PDA

צפייה בגרסה מלאה : כלוב בטיחות מסדנת ארמדילו

עידו לוריה
27-05-09, 13:12
בעקבות דרישת לקוח נדרשתי לבנות כלוב לרכב מסוג ג'ויינר, הכלוב נבנה מצינור 38 מ"מ 2.5 מ"מ עובי דופן (צינור מיובל מלמד) תכנון סופק ע'י הלקוח עם שינויים קלים שביצעתי.
כל הריתוכים בוצעו ב TIG ואת השאר אשאיר לתמונות.
עידו

רפאל
27-05-09, 15:22
שלום עידו

עבודה נראית יפה מאוד

אבל.......

האם אני רואה כי שתי הקשתות הראשיות (קדמית, אחורית) בנויות משני חלקים עם ריתוך באמצע בחלקן העליון ????

הסבר, נמק ופרט ........

רפי

עידו לוריה
27-05-09, 17:31
שלום עידו

עבודה נראית יפה מאוד

אבל.......

האם אני רואה כי שתי הקשתות הראשיות (קדמית, אחורית) בנויות משני חלקים עם ריתוך באמצע בחלקן העליון ????

הסבר, נמק ופרט ........

רפי

כמו שכתבתי למעלה אני קיבלתי שרטוטים ויצרתי את החלקים אבל בפועל הכלי לא היה אצלי בסדנה לאחר הכיפופים החלקים עברו אל הלקוח לשם חיברם על הרכב בפעל שתי הקשתות היו רחבות ב 33 מ"מ ונאלצתי עם הלקוח ביחד לקבל החלטה ומיכוון שהכלי סטנדרטי ולא צריך לעמוד בתקן אז אין בעיה
עם חיבור זה .
בתוך הצינור יש אינסרט .
עידו

ugross
27-05-09, 17:41
עידו,
סחטיין - אחד הריתוכים היפים שעלו פה באתר.
ד"ש לנעמה.
אורי.

עידו לוריה
27-05-09, 18:24
עידו,
סחטיין - אחד הריתוכים היפים שעלו פה באתר.
ד"ש לנעמה.
אורי.

אורי תודה
למה אתה לא קופץ לביקור .
הד"ש יגיע .
עידו

רפאל
27-05-09, 20:20
היי עידו

אני חושב שההחלטה שלכם שגויה מיסודה, והיום הכלוב יותר מסוכן מאשר מועיל.

צר לי לחלוק עליך, ואולי שווה לפתוח דיון נפרד לנושא (מנהלים?) אבל עדיף לעשות שוב או לא לעשות בכלל מאשר לבנות משהו מסוכן.

ואפילו אם הכלוב לא צריך לעמוד בשום תקן.

רפי

עידו לוריה
28-05-09, 08:45
היי עידו

אני חושב שההחלטה שלכם שגויה מיסודה, והיום הכלוב יותר מסוכן מאשר מועיל.

צר לי לחלוק עליך, ואולי שווה לפתוח דיון נפרד לנושא (מנהלים?) אבל עדיף לעשות שוב או לא לעשות בכלל מאשר לבנות משהו מסוכן.

ואפילו אם הכלוב לא צריך לעמוד בשום תקן.

רפי

רפי אני לא יודע איך אתה מחליט את מה שאתה כותב אבל האמרקים בונים כלובים ל tt עם אינסרט לכלי של 2500 טון שנוסע 220 קמ"ש וזה טוב .
הכלי הזה שוקל 600 ק"ג ונוסע 90 קמ"ש .
עידו

רפאל
28-05-09, 11:54
בונים נכון

אבל לא בקשתות הראשיות.

רפי

עידו לוריה
28-05-09, 12:25
בונים נכון

אבל לא בקשתות הראשיות.

רפי

רפי אני מזמין אותך לראות במו עינך תיק תוכניות של רכב אמריקאי עם אינסרטים בקשתות הרשאיות
עידו

נמרוד
30-05-09, 21:11
רפי, זה מקרה של טעות בבנייה. יכול לקרות גם בבניין. אם הלקוח לא יכול/רוצה/צריך להרוס ולבנות מחדש, יש פתרונות הנדסיים כמעט לכל הכשלים. לפעמים הם לא יפים, לא אידיאליים - אבל זה מה יש.

המקרה הזה דומה- טעות בתכנון במקרה הזה חייבה לקצר את הקשתות הראשיות ונראה שבנייה מחדש לא באה בחשבון. הריתוך עם תותב בפנים חזק יותר מהצינור, לכן יוצר אזורים מועדים לכשל במה שנשאר מהצינור. כדי לתקן את זה, צריך להפוך את נקודות התיקון לצמתים. בקשת האחורית זה בוצע - שני אלכסונים עולים מהצדדים אל מרכז הקשת. אני לא רואה שם שום נקודת כשל, שום חולשה לעומת המצב בו הצינור היה שלם. ניתן לעשות אותו דבר בקשת הקדמית, על ידי מוט אנכי באמצע "החלון הקדמי". הוספה חיזוק גג בצורת V פונה קדימה היתה משלימה את המבנה בצורה מצוינת, אבל עלולה להיות בעייתית במובן של קרבה לראשי הנוסעים. הייתי מציע לבעל הרכב לבדוק את העניין, ובמידה וזה אפשרי מבחינת הגובה, להוסיף את שלושת המוטות האלו לכלוב.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=15999&d=1243418491

הצפרדע
11-06-09, 14:08
רפי אני לא יודע איך אתה מחליט את מה שאתה כותב אבל האמרקים בונים כלובים ל tt עם אינסרט לכלי של 2500 טון שנוסע 220 קמ"ש וזה טוב .
הכלי הזה שוקל 600 ק"ג ונוסע 90 קמ"ש .
עידו

:confused: :rolleyes: :confused: :rolleyes:

shalevalon
11-06-09, 14:42
ברוך כנראה הכוונה הייתה ל2500 קילו ולא טון....

הצפרדע
11-06-09, 14:48
כן, ברור.

הכוונה של הפרצופים התמהים היתה לא למשקל אלא לאמירה שהאמריקאים בונים כלובים עם אינסרט ל TT כשיטה ולפי תכניות, דבר שלא רק שלא היה ולא נברא, אלא שהוא מנוגד לכללים אלמנטריים של בניה ובטיחות כלובים.

asafk
11-06-09, 16:24
טעות במידות - תיקון בעזרת אינסרט. אני מקבל את זה, כיוון שלא מיועד להתחרות. חזק מספיק, ככל הנראה, אבל לא נכון הנדסית. אבל לעשות מזה אידיאולוגיה? הרי לא היית בונה ככה בכוונה, נכון, עידו?

אסף.

עידו לוריה
12-06-09, 00:30
טעות במידות - תיקון בעזרת אינסרט. אני מקבל את זה, כיוון שלא מיועד להתחרות. חזק מספיק, ככל הנראה, אבל לא נכון הנדסית. אבל לעשות מזה אידיאולוגיה? הרי לא היית בונה ככה בכוונה, נכון, עידו?

אסף.

לא בהחלט של וזה נאמר בהתחלה .
עידו

עידו לוריה
15-06-09, 08:57

אסף.

אסף בתגובה הקודמת שלי היתה לי טעות הקלדה וחסרה "א".
בכל מקרהלא,בתחילת השירשור רשמתי שזה נבע מטעות ולא מאדיאלוגיה .כוונה? ממש לא - טעות.
אני לא מתביש בטעוית שלי נהפוך הוא , אני לומד מזה ,אני משתף אותכם כדי שגם תלמדו וגם תאירו את עיני זה מהות הפורום ולא התכתשות.
זו לא חוכמה גדולה להציג פה רק את הצדדים היפים והנכונים של הפרויקטים שאני בונה.
אני לא חושב שגם אתה או כל אחד אחר פה לא טועה זה חלק מהעשיה .
זה שיש פה אנשים שבוחרים לא לתת לנו לצפות בטעוית שלהם זה לא אומר שהן לא קימות או לא קורות ,לפי דעתי זה חבל כי גם ההנדסה שהזכרתה מושתת על ניסוי וחלק מהניסוי זה כשלים (טעוית)
החוכמה זה להפיק לקחים ,למצא פתרון לטעות /כשל .
בין זה ואידיאולוגיה אין קשר פשוט זו המציאות.
עידו

shalevalon
15-06-09, 09:17
בכל מקרהלא,בתחילת השירשור רשמתי שזה נבע מטעות ולא מאדיאלוגיה .כוונה? ממש לא - טעות.
אני לא מתביש בטעוית שלי נהפוך הוא , אני לומד מזה ,אני משתף אותכם כדי שגם תלמדו וגם תאירו את עיני זה מהות הפורום ולא התכתשות.
זה שיש פה אנשים שבוחרים לא לתת לנו לצפות בטעוית שלהם זה לא אומר שהן לא קימות או לא קורות ,לפי דעתי זה חבל כי גם ההנדסה שהזכרתה מושתת על ניסוי וחלק מהניסוי זה כשלים (טעוית)
עידו

אני מצטרף, הערך הכי גדול של כל השרשורים וההודעות הנ"ל הוא ללמוד מה לא לעשות, היכן שאחרים כבר טעו...

asafk
15-06-09, 09:39
עידו

עידו, אני מסכים ב100%. כתבת בהתחלה שזו טעות, ולכן לא הבנתי את הויכוח שהתפתח סביב זה.

אסף.

הצפרדע
15-06-09, 15:26
עידו, אני מסכים ב100%. כתבת בהתחלה שזו טעות, ולכן לא הבנתי את הויכוח שהתפתח סביב זה.
אסף.

או כמה נעים וחמוד - ממש הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד!

ממש ללקק את האצבעות למקרא ההתחככות ההדדית המתקתקה הזאת :rolleyes:

הרי על מה מדובר כאן? על עבודה שהוצגה כאן כדוגמא לאיכות וטיב, בלי להזכיר בכלל שהיתה טעות שתוקנה באופן לא נכון ולא ראוי - ראו הודעה מספר 1.

ואח"כ, כשבא מישהו ואמר - היי, זה לא בסדר, ככה לא עושים, עונים לו את התשובה הבאה:-

רפי אני מזמין אותך לראות במו עיניך תיק תוכניות של רכב אמריקאי עם אינסרטים בקשתות הרשאיות
עידו

כלומר - ככה בונים וככה צריך להיות, וזאת בכלל השיטה והתכנית של רכב אמריקאי עם
אינסרטים :roll:

ורק כאשר כלו כל הקיצין, וכבר אי אפשר היה לומר שזה בסדר, יש לנו התגפפות הדדית לגבי הטעות אשר מלכתחילה(כביכול) היה ברור שהיא טעות, ומה בכלל האנשים הרעים האלה רוצים מהחיים של כולם.

מסקנה - לא מספיק להיות רתך טוב עם ריתוכי טיג יפים. צריך לדעת גם לתכנן ולבצע או לבצע תכנון של מישהו אחר, והעקר, צריך לדעת מתי להודות בטעות ולא למרוח אותה ב"תיקי תכניות" של רכבים אמריקאים.

-->