PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ סגירת פח לCJ ארוך סגור

Anonymous
30-03-03, 16:19
שלום לחברי הפורום
ברצוני לפרק את סגירת הפח המקורית של הCJ שלי(ארוך מקורי)ולבצע לבדי פחחות וצבע-כלומר חיתוך איזורי הריקבון בפח ,ריתוך טלאים ,וצביעה
האם מישהו ביצע את זה לבדו?
נאמר לי כי לאנשים יש נסיון מר עם פירוק הגג ובמקרים רבים הגג התפרק וקרס במהלך הפירוק יתרה מכך ישנם קשיים גם בהרכבה חזרה
אשמח לשמוע תגובות
רונן :shock:

Alon
30-03-03, 16:38
דרור ברלי ביצע עבודה כזאת ללא פרוק של הגג.
הוא בצע הטלאה, פחחות, וצבע.
לטעמי עבודה יפה מאד.
אלון

דרור ברלי
30-03-03, 22:16
אלון, תודה על המחמאות...
בוא ונעמיד דברים על דיוקם - ראשית מדובר בקבינת פח של סופה. העיקרון זהה אבל הקבינה עצמה, למרות שהיא מחורבנת מכל בחינה, הרי שהיא מתוכננת, בנויה, ונראית הרבה יותר טוב מקבינה ישראלית ישנה של CJ. אמנם אינני רואה סיבה מדוע קבינה של CJ תתפרק ותתמוטט ברגע שתוריד אותה מהג'יפ, אלא אם היא רקובה בצורה ממש סופנית. אם זהו המצב, חבל על הזמן והכסף שתשקיע בה. הרקבונות יחזרו תמיד. מדובר בסרטן ממאיר וכל פחחות, טובה ככל שתהיה, רק דוחה את הקץ. (קץ הקבינה...)
הרקבונות אצלי היו בעיקר סביב תעלות הגשם. חלק מהתעלות פשוט נשרו מרוב ריקבון. שחזרתי אותן בעזרת פח נירוסטה שכופפתי וחברתי באמצעות ניטים. חלקים רקובים נחתכו מהקבינה עד שהגעתי לפח נקי פחות או יותר. את החורים שנפערו בפח כתוצאה מעבודת החיתוך סגרתי בחתיכות פח נירוסטה המחוברות בניטים (דיפנדר סטייל...) על הניטים מרחתי שכבה יפה של חומר פחחים והחלקתי עד שזה נראה פחות או יותר אחיד עם הפח הבריא והנקי שמסביב. הצביעה כבר יותר פשוטה - שפשוף צבע ישן, התזת צבע יסוד (על המשטח העליון של הגג מרחתי שתי שכבות עבות במברשת) אחר כך התזת צבע עליון. אתה יכול להשקיע בצבע ייעודי לרכב, או לחסוך ולהשתמש בצבע אחר מאיכות טובה (כמוני - אני צבעתי בירוק מט). לא פירקתי את הקבינה מהג'יפ, משום שהתעצלתי (סתאאאם...). פשוט לא היה לי זמן פנוי מיותר, העבודה התבצעה בחניון של בניין משותף בעיר, והג'יפ המשיך לנסוע יום-יום בכל השבועיים ומשהו שהעבודה נמשכה...

התוצאה הסופית אצלי סבירה בהחלט ביחס להשקעה, הן בזמן והן בכסף. אבל, וזה אבל גדול, אני לא משלה את עצמי לרגע, שהחלודה תחזור. שינוי בדוגמת הצביעה זה לא נורא, אבל אני לא מתכוון לחזור שוב על פרויקט הפחחות הזה. בקיצור - כשהקבינה תחליד שוב בצורה סופנית, היא תעוף מהג'יפ ונעבור סוף-סוף לברזנט.

-->