PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בטיול לירדן

eli84
30-05-09, 15:04
אני מתכנן לצאת עם הדיפנדר ועוד כמה חברים לטיול בוואדי רם בירדן אשמח מאוד לעצות ותובנות ולהמלצות על מסלולים
תודה

amimiller
30-05-09, 16:09
אם אתם מעל 2 רכבים אתה חייב לפי החוק הירדני לצרף אליכם מדריך ושוטר מקומי.
רק 2 רכבים ובכל רכב רק 2 נוסעים אתם יכולים לסוע לבד.
בואדי רם יש כמה מקומות שתוכל לישון ולאכול, (אסור להכניס אוכל לירדן מישראל) הכוונה לאוהלים בדואים. מקום מאד מומלץ האוהל של עווד ממוקם בתוך קניון קטן בין דיונות גבוהות מסביב לאוהלים. אני אנסה להשיג לך את הטל' של המקום.
הכניסה לואדי רם עולה כסף מכיוון שזוהיא שמורת טבע.
ואדי רם מקום יפהפה אחלה של נופים והרבה שעשועי נהיגה בדיונות, מאד מזכיר את דרום סיני.
התקופה הטובה לנסיעה לירדן סוף הקיץ או תחילת האביב בקיץ חם שם ברמות.
מקום מומלץ נוסף ודאי חסה ממוקם בצפון ים המלח נכנסים עם הרכבים לתוך נחל זורם מים קרירים
אחלה של מקום ושווה להרביץ גיחה לשם. אתה יכול להכנס לירדן בבית שאן ולצאת באילת או ההיפך
מכיוון ש2 המקומות רחוקים אחד מהשני משהוא בסביבות 400ק"מ.
בהצלחה וטיול נעים.

זיו
30-05-09, 22:24
לא יודע אם זה מה שהתכוון amimiller לרשום אבל: בוואדי רם ניתן לטייל גם רכב בודד ללא מדריך ו/או שוטר.
זו באמת שמורה ואם אתה רוצה להיות תייר ישראלי טוב ומנומס, תעבור קודם במרכז מבקרים שלהם. שם תקבל מידע, איור כללי של השטח ותקנה כרטיס. ה"רנג'רים" עורכים ביקורות לרכבים בודדים בשטח (לא לקבוצות הגדולות והמאורגנות עם מדריכים מקומיים) כך שתמיד תדאג שיהיה עלייך כרטיס בתוקף.
אנחנו התארחנו אצל "בית עלי" קרוב למסילת הברזל והיה ממש טוב.
עניין בעייתי שנתקלנו בו - התדלוק בסביבת הוואדי הוא מתחנות תדלוק קטנות/ידניות עם ג'ריקנים. בשעה מסויימת בערב הם פשוט סוגרים והולכים. כך שכדאי להגיע עם ג'ריקן דלק ברכב ולתכנן את זמני התדלוק.
הוואדי הוא איזור די חם בעונת הקיץ. תתכונן.
אם תרצה עצות נוספות - אשמח בה"פ.

תהנה,
זיו

eli84
31-05-09, 13:05
לא יודע אם זה מה שהתכוון amimiller לרשום אבל: בוואדי רם ניתן לטייל גם רכב בודד ללא מדריך ו/או שוטר.
זו באמת שמורה ואם אתה רוצה להיות תייר ישראלי טוב ומנומס, תעבור קודם במרכז מבקרים שלהם. שם תקבל מידע, איור כללי של השטח ותקנה כרטיס. ה"רנג'רים" עורכים ביקורות לרכבים בודדים בשטח (לא לקבוצות הגדולות והמאורגנות עם מדריכים מקומיים) כך שתמיד תדאג שיהיה עלייך כרטיס בתוקף.
אנחנו התארחנו אצל "בית עלי" קרוב למסילת הברזל והיה ממש טוב.
עניין בעייתי שנתקלנו בו - התדלוק בסביבת הוואדי הוא מתחנות תדלוק קטנות/ידניות עם ג'ריקנים. בשעה מסויימת בערב הם פשוט סוגרים והולכים. כך שכדאי להגיע עם ג'ריקן דלק ברכב ולתכנן את זמני התדלוק.
הוואדי הוא איזור די חם בעונת הקיץ. תתכונן.
אם תרצה עצות נוספות - אשמח בה"פ.

תהנה,
זיו
אני אשמח אם תשאיר את המספר שלך ואני אתקשר אין לי כל כך מושג איך לשלוח הודעה פרטית

-->