PDA

צפייה בגרסה מלאה : טויוטה,אמינות או אגדה?

יובל48
03-06-09, 19:31
לאחר שנה עם ההילקס(2002) יש מקום לסיכומי ביניים.
עובדה ראשונה,ב 4 שנות CJ ו8 שנות סופה לא הוצאתי כ"כ הרבה כסף לתיקונים כמו שהוצאתי על המותג טויוטה.
ההוצאות האלה לא איפשרו לי לממן שיפורים שתכננתי ולמעט בולמים וצמיגים לא השקעתי בכלום.
ההוצאות כללו בין השאר:ביטול נזילות שמן מסרן קדמי שכרך גם החלפת 2 מיסבים בציריה הארוכה.
2 בול ג'ונט,4 בוקסות למשולש תחתון,קלאצ' ,משאבות קלאצ',על הדרך מחזיר שמן מנוע וטרנספר,
2 תושבות מנוע,זרוע פיטמן וזרוע עזר(סרק) ועכשיו שיפוץ תיבת הגה נוזלת.
אני יודע,זה לא ההילקס של פעם וגם טויוטה זה לא מה שהיה,אבל ראבק גם תוצרת תע"ר זה לא שיא
הטכנולוגיה ובכל זאת יש הבדל בכל הפרמטרים (אולי פרט לנוחות נסיעה).
עוד עובדה כואבת:מחירי ח"ח,זו רבותי שערוריה,שגורמת לי להתגעגע לביקורים אצל ינוביץ.
רק לסבר את האוזן,גלגלת מותחן לרצועת מנוע 1100 ש"ח
פילטר אוויר-228 ש"ח
מחזיר שמן אחורי למנוע-300 ש"ח.
קלאצ' קומפלט לרכב משנת 2002 2200 ש"ח.
האם בחיפושי אחרי טויוטה נכנעתי לתופעת העדר ולא השכלתי לראות את שיבוא?
האם נפלתי על לימון?
אלא שאלות שתשובות עליהן אין לי כרגע,
אז אם אלוהי הרכב יתן שנה מנוחה ממוסכים וישאיר לי רק את הטיפולים השוטפים,דיינו.

יובל
נ.ב החתימה למטה מקבלת משנה תוקף.

גלדיאטור
03-06-09, 20:39
לנד קרוזר 2004
נכנס אתמול למוסך
כי איזשהו רכיב חשמלי בסוויץ הלך+טיפול +גרמושקה לצירייה+ורפידות קדמיות
4224 ש"ח

nirs
03-06-09, 21:17
בפורום ה"צהוב" יש לא מעט שרשורים בנושא הנדון.
גדול המקטרגים (נתן שניר) יפליא בנימוקיו מדוע טויוטה נחותה מול כל רכב אחר, לעומתו ד ו ר ו ן ועמיתיו יסבירו בדיוק את ההפך.
להבנתי (ודעתי האישית), האמת היא כרגיל איפה שהוא באמצע. טויוטה אינה אמינה יותר (או פחות) מכל יפנית/קוראנית מודרנית. בחלק מהדגמים, אצל חלק מהיצרנים, יש בעיות סדרתיות (מישהו אמר מנוע דיזל בטרופר) שאם מכירים אותם אז אפשר לדלג.
צריך וטוב לזכור, שאת רכבי השטח ה"אמיתיים" שנושאים את השם טויוטה ושהפכו ל-"אגדה" מבחינת אמינות, יצרה "ארקו" ולא טויוטה.

ד ו ר ו ן
03-06-09, 21:35
אני נוסע על הרכב הזה לדגמיו משנת 1992 (2X4) ומשנת 1993 4X4 ועד לדגם הויגו עליו לא יצא לי לנסוע.
במשך הזמן למעט לימון אחד או שניים הרכב הזה כממוצע אמין בסדר גודל שונה מרכבים אחרים שעבדו במקביל אליו-מגנום,איסוזו,DMAX,מגה מגנום.
עוד טנדר שזכור לטובה היה הוינר של ניסאן ולא בציניות.
דגם מקביל לשלך עבר כמה נהגים בחיו, לא בהכרח מוכשרים ושרד לא רע בכלל ולא התקרב למה שאתה מתאר ולחילופין היה לנו רכב שנת 99 שמהיום הראשון לא תפקד כמו שצריך, התחמם, תקלות חשמל ושטויות אחרות.
אני לא רוצה לכתוב כמה זמן/ק"מ (לחיוב) חלק מהמכלולים המקוריים החזיקו כי תחשבו שאולי בלעתי משהו.

לדעתי אתה פשוט מקבל התוצאה של אחזקה ותפעול הרכב על ידי הקודמים לך.

elro
03-06-09, 21:47
דגם מקביל לשלך עבר כמה נהגים בחיו, לא בהכרח מוכשרים ושרד לא רע בכלל ולא התקרב למה שאתה מתאר ולחילופין היה לנו רכב שנת 99 שמהיום הראשון לא תפקד כמו שצריך, התחמם, תקלות חשמל ושטויות אחרות.
אני לא רוצה לכתוב כמה זמן/ק"מ (לחיוב) חלק מהמכלולים המקוריים החזיקו כי תחשבו שאולי בלעתי משהו.

לדעתי אתה פשוט מקבל התוצאה של אחזקה ותפעול הרכב על ידי הקודמים לך.

בהמשך לנאמר:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=35466

jonesy
03-06-09, 22:13
אני מצטט תגובה שלי להודעה שלך מיולי 2008, שלא תגיד שלא אמרנו...

כמי שעבר את אותו מסלול (מסופה להיילקס 2002) יש לי רק דבר אחד להגיד לך...

תנחומיי ! :(

מוטי.

כמו שכבר גילית, רכבי טויוטה (לפחות הדגמים מ-2002 ומעלה) מתקלקלים בדיוק כמו האחרים (אם לא יותר), מחירי החלפים הם שערוריה ועוד לא דיברנו על החלקים שהיבואן היקר לא מחזיק במלאי כי "אלה חלקים שלא מתקלקלים" (אני נשבע לכם שזו תשובה שקיבלתי מיוניון מוטורס).

בקיצור, כמוני וכמו רבים אחרים, שילמת יותר וקיבלת הרבה פחות...

מוטי.

טל חסיד
04-06-09, 09:50
יובל שלום!
אני מחזיק מספר רכבי טויוטה, שתיים מהם הילקס 4X4 דגם ישן שידועים כרכבים אמינים ובאמת זה כך. ידוע כי משנת 98 ומעלה הם פחות אמינים אבל עדין בתחום הסביר. וידוע שיש בעיה במחירים של החלקים המקורים.
אבל תבדוק טוב כמה ק"מ היתה עושה בזמן שהיה לך סופה וCJ לעומת הטויטה, רוב ההילקסים מ2002 לא פחות מ200-300 אלף ק"מ שזה סביר לבעיות שתיקנת , רוב החברה שמחזיקים סופות וCJ נוסעים רק בטיולים ולא בשימוש יום יומי לכן הם גם זולים יותר באחזקה שלהם באופן יחסי לק"מ.
לגבי החלקים שצינת שהוחלפו לדעתי עשית טעות שקנית חלק מהם מקורים למשל המותחן עולה הרבה הרבה פחות חליפי אם מיסבים יפנים ואין שום בעיה פה להרכיב חליפי.
כנ"ל המצמד.

טל

איציק - 4X6ZH
04-06-09, 10:56
כולם כולם כולם אותו דבר

פעם ( לפני כ 10 שנים ) היו טובים היו ממש גרועים והיו כאלה שחשבנו שהם טובים .
עברו חלפו להם השנים יצרני הרכב ( וכל העולם המערבי ) נכנסו למחול שדים
למי יש יותר גדול .
ומי מראה רווחים . ( לא חשוב שהוא לא מרוויח ) אבל צריך להראות כאילו .
צרכני הרכב לא מטומטמים . אבל רובם חושבים שהם חכמים .
אחרי שגומרו סיבוב על כל סוגי הרכב שקימים .
מתחילים להבין שבעצם כולם אותו דבר .
בינתיים גם הטובים הבינו שאין צורך ( לפעמים בלתי אפשרי ) לתת כל שוק מה שבאמת טוב לצרכן המקומי .
מכאן ועד מכירת כלי רכב מכל הבא ליד. לפי מפרטי רכב הזויים ( שזה מה שהולך היום בכל העולם ) המרחק הוא רק מגבלת החוק .
מגבלת החוק לא בדיוק מענין .
והתוצאה דפרנציאל שמיועד לנסיעה בקרח \ שלג . עולה את עשוש ורדית ( ונשבר )
רדיאטור שמיועד לחימום עצמי של מערכת ההגה ( בקנדה ) מחמם ומבשל את הגיר למוות .

והמפלצת מוצצת . ;)

וזאת רק הפרסומת של המערכה הראשונה .

איציק

חנן-ג'יפולוג
04-06-09, 15:48
מי שיסתכל על מפרטי טויוטות, ישנות וחדשות, כמו למשל היחס בין קוטר/חוזק צירי הינע מול הספק המנוע, לא יכול להימנע מהתחושה שבטויוטה קיבלו בסוף שנות ה90 החלטה ברורה להוריד אמינות.

אחרת, אין דרך להסביר שהיחס הזה ירד ב60-70 אחוז ואפילו יותר. זה לא מקרי, אין לזה הצדקה הנדסית, והתוצאה לא מאחרת לבוא. מוניטין האמינות של טויוטה נפגע בצורה חזקה. רואים את זה כאן בפורום בפרט ובאינטרנט בכלל, וגם שומעים את זה בחוץ, אצל אנשים שלא מחוברים לקהילות ברשת.

לגבי מחירי חלקי החילוף, אמנם מבאס, אבל במקרה שלי אני יכול לומר שלמרות שאני משתמש כמעט בלעדית בחלפים מקוריים, האמינות של הרכב היא כל כך גבוהה שהעניין הזה כמעט ולא מהווה גורם מפריע בשבילי. הרכב כך-כך אמין וצורך כל-כך מעט חלקי חילוף, שאני מוכן לשלם את המחיר הגבוה הזה לעתים נדירות כל-כך, ולא כמו ברכבים אחרים שהיו לי, שהחלפים היו מאוד זולים, אבל הייתי צריך לקנות אותם בארגזים, והסתכנתי בפירוק המשפחה בגלל השעות המרובות שעסקתי בהחלפתם.

ron_gal
04-06-09, 16:35
גם אני הולכתי שולל אחרי צביון האמינות של טויוטה.

אחרי שנים רבות עם לנדרובר, והוצאות מינוריות לפחות בשלוש שנים האחרונות.

מכרתי את שני הדיסקברים שלי לטובת טויוטה פראדו 99 אחת.

לאחר כחודש וחצי ואחרי מנוע, ציריה וטרנספר (שבד"כ טרנספר הולך עם ציריה לדברי מומחי הטויוטה)
נישאר לי להגיד דבר אחד - אני מתגעגע לאמינות של הדיסקברי ולמחירי התחזוקה שלו !!

הביזיון הגדול הוא שאני עם הטויוטה השלישית בחברה...
הראשון החליף מנוע שבוע אחרי אחרי חודשים של התחממויות וניסיון לעקוף את הבעיה (שנת 2000)
השני החליף לפני חצי שנה ראש חדש (שאג"ב זו הבעיה שהייתה גם לי וגם לחבר שלי ובמקום להחליף ראש בהרבה כסף סיני עם חלקים ישנים שלי, החלפנו מנוע בעוד כ 3000 ש"ח).

בקיצור, אם מ 3 רכבים יש 3 ראשי מנוע ... זה אומר דרשני לא?

רון.

ד ו ר ו ן
04-06-09, 21:39

לאחר כחודש וחצי ואחרי מנוע, ציריה וטרנספר (שבד"כ טרנספר הולך עם ציריה לדברי מומחי הטויוטה)

הראשון החליף מנוע שבוע אחרי אחרי חודשים של התחממויות וניסיון לעקוף את הבעיה (שנת 2000)
השני החליף לפני חצי שנה ראש חדש (שאג"ב זו הבעיה שהייתה גם לי וגם לחבר שלי ובמקום להחליף ראש בהרבה כסף סיני עם חלקים ישנים שלי, החלפנו מנוע בעוד כ 3000 ש"ח).

רון.
אתה מערבב שמחה בששון, אל תשווה מקרה טנדר עבודה לרכב שלך.
תקרא מה כתב חנן,
אתה נוסע ברכב עם פי 2 כ"ס ביחס להיילקס רק שאצלך מותקנים מכלולי הינע חלשים ביחס למה שמותקן בהיילקס האטמוספרי עם המנוע מכונת כביסה.
לשם השוואה, בלנדקרוזר 75 בעל הספק מנוע עדיין נמוך משלך אך בנוי באותה הגדרת אמינות ישנה יש מכלולים חזקים יותר מהטנדרים של טויוטה שבתורו בעל מכלולים בעלי יתירות גבוהה יותר מהרכב שלך שיש לו יותר כ"ס משניהם.
כשהם רצו עמידות ואמינות הם ידעו בדיוק מה לעשות כמו שידעו מה לעשות כשרצו לחסוך.
זה בדיוק כמו שחנן כתב, יש הפחתה משמעותית ביתירות של חוזק החלקים- הרכב שלך נוסע עם

asafk
04-06-09, 22:56
"פעם" ההיילקסים היו רכב עבודה. אז הם היו בנויים טוב, כמו שטויוטה יודעים והם לא היחידים שידעו לעשות את זה. כתבתי בעבר על ההייאס שנת 95 שהיה לי בניוזילנד, עם 613 ק"מ על השעון קניתי אותו, כל החלקים מקוריים, כולל מנוע ה 2.4 בנזין המקורי של האוטו. טויוטה ידעו לעשות את זה, והם עדיין יודעים. אבל את הכלים שבהם הם מממשים את הידע הזה אנחנו לא רואים כאן. הויגו של היום הוא כבר לא רכב עבודה נטו. המפרט של הUTE באוסטרליה שונה משל הויגו הישראלי, ולא במקרה, ולמרות זה גם שם, מי שרוצה רכב עבודה אמיתי קונה טנדר סדרה 70 ולא UTE שהוא, כאמור, כבר לא רכב עבודה כמו שההיילקס "ההוא" היה.
זה נכון לכל היצרנים. כשהם רוצים - הם יודעים מה לעשות. השאלה היא אם היצרן רוצה, ולא פחות חשוב כמה היבואן רוצה, ועל כמה הנחה מהיצרן הוא מוכן לוותר תמורת מפרט מחוזק.

אסף.

tzagi
05-06-09, 07:42
כתבתי בעבר על ההייאס שנת 95 שהיה לי בניוזילנד, עם 613 ק"מ על השעון קניתי אותו, כל החלקים מקוריים, כולל מנוע ה 2.4 בנזין המקורי של האוטו. טויוטה ידעו לעשות את זה, והם עדיין יודעים.

אסף.

אז זהו, שהם כן יודעים והם גם יודעים שזה לא לטובתם ליצר רכבים כאלה.
החגיגה נגמרה בערך ב1995, יותר מאוחר בעולם ה....נגיד בעולם הלא מערבי
בעבר היו לי הרבה למעלה מ 15 טויוטות משנות ה80
הילקסים עם 275-500 אלף מייל על השעון(כולם עם ה2.4 22R/RE
CELICA שנת 82 עם 600000 מייל
CRESIDA שנת 85 עם 450000 מייל
סתם דוגמאות, וכולם עבדו ונסעו עם מינימום הוצאות ואמינות כמעט מושלמת..

מיותר לציין שרכבים כאלה כבר לא קיימים וגם לא בונים אותם יותר, ולא צריך להיות מומחה לכלכלה להבין למה.

אורי41
05-06-09, 08:28
יש לנו לא מעט ניסיונות עם רכבים לעבודה (עבודת שדה רגילה לרוב )
יש עליונות מורגשת לטויוטה (גם עם מחיר חלקים לא תמיד מוצדק )
אבל אני שם דגש על עבודה רגילה באחזקה נכונה (כמו בספר ובכמה ממוסכי הרשת )
אני כמי שבודק לאורך זמן עלויות (כולל קניה ומכירה ) מרגיש את זה .
מכאן ולרכב טיולים שעומד באתגרים קשים ,
אני מעריך שיחס איכות מול מחיר חלפים יכול להיות בעיה .
עם דבר אחד קשה להיתווכח נמכר במחיר מחירון (גם רכב קיבוץ עם הנחה קטנה מאוד ).

דרור ברלי
05-06-09, 09:07
כל מותג בעולם הרכב בונה לעצמו "ערכי מותג" עם השנים.

הנוחות של סיטרואן.

הבטיחות של וולבו.

הספורטיביות של אלפא.

האמינות של טויוטה.

ואחרי שזה נצרב לאנשים בעומק ההארד-דיסק שבמוח, אפשר להתחיל לעגל פינות:
- רוב האלפות המודרניות כבר לא ספורטיביות בעלות נשמה כמו פעם.
- יש כבר סיטרואנים עם מתלים קשים.
- וולבו עדיין לא מזלזלים בבטיחות אבל זה כבר מזמן לא אוטו סולידי לזקנים...
- וטויוטה, שחוץ מאמינות אף פעם לא היה לה מה למכור, מנצלת היטב את המוניטין ומעגלת פינות לטובת מיקסום רווחים.

זה בדיוק מה שקרה עם פולקסווגן, וולבו ופיז'ו. גם להן היו חיפושית, 144 ו-404 שהיו סמל האמינות. עד שהיצרנים הבינו שמכוניות כאלה, שנוסעות יותר מ-20 שנה בלי להתקלקל, יובילו אותם לפשיטת רגל.

העניין ג'ו, שבישראל אף פעם לא היו סליקה וקרסידה מודל 82. שני הדגמים היחידים שהגיעו לישראל מאותה נבחרת שמייצגת את מוניטין האמינות המפורסם הם ההיילקס עד 97' והלנדקרוזר 73-75 מודל 98'.
מאז עברו כבר 11 שנים, הסוסים הותיקים הזדקנו ודורשים את התחזוקה שלהם. המכוניות האחרות של טויוטה, אלה שאנחנו מכירים, הן בינוניות להפליא ואינן טובות או אמינות יותר ממתחרותיהן. מעניין רק כמה זמן עוד יעבור עד שכל הישראלים שעדיין סוגדים למותג האליל הזה יפנימו את זה, ואז זה יתחיל להתבטא גם במחירון.

טל חסיד
05-06-09, 09:18
דרור שכחת עוד רכבים מבית טויטה שהם חבל אל הזמן מבחינת אמינות, (לא 4X4) הם הקרינה שטחנו לה את הצורה במשטרה והגיעו גם ל600 ו700 אלף אם אותו מנוע וגיר.
והקורלה עד שנת 2002. רכבים מעולים.

טל

ארז
05-06-09, 11:10
אני מסכים שככל שהדגם משנתון יותר מתקדם הוא פחות אמין(או לפחות בנוי בפחות מסיבי ונכון), אבל עדיין רואים את ההבדל מול רכבים אחרים, גם מול רכבים יפנים אחרים ,אתה מעלה פראדו עם 400 אלף ק"מ על הליפט ואין נזילות, אתה מעלה פאגרו או כל רכב אחר בק"מטרז' הרבה יותר קטן וכן יש נזילות.
נכון, אני שומע על תקלות בטויוטה פה ושם, אבל זה עדיין הרבה פחות מרכבים אחרים.
על טויוטה מודרני לא הייתי נוסע גם אם הייתי מקבל מתנה, אבל בשמחה רבה הייתי מבלה את שאר שנותי בעולם בתוך לנדקרוזר 78/79...

zivo
05-06-09, 11:36
אתם נשמעים כמו חבורת זקנים שנפגשת בערב "חיים שכאלו".......

4 דברים מאוד פשוטים, מביאים למסקנה מאוד פשוטה.

#1 הכלכלה - בתקופה הזו, היצרנים יחסכו כל גרוש, והם יודעים איפה.
#2 ירוק - התייחסתי לזה באשכול אחר, ואני חוזר ומזכיר את הנושא. יצרנים מתמודדים לא רק עם השאלה של עמידות הרכב שהוא בשימוש, אלא גם ההתפרקות של החלקים לאחר השימוש. ישנם חומרים שנאסר עליהם השימוש בכלל, וישנם חומרים שיש קנסות. השאלה זה לא רק איך יראה הדש-בורד אחרי 10 שנות שימוש, אלא מה לעשות עם הפלסטיק הזה אחרי.... בקיצור, החומרים האלו, כולל גומיות, פלסטיקה,....מתוכננים להתפרק!
#3 האופנה, התפיסה - פעם רכב היה דבר לשנים. זה היה דבר יקר שהחליף ידים במרווחים גדולים. היום רכב נהיה זול, מחליפים בתדירות גבוהה. עדיף זול יותר להחליף מהר יותר ולנסוע בחדש) מאשר ישן ויקר (דרך אגב, בבגדים יש בדיוק אותו תהליך ע"ע ג'ינס).
#4 הביצועים והדרישות - למרות כל מה שנאמר למעלה, שמצדיק ירידה באיכות, הדרישות שלנו עולות כל הזמן. זה לא רק כוח המנוע. זה הרבה מנגנונים נוספים שגורמים להתפתחות כוחות הרבה יותר גדולים (ובלאי). אני רק אזכיר (למי שעוד לא נולד אז...) שב SIXES וב EIGHT הצהליים לא היה נעילות דיפרנציאל, לא מערכת ניהול מנוע, לא שסתומים מתכוונים לשיפור עקומת מנוע, לא גיר אוטמטי, לא מזגן, לא הזרקה...
אבל הדנות (סרנים) למטה שקלו לא פחות מהיום - אז מה הפלא שהם החזיקה דורות????
עוד רגע ואני מספר לכם על הטרקטור MF35 (לא 135, ולא 235) שהיה לנו בקיבוץ והיה זקן מכל מי שנהג עליו.

המסקנה מאוד פשוטה, זה נגמר, זה עבר...
אל תספרו לי על רכב בן 20 שנה, בימנו זו פשוט שגיאה להתעסק עם רכב כזה. זה יקר (אין סרט שרכב בין 20 זול לתחזוקה מרכב בן 10), לא ביטיחותי, ואיכות הנסיעה נמוכה.
כל מי שנוסע על רכב זקן מ 10 - שיבדוק טוב, כמה שווה הרכב עצמו, וכמה הוא השקיע בו?
יש לי חבר שקנה טרופר 2003 (כן הדיזל שכולם "ממליצים") ב 50K ש"ח. תעשו חשבון כמה עולים רק המכלולים העיקרים (מנוע, גיר, טרנספר, סרן, דיפרנציאל....) ותסבירו לי למה לקנות 99-2000 עם 100K ק"מ יותר ב 15K פחות? בתקלה הראשונה, כל החשבונות קורסים.
(הוא לפחות, יש לו אחריות כמעט לא מוגבלת על המנוע :D)

יש חריגים, ויש את ההיסטוריה של הרכב (יש פה כמה חבר'ה שמעלים סירטונים על " איך לחסל 500K ש"ח בחצי שנה שימוש"), וטנדר שנוסע לצרכי עבודה, יום, יום, עם כמה מאות קילו בארגז, ועושה 120K ק"מ בשנה, זה גם לא מציאה אחרי 3 שנים (שהליסינג נגמר). במקרים האלו גם ברכב בן 3 להיתי נוגע. לעומת טרופר בנזין בן 9 שעבר בין 3 עורכי דין מבוגרים ומעולם לא ירד מאספלט.

האם לא נכון להשקיע ברכב יותר חדש? גם צריך להשקיע פחות בישור קו \ תחזוקה, וגם איכות הנסיעה טובה יותר.

אבל בגדול, זה נגמר, זה עבר.
יאללה. תתעוררו....

zivo
05-06-09, 12:01
דרך אגב, עוד הערה \ הארה קטנה, איפה אנחנו ואיפה העולם.

בשבוע שעבר, ש GM פשטה את הרגל (רשמית) וקריזלר כבר מזמן שם...נתקלתי בכתבה כלכלית של עיתון אמריקאי מכובד, שניסתה להעריך את השווי האמיתי של שוק הרכב (והתעשיה הנגזרת מכך).
הכותב העלה שאלה מאוד מענינת, לדבריו, אמריקאי ממוצע נהג להחליף את הרכב כל שנתיים, ועכשיו, המשבר הזה מלמד ומרגיל אותם, שאפשר להחליף "רק" כל 3 שנים :oops:

חוץ מזה שבחשבון פשוט, השוק הזה מתכווץ ב 30% תוך פחות משנה...
זה מלמד הרבה, על התפיסה בעולם ועל השיקולים תעשיית הרכב.

חנן-ג'יפולוג
05-06-09, 12:24
אל תספרו לי על רכב בן 20 שנה, בימנו זו פשוט שגיאה להתעסק עם רכב כזה. זה יקר (אין סרט שרכב בין 20 זול לתחזוקה מרכב בן 10), לא ביטיחותי, ואיכות הנסיעה נמוכה.
כל מי שנוסע על רכב זקן מ 10 - שיבדוק טוב, כמה שווה הרכב עצמו, וכמה הוא השקיע בו?..

אין לי מולי את טבלת האקסל של תחזוקת הרכבים שלי שמתואר בה הכול כולל הכול, עד רמת הנורה השרופה, אבל להיילקס, בן 14 שנים ו370K ק"מ, מדובר בכ17000 ש"ח בשלוש שנים וחצי ו70000 ק"מ. כולל מצברים, צמיגים, טיפולים, מיגונים וכו'.

וזה כמובן עוד לפני שנכנסנו להיכנס לנושא של עלויות הכסף, ביטוח, ירידת ערך וכו', שברכב חדש עולה הרבה יותר.

רכב שטח חדש יותר לא היה עולה פחות לאחזקה, ולא היה נותן לי את השקט הנפשי שיש לי כשאני נכנס עם המשפחה ברכב בודד למדבר לטיול של חמישה ימים, ולא נרתע מכניסה למסלולים הקשים ביותר בנגב.

אין לי אף חבר לטיולים עם רכב חדש יותר שנותן את מה שהרכב הזה נותן מבחינת אמינות ועבירות, ובעלות שהוא עולה.

לגבי הנוחות, זה כבר סיפור אחר.

איציק - 4X6ZH
05-06-09, 13:49
#2 ירוק - התייחסתי לזה באשכול אחר, ואני חוזר ומזכיר את הנושא. יצרנים מתמודדים לא רק עם השאלה של עמידות הרכב שהוא בשימוש, אלא גם ההתפרקות של החלקים לאחר השימוש. ישנם חומרים שנאסר עליהם השימוש בכלל, וישנם חומרים שיש קנסות. השאלה זה לא רק איך יראה הדש-בורד אחרי 10 שנות שימוש, אלא מה לעשות עם הפלסטיק הזה אחרי.... בקיצור, החומרים האלו, כולל גומיות, פלסטיקה,....מתוכננים להתפרק!
.
...

זה סיפור יפה שרץ כבר כמה שנים טובות
ואני אומר שזה אחד הטריקים אולי הטריק החזירי ביותר .

אין שום סיבה שבעולם ( חוץ מחזירות לשמה חמסנות וחמדנות ) שכל הרכב יהיה מחובר
בקליפסים .
כאשר חלק מהקליפסים הוא חד פעמי
חלק אינו ניתן לפתיחה בלי ספר הוראות \ וכלי עבודה לעובד מיומן בעל אצבעות פסנתרן מתקדם .

ואז מתברר לך שהקליפס עולה כמה עשרות שקלים ( ואתה צריך הרבה יותר מאחד )
ואז מתברר לך שהקליפס בכלל אינו חלק חילוף .
ואז מתברר לך שהקליפס אינו במלאי ( העולמי \ הארצי )

מה שמביא אותך לאילתורים הנזק \ העצבים \ בלאי עצמי מיותר לעוד מערכות .

ועוד יבואו ויספרו כמה שהמוצר ירוק
המוצרים של היום יותר שחורים משחור . בכל מה שקשור לתחזוקת הסביבה .

כשאני רואה איך ניראה מנוע דיזל חדיש בתקן יורו 6 ( ולא רק במשאית )
איזה מערכות פועלות בו
איזה תחזוקה נדרשת
איזה אחריות \ מיומנות נדרשים מהנהג וממערכת התחזוקה .

אני ממש מחייך מהתגובות .

וזאת רק ההפסקה לפני המערכה השניה.
מה שממתין לנהג \ בעל הרכב עוד תעלולי חמסנות .
על כל מערכת טובה שמתקינים ברכב . יש עשרות מלכודות . שתפקידם להשבית ולחסל את המוצר
לפי לוח זמנים ידוע מראש ( רק ליצרן ) .

מענין מי יכול להרשות לעצמו הוצעות רכב של כ 5000-10.000 ש"ח לחודש . ( ולפעמים הרבה יותר ) .
מה זה משנה איפה אתה מוציא את הכסף
בקנית המוצר החדש
בתיקון מערכת מסוימת ( גיר מנוע סרן )
בעליות פרמיה ביטוח
או בהפסד ישיר בזמן מכירת המפלצת .
לאחר חשבון כלכלי יתברר לכל משפחה שיש סעיף הוצעות רכב שהוא כבד ביותר ולפעמים המשפחה לא יכולה לשלם !

איציק

.

יובל48
05-06-09, 16:16
לאחר קריאת התגובות,אוכל לומר שמבחינתי הלכה האמינות ,נשארה האגדה.
הנחמה היחידה היא שכנראה כל זמן שהאגדה שורדת, אוכל למכור את הרכב
במחיר טוב .
בראיה לעתיד,הרי שבשיקולים לחיפוש רכב אחר,שטח או פרטי,טויוטה לא
תהיה בעדיפות ראשונה,למעשה כל מערכת השיקולים תשתנה ואולי הוצאות תחזוקה
יעמדו בראש לפני מותג,פוטציאל שיפורים,יכולות שטח או כביש וכדומה.
כמו שאמרתי בהודעה הראשונה,אם תהיה לי שנה שקטה דיינו. אולי אני באמת
עברתי שנת יישור קו בגלל תחזוקה לקויה של הבעלים הקודם ומהיום והלאה
אזכה לקצת נחת.
שבת שלום
יובל

amimiller
05-06-09, 18:09
ה-73 שלי בן 10 שיהיה בריא מעל 200K,רק טיפולים שמן ,מים ודלק מה עוד אפשר לבקש. מוסך זוהיא מילה גסה עבורו, איך אמר עליו פעם שגיא אדילסון ממוסך "בכל הדרך" אוטו בלי פרנסה.

zivo
06-06-09, 00:02
איציק,
לדעתי, דווקא הקליפסים שאתה מתאר הם לא תוצר של "ירוק" אלא של הוזלת היצור של הרכב (ע"י הקטנת זמן היצור), ולא שזה מנחם.
אבל תזכור, שב sixs פשוט אין פלסטיק, אז גם לא היו קליפסים ;)
אנחנו רוצים פינוק של רכב חדש, ולא רוצים פנלים פלסטיק.
רוצים מנוע חזק וחסכוני... ופשטות של קרבורטור ללא מחשב.
אין ארוחות חינם -תעשה כמו חיים רכס, פעולה ראשונה להפשיט את הפלסטיק.

להיות רציני - בסוף הקיטורים צריך לקחת החלטות.
כולנו לא אוהבים את מה שקורה, אבל אנחנו לא יכולים להשפיע, אז אין ברירה, אנחנו צריכים להתאים את עצמנו.
אנחנו נמצאים בתקופת מעבר, ויש עדיין מלאי די גדול של רכבים בגילאי 8-12 שנה שעדיין בנויים במתכונת הישנה, אבל זה הולך ונגמר.
לדעתי מי שרוצה רכב אמין, ועלות סבירה לתחזוקה, יצטרך להתמקד בגילאי 3-10 שנה.
דרך אגב, זו תחושה שלי על סמך מה שאני מכיר, יהיה מעניין לבדוק את המספרים האלו על אוכלוסיה גדולה יותר.

nir.samo
06-06-09, 09:16
נכון, לפחות עוד אפשר להשיג היום רכבים מהדור הישן.
אם החרם הערבי היה נמשך עוד כמה שנים גם לא היה כאן היילקס "ברזלים" שהאמריקאים חולמים עליו ונאלצים ללכת אחורה עד שנת 86 אאל"ט.
התקופה הנוכחית אשכרה תיזכר כתור הזהב של שוק יד 2 - ניתן לקנות במחירים סבירים מאוד את כל הטווח, מה שלא יהיה ניתן בעוד 10 שנים (מי רוצה לרדת לשטח עם דיבקברי 3 עם 200K ק"מ?)
my 2 cents

ron_gal
06-06-09, 20:05
אתה מערבב שמחה בששון, אל תשווה מקרה טנדר עבודה לרכב שלך.
תקרא מה כתב חנן,
אתה נוסע ברכב עם פי 2 כ"ס ביחס להיילקס רק שאצלך מותקנים מכלולי הינע חלשים ביחס למה שמותקן בהיילקס האטמוספרי עם המנוע מכונת כביסה.
לשם השוואה, בלנדקרוזר 75 בעל הספק מנוע עדיין נמוך משלך אך בנוי באותה הגדרת אמינות ישנה יש מכלולים חזקים יותר מהטנדרים של טויוטה שבתורו בעל מכלולים בעלי יתירות גבוהה יותר מהרכב שלך שיש לו יותר כ"ס משניהם.
כשהם רצו עמידות ואמינות הם ידעו בדיוק מה לעשות כמו שידעו מה לעשות כשרצו לחסוך.
זה בדיוק כמו שחנן כתב, יש הפחתה משמעותית ביתירות של חוזק החלקים- הרכב שלך נוסע עם

דורון,

אני מבין מדבריך שהמנוע שלי סובל ממכלולי ההנעה החלשים ולכן הלך לו לעולמו? נו שויין.
טויוטה ואמינות כניראה לא באמת הולכים ביחד אחרי בציר 97 :)
אבל אני לא מתייאש, גם על לנדרובר אמרו דברים רעים ...

רון.

IlanHadar
06-06-09, 20:28
איציק כל כך צודק. אתה קונה היום רכב חדש, שלוש שנים של שקט (בדרך כלל) נגמרת האחריות ופתאום כל חלקי הפלסטיק נשברים, כמו שעון. רדיאטור מפלסטיק, משאבות, חשמל וכל השאר.

היום חברות הליסינג נהנות מהאחריות אחרי זה שעם ישראל ישלם.

זה לא סתם, גם הרכב נהיה מוצר צריכה, תשתמש וזרוק לפראיר הבא שישלם את הוצאות המוצצת.

ד ו ר ו ן
06-06-09, 20:53
דורון,

אני מבין מדבריך שהמנוע שלי סובל ממכלולי ההנעה החלשים ולכן הלך לו לעולמו? נו שויין.
טויוטה ואמינות כניראה לא באמת הולכים ביחד אחרי בציר 97 :)
אבל אני לא מתייאש, גם על לנדרובר אמרו דברים רעים ...
רון.
זה לא מה שאמרתי,
התייחסתי למערכת ההינע- טרנספר, דיפ' וציריות.

תמיר .א.
07-06-09, 10:38
כול השרשור ההזוי הזה ניראה לי שחכתם מה מייצגת הטיוטה ?

אני בכול אופן...פה...כי זה אתר שטח, זאת אומרת הרכבים שאנחנו מדברים עליים בם בד"כ לשטח.

לכן,

הטיוטה היילקס, שלי הייתה בכול אופן 99,

שנעשה השוואה מול כול הטנדרים בשנים האילו,

טויוטה היילקס
איסוזו אייפון
ניסאן ווינר
מזדה B2500
מציבושי מגנום/L200
גי אמ סי סונומה
השאר בטח לא רלוונטי...

הטיוטה, הגבוהה מכולם, נעילה אחורית, לוקרים מקדימה, צמיגים 31 נכנסים דיי בקלות.
מכוללי הרכב היו טובים,

כרכב שטח לדעתי הוא היה הטוב מכולם בשנים האילו, ולדעתי ההשוואה אפשר לעשות רק מול הרכבים הללו שמודבר בשנים האילו.

** ומי שמחליף חלקים אורגינלים או מחפש תמיד מקורי, חיי בסרט, רכב ישן, יש חלפים הטובים יותר מהמקוריים, צריך רק למצוא.

תמיר

asafk
07-06-09, 21:57
מענין מי יכול להרשות לעצמו הוצעות רכב של כ 5000-10.000 ש"ח לחודש . ( ולפעמים הרבה יותר ) .
מה זה משנה איפה אתה מוציא את הכסף
בקנית המוצר החדש
בתיקון מערכת מסוימת ( גיר מנוע סרן )
בעליות פרמיה ביטוח
או בהפסד ישיר בזמן מכירת המפלצת .
לאחר חשבון כלכלי יתברר לכל משפחה שיש סעיף הוצעות רכב שהוא כבד ביותר ולפעמים המשפחה לא יכולה לשלם !

איציק

.

...ועוד לא דיברנו על הנעה היברידית... אתם יודעים שהמקסימום שמותר לחשמלאי/ מכונאי רכב לטפל בו זה 50 וולט? וכלי הרכב מונעים ב.... פי הרבה יותר. אז מי יטפל בהם? קבל-על שהורג אותך ממכת חשמל רק מלהסתכל עליו... מי יטפל בו? מנועי זרם-ישר-ממותג, כשהחשמלאי הממוצע בקושי יודע מה זה מנוע מגבים... ואז בוא נדבר חמש דקות אחרי שנגמרה האחריות על הטויוטה פריוס.

אסף.

דרור ברלי
07-06-09, 22:20
הם נותנים 8 שנות אחריות לסוללה ולמערכת ההנעה ההיברידית.
מצד אחד זו האחריות הכי ארוכה בענף הרכב.
מצד שני קשה לי להאמין שמישהו בטויוטה באמת התכוון שהמכונית הזו גם תיסע אחרי 8 שנים... מקסימום שימחזרו אותה ויעשו ממנה טפטים.

כמו רוב המכוניות של טויוטה, אין ויכוח שגם זו מכונית מגעילה.
מצד שני ולמרות התיחכום הרב שלה, היא מוכיחה אמינות יפה מאוד ועם זה קשה להתווכח.

איציק - 4X6ZH
08-06-09, 07:43
...ועוד לא דיברנו על הנעה היברידית... אתם יודעים שהמקסימום שמותר לחשמלאי/ מכונאי רכב לטפל בו זה 50 וולט? וכלי הרכב מונעים ב.... פי הרבה יותר. אז מי יטפל בהם? קבל-על שהורג אותך ממכת חשמל רק מלהסתכל עליו... מי יטפל בו? מנועי זרם-ישר-ממותג, כשהחשמלאי הממוצע בקושי יודע מה זה מנוע מגבים... ואז בוא נדבר חמש דקות אחרי שנגמרה האחריות על הטויוטה פריוס.

אסף.

110 וולט 3 פאזות
AC TO DC
והפוך DC TO AC

איציק

zivo
08-06-09, 14:05
ת'שמעו, אם אתם בראש של חשמל ו 4X4 ללנדרובר יש גרסה חשמלית (נדמה של דיסקו 3, לא בטוח).
למה לא תקנו, יש מיסוי מצחיק, והרכב יעלה חצי מהמגביל עם מנוע רגיל - יופי של קומבינה ;)

kobiarava
08-06-09, 16:00
ת'שמעו, אם אתם בראש של חשמל ו 4X4 ללנדרובר יש גרסה חשמלית (נדמה של דיסקו 3, לא בטוח).
למה לא תקנו, יש מיסוי מצחיק, והרכב יעלה חצי מהמגביל עם מנוע רגיל - יופי של קומבינה ;)

למה לנדרובר, לא מזמן היתה פה (http://www.jeepolog.com/608.html) כתבה של דרור על רנגלר EV חשמלי....

zivo
08-06-09, 16:01

יקל עליכם את החישוב:
http://cars.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=ds20090708_33779

תמיר .א.
09-06-09, 09:55

אסף.

כול הטיפול במתח גבוה זה לא משהו חדש, אפילו דיי ישן.

יש אלפי מלגזות חשמליות ומכשור חשמלי שעובר טיפול במוסכים,

הרבה מהמלגזות עובדות על 72V.

תמיר

whisky
09-06-09, 10:31
בוקר טוב לכם!!!

תרבות הצריכה השתנתה, מזל טוב על ההבנה, אני לא יודע אם שמתם לב, אבל מדיח הכלים כבר לא מחזיר כמו שהחזיקו אלו שעשו לפני עשרים שנה, המקרר כבר לא אמין כמו פעם (איפה הסיפורים על התדיראן שהחזיק 20 שנה, קיבלנו לחתונה ועד היום הוא עובד ואיפה החדשים) טלוויזיות, מכונות כביסה ההההההככככככככלללללל...

חברות הבינו שאת עיקר הכוח שלהם הן שואבות ממוצרים משלימים או חלקי חילוף, אז כמובן שיש איזון אתה לא יכול לייצר מוצר שישבות למחרת בבוקר, אבל האמינות היא כבר לא משהו לכתוב עליו.

המוצרים זולים יותר היום, כולל הכל (אולי חוץ משוק הרכב הישראלי) שואב אבק ב200 שקל בהום סנטר, ינקה לך איזה שנה, מצד שני גם היקרים כבר מתקלקלים, אלא אם אתה קונה אחד שיעלה כמו רכב (קירבי וחבריו) אז הם עושים עליך את הכסף כבר בהתחלה ויכולים לישון בשקט - וחתשבו ממה נובע פערים המחירים של פי 5!!! ממכשירים מקבילים של חברות אחרות (שגם נחשבים יקרים וטובים).

תעשיית הרכב לא שונה, הרכבים היום פחות אמינים, כי המוצר זול יותר לייצור, כבר לא משקיעים כמו שהיו משקיעים פעם.

זה נכון שיש מגבלות חמורות יותר היום על שימוש במוצרים ועל אביזרי בטיחות, אבל בנינו לבין עצמנו, זה לא קשור לזה שהדיפרנציאל הפך לקטן יותר והציריות לדקות יותר כשהתחלף דגם ועלה ההספק של המנוע ברכב, זה כבר סתם תירוצים של התעשייה.

העולם הוא דינאמי, מוותרים על מוצרים מסוימים משנים מוצרים אחרים, ואולי בהקשר הזה הכתבה הזו: http://www.jeepolog.com/684.html נראית מוזרה, או שינוי מגמה. ואולי אם נתעקש (למי שמוכן לקנות רכבים חדשים) לקנות רכבים מדגמים ישנים יותר, אמינים יותר, לא אני ואתם כפרטים אלא בעלי הרכבים בקבוצה, הביקוש יעבור ליצרנים (שאגב עדיין מייצרים את רוב הרכבים האלו לשווקים אחרים) ויביאו גם את הרכבים הישנים העמידים והטובים גם לכאן.

אפרופו, דווקא בנקודה הזו של כשל השוק, כשהביקוש גדל לסוג מוצר מסוים וכאשר אין ביקושים למוצרים אחרים של אותו יצרן, הנכונות שלו להתגמש עבורך הרוכש גדולה יותר (עקרונית, תיאורטית ולא תמיד מעשית :()

my 2 robels

whisky

דרור ברלי
09-06-09, 12:08
אני לא מסכים איתך שרכבים חדשים פחות אמינים.

כמה לנדקרוזרים/פאג'רואים חדישים אתה פוגש במדבר עם מכסה מנוע פתוח וללא יכולת להניע? אם לא התערבו להם כל מיני "מתקיני מערכות" עבריים במערכות החשמל עם כל מיני קודניות ועלוקות, התשובה תהיה אפס. אפס עגול.
לעומתם, כמה סיקסים/סופות/דיפנדר/דיסקברי/סמוראי/היילקס וכו' אתה פוגש באמצע שומקום בעיצומו של תיקון שטח? לא מעט. נכון שב-99% מהמקרים כל תיקון מאולתר עם חוט ברזל וג'פקה יוציא אותם בנסיעה לכביש הקרוב, נכון שכל כניסה למוסך עם "רכב-ברזלים" ישן תעלה חמישית מאשר עם SUV חדיש, אבל עדיין אין מה להשוות שכיחות תקלות ו"אמינות" נטו של רכב בן 15 שנים לרכב בן 0-5 שנים.
כשאתה מתכוון "פחות אמינים" אתה מצביע על העובדה שהכלים החדישים לא מתוכננים לשרוד לאורך שנים. זה נכון. שתחזוקתם יכולה לגרום לך לפשוט רגל - גם זה נכון. סביר להניח שהדיפנדר שלך והסופה שלי יסעו גם עוד 20 שנה, אבל יזדקקו לתחזוקה שוטפת (פשוטה אמנם) בתדירות הרבה יותר גבוהה.

אנשים התרגלו למכוניות של טויוטה שנוסעות שנים על שנים בלי להתקלקל. זה היה פעם. למי ששוכח, באמצע שנות ה-90 אנשים ייללו ככה גם על הגולף שהתקילה אותם בבעיות של רכב מודרני כמו אלקטרוניקה רגישה ואבזור חשמלי בעייתי, כי גם פולקסווגן היתה מין "טויוטה" שכזו פעם, והם התרגלו לפולקסווגן (חיפושית) שנוסעת 30 שנה ולא מתקלקלת. גם וולבו. אבל אין יותר. נגמר. שם היצרן רב המוניטין נשאר, אבל המכוניות כבר לא אותו דבר: גולף מצוייצת היא לא חיפושית ספרטנית, S80 מטורבתת ומהירה היא לא 144 טנקיסטית של זקנים, פיז'ו 308 מעוצבת היא לא 404 מוצקה, וטויוטה ויגו עם DVD ופלסטיקים מיטליים מכל הכיוונים הוא לא היילקס אפריקאי/אוסטרלי מודל 96' עם מנוע חקלאי ושני סרנים חיים.

צמצום שרידותו של הרכב לאורך שנים הוא היום אינטרס ראשון במעלה של היצרן עצמו.
מוצר מודרני הוא נוח, מהיר ובטיחותי הרבה יותר מקודמיו - אבל כדי שהיצרן שלו ירוויח, הוא מתוכנן לאורך חיים מסוים ומוגבל ותו לא. כל זה במקביל (אם לא בתיאום מלא) לחקיקה הולכת ומחמירה ברחבי העולם המערבי, ששמה לה למטרה את צמצום הכדאיות הכלכלית של החזקת רכב ישן (החמרת תקנות זיהום-אוויר, אגרות רישוי יקרות, בדיקות רישוי שנתי שהולכות ומחמירות וכו' ולא רק אצלנו). במדינות מערביות אין טעם לנסוע במכונית בת 5 שנים ומעלה. זה תענוג (?..) שעם חלוף השנים הופך להיות יותר ויותר מפוקפק ויקר.

whisky
09-06-09, 12:46
דרור אני מסכים איתך לדעתי לגמרי:

כשכתבי שיש נקודת איזון שיצרן לא יכול לייצר מכונה שתשבות למחרת בבוקר, בדרכי שלי (יש שיטענו המוגזמת לפעמים) זו הייתה הכוונה.

הכוונה שלי כמובן הייתה באמינות לאורך זמן, וביכולת השרידות.

זה לא בהכרח רע, זה פשוט שינוי ההתנהגות הצרכנית, שנובע בין היתר מהביקוש הגובר לסוג כזה של רכבים. מה לעשות שאנחנו רוצים משהו שיטפס איתנו על הבולדר ואם נשבר נוכל לקחת פטיש 5 אלקטרודה ומצבר ולסדר אותו, אבל רוב העם היושב בציון, וגרוע מזה רוב העם היושב במדינתו של מר חוסיין אובמה רוצים רכב, זול, שיניע אותם בין שנתיים לארבע שנים, בזמן הזה יש אחריות, יהיה נוח ומפנק... והוא לא חייב שלא לומר עדיף שלא יכנס לשטח.

בכל מקרה, עם החוט ברזל והג'בקה עד שרק ג'וקים יחיו כאן וחושך על פני המצלעות...

whisky

zivo
09-06-09, 16:24
Whisky ודרור,

עכשיו שכולנו מסכימים על העובדות על תעשית הרכב (והכלכלה העולמית), תרשו לי להחזיר אותכם לנקודה שאני הצטרפתי לדיון הזה- המשמעויות הנגזרות (מהמגמה העולמית) על תחום ה 4X4 הישראלי.
לאור כל האמור לעיל ניסתי להגיד שאנחנו, "אנשי ה 4X4 יד שניה ומעלה" צריכים להפנים את מה שעובר על התעשיה.
יש לנו שתי בררות-
או לנסוע ברכבים ישנים (מאד) ופשוטים (מאד) שילכו ויזדקנו (כי לא מיצרים יותר כאלו)...
או להתחיל "להצעיר" את הרכבים שאנחנו נוסעים (זה לא אומר יותר יקר ממה שישלמנו בעבר, זה כן אומר, לא הכי זול שיש).
בניגוד לעבר, רכב בן 10 ו 300K ק"מ - צריך לצאת לגמלאות!

נקודה נוספת שדרור מזכיר והיא חשובה ללא קשר לגיל הרכב - הרכבים נהיו מסובכים.
הרבה בעלי מקצוע לא מבינים את הטכנולוגיה, וחסרים את הכלים ע"מ לנהל ולנטר אותה.
כל "המתקינים" שחותכים חוטים ללא הבחנה, מלפפים את החוט שלהם, ועוטפים באיזורליבנד שחור.... זה נזק! תבדקו את הסטיסטיקה, איזה אחוז מהתקלות נגרם מההתקנות האלו.

ד ו ר ו ן
09-06-09, 18:08
אתה מפספס את הנקודה,
רכב "צעיר" יותר מהדור החדש לא יהיה אמין יותר כשיזדקן, הוא עדיין יהיה עם מערכת הזרקה מסובכת, עדיין יהיה עם מחשבי ניהול מנוע ומערכות תומכות אחרות.

הרכבים שאלו לא נועדו להזדקן.. כמו שדרור כתב, דיפנדר/טויוטה/סופה הם רכבים שגם שהם מזדקנים הם נשארים פשוטים- תקלה עם אחד מהם גם אם הוא בן 15 לא שקולה לתקלה אחת של הצעירים יותר שלא תוכל להתמודד איתה בשטח.
דבר נוסף הוא שרכיבים חשמליים נוטים להזדקן בפחות כבוד מאשר ברזל זקן, מספר "רוחות הרפאים במערכת" שתקבל ממערכות חשמל זקנות תהיה רבה ובעייתית בהרבה ביחס למתכת או מערכת פשוטה.

מעבר לזה,
כאן ובמדינות בהן יש דרישות תקינה מסויימות אנחנו לא רואים אותם אבל הרכבים ה"פשוטים" ממשיכים להיות מיוצרים- מה שמכניס מסמר רציני בגלגל הפוליטיקלי-קורקט-ירוק בהתיייחסות לרכב מזהם זה או אחר כשמיליארד סינים ועוד מספר דומה של הודים וכמה מליוני מזרח אירופאים ,אפריקאים וכמה אוסטרלים עדיין נוסעים עם רכבים "חדשים" שכאן או במדינה כביכול מתוקנת ומודרנית כלל לא היו עולים על הכביש.

zivo
09-06-09, 19:08
אני לא מפקשש שום נקודה, לכל היותר אתה מפקשש ;)
אני כתבתי במפורש:

יש לנו שתי בררות-
או לנסוע ברכבים ישנים (מאד) ופשוטים (מאד) שילכו ויזדקנו (כי לא מיצרים יותר כאלו)...
או להתחיל "להצעיר" את הרכבים שאנחנו נוסעים (זה לא אומר יותר יקר ממה שישלמנו בעבר, זה כן אומר, לא הכי זול שיש).

מה לא נכון? או שאתה נשאר בליגה של הזקנים (על כל המשתמע..)
או שתקפוץ הרבה קדימה.
יש תמיד חריגים, ויש דגמים רעים, אבל אי אפשר להגיד שכל מה שמיצרים היום, מחורבן מהיום הראשון. יש מכוניות מצויינות, זה פשוט גישה אחרת ממה שהיה פעם, תשמש וזרוק.

דורון -
שנה פלוס האחרונה אני על גראנד ויטארה 2006, קניתי אותו עם 55K ק"מ.
לפני זה היה לי טרופר 97 בנזין, ארוך, 5 מקומות, גימור מפואר, 265K ק"מ. לא ראה שטח לפני (שני עורכי דין מבוגרים). אין להתעלם, הויטארה עולה X2 פלוס (אבל הביטוח והדלק זולים יותר).
אני מטייל עם אותם פורומים, כך ששני הרכבים עובדים בערך אותו הדבר (משפחות שפויות, לא כיבוש מצוקים..). אני עושה בסביבות 20-25K בשנה.
אני מוציא מיגונים,צמיגים, והגבההות מהחשבון (עשיתי בשניהם).
בויטארה, חוץ מטיפול 15K (זול בהרבה מהטיפול 10K של הטרופר) לא שמתי גרוש.
בטרופר -
אוברול גיר (נכון ידעתי שקניתי, אבל שנתקעים, זה תמיד בעיתוי הכי לא נח).
פולי ראשי (בטרופר זה פולי עם בידוד גומי), התפרק לי בזמן מילואים בדרום- חזרתי בזחילה עד קסטינה.
התחממות (לפני שהוצאתי את השמן גיר לרדיאטור נפרד).
ניקוי רדיאטור.
הוספת פאן חשמלי.
פאן קלאץ'.
נעילה חשמלית של הדלת האחורית, התקלקלה באמצע טיול, חייב שליחת ילד פנימה שיפתח כל פעם מבפנים.
ריחות אגזוז - לקח הרבה להתגבר.
משחקים ארוכים עם המכסה שסתומים (ע"מ לעצור נזילות וריחות).
בעיות חשמל קטנות (נורה חלשה- חוסר הארקה, מגעות ...)

להמשיך??? אני מגזים? היה לי רכב רע?
אל תספר לי על טנדרים וסופות סגפניים (זה בקטגוריה של הישן והמינימלי), מי שרוצה איכות חיים מינימלים, אין לו ברירה :(

ד ו ר ו ן
09-06-09, 19:49
בכוונה כתבתי דיפנדר/סופה/היילקס/75 ולא SUV מזדקנים.
טרופר לא נכנס בקטגוריה של הטפשים לגמרי
אתה רק מחזק את הדעה שרכב "זקן" אבל פשוט יהיה קל יותר לתחזוקה מאשר רכב צעיר יותר אבל "מתוחכם" יותר כשיגיע לבכרותו.

whisky
10-06-09, 09:17
טוב, לדעתי כולנו מסכימים, רק כל אחד אומר את זה בדרכו הקצת שונה.

אבל דורון אני חושב שאפשר להוסיף לרשימה שלך גם חיפושית ;)

איזה תענוג שאפשר להגיע לכזו הסכמה...

whisky

איציק - 4X6ZH
10-06-09, 09:21
שם המשחק בפרשנות שלי זה כסף

כסך ועוד פעם כסף .
איך שלא נסובב את המשוואה הזאת אנחנו מגיעים לכסף .

איציק

whisky
10-06-09, 09:41
שם המשחק בפרשנות שלי זה כסף

כסך ועוד פעם כסף .
איך שלא נסובב את המשוואה הזאת אנחנו מגיעים לכסף .

איציק

איציק,

ברור שכסף זה שם המשחק, אף אחד לא חושב אחרת.

ואני לא כל כך רואה, איך אנחנו נצליח לסובב את המשוואה, לדעתי היא גדולה עלינו :D

whisky

איציק - 4X6ZH
10-06-09, 10:22
הנה היא מסתובבת כבר

הייצור בסין, התכנון באירופה והמותג אמריקאי

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=/ibo/repositories/stories/m1_2000/ds20090609_89733.xml

ייתכן שענף הרכב יהיה דומה יותר לתעשיית המזון או הקוסמטיקה - התכנון והעיצוב ייעשו בחברות מתמחות, שיקבלו הזמנות מפורטות מרשתות של סוכנים לפי צורכי השוק שבו הן פועלות. הייצור ייעשה על ידי צד שלישי, בהתאם לעלויות. ייתכן שבסין, בהודו או באפריקה ייצרו מכוניות מתכנון יפאני או אירופי, שיימכרו תחת מותג אמריקאי בארה"ב.
תהליכים אלה ייעשו מתוקף הסכמים, ללא צורך בקונצרנים גדולים שיישלטו על כל תהליכי הייצור והתכנון. כל רשת סוכנים גדולה באירופה או בארה"ב יכולה ליהפך ל"מותג פרטי", בדומה לסופרמרקט

איציק

whisky
10-06-09, 10:55
כן המשוואה מסתובבת

אבל לא אני ולא אתה מסובבים את המשוואה, או שאני לא יודע כמה כוח יש לך, אני כן יודע שהכוח שלי מוגבל

whisky

אפילו לא מכופף בננות, בטח לא מסובב משוואות ;-)

נמרוד
17-06-09, 08:08
זיו, בסוף אתה משלם אותו דבר בממוצע שנתי שלוקח בחשבון גם את הפחת וערך הכסף. מחיר קנייה כפול עבור רכב בן 3 שנים עם 55K קילומטר - ומינימום הוצאות שוטפות. או חצי מחיר על רכב מבוגר בעשר שנים, עם פי 4 קילומטראז', ואז אתה משלם את ההפרש בהוצאות עאלק "בלתי מתוכננות" - אבל הן בעצם מתוכננות לגמרי, על פי חוק שימור הכסף. אין ארוחות חינם.

zivo
17-06-09, 09:06
זיו, בסוף אתה משלם אותו דבר בממוצע שנתי שלוקח בחשבון גם את הפחת וערך הכסף. מחיר קנייה כפול עבור רכב בן 3 שנים עם 55K קילומטר - ומינימום הוצאות שוטפות. או חצי מחיר על רכב מבוגר בעשר שנים, עם פי 4 קילומטראז', ואז אתה משלם את ההפרש בהוצאות עאלק "בלתי מתוכננות" - אבל הן בעצם מתוכננות לגמרי, על פי חוק שימור הכסף. אין ארוחות חינם.

משלם אותו דבר, ונוסע ברכב חדש יותר, בטיחותי יותר, מפנק יותר, ואמין יותר .....

אז אתה מסכים עם מה שאני טוען - רכב בן 3 פלוס ולא 15 פלוס???

נימי
17-06-09, 09:24

לא מדויק, אני צריך למצוא את הכתבה, אבל לפי כתבה שקראתי די מזמן, רכב בן 8 שנים עולה להחזקה 34% פחות מרכב חדש, זה כולל תחזוקה, ירידת ערך, תיקונים וכ"ו

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2824678,00.html

איציק - 4X6ZH
17-06-09, 09:38
משלם אותו דבר, ונוסע ברכב חדש יותר, בטיחותי יותר, מפנק יותר, ואמין יותר .....

??

אתה רחוק כמרחק שנות אור מלשלם אותו דבר !
בדיוק כמו שבסלולר אתה כל הזמן משלם יותר ויותר ( רק שבסלולר הסכומים קטנים )
ברכב הסכומים הם באלפים ובהחלפת רכב \ סיכום דגם אתה מופסד עשרות אלפים
ולפעמים גם מאות אלפים .

כתבתי את זה ואחזור על דברי פעם נוספת .
אני לא רואה משפחה ממוצעת עומדת בהוצעות כאלה לאורך שנים .

איציק

יקיר גרין
17-06-09, 17:43
כתבתי את זה ואחזור על דברי פעם נוספת .
אני לא רואה משפחה ממוצעת עומדת בהוצעות כאלה לאורך שנים .

איציק

איציק, אם משפחה ממוצעת לא תעמוד בזה, יצרני הרכב יאלצו לייצר רכבים זולים יותר לתחזוקה.
אבל כרגיל, ראשונים להדפק הם מעוטי היכולת, שימצאו את עצמם נוסעים באוטובוס.
אילו כוחות השוק, אם אנשים מוכנים להוציא יותר, היצרנים ימצאו על מה לחייב.
לדעתי, דוקא הכיוון של רכב חד פעמי (כל אזורי הקריסה, כריות אויר וכו') שלא ניתן לתיקון אחרי תאונה, זה רעיון טוב, כי זה מייצר מלאי של חלפים זמינים לתחזוקה ...

asafk
17-06-09, 20:01
תראו מה קורה.. המכוניות ה"רגילות" מתחילות להיות יקרות לתחזוקה, לפי התחזית של איציק, ואז צצים כלים "כמו פעם"... אתם יודעים מהו אחד מכלי הרכב המדוברים ביותר בתקשורת הרכב האמריקאית היום? טאטא נאנו "הרכב הזול בעולם" שמתחיל להימכר בארה"ב.

אסף.

tzagi
17-06-09, 20:42
אסססףףף
מאיפה קיבלת את הרעיון שטאטא מתחיל להמכר בארה'ב????

זה לא יקרה, מ110 סיבות, הרכב לא יעבור EPA,DOT
לדוגמה, לעבור תקני זהום אויר עם ענוע כזה קטן כמעט בלתי אפשרי, תוסיף לזה מזגן (אף אחד לא יקנה בלי מזגן)
אפילו עם הם כן יצליחו לשנות עת העגלה לעמוד בכל התקנים,
זה יהיה כמו ה סמרט קאר,
פיל לבן שאין לו תועלת, בפחות כסף אפשר לקנות טיוטה קורולה, הרבה יותר רכב באותה צריכת דלק, ומותג עם שם ומוניטין, רצוי שתקרא מה קרה ליוגו כשהם ניסו ליבא את ה127 שלהם בעבר. ואגב....אין כל רכבים צרפתיים בארה'ב, נחש למה.

asafk
17-06-09, 21:00
http://www.autoblog.com/2009/06/06/report-tata-confirms-nano-u-s-bound-in-around-two-years/

וזה לא הכל. אני מקבל עדכוני "חדשות התעשיה" כל כמה ימים, והנושא מדובר מאוד, לא רק הנאנו, גם מכוניות סיניות. נכון שיש 1001 סיבות למה לא, אבל יש סיבה אחת למה כן... כי הדילרים חייבים משהו זול באולם התצוגה.

אז נכון שלצד הנאנו יהיה גם פיאט 500 שתעלה כמו ב.מ.וו מיני לעשירים, זה שהיא קטנה לא אומר שהיא זולה... אבל הלחץ לכיוון מכוניות זולות וחסכוניות (בתחזוקה ולא בהכרח בדלק) יעשה את שלו. דווקא בישראל אני לא רואה את זה קורה כל כך מהר, העם היושב בציון דורש מטראז' פח מקסימלי לכל שקל, ולא יקנה מכוניות מיקרו.

אסף.

JAK60
17-06-09, 21:19

רון.
אני מתפלא אתה מדבר על תקלות מינורית ביצה ,דיפרנציאל,בולמים שבורים ,אוכל שמן כמעט הלך מנוע,ועוד. לזה אתה מתכון תקלות מינוריות או שאתה סתם לכלכן.

tzagi
17-06-09, 21:19
זה שזה כתוב באתר XYZ, ולא מעניין אותי איזה, לא משנה את העובדות
Its pure hype.
השטויות האלה נועדו בעיקר לספקולציות במניות ולא יותר מזה.

להרבה חברות יש הרבה תוכניות, אבל להביא אותם למציאות....זה עולם שונה ובדרך כלל, לא כלכלי.

הדרישות של הEPA לגבי רכב חדש הן מאד קשות ויקרות, ויצרנים קטנים לא מסוגלים לעמוד בהן ולמכור מספיק רכבים ולעשות רווח, עובדה שהמון רכבים שנמכרים בישראל לעולם לא מגיעים ולא יגיעו לארה'ב. נקודה.

נמרוד
17-06-09, 21:23
ג'ו, שתיים משלוש חברות הרכב האמריקאיות פשטו רגל, אחת מהן נקנתה על ידי פיאט יש לכם נשיא שחור בבית הלבן !!!נכון שזה נראה כמו חלום ותיכף תתעוררו... אבל זה לא.

asafk
17-06-09, 21:41
הדרישות של הEPA לגבי רכב חדש הן מאד קשות ויקרות, ויצרנים קטנים לא מסוגלים לעמוד בהן ולמכור מספיק רכבים ולעשות רווח, עובדה שהמון רכבים שנמכרים בישראל לעולם לא מגיעים ולא יגיעו לארה'ב. נקודה.

כתבת קטנים..??? יצרנים קטנים? טאטא הוא יוצרן קטן? אני מזכיר לך, זה החבר'ה שקנו מפורד את לנדרובר ויגואר, רק בשביל הכיף. עוד כמה שנים, לפי התחזיות, יהיו רק 5 חברות רכב בעולם. אחת מהן תהיה ללא ספק טאטא, ועוד שתיים יהיו סיניות. התחזית האישית שלי היא שהחברה הכי אמריקאית מהחמש תהיה טויוטה.

אסף.

JAK60
17-06-09, 22:14
ג'ו, שתיים משלוש חברות הרכב האמריקאיות פשטו רגל, אחת מהן נקנתה על ידי פיאט יש לכם נשיא שחור בבית הלבן !!!נכון שזה נראה כמו חלום ותיכף תתעוררו... אבל זה לא.אני מתפלא על דבר אחד איך זה שלטויוטה הילקס יש מחיר יחסית לשנתון מאוד גבוה והבקוש מאוד גבוה ,הם נחטפים כמו לחמניות. פראדו יחסית לשנתון מחיר מאוד גבוה, נחטף כמו לחמניה. רכב השטח ששומר על ערכו הכי טוב לנד קרוזר וגם בעל בקוש אדיר. אז תגידו כולם טיפשים?

zivo
17-06-09, 23:01
לא מדויק, אני צריך למצוא את הכתבה, אבל לפי כתבה שקראתי די מזמן, רכב בן 8 שנים עולה להחזקה 34% פחות מרכב חדש, זה כולל תחזוקה, ירידת ערך, תיקונים וכ"ו

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2824678,00.html

נימי,
שתי נקודות חשובות -
#1 אני אומר כל הזמן 3 +, למה? בגלל שתי סיבות, חשובות.
A- רכבים יקרים (SUV, 4X4 )... המחיר שלהם "נשחט" בעשרות אחוזים בשנים הראשונות, ואת זה אני לא רוצה לשלם.
B- בכל מקרה, עם השינויים שאנחנו עושים, היבואן יתחמק מאחריות, ולכן 3 שנים, מביא אותי לסוף האחריות (אני לא רוצה "לשלם" על אחריות שאני לא אקבל).

#2 לגבי הכתבה, ההנחה שלהם שאתה מחזיק את הרכב 4 שנים, וגם הם נותנים מדרגה של רכב בן 4 שהיא כבר יותר קרובה לרכב בן 8. בכל מקרה הם בכלל לא שוקלים רכבים בני 10-15 כמו שהרבה מדברים פה.
רובנו, שקונים רכב 4X4 מיד שניה, חולמים על רכב "שלא ראה שטח לפני זה". זה שאיפה יפה, אבל המשמעות שלה, שאנחנו צריכים לשלם את כל "ההקשחה" של הרכב - מיגון, הגבהה, צמיגים, נעילות, שיפורים....ושמוכרים בסוף- מקבלים רק חלק קטן מזה בחזרה.

מה אני מנסה להגיד?
רכב בן 3-5 שנים, שלא ראה שטח, ואז משקיעים ומחזיקים, לא 4 שנים אלא 6-7 שנים (זה הכלכלה - הסבלנות לא בהכרח)
דבר נוסף שלא נכון להשוות רכב פרטי ל 4X4 - חלק משמעותי מההוצאות, זה עלויות שלא קשורות לגיל הרכב כמו צמיגים וקלאץ'. בניגוד לרכ פרטי, ברכב שטח המרכיב הזה גדול בהרבה.
במילים אחרות יש פה הוצאה גדולה שהיא בכלל לא נגזרת של גיל הרכב.
ולא, אני לא אומר שמה שאני מתאר זול יותר מרכב בן 10-15 ...
אני רק אומר שבגדול זה אותו דבר (בשני המקרים, ארוע מנוע או גיר לא מתוכנן משנה את כל המשוואה) פלוס מינוס סכום קטן מאוד (יחסית), אבל, אני נוסע :
הרבה יותר נוח ומפנק.
הרבה יותר רגוע.
הרבה יותר בטיחותי.
ולא פחות חשוב - "העונש" של שער בני המשפחה זה גם שיקול.

tzagi
18-06-09, 01:18
ובכל זאת.....
זה לא משנה את העובדות,
הרכב הזה לא יוצע למכירה בארה'ב, לפחות לא בצורה הנוכחית שלו או במחיר שאפילו פי 3-4 מהמחיר הנוכחי שלו,
וגם אז....עם שם כמו טאטא אף אחד לא יקנה אותו, בכל מחיר, יש לאמריקאים טעם רע בפה מחברות שמכרו בזול ונעלמו אחרי כמה שנים, השאירו את הבעלים עם רכב (סליחה, פח זבל) ללא ערך וללא שרות.
ולכן אגב, גם לא יהיו פה מותגים סינים, זה לא ימכר, הסטיגמה שמוצרים סינים זה זבל חד פעמי קיימת כבר ממזמן, אין דרך לשנות את זה אפילו עם זה לא היה או יהיה נכון.

כדי באמת להכנס לשוק פה, הם צריכים לקנות שם שידוע מקומית, היו צריכים לקנות את סטורן.....נמכר במבצע.

וכן, טאטא זה יצרן צעיר וקטן, זה שיש להם את הכח הכלכלי לקנות מותגים לא רווחיים לא אומר כלום, מה הם עשו עד היום?
בנו רכבים באכות מזעזעת מחלפים שקנו או בנו תחת רשיון?

אחלה מוניטין.

tzagi
18-06-09, 07:03
אסף יקירי, בטעות הגיע לי מייל שנכתב אליך, באמת שאני לא מבין איך....

UK-Asia International Lottery Organization
Bangkok Branch Office
Address: 3 Rajdamnern Avenue
Bangkok 10200 Thailand.

To:
Mr Asaf Ka@@@r
Tel Aviv, Israel

Congratulations from the management and staffs of the THAILAND-ASIA-EAST LOTTERY AGENCY. We wish to notify you that your email address is among the Two (2) million email addresses that was selected worldwide and your email address was among the Five lucky winners of this end of the month lottery draws.

You don't have to purchase a ticket to enter this free lottery, your email is indicating you as a winner of the lottery programs held by the Thailand-Asia-East Free Lottery Organization on the 5th of June 2009 and your Email address has won you US$4.6M.

Your email addresses was entered for the online draw on this Free Ticket Number: APP236566301307 and won on this Lucky Number: MX014926583. All winners cheque are certified cashiers and are cashable in any bank of any country. For your won prize certified cashiers cheque redemption contact the Cordinator in charge of all winners cheque delivery on the below information:

Contact Name: Rev. Jonathan Hou
Email: [email protected]
Contact Phone: +668-2702-7718

You are to send the completed verification form below to the co-ordinator whose email address is given above so that you will be advised on what to do to get your prize money. Congratulations once more!!

Winning Notification Department,
UK-Asia International Lottery Organization
Mr.Larry Coker

כמובן שבגלל שזה כתוב באינטרנט.....זה אומר שעכשיו אתה בודאות מולטי מליונר!
אז מה אתה חושב על לשלוח לי איזה צ'ק קטן?......ברצינות....נו....

נמרוד
18-06-09, 08:45
יש לאמריקאים טעם רע בפה מחברות שמכרו בזול ונעלמו אחרי כמה שנים, השאירו את הבעלים עם רכב (סליחה, פח זבל) ללא ערך וללא שרות.

חברות שנעלמות... אה... לא כמו "הסלעים האיתנים" מדטרויט :rolleyes:

איציק - 4X6ZH
18-06-09, 08:54
החברה מדטריוט זה המשך סיפורי פוגי ( פונזי )
זרקו פצצה גנבו גנבו ואז יום אחד אמרו טוב אין לנו כסף לא משלמים .
לחצו על לחצן הריסט .
והם כבר ממשיכים כאילו כלום . הכל בסדר .
וממשיכים ליצר את המוטציות מוצצות הכסף שלהם ( והיום במבצע ירוק ) ;)

וכשבאים ההודים \ הסינים \ ואחרים אומרים להם הרכב שלכם לא תיקני :sad:

אנחנו עוד נזכה לראות את השינוי . לא בטוח שזה יהיה טוב לישראל .
אבל שינוי יהיה.

הפקרות וחמסנות המפלצת המוצצת לא יכול להמשך .

איציק

tzagi
18-06-09, 17:24
חברות שנעלמות... אה... לא כמו "הסלעים האיתנים" מדטרויט :rolleyes:

אני מתפלא שאתה ממשיך לפספס את הנקודה,
זה מבוסס על סטיגמות ודעת קהל ב 100%
GM פשטו רגל?
Who the fuck cares?. אני מוכן להתערב שדוקא עכשיו, מספרי המכירות שלהם יתחילו לעלות, וזה לא אומר שהם יעלמו או יפסיקו ליצר עגלות.
פיאט קנו את קריזלר? זה לא מעניין את הילד שרוצה ג'יפ חדש, הוא הולך וקונה ג'יפ, כי זה מה שכתוב על הצד, ולא פיאט.
זה בערך איך צעירים קונים בגדים הארץ, לפי המותג, ולא מעניין כמה זה עולה, איך האכות ואיפה זה מיוצר, 100% image.

zivo
18-06-09, 18:41
http://www.youtube.com/watch?v=nd5WGLWNllA (http://www.youtube.com/watch?v=nd5WGLWNllA)

סוזי המשתוללת
18-06-09, 23:29
אני מתפלא על דבר אחד איך זה שלטויוטה הילקס יש מחיר יחסית לשנתון מאוד גבוה והבקוש מאוד גבוה ,הם נחטפים כמו לחמניות. פראדו יחסית לשנתון מחיר מאוד גבוה, נחטף כמו לחמניה. רכב השטח ששומר על ערכו הכי טוב לנד קרוזר וגם בעל בקוש אדיר. אז תגידו כולם טיפשים?

בפירוש כן!!

tzagi
19-06-09, 05:21
וכשבאים ההודים \ הסינים \ ואחרים אומרים להם הרכב שלכם לא תיקני :sad:

איציק

זה לא עובד ככה, ואני יודע שיש לך מספיק נסיון לדעת את זה.
זה שוק חופשי, כל אחד יכול למכור מה בא לו, כל הוא עומד בתקנים.
לממשלה הפדרלית יש ידיים שמחוקקות חוקים, לטוב או לרע, זה מה יש, כן המון מהם מטומטמים לחלוטין ואפשר רק להאשים את הירוקים.
יצרני הרכב (שמוכרים בארה'ב) מהנדסים ובונים רכבי שיתאימו לתקנים, אלה שלא, ומהנדסים רכבים לעולם השלישי, מוצאים שלא משתלם להם לשנות את הרכבים כדי לעמוד בתקן, ולכן לא מוכרים פה, זה אינטרסט כלכלי פשוט,
זה לא שונה ממך, אתה מחליט לא להשתמש בחלקי חילוף נחותים, לכן, עם יש ספק חלפים שמעוניין לעבוד איתך, הוא יצתרך לספק לך חלקי חילוף אכותיים בלבד.....נכון?
בדיוק כמו בעסק שלך, שם ומוניטין משחקים מאד, הולכים אליך כי יש לך שם טוב ואמינות,
בדיוק מדוע אנשים קונים רכב מסויים, ואותם אנשים לא יקנו רכב עם שם לא ידוע או עם מוניטין מפוקפק.

zivo
20-06-09, 12:38
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=18934&page=2
שווה להסתכל איך ניר מסכם 3 ורבע שנים של גרנד שנמכר בגיל 11. במיוחד על הפורפורציה בין התוספות \ "הקשחות" לבין התיקונים השותפים.

איציק - 2000 שקל לחודש עלות תחזוקה ופחת נראה לי סכום סביר אני לא מבין מאיפה הקביעה שמשפחה לא יכולה לעמוד בזה.
מה האלטרטיבה? רכב חברה? בבקשה...
עלות ליסינג 3000-4000 ש"ח, שוווי רכב למס' 1300-2600 ש"ח, כן סוציאליות \ לא סוציאליות (תלוי בחברה), מיסים על הליסנינג (שחוזר למשכורת).....וויתור על רכב קבוצה 4 שווה למעלה מ 3000 ש"ח בנטו ורכב קבוצה 3 בסביבות 2000-2500 ש"ח.
זה בדיוק הסכום שניר הגיע אליו - רק הוא נוסע ברכב קבוצה 8 מפנק ולא בפוקוס...
ונכון - יש עוד את החשבון של הדלק....
וכן יש חשבון נוסף, האם יש רכב נוסף בבית? האם הוא רכב חברה?

כל הובי עולה כסף, השאלה מה מקבלים בתמורה....אבל להגיד שאי אפשר לעמוד בזה????

דניאל מאירי
21-06-09, 10:53
קראתי את כל מה שנכתב ואני דווקא רוצה להביא את דעתה של אשתי לכאן.
היא מסתובבת איתי כבר חודשים במכרזים על מנת למצוא לי היילקס נורמלי.
והיא אומרת כך : אם הצבא,הממשלה למשרדיה השונים,המשטרה,מג"ב,חברת החשמל,ועוד רבים, בחרו כולם בהיילקס אז כנראה יש משהו ברכב הזה.
על רכב עם מנוע וגיר לא תקינים (2003)של משטרת ישראל שאמרו שיימכר בחצי ממחיר המחירון נמכר בשבוע שעבר ב-46,100 ש"ח.
אז מה נגיד ? אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן.
היילקס כנראה עדיין אגדה (אולי פחות מבעבר)

zivo
21-06-09, 17:12
קראתי את כל מה שנכתב ואני דווקא רוצה להביא את דעתה של אשתי לכאן.
היא מסתובבת איתי כבר חודשים במכרזים על מנת למצוא לי היילקס נורמלי.
והיא אומרת כך : אם הצבא,הממשלה למשרדיה השונים,המשטרה,מג"ב,חברת החשמל,ועוד רבים, בחרו כולם בהיילקס אז כנראה יש משהו ברכב הזה.
על רכב עם מנוע וגיר לא תקינים (2003)של משטרת ישראל שאמרו שיימכר בחצי ממחיר המחירון נמכר בשבוע שעבר ב-46,100 ש"ח.
אז מה נגיד ? אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן.
היילקס כנראה עדיין אגדה (אולי פחות מבעבר)

אני ממש לא רוצה לקלקל לך (ולאשתך), נכון, לפעמים זה שיקול, אם גוף מקצועי בחר, אז זה טוב גם לי...אבל-

#1 ישנה הפרדה גדולה מאוד בין גוף גדול פרטי \ ציבורי לבין גוף ממשלתי.
שהמדינה מעורבת ישנם שיקולים של כספי סיוע ביטחוני אמריקאי (וכך אנחנו מקבלים מדים משומשים של צבא US במקום לתפור דגמ"ח צהלי בסין, למרות שהחדש זול יותר).
ולחץ של הממשל האמריקאי שרוצה לעזור לחברות אמריקאיות - ולכן אל-על לא קונה אירבס (גם עם הוא עולה חצי...)
וקניות גומלין בין תעשיות (אני אקנה אצלך שיפוץ טנקים ואתה תקנה אצלי מים) ובקרוב נראה רכבים הודים.....

#2 שבוחרים רכב לצי רכב, יש הרבה שיקולים דומים לשלך, אבל כמה גם שונים. אפילו השיקול של ירידת ערך הוא שונה. שמשרד הביטחון קונה רכב, מחיר השוק שלו כעבור 3 שנים זה לא שיקול, הוא יודע שהוא ימכור גוויה...

בקיצור - אתה לא הייתה קונה GMC \ FORD חדש, והצבא קונה, למה???????????

דרור ברלי
21-06-09, 19:37
ואני דווקא הייתי קונה פורד חדש, ולא נוגע בטויוטה חדשה אפילו עם מקל. אבל מה אני מבין.

נימי
21-06-09, 21:11
פורד ידועים שהם (כמעט) תמיד נותנים יותר fun ברכבים שלהם, ניהוג טוב יותר וחד יותר של הרכב, מיתלים ועוד, זה כמובן ביחס לקטגוריה של הרכב
הסיירה שהיתה לי מזמן היתה מהנה לנהיגה, הפורד פוקוס שהיה לי (בליסינג) היה רכב יחסית למשפחתית מהנה לנהיגה (מנוע חלש אבל עדיין רכב מהנה), המונדאו שיש לי היום בהחלט מהנה לנהיגה ואפילו מפתיעה לטובה, אני הייתי קונה פורד חדש, נהנה מכול רגע אם הרכב, ויודע שהרכב יצתרך קצת יותר ביקורים במוסך, וכאשר אני אצתרך למכור את הרכב זה יקח יותר זמן ואני אצתרך להיתפשר יותר על המחיר שלו, אבל לפחות בזמן הזה נהנתי מרכב ולא (תיסלחו לי) מגרוטאה יפנית אמינה (כמובן שלכל כלל יש יוצאים מהכלל, לא הייתי מיתנגד למיאטה לדוגמא)

סתם דרך מחשבה של אחד שנסע לא מעט על רכבים יפנים, אבל מעולם לא היה בעל רכב יפני (אופנועים יפנים זה משהו אחר)

-->