PDA

צפייה בגרסה מלאה : שחיקה לא שווה של רפידות הבלמים

עמי
06-06-04, 16:12
החלפתי לא מזמן את הרפידות האחוריות בדיפנדר (דיסקים מן הסתם)ושמתי לב שבעוד שהרפידות שנמצאות בצידו הפנימי (לכיוון מרכז הרכב) של הדיסק (בשני צידי הרכב!) נשחקו כמעט לחלוטין הרי שהרפידות בצידו החיצוני של הדיסק נשחקו מעט מאוד.
בדקתי את הקליפרים ונדמה שהבוכנות זזות כשורה בשני הצדדים בשני הקליפרים. אין סימני הזעה או נזילה מהקליפרים ואין איבוד נוזל בלמים.
ולא, אין גריז על הדיסקים ... (ואם בכל זאת יש לפעמים, הוא דווקא בצד הפנימי...).
רעיונות?

חנן א.
06-06-04, 16:18
אם אני מבין נכון, אז הקליפר הוא מסוג "צף" ?
אם כן- הפינים שלו נקיים ומגורזים בגריז מיוחד לחום גבוה?

עמי
06-06-04, 16:43
חנן,
אני לא יודע למה אתה מתכוון כשאתה אומר "קליפר צף". מצד שני אין שם אף חלק מגורז (לא על ידי ולא ע"י מוסכים שטיפלו ברכב בעבר) ועד כמה שאני זוכר גם בספר הטיפולים לא מדברים על גרוז של חלק כלשהו בקליפר.

חנן א.
06-06-04, 16:54
אם יש לך בכל קליפר רק בוכנה אחת והדיסק מקובע למקומו בצורה קשיחה, אז הקליפר שלך חייב להיות צף. כלומר, אם תתפוס אותו ותשחק איתו פנימה והחוצה, אתה תרגיש חופש.
ייתכן שמה מאפשר שם את הציפה, אלו פינים שצריך לנקות ולגרז אותם, יתכן שהפינים יושבים בתוך תותבי אוקולון שמאפשר להם את הציפה, קורה שהם מתבלים.
אני כבר מתחיל לנחש יותר מדי, וזה לא טוב, אתה יכול לתת קישור שמסביר איך לטפל בקליפרים? שרטוט שלהם?

עמי
06-06-04, 17:02
http://www.landroverweb.com/Caliper/Caliper-1.htm

חנן א.
06-06-04, 17:07
כמו שאני מבין מהתמונות, לא מדובר בקליפר צף אלא בקליפר קבוע, עם ארבע בוכנות, שתיים מכל צד.
מה שאני מבין מזה, זה שהבוכנות בצד שלא נשחק, לא עובדות. אולי בגלל מעבר נוזל סתום, אולי בגלל שהן תקועות.

עמי
06-06-04, 17:21
הבוכנות עובדות (בדקתי, ראיתי), והבעיה קיימת בשני הקליפרים, ימין ושמאל.
אגב, בקישור מדובר על קליפר קדמי עם שתי בוכנות לכל צד. באחורי יש רק בוכנה אחת לכל צד, כלומר שתיים בכל קליפר, אבל המבנה וצורת החיבור להאוזינג של הסרן זהים.

חנן א.
06-06-04, 17:32
אם אתה אומר שהבוכנות עובדות, אז אין לי רעיון אחר. בהצלחה.

איציק - 4X6ZH
06-06-04, 18:13
כמה צינורות ברקס מקבל כל קליפר ?
במידה ושני צינורות אז הבעיה במרכזית החלוקה או במשאבה המרכזית .
איציק

עמי
06-06-04, 18:28
כל קליפר מקבל צינור אחד, כאשר שני הצינורות שמגיעים לקליפרים האחוריים הם למעשה התפצלות של צינור יחיד שיוצא מהמשאבה המרכזית.

מצטער, אבל אם זה היה פשוט, לא הייתי שואל את זה פה ...

יכול להיות שיש הצרות או סתימה חלקית במעברים, כך שהבוכנה אמנם זזה, אבל לא באותו הכוח כמו מקבילתה מצד השני?
ואם כן, איך פותחים סתימה כזו? לחץ אוויר, נוזל ניקוי כלשהו?

איציק - 4X6ZH
06-06-04, 19:06
זאת מערכת בלמים ואני נמנע לתת הוראות תיקון או להסביר מי נגד מי .
ברור לי מהשאלות שאתה לא מכיר את עקרון הפעולה של הקליפר .
אין לו קפיצים שמחזירים והחזר הבוכנות נעשה על רעיון אחר .
בהקשר אחר אשמח לתת הסבר כיצד מערכות קליפרים עובדים מי מחזיר את הבוכנות
אני לא ממליץ למהר לפרק את הקליפר ולא לפרק אותו לשני חצאים
כפי שמראים בתמונה .
איציק

נמרוד
06-06-04, 19:52
יכול להיות חופש במיסבים הגלגלים?

אם לא, אז כנראה שהבעייה אכן בתוך הקליפר. וכן, יכול להיות שמעבר סתום חלקית גורם להפרש רגעי בלחצים בין שני הצדדים. לוקח זמן, אמנם קצר, ללחץ להבנות, ובחלקי שנייה שיש בהם זרימה בתוך המעברים, יהיו הפרשי לחצים.

עמי
06-06-04, 23:06
איציק,
לרגע לא חשבתי שישנם קפיצים שמחזירים את הבוכנות/הרפידות למקומן.
אם אינך חושב שראוי להסביר על הבמה הזו מה אפשר או צריך לעשות - כבודך במקומו מונח, והרציונל לכך גם הוא ברור, אם כי איני מסכים איתו בהכרח.
ובכל זאת, אם כבר הצעת, אתה יותר ממוזמן להסביר כיצד קליפרים עובדים ומדוע לא מומלץ להפריד אותם לשני חלקיהם (הכל באופן כללי כמובן, אתה יודע, צריך להזהר מעורכי דין ושאר אוכלי נבלות ...)
עמי

איציק - 4X6ZH
07-06-04, 08:06
חופש במיסבי גלגלים גורם לדוושת הבלם להיות ספוגית ונמוכה מאחר והדיסקיות נדחפות
לאחור כל הזמן . ובלחיצה על דוושת הבלם חלק ממהלך הבוכנה הולך על מירכוז צלחת הבלם .
בכלי רכב שיש להם דיסקיות בלם . זה לא נכון לתופי בלם .
בלאי לא סימטרי בדיסקיות \ משיכות חזקות \ חלשות \ לא קבועות בעוצמתם . אפילו לפעמים נעלמות וחוזרות אחרי תקופת מה . כאשר לא מזהים כל סימן חיצוני לתקלה כל שהיא .אין צינורות סתומים משאבה מרכזית תקינה \ מערכת בלמים לא כפולה .
אחת הסיבות הנפוצות היא תפיסה של בוכנה בקליפר ׁ( לפעמים יותר מבוכנה אחת ) .
מי שמחזיר את הבוכנות הם הגומיות מסביב לכל בוכנה . לגומיה יש מבנה מיוחד ( בחתך יש לגומיה צורה מרובע או טרפז ) . על הבוכנה להיות חופשית בתוך צלינדר הקליפר כאשר הגומיה
נצמדת לבוכנה ומושכת את הבוכנה לאחור ( כמה עשיריות ה מ"מ ) .
כמובן שהלחץ ההדראולי כאשר הנהג לוחץ על הדוושה גבוה מכח הגומיה והבוכנה זזה לכיוון הדיסקיות ויש בלימה ....
כאשר הנהג משחרר את הרגל מדוושת הבלם הלחץ יורד ולגומיה יש מספיק כח להחזיר את הבוכנה לאחור .
אבל מה בדרך כלל יש הרבה ליכלוך מסביב לבוכנה גומיות האטימה החיצוניות כבר קרועות מזמן. יש קורוזיה בתוך הצד הפנימי של משאבות האופן ( קליפרים ) והבוכנות כבר לא חופשיות לצוף בתוך הקליפר וגרוע מזה הבוכנות כבר לא זזות לאחור . ( הליכלוך מחזיק אותם ) .
בלאי הדיסקיות אינו סימטרי .
משיכות בהגה מוזרות ( לא רק בזמן לחיצה על הברקס )
לפעמים הכל בסדר ( הבוכנה התחממה וקצת השתחררה )
בקיצור סדר וניקיון .
איציק

סוזי המשתוללת
07-06-04, 10:01
אין כמוך איציק

עמי
07-06-04, 12:00
תודה, החכמתי.

שחר-סופה
07-06-04, 19:47
חופש במיסבי גלגלים גורם לדוושת הבלם להיות ספוגית ונמוכה מאחר והדיסקיות נדחפות
לאחור כל הזמן . ובלחיצה על דוושת הבלם חלק ממהלך הבוכנה הולך על מירכוז צלחת הבלם .
בכלי רכב שיש להם דיסקיות בלם . זה לא נכון לתופי בלם .
בלאי לא סימטרי בדיסקיות \ משיכות חזקות \ חלשות \ לא קבועות בעוצמתם . אפילו לפעמים נעלמות וחוזרות אחרי תקופת מה . כאשר לא מזהים כל סימן חיצוני לתקלה כל שהיא .אין צינורות סתומים משאבה מרכזית תקינה \ מערכת בלמים לא כפולה .
אחת הסיבות הנפוצות היא תפיסה של בוכנה בקליפר ׁ( לפעמים יותר מבוכנה אחת ) .
מי שמחזיר את הבוכנות הם הגומיות מסביב לכל בוכנה . לגומיה יש מבנה מיוחד ( בחתך יש לגומיה צורה מרובע או טרפז ) . על הבוכנה להיות חופשית בתוך צלינדר הקליפר כאשר הגומיה
נצמדת לבוכנה ומושכת את הבוכנה לאחור ( כמה עשיריות ה מ"מ ) .
כמובן שהלחץ ההדראולי כאשר הנהג לוחץ על הדוושה גבוה מכח הגומיה והבוכנה זזה לכיוון הדיסקיות ויש בלימה ....
כאשר הנהג משחרר את הרגל מדוושת הבלם הלחץ יורד ולגומיה יש מספיק כח להחזיר את הבוכנה לאחור .
אבל מה בדרך כלל יש הרבה ליכלוך מסביב לבוכנה גומיות האטימה החיצוניות כבר קרועות מזמן. יש קורוזיה בתוך הצד הפנימי של משאבות האופן ( קליפרים ) והבוכנות כבר לא חופשיות לצוף בתוך הקליפר וגרוע מזה הבוכנות כבר לא זזות לאחור . ( הליכלוך מחזיק אותם ) .
בלאי הדיסקיות אינו סימטרי .
משיכות בהגה מוזרות ( לא רק בזמן לחיצה על הברקס )
לפעמים הכל בסדר ( הבוכנה התחממה וקצת השתחררה )
בקיצור סדר וניקיון .
איציק

אאאאאחחחחח........
מי כמוני אכל את החרא הזה שזה קורה (פעמיים תוך 8 חו' ) :evil:
הפעם המבאסת היתה בדרך למפגש ג'יפולוג בתל צפית לג'יפ של עירא...
וכאילו שזה לא הספיק ,אחרי התיקון, הלך בנסיעה המיסב של הגלגל מותח...
(תודה לך שוב ערן על הסיוע). בקיצור ,אחלה יום... :twisted:

שחר.

-->