PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה של הפרדו ע"י אוקולון.

udibo1
01-06-09, 17:54
אני מעוניין להגביהה את הפרדו שלי שנת 2002 קצר, ע"י אוקולון (עקב בעיות תקציב). אשמח לשמוע על יתרונות חסרונות ומה המידות שאני צריך לחרוט.
תודה,
אודי

טל חסיד
01-06-09, 19:05
לא ממולץ מאוקולון, חפש קיט יד שניה יש פה ושם למכירה.

טל

nirs
01-06-09, 19:27
למה? (חוץ מהשיפור במראה, פוגע ביציבות, מעלה מרכז כובד ואינו תורם דבר לעבירות).

ערן המסוקס
02-06-09, 10:54
למה? (חוץ מהשיפור במראה, פוגע ביציבות, מעלה מרכז כובד ואינו תורם דבר לעבירות).

!?

זה מגביה את הרכב בדיוק כמו קפיץ ארוך יותר. כלומר משפר את הגובה הכללי של הרכב והעבירות שלו.

מעלה את מרכז הכובד, בדיוק כמו שקפיץ ארוך יותר בקיט יוקרתי עושה.

אולי המערכת תהיה פחות גמישה, אולי הקפיצים ישקעו עם הזמן.

udibo1
02-06-09, 17:34
!?

זה מגביה את הרכב בדיוק כמו קפיץ ארוך יותר. כלומר משפר את הגובה הכללי של הרכב והעבירות שלו.

מעלה את מרכז הכובד, בדיוק כמו שקפיץ ארוך יותר בקיט יוקרתי עושה.

אולי המערכת תהיה פחות גמישה, אולי הקפיצים ישקעו עם הזמן.

אז מה אתה אומר? היית עושה?

ערן המסוקס
02-06-09, 17:51
אלא אם למישהו יש סיבה טובה למה לא לעשות.

אני אישית לא מכיר פראדו שעבר הגבהה של אוקולונים.

ד ו ר ו ן
02-06-09, 20:18
לא ממולץ מאוקולון, חפש קיט יד שניה יש פה ושם למכירה.

טל
טל צודק,
מהלך הקפיץ שלך מתוכנן כך שהבאמפסטופ יפגוש את התושבת שלו לפני שהכריכות של הקפיץ נסגרות וזאת כדי למנוע מכה קשה למערכת של ברזל על ברזל בנוסף לטראומה לסליל כשהוא נסגר על עצמו.

כשאתה מכניס אוקולון לאותו המרווח אתה גורם לאותו הקפיץ לנסות להדחס עם פחות מרווח עבודה והתוצאה היא שהקפיץ סוגר את הכריכות ומתכת פוגשת מתכת והאנרגיה הזו צריכה ללכת לאנשהו=לשילדהה כי הבאמפסטופ לא מותאם לטווח החדש.

אז או שתנמיך את הבאמפסטופ ואז הפסדת מהלך כניסה או שתשים קפיץ אחר שמותאם למערכת.

טל חסיד
02-06-09, 20:42
ובנוסף למה שכתבו גם צריך בולמים ארוכים יותר.

טל

סוזי המשתוללת
02-06-09, 20:58
אין מניעה להגביה עם אוקולון בניגוד לכל מה שחבריי כותבים
העניין הוא שלא תחסוך הרבה כי עדיין תצטרך בולמים חדשים אחרת תגביל את מהלך הפתיחה וכך בעצם למעט שיפור זוית הנטישה והבטן לא תשפר כלום ואף תגרע ממהלך הפתיחה (מהלך הסגירה לא משתנה - רק תחום העבודה משתנה לרעת מהלך הפתיחה)
אם המטרה שלך היא להרויח גובה זה פתרון זול
אם אתה רוצה גם גובה וגם שמירה או שיפור מהלך קיים תצטרך להחליף לפחות בולמים ולהנמיך באמפ סטופ - זה לא אידיאלי אבל גם לא אסון גדול

ד ו ר ו ן
02-06-09, 22:01
אין מניעה להגביה עם אוקולון בניגוד לכל מה שחבריי כותבים
העניין הוא שלא תחסוך הרבה כי עדיין תצטרך בולמים חדשים אחרת תגביל את מהלך הפתיחה וכך בעצם למעט שיפור זוית הנטישה והבטן לא תשפר כלום ואף תגרע ממהלך הפתיחה (מהלך הסגירה לא משתנה - רק תחום העבודה משתנה לרעת מהלך הפתיחה)
אם המטרה שלך היא להרויח גובה זה פתרון זול
אם אתה רוצה גם גובה וגם שמירה או שיפור מהלך קיים תצטרך להחליף לפחות בולמים ולהנמיך באמפ סטופ - זה לא אידיאלי אבל גם לא אסון גדול
אתה טועה ומטעה במקרה הזה,
אתה חייב להנמיך את הבאמפסטופ.
בפראדו יש סלילים גם מקדימה רק שהם יושבים על הבולם-את המכה של סגירת הסליל עד הסוף תקבל קודם כל התושבת- אתה לא יכול להגיד שזה לא עושה כלום לבולם או לקפיץ
זה לא המקרה של מוט פיתול.
מאחור המצב פחות בעייתי אבל עדיין ללא המנכה של הבאמפסטופ אתה מועד לצרות במקרה של סגירת מהלך.

ערן המסוקס
03-06-09, 00:04
תיאורתית זה אפשרי, תכלס, ייתכן שעדיין הבאמפסטופ הוא זה שיעצור את הסגירה, גם עם אוקולון בגובה סביר.

עובדה שהגבהה ע"י אוקולון מקובלת ונעשית בהרבה רכבים ללא כל נזק.

אגב, קפיץ ארוך יותר הוא בעל יותר כריכות? כי אם כן, אז הוא גם יסגור על הכריכות של עצמו לפני הבאמפ סטופ. לכן הקפיץ ה"ארוך" יותר צריך להיות אותו הקפיץ רק מתוח יותר, ולכן גם הוא עלול לשקוע, כי הוא נסגר מעבר לתחום האלסטי שלו. וזאת דווקא תופעה דיי ידועה בקיטי הגבהה שונים (שקיעה).

בקיצור, ספציפית על הפראדו, אתה יודע בודאות שהוספת אוקולון תגרום לנזק וסגירת הכריכות?

ד ו ר ו ן
03-06-09, 21:08
תיאורתית זה אפשרי, תכלס, ייתכן שעדיין הבאמפסטופ הוא זה שיעצור את הסגירה, גם עם אוקולון בגובה סביר.
אתה עדיין מכניס את הקפיץ לטווח עבודה שהוא לא תוכנן אליו ומשאיר פחות מרווח למכה חזקה באמת-תהיה לך מעט מאד יתירות.

אגב, קפיץ ארוך יותר הוא בעל יותר כריכות?
כי אם כן, אז הוא גם יסגור על הכריכות של עצמו לפני הבאמפ סטופ.
יש לא מעט קיטים שמצריכים הנמכה של הבאמפסטופ.. במיוחד הגבוהים יותר.

לכן הקפיץ ה"ארוך" יותר צריך להיות אותו הקפיץ רק מתוח יותר, .
לרוב גם בעל מקדם גבוה יותר.

בקיצור לכל רכב עם סלילים אני אישית לא הייתי מקצר פינות אלא חוסך עוד קצת ושם סלילים מתאימים.

-->