

או שהצליחו לעבוד עליי עם הכתבות...

אגב, בקיסרי, הבנתי שפתרו את בעיית הפריצות מג'סר, הם פשוט בנו חומה (שאח"כ קיבלה אישור של שמורת טבע ?? ) שתפריד בין ג'סר לבינם...

קובי-ערד
26-05-09, 21:33
למה שלא יעשו בדיוק את אותו דבר ,כל שבת באזור המנחת שבחולות חלוצה ?

הם יימצאו שם 50 ג'יפים וטרקטורונים שכולם גנובים, כולם ללא רשיונות, כולם ללא ביטוח וחלקם אף של הצבא,משמר הגבול והמשטרה.............

נראה שהחוכמולוגים במשטרה מחפשים את המטבע מתחת לפנס ,כפי ששוטרים ומתנדבי משטרה למינהם יודעים לעשות הכי טוב.

הם עושים את זה ביום שישי כי זה היום עם הכי הרבה מתנדבים .ביום רגיל או בשבת הם קצרים בכוח אדם.

במדינה הזו - אם מגלים שמישהו נהנה ממשהו,תסמכו על מישהו שימצא דרך איך לקלקל את זה.

וזה עוד מעבר לעלויות של תפיסה כזו שאני ואתה משלמים.

משפט כזה היה מטרטר את המשטרה שנתיים , עולה למשטרה פי עשר מהקנס שיקבלו הרוכבים,ומי יודע מה היו התוצאות בסופו של יום.

והיום אהיה באזור הזה.........................

חיים
הרבה חבר'ה יפשטו את העורות (ואת הארנק) שלהם כשהמשטרה תחזיר להם
את הכלים שנגנבו מהם ;)

landrover
28-05-09, 03:21
נימי - אתה זוכר נכון - זה אני ששכחתי - היה גם הרוג במקרה אחד וגם פצועים בפעמים אחרות, לעומת זאת גם הרבה מקרים בלי פצועים שלא מגיעים לשום מקום חוץ ממילוי דוח במשטרה - למשל חברה של אישתי שנישברה לה שימשה קידמית לפני כמה זמן אחרי שזרקו עליה לבנה מהגשר הנ"ל, וכלום לא קרה כי עצרה בצד ולא איבדה שליטה ברכב , והתקשרה למשטרה ואמרו לה שאם הכל בסדר , ששתזמין גרר כי אין ניידת באיזור!

גיא - לגבי שלוש ניידות באיזור - זה אולי המלצה , בפועל זה לא ממש קורה כל הזמן - אני גר ממש ליד ועובר לרוב כמה פעמים ביום בצומת פרדיס ובכבישים ליד , ומשטרה אני רואה באיזור אולי פעם פעמיים בשבוע , עוצרים רכבים לבדיקת רשיונות.

אמיר.

opl
28-05-09, 11:14
על התסכול והיעדר מערכת מחנכת, שמביאה אותם לכדי שעמום ומכאן הדרך לגשר ולאבנים קצרה מאד.

רק לי המשפט הזה נראה מוזר?

GodsFather
29-05-09, 21:56
רק לי המשפט הזה נראה מוזר?

מה מוזר לך ? שהאוכלוסיה שם מקבלת יחס סוג ז' ? שהילדים שם מתוסכלים ומשועממים כי אין מי שיחנך אותם ? או כי הם מפיגים שעמום בדרכים יצירתיות ?

גיא
30-05-09, 13:22
אז עכשיו רק לי זה ניראה מוזר ?

כשלי משעמם אני נוהג לצאת לרצוח איזה שכן או שניים ... לפעמים אני גם אונס איזו זקנה ...
בימים שממש ממש משעמם לי אז אני פורץ לבנק השכונתי ...

זה אמיתי ?

מה הכוונה שמשעמם להם אז הם זורקים בלוקים על מכוניות ?
אם היו מענישים כמו שצריך אז אחרי הילד הראשון שהיה ניכנס לכל החיים לכלא או הוא ואבא שלו ואולי זאת בכלל פעולה חבלנית וכדאי להרוס להם את הבית...?

במדינת הבננות, הקופים שולטים.

דרור ברלי
30-05-09, 16:00
אז עכשיו רק לי זה ניראה מוזר ?

כשלי משעמם אני נוהג לצאת לרצוח איזה שכן או שניים ... לפעמים אני גם אונס איזו זקנה ...
בימים שממש ממש משעמם לי אז אני פורץ לבנק השכונתי ...

זה אמיתי ?

מה הכוונה שמשעמם להם אז הם זורקים בלוקים על מכוניות ?
אם היו מענישים כמו שצריך אז אחרי הילד הראשון שהיה ניכנס לכל החיים לכלא או הוא ואבא שלו ואולי זאת בכלל פעולה חבלנית וכדאי להרוס להם את הבית...?

במדינת הבננות, הקופים שולטים.

כל מילה בסלע.

opl
31-05-09, 06:26
גיא ענה במקומי...

GodsFather
31-05-09, 08:50
לפי התגובות, אתם כנראה לא מבינים את כוונתי... ואין סיבה שתבינו כי אתם קיבלתם חינוך טוב ובאתם מחברה טובה ואתם מוקפים ומורגלים לנורמות מסוימות. (חלילה איני מצדיק זריקת אבנים על רכבים ושאר פעולות בעלות אופי כזה).

עם ענישה והפחדה אתה פותר את הבעיה בצורה טובה אולי אבל נקודתית בהכרח וזה מחייב אותך להשאר עם היד על הדופק (ע"ע הגדלת הסיורים הקבועים, הגדלת כמות השוטרים באיזור וכד').

עם חינוך, הם היו מבינים להבדיל בין טוב לרע והיו מבינים את פשר מעשיהם, כל שכן, לא היו מגיעים למצב שהם חסרי מעש ויושבים בבית מתוסכלים.
כשבקושי יש חשמל בבית (או צבע על הקירות, לצורך המחשת המצב), ואין מה לדבר על מחשב ואו שידורי טלוויזיה "נורמליים" או שיעורי בית או סיפריה או מתנס קהילתי וחוגי העשרה ואפילו סתם מגרש כדורסל לשחק עם החברים, וההורים לא בבית כי הם כל היום בעבודה מחוץ ליישוב ולמעשה הילדים נותרים ללא השגחה וללא יד מחנכת ומולם כביש מהיר כשמעליו גשר, אפשר לשחק משחקים.
(זוכרים שהייתם משחקים פעם עם שקיות מים? הייתם זורקים על החברים שלכם, מרטיבים את הבנות? אבל ידעתם מה מותר ומה אסור, כי חינכו אתכם - אז הם לא יודעים!)

ושוב, אני מדגיש - ילדים, לא נוער, לא בוגרים/בגירים/טיפשעשרה ושאר הכינויים - ילדים

(עכשיו, קח את האבא ותכניס לכלא כי לא השגיח על הילד שלו והנה גם מקור הפרנסה של המשפחה מרובת הילדים הלך לכמה שנים טובות ואז בכלל קברת את הסיכויים שלהם לצאת מהחושך...)

וכן, כל מילה בסלע - סלע שעף מהגשר על המכונית שלנו.

landrover
31-05-09, 13:46
לגבי העניין של חינוך - יש בזה משהו , אבל החינוך שלהם הוא לכיוון ההפוך... (אני מדבר על חלק , ולא על כולם).
גם אם תכניס למערכת שם כסף , חלק ממנו ילך לקניית נשק או לפשע...ולא יגיע לאיפה שצריך - כי המערכת השילטונית שם רקובה - זה היה ככה תמיד ..וכניראה יהיה ככה עוד הרבה זמן...

(אני אומר את זה מתוך ידע , יש לי חבר דרוזי שנימצא בתוך כפר מעורב , חבר טוב ברמה שישנתי אצלו בבית וכו)

חלק קטן ממה שקורה קשור לכסף שמגיע ממדינת ישראל... הרוב זה המנטליות והתרבות...

למשל אפלייה מאוד קשה נגד נשים(עד כדי רצח בגלל כבוד המשפחה).

למשל אצלם נהוג לירות בחתונות , ולפעמים יש הרוגים או פצועים.

למשל אצלם כל יום יש ילדים שניפגעים מרכבים , כי אבא נסע אחורה ודרס את הילד.

למשל אצלם מריבה קטנה בין שני אנשים לפעמים נגמרת במריבה בין חמולות עם הרוגים ועשרות פצועים.

שים לב שהכל דברים שקשורים לזילות בחיי אדם - זה התרבות ולא אשמה של אף אחד.

אמיר.

GodsFather
31-05-09, 13:59
אז מה נעשה ? נכלא את כולם ? מחנות עבודה ומקלחות ? נשלח את כולם לכלא ? נרביץ להם עם מקלות ?

חביבי - שישקיעו בהם ברצינות, ישנו להם את התרבות עד למציאת העמק השווה או לפחות יגיעו לרגיעה והבנה.

כמו שיש דרוזים שכן מנקים ועושים תורנות מטבח בצבא אפילו שזה עלול לעלות להם בכבוד שלהם כשהם חוזרים הביתה לכפר (באופן כללי, אני לא חושב שיש מקום להשוואה בין דרוזים לערבים בארצנו).
כמו שיש נשים ערביות שנוהגות ומתלבשות באופן מערבי, ככה גם את המוזנחים מג'סר אפשר "לתקן" ולתרבת לנורמות שיתאימו לסביבה בה הם חיים.

אני לא מדבר על מחיקת הזהות הערבית חלילה, אלא הכנסת שינויים שיועילו לשני הצדדים. ואני מדבר על הדור הצעיר והצעיר ביותר, לא על הדורות הבוגרים שהם כבר כמעט אבודים ומולם ככל הנראה אין דרך פשוטה להתמודדות. אפילו בני העשרה מצריכים השקעה אדירה שאיש לא רוצה להשקיע.
הפתרון (הזול ביותר) הוא השקעה בילדים.

ולמי שתוהה, לא הצבעתי למרץ בבחירות האחרונות...

landrover
31-05-09, 14:26
מה שאמרתי - "יש לי חבר דרוזי שנימצא בתוך כפר *מעורב*" - מה שתארתי לא אופייני דווקא לדרוזים(שמשרתים בצבא וכו). אבל אופייני למגזר(בעיקר למוסלמים).

וחלק מהם לא רוצה להשתנות - זה התרבות שלו.

אתה זה שתקבע מה טוב לו ?

GodsFather
31-05-09, 14:34
אני לא אקבע לו כלום(שלא כמו אנשים בעלי השפעה במדינתנו ובעולם, שחושבים שהם יכולים להכתיב לעמים שלמים מה כן לעשות ומה לא לעשות, בלי לדעת דבר על התרבות הנאנסת), אבל האחרים פה בשרשור רוצים לכלוא את הבעיה ולהכות אותה ולא להתמודד איתה...

כמו שאמרתי - לא למחוק את התרבות , אלא לגשר על הפערים. (הפעם הגשר יבוא לטובת שני הצדדים...)

חינוך והדרכה אינם אסורים באף תרבות / עדה / גזע / דת - אבל היעדר חינוך והדרכה, בתוספת שיעמום ותסכול, מביא ילדים למציאת אלטרנטיבה ותעסוקה בשעות הפנויות של היום...

אולי נגדר את ג'סר בגדר חשמלית גבוהה ונזרוק להם כדור כדורגל אחד פנימה, הם כבר יהרגו אחד את השני בנסיון לזכות בבעלות עליו..חיות לא מתורבתות שכמותם...

landrover
31-05-09, 15:24
טוב , סטינו מהנושא - אני אסיים את זה בכך שיש הרבה דעות לגבי מה צריך לעשות :-)

ואני מכבד את כל הדעות של האחרים בנושא.

בכל מקרה הבעייה כניראה לא תיפתר בקרוב , ובנתיים צריך לעשות משהו ... והמשטרה מראה אוזלת יד בנושא הזה !

אמיר.

-->