PDA

צפייה בגרסה מלאה : הצעת חוק לאיסור נהיגה על חוף הים

GodsFather
01-06-09, 12:41
http://www.topspeed.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=34006&PN=1

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה בתמיכת השר להגנת הסביבה את הצעת החוק האוסרת נהיגת רכבים בחוף הים

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה בישיבתה היום (יום א', 31/5/09) את הצעת החוק האוסרת נהיגה ברכב בחוף הים. במסגרת התיקון בחוק, המשרד להגנת הסביבה יקבל עליו את אכיפת החוק, באמצעות הסיירת הירוקה.

השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, שתמך בהצעת החוק, ציין כי במסגרת החוק המוצע יינתנו לפקחי רשות הטבע והגנים סמכויות לפיקוח וביצוע אכיפת החוק, וייקבע כי השר להגנת הסביבה ימונה כשר האחראי על ביצוע החוק.

במסגרת גיבוש החוק ייקבעו בו העקרונות הבאים:

1. החלפת השר הממונה על חוק זה משר הפנים לשר להגנת הסביבה.
2. הרחבת תחולת החוק על גנים לאומיים, שמורות טבע ומקורות מים (נחלים) בצו שיתקין השר להגנת הסביבה. 3. הקניית סמכויות לפקחי רשות הטבע והגנים ופקחים אחרים לעכב חשוד בביצוע עבירה.
4. החמרת הענישה כנגד מבצעי העבירה.
5. הקניית סמכויות לבית המשפט להטיל הוצאות תיקון הנזק שנגרם על ידי מי שהורשע בעבירה ,ופסילת רישיון הנהיגה.

השר ארדן הוסיף, כי יפעל בתיאום עם חבר הכנסת דב חנין (יוזם התיקון לחוק) לקידום מהיר של החוק בכנסת.

לדברי השר ארדן, אישור הצעת החוק יוביל להפסקת הנהיגה הפרועה בחופי הים, הפוגעת בערכי טבע ומסכנת את שלום הציבור. עוד הוסיף ארדן , כי לאחר שיאושר החוק, בכוונתו לעקוב מקרוב אחר יישומו.

השר גלעד ארדן מברך את ח"כ דב חנין על יוזמת החוק ועל פעילותו הרבה למען הגנת הסביבה.

מקור: דובר המשרד להגנת הסביבה

לקחתי מאתר אחר, אני רוצה להאמין שכאן הדיון יהיה קצת יותר ענייני ולא "בואו ננצל את הזמן הפנוי ונתחרע על הטבע עד שיאסרו עלינו"

הדגשתי את מה שהדגישו גם שם וגם מדאיג יותר מכל - האמנם סופם של טיולי הנחלים קרב ?

kobiarava
01-06-09, 13:21
אמיר, לדעתי לא מדובר על איסור נסיעה בשבילים המסומנים כמסלולי 4X4 אלא על נסיעה מחוץ לשבילים המסומנים. אם הנחל מסומן-לא צריכה להיות בעיה, ואם לא-גם היום אתה כבר נחשב לעבריין, מה השתנה?
חוצמזה, שהגלעד ארדן הזה הוא חתיכת קוץ בתחת, עם ובלי קשר...

קובי

GodsFather
01-06-09, 13:26
החשש שלי (ואני מניח ששל עוד כמה) הוא שיהפכו גם את אלה המסומנים, לכאלה אסורים.

הרי פעם, גם על חופים היה מותר לנסוע ושינו את זה (מוצדק או לא, זה לא הנושא כרגע)

אז מחר יקומו וישנו את המפות וסימוני שבילים לרכב יהיו עם X עליהם. מה תגיד ? שיש לך מפה ישנה ?

וכן, הוא קוץ אבל הוא קוץ חזק שהרבה במדינה הזו אוהבים משום מה...

eran4x4
01-06-09, 17:57
הבעיה שלמיטב הבנתי....

עד היום יחלתה לחנות לצד הירדן ולבלות שישבת - החוק אוסר על זה? - לא ברורה לי מה ההגדרה של נחל....
מקור מים... (מעין)....

עצרתה ליד מעיין מחוץ לשמורה - אתה עבריין?

ניתנת לפקחים סמכות עקיפה וענישה הן בתוך שמורות ואין מחוץ להן רחבה משמעותית - לך תוכיח שאין לך אחות....

RED-STORM
02-06-09, 00:21
יש לי שאלה.
במידה ופקח מסמן לי לעצור ואני לא עוצר.
מה הסמכויות שלו לגבי כך?
או שאני לא מוציא פרטים מזהים או שאין עליי רישיונות רכב ות"ז?
מה החוק אומר על פקח שמורת טבע שלא נושא נשק וכו'...

חן צברי
02-06-09, 01:12
החשש שלי הוא שיהפכו גם את אלה המסומנים, לכאלה אסורים.

זה גם מה שעבר לי בראש כששמעתי על הצעת החוק.
איך בדיוק יאכף החוק ועל מה ישימו דגש קשה לדעת עכשיו, אבל החשש הוא מאוד כבד.
מה עם כל השבילים שעוברים לאורך הנחלים או ליד בריכות, מעיינות ומאגרי מים. הרי כך יחסמו מסלולים שלמים וגם יוציא הרבה מהכיף של הטיול.

לדברי השר ארדן, אישור הצעת החוק יוביל להפסקת הנהיגה הפרועה בחופי הים

עוד דוגמא מאלפת לאיך שהרשויות שלנו פועלות בצורה פזיזה ופופוליסטית. כמו בעולם הרכב בארץ, פשוט קובעים שהכל אסור במקום לטפל בתופעה. מחופי הים הם כבר הרחיבו את היריעה לכל מקורות המים וחשבו שכך נמצא המזור לכל הבעיות.
מי שמשתולל ונוהג פרוע בחוף הים, לא יגביל את עצמו לשם וימשיך לעשות זאת גם במקומות אחרים, כולל בכביש! איפה האכיפה והחינוך? האם עוד חוק (או עשרה) ישנה את תרבות הנהיגה בארץ?
אפשר לראות במקומות רבים איך אנשים מצפצפים על החוק ומתפרעים בחופים. אין חוק היום נגד התופעה? למה המשטרה לא ממגרת אותה? (עמכם הסליחה, נזכרתי פתאום שהיא בעצם עסוקה במבצע רחב היקף לתפוש איזה פורש...).

אז מה השלב הבא? אולי בשביל למנוע את הלכלוך והזוהמה שהישראלים טורחים להשאיר בכל מקום יסגרו את כל הפארקים והמדשאות ויאסרו על האנשים לצאת מהבית.

ואחרי כל החוקים המדהימים שהם ממציאים עבורנו, והטיפול הכושל בכלכלה,בחינוך וברווחה, אני שואל את עצמי האם עריפת הראשים שהתרחשה בממשלה ובפרלמנט הבריטי הייתה חוזרת על עצמה אצלנו באותן הנסיבות?

חן

cj 64
01-09-10, 01:17
יש לי שאלה.
במידה ופקח מסמן לי לעצור ואני לא עוצר.
מה הסמכויות שלו לגבי כך?
או שאני לא מוציא פרטים מזהים או שאין עליי רישיונות רכב ות"ז?
מה החוק אומר על פקח שמורת טבע שלא נושא נשק וכו'...

הוא יכול לחפש מי ינענע אותו!!עם נשק או בלי נשק!(הנשק הוא להגנה בלבד כמו לכל אזרח,ולא קשור לאכיפת החוק)
כמו כן הוא יכול לנסות לעקב אותך ,כמו ילד טמבל,(לחסום אותך או כאלה משחקים של פלצנים) ולהזמין ניידת!אייך היא תגיע?למקומות שבקשי הגעת ?לא יודע,ובסיכום.....דו"ח על זה איין מנוס!
כל האמור לעיל :הוא על בסיס המלצה בלבד,ומנסיון אישי שלי!!
גל פ"ת

shmil
01-09-10, 08:33
תתפלא, אבל יש לו סמכויות שוטר בשמורה.

וגם בית המשפט יתייחסו אליו כאלשוטר.
מציע לך לא לבדוק את זה, לקבל דוח כמו גבר ולשתוק.

GodsFather
01-09-10, 08:43
אני מציע שקודם כל תשמור על החוק בעניין הזה - בסה"כ רוצים בטובת הטבע ולא מדובר פה על "עבד כי ימלוך" שמנצל את הסמכויות שלו באופן לא לגיטימי. כי אז גם בימ"ש יעיד לטובתך.

cj 64
01-09-10, 11:10

אם יהיה לי ראש באיזו הזדמנות,אכתוב למה אני מתכוון,ואספר לכם מה קרה לי אישית!!
:shock:

Tsafrir
01-09-10, 13:37
הוא יכול לחפש מי ינענע אותו!!עם נשק או בלי נשק!(הנשק הוא להגנה בלבד כמו לכל אזרח,ולא קשור לאכיפת החוק)
כמו כן הוא יכול לנסות לעקב אותך ,כמו ילד טמבל,(לחסום אותך או כאלה משחקים של פלצנים) ולהזמין ניידת!אייך היא תגיע?למקומות שבקשי הגעת ?לא יודע,ובסיכום.....דו"ח על זה איין מנוס!
גל פ"ת

בשטחי השמורות לפקחים יש סמכויות מלאות של שוטרים כולל ביצוע עיכוב (לא עיקוב...) ומעצר על פי חוק המעצרים החדש על כל המשתמע מכך.
וכמו שנכתב כאן לפני, בתי משפט מתיחסים אליהם בהתאם.

bizon
01-09-10, 14:29
תענוג בקרוב יסגרו לנו ארגז חול שבחורף יהפוך לבוץ וליד 4 סלעים ואנחנו נשלם 100 שח לרכב ליום משחק זה ממש מרתיח.:mad: יש מקום יפייפה אחרי שעוברים את כפר בלום מייד אחרי הגשר יורדים שמאלה נוסעים ישר ו.... גן עדן קטן מפל יפייפה אין שלטים ואין שום זכר לכלום בכל מקרה פחות מחודש אחרי 450 שח דוח בדואר לי ולרכב השני.:mad: אני רוצה להבין משהו : האם יש מקור מים שמותר וחוקי להגיע עם הרכב עד אליו וללון שם ????????????

מור

cj 64
01-09-10, 14:39
בשטחי השמורות לפקחים יש סמכויות מלאות של שוטרים כולל ביצוע עיכוב (לא עיקוב...) ומעצר על פי חוק המעצרים החדש על כל המשתמע מכך.
וכמו שנכתב כאן לפני, בתי משפט מתיחסים אליהם בהתאם

מה שיש לפקח זה:סמכויות סעיף 3 שזה ,עיניינים פלילים והגנה לשלום הציבור![זה כמו חייל במחסום או חיילת חיבה!]הא..אני לא אומר שצריך לזלזל ,אך לא להתרגש יותר מידיי!
אם לא ביצעת עביירה שהיא כזאת הוא יכול לתת קנס על מה שעשית! בעניין השחתה או אחר!:roll:

גיא
01-09-10, 16:34
פקח אחד באמצע המדבר
שיירה של 20 ארס מובילים ..

זה יהיה מצחיק :)

( כנראה לא לפקח ... )

וברצינות, אני אומר הם יעשו מה שהם רוצים.
אני אעשה מה שאני רוצה.

לא יהיה שטח? נעבור כולנו לוספה, לא יהיה וספה ? נעבור לתחביב אחר.

המדינה הזאת כבר אבדה את הלגיטימציה.

( אני עכשיו במלחמה עם רשות השידור - דרור, אתה רק חושב שסלקום מציקים, יש להם עוד הרבה מה ללמוד )

cj 64
01-09-10, 20:09
אני עכשיו במלחמה עם רשות השידור - דרור, אתה רק חושב שסלקום מציקים, יש להם עוד הרבה מה ללמוד )<!-- / message --><!-- sig -->

נדב42
01-09-10, 23:07
אני עכשיו במלחמה עם רשות השידור - דרור, אתה רק חושב שסלקום מציקים, יש להם עוד הרבה מה ללמוד )<!-- / message --><!-- sig -->

דווקא עם שני אלו הסתדרתי בלי בעייה - אין לי טלוויזיה וכל שנה אני מחדש את ההצהרה על כך בדוא"ל ולא משלם אגרה. עם כביש 6 היה לי סיפור עם נסיעה שלא שילמתי (כי לא קיבלתי את החשבון, בתפר בין מנויים) - ביטלו לי את הקנס בלי שום בעייה, בטלפון קצר.
אה, ויש לי סלקום (של העבודה כמובן, חחח).

zagi
01-09-10, 23:33
דווקא עם שני אלו הסתדרתי בלי בעייה - אין לי טלוויזיה וכל שנה אני מחדש את ההצהרה על כך בדוא"ל ולא משלם אגרה. עם כביש 6 היה לי סיפור עם נסיעה שלא שילמתי (כי לא קיבלתי את החשבון, בתפר בין מנויים) - ביטלו לי את הקנס בלי שום בעייה, בטלפון קצר.
אה, ויש לי סלקום (של העבודה כמובן, חחח).

נדב , אתה תמים ... כשדובר בכביש 6 שום דבר לא כזה פשוט !

חכה חכה .. עוד שנתיים שלוש הם "יזכרו" בזה מחדש , וכמובן אין לך הקלטה של השיחה ... ולך תמצא את מס' אישור התשלום וכדו' ובקיצור , לך תוכיח שאחותך לו זו*ה ...

cj 64
01-09-10, 23:40
נדב , אתה תמים ... כשדובר בכביש 6 שום דבר לא כזה פשוט !

חכה חכה .. עוד שנתיים שלוש הם "יזכרו" בזה מחדש , וכמובן אין לך הקלטה של השיחה ... ולך תמצא את מס' אישור התשלום וכדו' ובקיצור , לך תוכיח שאחותך לו זו*ה ...
שהוא אומר היסתרתי איתם.אולי הוא שילם ?זה לא בעייה.
החוכמה היא להלחם.ואיתם,איין עם מי?!

ד ו ר ו ן
02-09-10, 00:20
תתפלא, אבל יש לו סמכויות שוטר בשמורה.

וגם בית המשפט יתייחסו אליו כאל שוטר.
מציע לך לא לבדוק את זה, לקבל דוח כמו גבר ולשתוק.
אבל איזה חוק בדיוק הוא אוכף?
אין דבר כזה חוקים לגבי מה מותר והמ אסור בשמורות טבע, תבדקו בסעיפי ה"חוק" באתר של רט"ג, יש אמירה כללית שרט"ג אמונה על שמירת ערכי טבע אבל אין סעיפים.. הכל עניין של תוכן שהוגדר כתוכן לחוק ברט"ג ללא כיסוי אמיתי.

אז על איזה סעיף בחוק הוא יעכב אותך?
גם שוטר צריך סיבה אמיתית כדי לעכב, וגם אז רק לזמן מוגבל ואם הוא לא עובר לשלב מעצר אז הוא חייב לשחרר אותך.

בקיצור, לא פשוט בכלל.

ד ו ר ו ן
02-09-10, 00:23
תענוג בקרוב יסגרו לנו ארגז חול שבחורף יהפוך לבוץ וליד 4 סלעים ואנחנו נשלם 100 שח לרכב ליום משחק זה ממש מרתיח.:mad: יש מקום יפייפה אחרי שעוברים את כפר בלום מייד אחרי הגשר יורדים שמאלה נוסעים ישר ו.... גן עדן קטן מפל יפייפה אין שלטים ואין שום זכר לכלום בכל מקרה פחות מחודש אחרי 450 שח דוח בדואר לי ולרכב השני.:mad: אני רוצה להבין משהו : האם יש מקור מים שמותר וחוקי להגיע עם הרכב עד אליו וללון שם ????????????
מור
מזה כמה שנים יש תקנה שאסור ללון/להקים מאהלים ליד נחלים בצפון, היתה תופעה של הקמת מאהלים במשך הקיץ שהשאירו טונות של אשפה, יש שילוט פה ושם שמסביר את האיסור ואת הקנס.

עמית ש
02-09-10, 23:42
מכל ההתמרמרות הזאת מה כן מותר לנו במסגרת החוק?
להגיע לחוף הבונים (בחלקו הצפוני) לספור 100 צעדים מקו המים להחנות את הג'יפ לפרוק תציוד ולישון בשקט
בלי המחשבה על הפקח שיבוא בבוקר מותר או לא?

mi88
03-09-10, 00:17
לשמור על הטבע, למה? הרי אסור להגיע ולראות אותו.

זה מתאים לטרנד רכבי המדרכות, שמיוצרים כיום.

מצד שני גם על מדרכה מקבלים דו"ח.

בכל מצב נשלם דוחו"ת, אז עדיף בשטח לא ככה?

בקיצור היו עושים מס שטח וגומרים עם זה.

עוד מעט גם ככה המכוניות יהיו מעופפות, מה אז? יהיו מעופפי שטח.
ואז יהיה אסור לעבור מעל השמורה. חה חה

חייכו שוב אכלתם אותה

משה

-->