PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי או ג'ימני?

shermenz
05-06-04, 19:49
אוקיי ג'ימני 99 ידני או סמוראי 93?
מי משניהם עביר יותר? איזה מהם עדיף לשיפורים? (נעילות צמיגים וכ'ו?)
כמה הילוכים יש בג'ימני 99 ידני?( אני מתאר לעצמי ש4 פשוט ראיתי משהו בעיתון שגרם לי להרים גבה... :? )
הבנתי שבג'ימני יש הנעה 4X4 קבועה... למה? זה לא מבזבז דלק? זה לא גורם לבלאי מואץ?
תודה רבה
דין.

עמי
05-06-04, 19:59
בגדול (למעשה, בקטן ...) הגימני הוא סמוראי בתוספת כמות נכבדה של פלסטיקים ועוד כמה שינויים לא משמעותיים במיוחד.
בג'ימני 5 הילוכים ואין 4X4 קבוע, אלא PART TIME בדיוק כמו בסמוראי.
עוד משהו?

eran4x4
05-06-04, 21:03
לא ממליץ על ג'ימני ידני

המנוע נטול מומנט בסל"ד נמוך דבר שמונע כל אפשרות לזחילת סלעים ושורף קלצ'ים.

הממיר מומנט של האוטומט עוזר הרבה.

shermenz
05-06-04, 22:02
מה זה part time?
נזכרתי בעוד משהו... זה נדמה לי או שהג'ימני נמוך יותר מהסמוראי?
והאם כול הפלסטיקים האלה מורידים מהאיכות של הג'ימני בשטח?
ואם הג'ימני נטול מומנט בסלד נמוך הסמוראי לא אותו דבר?

אלון_ק
06-06-04, 02:33
מה זה part time?

מדריך לתיבות העברה:
http://www.jeepolog.com/j6tech_transferguide.htm

זה נדמה לי או שהג'ימני נמוך יותר מהסמוראי?

נכון.

ואם הג'ימני נטול מומנט בסלד נמוך הסמוראי לא אותו דבר?

נכון, ועוד יש לסמוראי כמה כ"ס פחות... בשביל זה המציאו יחסי העברה (ומנועי דיזל :lol: )

הגימני הוא סמוראי בתוספת כמות נכבדה של פלסטיקים ועוד כמה שינויים

מוט השפור של הג'ימיני ממוקם מאחורי הסרן (קיים בסמוראי מ96), מיכל הדלק ממוקם טוב יותר. השאר באמת זניח.

מי משניהם עביר יותר?

הבדל זניח, אם בכלל. לטובת מי אני לא יודע, אבל סביר להניח שלג'ימיני - אם לא אכפת לך על כמה פלסטיקים.

איזה מהם עדיף לשיפורים?

חד משמעית, סמוראי. זאת אומרת, הג'ימיני עדיף, אבל זה יעלה לך הרבה הרבה יותר ויהיה קשה מאוד למצוא חלק מהשיפורים שלסמוראי אין בעיה להשיג (מישהו יודע איפה לקנות דרופ פיטמן לג'ימיני?). ובסוף, אתה תקבל יצור מכוער שייראה כך:

http://www.jimny-jam.co.uk/Tong%20140304%20020.jpg

אוקיי ג'ימני 99 ידני או סמוראי 93?

סמוראי מתחילת 96, עם קפיצי עלים. יותר חדש=יותר טוב. מוזרק. קפיצי עלים = יותר זול לשחק עם המתלים.

אם אתה מוכן לוותר על הפלסטיקים, אם יש לך כסף למשחקי מתלים ספירליים ואם יש לך כח לחפש שיפורים ( יחסי העברה וכד') בשוק קטן יותר, אז ג'ימיני.

אבל אם אתה כבר קונה ג'ימיני, תקנה אוטומט.

eran4x4
06-06-04, 09:30
אם הבנתי נכון (מנסיונם של אחרים) יותר קל לשפר מתלים של ג'ימני מסמוראי קפיצים.

תשווה נתוני יצרן לפי מיטב זכרוני לסמוראי ללא הזרקה יש יותר מומנט בסרק מג'ימני (לא יודע מה קורה עם סמוראי מוזרק), יכול להיות שיש גם הבדל ביחסי העברה בין סמוראי לג'ימני

זאביק
06-06-04, 15:24
בנוסף, סמוראי סלילים הרבה יותר נוח מסמוראי עלים.

shermenz
06-06-04, 20:19
אוקיי
הבנתי שהג'ימני שוקל יותר ונמוך יותר מהסמוראי...
אז איך יכול להיות שהג'ימני עביר יותר?
מישהו יודע בכמה הוא שוקל יותר וכמה נמוך יותר הגימני מהסמוראי?

אלון_ק
06-06-04, 21:10
לסמוראי ללא הזרקה יש יותר מומנט בסרק מג'ימני

:lol: :lol: :lol:

(אני מניח שהכוונה לטורים שהם כמעט סרק, אבל זה קורע אותי בכ"ז)

יחס כח/משקל טוב יותר בג'ימיני, מכאן עבירות תיאורטית גבוהה יותר. מהלך מתלה טוב יותר גם מוסיף. אבל אלו רק השערות.

כמה יותר נמוך זה לא באמת משנה, הרי בכל מקרה צריך להגביה... צמיגי 215 לא נכנסים לג'ימיני או לסמוראי ללא הגבהה קלה (חיכוך קל בפגוש ובקפיצי העלים, בסמוראי. בגימיני רק בפגוש). ואין צמיג שטח קטן יותר מ215...

shermenz
06-06-04, 21:17
הבנתי...
כמה יעלה לי להגביה ג'ימני מספיק בשביל להוסיף צמיגים של 215.75?
בנוסף כמה יעלו לי צמיגי ה215 האלה?
אה כמו כן הבנתי שאי אפשר להחליף את פגוש הג'ימני בגלל חיישני הכריות אוויר או משהו.. זה נכון?
כי רציתי לקנות לו פגוש בסגנון הזה
http://www.ido4x4.co.il/cars/photo/samuraifrontbump.jpg
גם בגלל זווית הגישה וגם בגלל היופי...
יש איזשהי שיטה שלא תקרע לי את הארנק?

אלון_ק
06-06-04, 21:24
הגבהה לא יודע כמה, סביבות ה5K, אם תחליף בולמים וקפיצים.

צמיגים בסביבות ה400 לאחד, תלוי ביצרן.

הפגוש זו שמועה לא מוכחת - אני לא ראיתי שום חוט חשמל שהולך לתוכו, ובלי חוטים אין חיישנים. אבל את זה אתה חייב לברר היטב, דעתי לא מספיקה.

רוצה בזול, עושה לבד:

http://imgsrv.pic4u.co.il/4fe7e66a3992ff49dd41c6969c397db0020000.a spx

אלון_ק
06-06-04, 21:24
אופס...

http://imgsrv.pic4u.co.il/4fe7e66a3992ff49dd41c6969c397db0020000.a spx

shermenz
06-06-04, 21:39
רוצה בזול... אבל לא יודע לבד... :(
אתה בטוח ש5K זה המחיר להגבהה? לג'ימני?
ואפשרי להחליף רק את הבולמים בלי הקפיצים? (שאלת תם :oops: )
כי התיכנון הראשוני שלי בין אם זה יהיה סמוראי או ג'ימני זה צמיגים 215 ובשבילהם אני יהיה חייב הגבהה בין אם זה סמוראי או אחיו הבכור לפי מה שאמרתם לי...
ו5K זה הרבה כסף... ועוד הצמיגים שזה משהו בסגנון ה1500-2000 זה כבר דיי מטורף..

אלון_ק
06-06-04, 22:30
אף אחד לא נולד עם ידע. לומדים. בשביל זה יש חברים ופורום ג'יפולוג.

לא, אני לא בטוח. זו הערכה גסה, וזה מאוד תלוי במה תקנה. אתה גם יכול לשים אוקולונים (ע"ע במילון מושגים בפורום לג'יפאים מתחילים) או סידור דומה, וזה הרבה יותר זול. אבל אם אתה רוצה הגבהה יעילה שמוסיפה גם למהלך המתלה ולנוחות הנסיעה, אין מנוס מהשקעה רצינית.

אפשר להחליף רק בולמים.

רוב הסמוראים מגיעים עם הגבהה מהבעלים הקודמים. ממילא זה איזה 500 ש"ח לערגל, וזה יפתור לך את הבעיה.

אממ... מה התקציב, אם אפשר לשאול? כי אתה נע בין ג'ימיני 99 לסמוראי 94-5-6, וזה חתיכת הבדל תקציב.

קח בחשבון גם 3K ליישור קו באוטו שאתה קונה.

shermenz
06-06-04, 23:29
ג'ימני 99 או סמוראי 96-98 זה לא כזה הבדל...
אם לדוגמא אני קונה ג'ימני 99 במצב טוב... נראה לך שיהיה צורך ב3K ישור קו?
ומה זה עירגול?

אלון_ק
06-06-04, 23:48
לג'ימיני 99 במצב טוב סביר להניח שלא. לשים כסף בצד כדאי בכל מקרה.

ערגול (בפשטות) זה לקחת את קפיץ העלה ולהפוך אותו לעגול יותר. יש פה איפהשהו הסבר נורמלי, נדמה לי שבמילון המושגים.

תבדוק ה"פ.

shermenz
06-06-04, 23:55
אם אני מערגל את הקפיצים זה לא עושה את האוטו קשיח ולא נוח על הכביש?
אני מתאר לעצמי שכן, אבל בכמה? זה יהיה נסבל?
ואפשר לעשות את זה גם עם קפיצים ספירלים?

אלון_ק
07-06-04, 00:36
ערגול אכן מעלה את קבוע הקפיץ, השאלה היא כמה ערגלת. ככל שתערגל יותר כך תרד רמת הנוחות. אני ערגלתי כשקניתי, וזה ממש לא הזיז לי מבחינת נוחות.

***סוד קטן: סמוראי זה לא נוח, נקודה. ערגול לא יעשה הבדל קריטי***

לא, משום שהמבנה הגיאומטרי שלו שונה. אתה יכול למתוח קפיץ ספירלי (זה נראה כמו סליל). תעשה ניסוי עם קפיץ קטן של עט, זה אותו דבר רק סדר גודל שונה. (טוב, בסמוראי זה אותו דבר :lol: ).

ערגול עושים באחד מהמקרים הבאים:

הקפיץ התעייף עם השנים ורוצים להחזירו למצב נורמלי (לא משנה את קבוע הקפיץ).
אתה רוצה הגבהה קטנה (יחסית), של עד 10 ס"מ (סמוראי), וזו הדרך הזולה והמהירה.

בקפיצי סלילים מותחים כדי להחזיר למקור, או ששמים אוקולון בין הקפיץ לגוף הרכב ע"מ להגביה.

סוזי המשתוללת
07-06-04, 02:55
תלוי במה חשקה נפשך
ג'ימני -יותר חדש = יותר מוצק פחות רועש איכות חיים גבוהה יותר הרבה יותר יקר לשפר
סמוראי - יותר ישן מה שאומר יותר זול מה שאומר שבאותו הכסף אתה יכול לקבל ג'ימני סטנדרטי או סמוראי משופר למשעי ואחרי יישור קו
אל תוותר על מזגן - פה כולם מסוקסים באתר אבל אחרי שיהיה לך מזגן תבין שהכל חרטא וזה מה שחשוב באמת (לי יש רכב משופר מאד ומה שהיה חסר בטיול של שבת היה המזגן)

ryanai
07-06-04, 11:56
רק הערה אחת לגבי מיקום חיישן כריות האויר.

אני לא בטוח לגבי הגימיני, אבל בגראנד ויטרה (וגם ב X-90) מיקום החיישן הוא לא בפגוש אלא בקיר האש. מצד שני לפגוש הפלסטיק יש יתרונות:
1. הוא גמיש, לא מתקמט וסופג נהדר מכות קלות.
2. אם אין לך נסיון (כמוני) ההגבלה על זוית הגישה ע"י חומר "רך" כמו פגוש פלסטיק יכולה לחסוך לך נזקים הרבה יותר רציניים - זה פשוט - אם אתה שומע קול של פלסטיק מתגרד על סלע - תעצור :lol:

רפי.

זאביק
07-06-04, 12:03
ואפשרי להחליף רק את הבולמים בלי הקפיצים? (שאלת תם :oops: )

בולמים לא מגביהים את הרכב.
השלדה נשענת על הקפיצים בלבד !!
אם אתה רוצה להגביה את הרכב, אתה יכול לעשות את זה בעזרת הקפיצים בלבד.
הבולמים עוזרים לשכך את תנודות הקפיצים (והם חייבים להתאים באורכם לקפיצים).

דרך נוספת להגביה ג'ימני (או סמוראי סלילים) היא ע"י תותבי אוקולון. בגדול, אתה דוחף דיסקית בין הקפיץ לבין השלדה (עובי הדיסקית כגובה ההגבהה) - עלות בערך 500-1000 ש"ח לרכב.
חסרונות - יש.
תבצע חיפוש על אוקולון בפורום ותמצא דיונים על צורת ההגבהה הזו.

shermenz
07-06-04, 23:57
אוקיי עוד שאלה
אם אני קונה ג'ימני ידני...
ולפי מה שאמרתם אין לו כמעט מומנט נגיד בנסיעה על סלעים וכ'ו...
מה אפשר לעשות בנושא? וכמה זה יעלה?
תודה
דין.

אלון_ק
08-06-04, 00:13
זאביק, בולמי גז דווקא כן ישפיעו - הרכב קל מאוד, הלחץ שלהם כלפי מעלה בהחלט עשוי להגביה את הג'ימיני. אני חושב. בכל מקרה, זו לא תהיה הגבהה ששווה לדבר עליה, מילימטרים.

המומנט נמוך - תאמין לי, שההבדל בין סמוראי לג'ימיני כל כך זניח... בשניהם זה כח זבוב. אז באחד זה זבוב וחצי. יחסי העברה זה הפתרון - אבל קודם תיסע עליו ותחליט שאתה צריך כאלו... אפשר לטפס הרבה מאוד גם בלעדיהם. לא, אני לא יודע איפה יש/אם יש לג'ימיני וכמה הם עולים.

סביר להניח שהם יעלו סדר גודל של 500$.

shermenz
08-06-04, 00:19
נקסוס אמרת פשוט שלג'ימני ידני יש מומנט נמוך מאוד ולאוטומט המומנט טוב מאוד יחסית לידני
השאלה שלי היא האם יש כזה הבדל בין הידני לאוטומט? והאם יש הבדל גדול בין סמוראי (ידני משום מה...) לבין ג'ימני ידני?

סוזי המשתוללת
08-06-04, 00:56
אין הבדל במומנט שמייצר המנוע - זה אותו מנוע אבל
גיר אוטומטי בגלל המבנה שלו ושל הקלאץ ההידראולי מאפשר למנוע לעבוד בסלד גבוה יותר בתחילת נסיעה (עקב החלקה של הקלאץ ההידראולי )וסל"ד גבוה יותר =יותר מומנט
כשקלאץ הידראולי מחליק לזמן קצר לא נגרם שום נזק כי זה חלק מאופן הפעולה שלו ואילו לקלאץ מיכני ייגרם נזק גדול יותר עקה החלקה
טרנספר ג'ימני הוא טרנספר שרשרת ולכן לא בטוח שיש קיט שיפור יחסים אבל מצד שני ניתן לקנות טרנספר סמוראי עם קיט יחסי העברה ולהרכיב אותו

חנן א.
08-06-04, 00:59
אין הבדל במומנט שמייצר המנוע - זה אותו מנוע אבל
גיר אוטומטי בגלל המבנה שלו ושל הקלאץ ההידראולי מאפשר למנוע לעבוד בסלד גבוה יותר בתחילת נסיעה (עקב החלקה של הקלאץ ההידראולי )וסל"ד גבוה יותר =יותר מומנט

...ובנוסף ממיר המומנט, כשהגיר לא מסתובב, מכפיל את המומנט בפקטור של 2 עד 3 .

shermenz
08-06-04, 01:15
אני לא יודע איפה לחפש ואני בטוח שאתם כן, מה ההבדל בין ג'ימני 99 ידני ואוטומט?
ואתם אומרים שלג'ימני ידני ולסמוראי ידני יש את אותו מומנט בסל"ד נמוך? ממש בפתיחה זאת אומרת?

shermenz
09-06-04, 03:40
מישהוא לעזרתי?

נמרוד
09-06-04, 11:31
אני לא יודע איפה לחפש ואני בטוח שאתם כן, מה ההבדל בין ג'ימני 99 ידני ואוטומט?

אה, ההבדל הוא שאחד ידני ואחד אוטומט???

שמע, אתה מתיחס פה לכל מיני פרטים שלחלוטין לא רלוונטים במצבך כרגע. יותר מומנט, פחות מומנט...

הג'ימני הוא רכב כביש שטח קטן, חסכוני, ונחמד מאד, יכולת השטח שלו טובה בהחלט יחסית לכל רכב כביש-שטח מודרני ומלוקק. הוא מצויין למתחיל (אם אתה יכול להרשות לעצמך את מחיר הקנייה - מדובר על רכב חדש. רובנו התחלנו את הקריירה על גרוטאות ישנות). הוא לא בסיס טוב מאד לשיפורי עבירות ברמה שאתה קורא עליה כאן בג'יפולוג. ככה שאם תגלה שאתה שייך לחובבי העבירות כמונו, אתה תמכור אותו מתישהו ותעבור לרכב מתאים יותר. למזלך, הוא כנראה ישמור על הערך שלו כמסורת הסוזוקים, ככה שאתה לא תפסיד הרבה.

shermenz
09-06-04, 17:18
לא נמרוד, התכוונתי מה ההבדל בינהם במחיר...
והשאלה עדיין עומדת, האם לג'ימני ידני ולסמוראי יש את אותו מומנט בתחילת נסיעה לרוק קרולינג לדוגמא....

נמרוד
09-06-04, 17:24
לא נמרוד, התכוונתי מה ההבדל בינהם במחיר...
והשאלה עדיין עומדת, האם לג'ימני ידני ולסמוראי יש את אותו מומנט בתחילת נסיעה לרוק קרולינג לדוגמא....

כן, בערך. מנוע דומה, יחסי העברה דומים.
הביטוי רוק-קרולינג לא רלוונטי.

זאביק
09-06-04, 17:30

ואם יש הבדל של 2 קג"מ, תרגיש בהבדל ?
לא בטוח.
תעשה סיבוב על סמוראי, תעשה סיבוב על ג'ימני, ותחזור עם תוצאות . . .

shermenz
09-06-04, 18:57
זאביק אם היו לי חברים (בקרבת מקום בכול מקרה) הייתי לוקח להם סיבובים כול היום אבל אין...
אבל פשוט אף פעם לא שמעתי אנשים מתלוננים על המומנט של הסמוראי וכששאלתי על הג'ימני הרבה אנשים אמרו שיש בעיות... שהמומנט נמוך מדי ועדיף אוטומט כי יש לו ממיר מומנט...
אז הבנתי שאם אוטומט עדיף אז כנראה יש הבדל גדול בינו לבין הסמוראי, אבל לפי מה שאמרתם כנראה שאין.
דבר נוסף, רציתי לדעת כמה שוקל סמוראי? ומה המרווח גחון שלו?

shermenz
09-06-04, 18:58
רק עכשיו ראיתי איך זה נראה אז:
חברים (עם סמוראי) בקרבת מקום...
:oops: :lol:

אלון_ק
09-06-04, 22:43
אני חושב שאתה לא מבין משהו - המנוע מייצר הפרשי מומנטים זניחים בשני הדגמים, אבל התוצאה הסופית בג'ימיני אוטומט טובה יותר מזו של סמוראי פי 2-3 לפחות!

סמוראי שוקל קצת פחות מטון. 950 ק"ג, במקרה שלי, קרוב ל900 בפתוח.

אני אחזור על דברי נמרוד: שורה תחתונה, סמוראי טוב יותר לעבירות כפי שהיא מוגדרת פה. טוב יותר למשחקים שאנחנו אוהבים פה, לשינויים המרכביים שאנחנו עושים. תיאורטית הג'ימיני טוב יותר, מעשית (בארץ) חבל על הזמן והכסף.

סוז, לא נראה לי בכלל שטרנספר של סמוראי (טרנספר מכאני פשוט) יחליף טראנספר של ג'ימיני בקלות. הרבה שינויים, הרבה כסף.

סוזי המשתוללת
10-06-04, 00:19
בכלל לא נכון
אפילו מיקום התושבות זהה
גם טרנספר סמוראי 98 הוא בעל הנעת שרשרת ולא גג"שים אבל ההואזינג אותו הדבר מבחוץ

אלון_ק
10-06-04, 18:46
אבל סוז, יחסי ההעברה הם לדגמים עד 95, כמו שיש בארה"ב, לא? לכן הם מתאימים לטרנספרים עד 95 ואלו כבר לא זהים לאלו של ג'ימיני.

או שאני טועה? בזמנו ביררתי על רעיון של גיר אוטומט לסמוראי (לא שהיה לי תקציב, אבל שיהיה על מה לחלום בלילה) ועלתה בעיה של חיבור לטרנספר. אז אם יש בעיה בכיוון הזה, צריכה להיות בעיה גם בכיוון השני, לא?

שלומי29
16-06-04, 19:21
לא צריך לשנות כלום בשביל 215/75/15 . (החלפתי בסמוראי 97 לפני חודש)
חוצמזה שההתלבטות שלך נראית לי התלבטות סרק בלתי ממוקדת בעליל...
סמוראי 96 או ג'ימיני 99 ? נו באמת...

אלון!!!! - ש א ת ה תמליץ על ויטרה???

דן דן
25-05-08, 02:35
האם מישהו מחברי הפורום ביצע שדרוג כזה (החליף סמוראי לג'ימיני) ויכול קצת להרחיב בנושא, בעיקר מעניין אותי למה לא? ומהם החסרונות הבולטים עקב ביצוע ההחלפה?

סוזי המשתוללת
25-05-08, 12:27
ג'ימני = סמוראי חדש
המכלולים זהים בגדול עם שינויים לטובת בטיחות (אעלק ) ואיכות חיים
יש לו יותר פלסטיקה מאשר לסמוראי אבל אם תסיר את הפלסטיקה הוא יהיה קשוח כמו סמוראי

yossivarman
25-05-08, 15:06
יש בחור בגמדים שכינויו YOAV
שעשה מעבר כזה
אתה מוזמן לשאול אותו

אני עברתי לויטארה ארוכה - גם טובה
אבל בלילה בלילה - חולמים על הסמוראי

yoav
25-05-08, 15:16
יש בחור בגמדים שכינויו YOAV
שעשה מעבר כזה
אתה מוזמן לשאול אותו

אני עברתי לויטארה ארוכה - גם טובה
אבל בלילה בלילה - חולמים על הסמוראי

יש בחור כזה בגמדים...
וגם בועז ונחום- כולנו עברנו מסמוראי לג'מני:
1. נחום מהר מאוד הבין את הפרנציפ והתקדם ל CJ (ואת הג'מני השאיר לאשה)
2. בועז מחזיק בשיא גינס בתקופת בעלות על ג'יפ עם הג'מני שלו (תקופה קצרה כמובן)- והיום נוהג בסופרטאג'
3. פעם אחרונה שראיתי את הג'מני שלי הוא היה אצל אשתי- ואם אני מעיז למלמל לידו "אתה ג'יפ אתה? איפה הסמוראי.." אני ישן על הספה בלילה.

עד כאן לפן הרגשי- כולנו מתגעגעים לסמוראי כמו אל אהבה ראשונה.

בפן המעשי- הג'מני יותר חדש, הוא הרבה הרבה הרבה יותר נוח בכביש ובשטח (והיה לי סמוראי סלילים, עם תא נוסעים שמור ונעים, ובולמים חדשים וכו'- ואין מה להשוות את הנוחות), הנסיעה הארוכה דרומה לטיול פתאום עוברת בקלות, הוא קצת יותר חזק, אפשר לשים בו נעילה אחורית, הגבהה וצמיגים בהשקעה זהה לסמוראי- ותקבל רכב יותר טוב- עפ"ר- פשוט כי הוא יותר חדש.

תהנה.

דן דן
26-05-08, 20:44
יש בחור כזה בגמדים...
וגם בועז ונחום- כולנו עברנו מסמוראי לג'מני:
1. נחום מהר מאוד הבין את הפרנציפ והתקדם ל CJ (ואת הג'מני השאיר לאשה)
2. בועז מחזיק בשיא גינס בתקופת בעלות על ג'יפ עם הג'מני שלו (תקופה קצרה כמובן)- והיום נוהג בסופרטאג'
3. פעם אחרונה שראיתי את הג'מני שלי הוא היה אצל אשתי- ואם אני מעיז למלמל לידו "אתה ג'יפ אתה? איפה הסמוראי.." אני ישן על הספה בלילה.

עד כאן לפן הרגשי- כולנו מתגעגעים לסמוראי כמו אל אהבה ראשונה.

בפן המעשי- הג'מני יותר חדש, הוא הרבה הרבה הרבה יותר נוח בכביש ובשטח (והיה לי סמוראי סלילים, עם תא נוסעים שמור ונעים, ובולמים חדשים וכו'- ואין מה להשוות את הנוחות), הנסיעה הארוכה דרומה לטיול פתאום עוברת בקלות, הוא קצת יותר חזק, אפשר לשים בו נעילה אחורית, הגבהה וצמיגים בהשקעה זהה לסמוראי- ותקבל רכב יותר טוב- עפ"ר- פשוט כי הוא יותר חדש.

תהנה.
הפחד הגדול שלי הוא להתגעגע לגמד המדהים שלי שבאמת שמור בצורה יוצאת דופן, אך אני חייב להחליט משום שעומדת בפני הזדמנות לקנות ג'ימני יד ראשונה מחבר, רכב שאני מכיר באופן אישי מיומו הראשון בכביש/שטח.

-->