PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלים הילקס 2001

חן נדב
23-05-09, 23:57
יש ליטויוטה היילקס 2001

צמיגים 31/10.5 15R
245.000ק"מ
מתלים - למיטב ידיעתי מקוריים לחלוטין
הבולמים -למיטב ידיעתי מקוריים לחלוטין
הרכב רך וסוגר מתלה מהר מאוד
אני רוצה רוצה לשדרג את הרכב
האוטו משמש גם לעבודה(לרוב ללא מיטען כאשר עמוס 300-400 ק"ג)

השאלה היא לאיזה בולמים כדאי להחליף
האם כדאי להחליף קפיצים מאחור או לערגול
איך אפשר לשדרג מתלה נפרד מקדימה
מה ספר הרכב המתאים לשנתון הנ"ל

רמי חיפה
29-05-09, 19:51
שלום נדב ב2001 קודם כל תימתח את מוטות הפיתול מקדימה חפש באתר יש הוראות איך לעשות את זה
אם אתה לא מבין בעניין גש למוסך.
לגביי קפיצי העלים מאחורה עירגול רק יקנה לך זמן, כמה זמן תלוי, כמה שטח כמה מישקל אבל לא יותר משנה זה בטוח.
אני חושב שראיתי באתר את ספר הרכב הרלוונטי.
בדגם הישן יותר יש סרן חי מקדימה בשלך אין אולי לפי זה תוכל להבחין בין סיפרי הרכב(לחדשים יותר כבר יש שם אחר ויגו).

ד ו ר ו ן
30-05-09, 11:50
יש ליטויוטה היילקס 2001
צמיגים 31/10.5 15R
245.000ק"מ
מתלים - למיטב ידיעתי מקוריים לחלוטין
הבולמים -למיטב ידיעתי מקוריים לחלוטין
הרכב רך וסוגר מתלה מהר מאוד
אני רוצה רוצה לשדרג את הרכב
האוטו משמש גם לעבודה(לרוב ללא מיטען כאשר עמוס 300-400 ק"ג)
השאלה היא לאיזה בולמים כדאי להחליף
האם כדאי להחליף קפיצים מאחור או לערגול
איך אפשר לשדרג מתלה נפרד מקדימה
מה ספר הרכב המתאים לשנתון הנ"ל
מנסיון רב עם השנתון הזה, הסידור של המתלה הקדמי משכך גרוע ומאד מהר מאבד את המעט שיש לו בנסיעת שטח.
הדבר הראשון לדעתי לפני אתה נכנס לתהליך של הגבהות שלא בטוח שאתה באמת צריך הוא להחליף בולמים לאיכותיים יותר (TD, אולדמן, קוני לפחות) גם מקדימה וגם מאחורה.יש להחלפה הזו השפעה גדולה מאד על התנהגות הרכב.
אחרי זה תראה אם אתה חושב שצריך גם להגביה-אם תצלם את הקפיצים- בעיקר מאחור יהיה אפשר לקבל מושג על מצבם.

300-400ק"ג זה לא מעט, לא ברור אם אתה מחשיבאת המשקל הזה כ "לא עמוס" אן שזה המשקל של הציוד כשאתה כן מעמיס אותו.
חשוב לדעת אם יש לרכב כננת או פגוש מתכת שגם משפיעים על ההתנהגות של החלק הקדמי.
לגבי ספר הרכב- לדעתי באחד הקישורים החדשים יותר לספרי רכב יש גם לשנתונים החדשים יותר-שים לב שיש דקויות שונות בין השווקים בהם הרכבים נמכרו.

חן נדב
30-05-09, 14:47
300-400ק"ג זה המשקל של הציוד כאשר אני מעמיס את הרכב
הרכב ללא כננת וללא פגוש מתכת
לגביי מתיחת מוטות הפיתול אני מגביהה את הרכב אבל מקצר את מהלך המתלה?
האם הקפצת שן במוטות הפיתול יכולה לעזור ?
השאלה לגבי בולמים מהנסיון שלכם מה עדיף TD/ אולדמן/בילשטיין

מתלה קדמי:המרחק לבאמפסטופ הוא 20 מ"מ

מתלה אחוריהמרחק לבאמפסטופ הוא 75 מ"מ

ד ו ר ו ן
30-05-09, 15:00
התמונות צולמו ללא משקל בארגז?
אם התמונה צולמה ללא משקל אז לפי זוית השאקל האחורי הקפיץ קצת עייף, הזוית אמורה להיות מעט יותר אנכית אבל עדיין לפי התמונות יש רווח בין עלי העומס לעלים הראשיים מה שאומר שהקפיץ לא מת.
אם אתה מקפיץ שן מקדימה אתה צריך לאזן את הרכב גם מאחור, ההקפצה לא מקטינה את מהלך המתלה אלא יוצרת נקודת אפס שונה-יהיה לך יותר מהלך כניסה מאשר מהלך פתיחה ביחס לסידור המקורי.

הקטע המוזר הוא שבזמנו היו לנו 2 רכבים חדשים לגמרי שהגיעו מהמפעל בגובה שונה, בחנייה אחד ליד השני היה הבדל של 3-4ס"מ ברורים מאד ברווח בין הגלגל לכנף.

מנסיון עם TD ואולדמן, TD מעט קשה יותר בריסון אבל זה יתרון כשאתה עמוס ומפספס משהו בשביל ואז בא לידי ביטוי הקושי.
אולדמן היו מצויינים- במבחן הכולל אני העדפתי את הTD, משקל הציוד שלי כשהרכב מועמס דומה לשלך.

בילשטיין מצויינים אבל יקרים יותר ביחס לאולדמן או TD.

חן נדב
30-05-09, 15:41
התמונות צולמו ללא משקל בארגז?
אם התמונה צולמה ללא משקל אז לפי זוית השאקל האחורי הקפיץ קצת עייף, הזוית אמורה להיות מעט יותר אנכית אבל עדיין לפי התמונות יש רווח בין עלי העומס לעלים הראשיים מה שאומר שהקפיץ לא מת.
אם אתה מקפיץ שן מקדימה אתה צריך לאזן את הרכב גם מאחור, ההקפצה לא מקטינה את מהלך המתלה אלא יוצרת נקודת אפס שונה-יהיה לך יותר מהלך כניסה מאשר מהלך פתיחה ביחס לסידור המקורי.

הקטע המוזר הוא שבזמנו היו לנו 2 רכבים חדשים לגמרי שהגיעו מהמפעל בגובה שונה, בחנייה אחד ליד השני היה הבדל של 3-4ס"מ ברורים מאד ברווח בין הגלגל לכנף.

מנסיון עם TD ואולדמן, TD מעט קשה יותר בריסון אבל זה יתרון כשאתה עמוס ומפספס משהו בשביל ואז בא לידי ביטוי הקושי.
אולדמן היו מצויינים- במבחן הכולל אני העדפתי את הTD, משקל הציוד שלי כשהרכב מועמס דומה לשלך.

בילשטיין מצויינים אבל יקרים יותר ביחס לאולדמן או TD.

התמונות צולמו ללא משקל בארגז
האם אין אפשרות ברכב זה להגדיל גם את מהלך הכניסה וגם את מהלך הפתיחה ?
יש למישהו מושג לגביי טווח מחירים של בולמיי TD/בילשטיין

ירוני אבן
30-05-09, 20:58
התמונות צולמו ללא משקל בארגז
האם אין אפשרות ברכב זה להגדיל גם את מהלך הכניסה וגם את מהלך הפתיחה ?
יש למישהו מושג לגביי טווח מחירים של בולמיי TD/בילשטיין
יש אפשרות לערגל את העלים ולמתוח מעט את מוטות הפיטול,אצלי עשה זאת גיל מקפיצי הר טוב(0547846335).שלוש שנים אני נוסע עם אוטו עמוס (פועלים ציוד ,כננת,טמבון tjm,עגלה נגררת 1300 ק"ג )האוטו לא שקע/ירד.אני נוסע עם בולמי רנצו 9000 9מצבי שיכוך!ירון אני נוסע 40k בשנה,גם טיולים וים.

חן נדב
01-06-09, 21:18
יש אפשרות לערגל את העלים ולמתוח מעט את מוטות הפיטול,אצלי עשה זאת גיל מקפיצי הר טוב(0547846335).שלוש שנים אני נוסע עם אוטו עמוס (פועלים ציוד ,כננת,טמבון tjm,עגלה נגררת 1300 ק"ג )האוטו לא שקע/ירד.אני נוסע עם בולמי רנצו 9000 9מצבי שיכוך!ירון אני נוסע 40k בשנה,גם טיולים וים.

אז ככה העלים עורגלו ומוטות הפיטול נמתחו (גיל מקפיצי הר טוב)

לגבי בולמים למישהו יש ניסיון אם בולמיי קוני ? או להעדיף אולדמן ( למרות ההפרש כ 450ש"ח)

-->