PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה עושים עם הבאלגן באוטו

micjeep
05-06-09, 05:25
הרכב קטן, ואם צריך לקחת ציוד ליומיים +כלב + אישתי לעתיד מה עושים ?

אופציה 1 - הכל מועמס ברכב, לא נוח ולא בטיחותי .
אופציה 2- גגון, בעייתי בגימיני ( מעלה מרכז כובד ) ואין נגישות לציוד.
אופציה 3- אני עובד על זה בימים אלו, תמונות בקרוב...

vitrak
05-06-09, 06:48
[quote=micjeep;250193]הרכב קטן, ואם צריך לקחת ציוד ליומיים +כלב + אישתי לעתיד מה עושים ?

אופציה 1 - הכל מועמס ברכב, לא נוח ולא בטיחותי .
אופציה 2- גגון, בעייתי בגימיני ( מעלה מרכז כובד ) ואין נגישות לציוד.
אופציה 3- אני עובד על זה בימים אלו, תמונות בקרוב...[/quot
בקר טוב
1. על האישה עם היא מוכנה להצטרף לא מותרים.
2.על הכלב לא מותרים כי הוא הכי נאמן
2.אתה מכיר את שאלת החיים "איך מכניסים 3 ג'רפות ופיל לחיפושית?- ואיך מוציאים אותם?

ד ו ר ו ן
05-06-09, 10:24
בטח שלא יהיה לך מקום.
אתה מתחיל מראש עם תא מטען בגודל של ארגז כלים וחצי ממנו תפוס עם סאב..

elro
05-06-09, 13:55
כשקניתי את הלנדקרוזר 73 , הדבר הראשון שעשיתי היה להוריד את הסאב-וופר...
ותא המטען שלי קצת יותר משלך ;)

גלדיאטור
05-06-09, 14:26
גגון אלומיניום פשוט ...
לא צריך להמציא כלום
חצי מהציוד שלך שוקל גרמים-מחצלת מזרונים כסא מתקפל מגיעים יחד ל5 קילו
שים אותם על הגג בגגון וחסל
מאחור שים את הסאב ולידו את הצידנית
הכלב במושב האחורי

micjeep
05-06-09, 15:32
בטח שלא יהיה לך מקום.
אתה מתחיל מראש עם תא מטען בגודל של ארגז כלים וחצי ממנו תפוס עם סאב..

דבר ראשון שעשיתי זה פירוק הסאב, מגבר, קבל, קומפוננטים, קרוסאוברים ( מה זה כל הדברים האלו בכלל ? למה זה טוב ? ) ובערך 10 ק"מ חוטים שהיו בתוך הרכב.

השלב הבא כלל הורדת מידות ותכנון ועכשיו לייצור...

TEDDY
05-06-09, 22:31
למה לך לשבור תראש שיש מי שכבר עשה את זה בשבילך רק צריך פפליטוס.....
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=35213

יונתןמצפה
06-06-09, 08:43
בתור אחד שמטייל עם סמוראי למעלה משלוש שנים ולעולם לא היה חסר לי מקום... זאת למרות העובדה שכמות הדברים שאני מביא מפליאה לעיתים אפילו את בעלי הטנדרים, קבל כמה עצות:

1. תעיף את הכסאות האחוריים (אם עדיין לא עשית את זה).
2. מודולריות: ברכבים קטנים קופסאות וארגזים לא מתאימים. אצלי יש הרבה ערכות כולל מטבח, קפה, ועוד- וכולם מסודרים בתוך תיקים גמישים עם יכולת סידות משתנה בהתאם לדחיפות ואופי הטיול.
3. תלמד לארוז: לפי התמונות שלך נראה כי פשוט זרקת את כל הציוד לאוטו כאילו בתקווה שהכל כבר יסתדר תו"כ נסיעה. אין חיה כזאת! צריך לבנות את ההעמסה בקפדנות כאשר מתחילים מהדברים הגדולים ואת הדברים הקטנים (אוהל, שק"ש, ערכת קפה) דוחפים בחללים שבין כל הציוד הגדול. תוך התחשבות בנגישות של הדברים.
לי יש כלל אצבע שאומר: "תמיד יש מקום לעוד משהו..." והכלל הזה לעולם לא אכזב.
(אגב, אני מטייל עם ארגז חילוץ ענק שתופס לי בערך פי 3 מהסאב שלך קבוע באוטו ולעולם לא מוותר על שני מזרוני ספוג עבים ונעימים- לא מזרוני סיירים...)

מז"ט על האירוסים...

כמה תמונות להמחשה: (עד כמה שניתן להתרשם מהבלאגן מחוץ לאוטו שמעיד על כמות הציוד)

גלדיאטור
06-06-09, 18:26
יונתן סחה על הפוייקה אבל זה לא חוכמה אתה לא סוחב לחם אתה שם את כל התוכן שלו בפיתה אחת :)

יונתןמצפה
06-06-09, 23:26
אתה שם את כל התוכן שלו בפיתה אחת :)

הכל עניין של צורך.

כשיש צורך אני לוקח גם את הפוייקה 6.
כשמדובר בי ובחברה שלי, לבד במדבר, מספיק פוייקה זוגי...

יונתןמצפה
07-06-09, 00:54
אגב, ככל שהוא קטן יותר, ככה עולה המוטיבציה להשקיע בפרטים הקטנים...

GodsFather
07-06-09, 09:07
תנו לי יום יומיים...אני אראה לכם כבר.... :D

asafk
07-06-09, 22:06
קודם כל, זרוק אצלי את כל הרמקולים המיותרים האלו. גם תקבל מחיר סמלי (לפי משקל), וגם עשיתי מעשה טוב.

עכשיו לעניין - יש כמה גישות לאיחון ברכב זעיר. ולא צריך גגון. לפני הכל- המושבים האחוריים נשארים במחסן.
הראשונה- צ'ימידנים. שניים-שלושה צ'ימידנים ענקיים, בכל אחד המון דברים. המגבלה היא משקל של בערך 10- 15 קילו. בכמה שניות הכל בחוץ, ועוד כמה הכל חזרה בפנים.
השניה- ארגזים. אותו דבר, אבל פחות מסתדר עם כל הקימורים של האוטו.
השלישית - שילוב. ארגז כלים, ארגז כלי אוכל, ג'ריקן מים - על הרצפה, ועליהם צ'ימידן גדול עם ציוד שינה ובגדים, ועוד צ'ימידן עם רצועות וציוד חילוץ/ חירום. כמובן, הכל קשור (תחבר נקודות קשירה כמו של האמר למשל לחיבורים המקוריים של המושבים האחוריים והחגורות שלהם) עם רצועות/ רשת בריאה (רשת של רצועות 25 מ"מ או יותר, גמישה או רצועות עם אבזמי מתיחה, לא חשוב).

עקרונות חשובים - לארוז רק מה שצריך. לחשוב על נפח של כל דבר באוטו. להתכונן לטיול (למשל באוכל- להיפטר מאריזות מיותרות).

אסף.

Beni Aroh
08-06-09, 13:15
עזבו אותכם שטויות..
זה עניין של אופי..
בנאדם מבולגן ישאר מבולגן גם אם יביאו לו ג'יאמסי שיש בה רק מושב נהג וכול השאר ריק..
אני הייתי 3 שנים עם סמוראי וכשהייתי צריך הייתי פשוט מוריד את המושב האחורי זורק את הכול מאחורה ו"מאבטח" את זה בבד מתוח מעל..
החלפתי לסופה.. חשבתי שעכשיו לא יהיה באלגן.. עכשיו יש מקום לארגז כלים ולכול הדברים..
אל תאמינו לאף אחד.. כמה שיש לי יותר מקום ככה יש לי יותר באלגן..
אני יכול לשבת יום שלם לסדר את האוטו ואחרי יומיים הוא חוזר לבאלגן..
ואני מדבר איתכם רק על דברים בסיסים שנמצאים ברכב ביום יום.. לא על טיול של יומיים שלוש

ואם אין לך צורך בסאב והמגבר ושאר הרמקולים אני ישמח לקנות ממך אותם במחיר סימלי.. רק אתמול הרמקול הכי "גבר" שלי נטש אתי ונקרע.. עכשיו צריך לחשוב איך אני הולך לשמוע מוזיקה עם מנוע 4 על 100 קמ"ש + בלי גג והרבה רוח..

GodsFather
08-06-09, 13:23
עכשיו צריך לחשוב איך אני הולך לשמוע מוזיקה עם מנוע 4 על 100 קמ"ש + בלי גג והרבה רוח..

שים אוזניות :)

ולגבי האכסון - אם יש לך מערכת זיווד טובה, או תכנית זיווד טובה, זה מספיק. גם בסמוראי.

אם מתכננים נכון ומתרגלים פעם אחת (נשמע קצת מוזר, אבל זה עוזר) אז אפשר לדחוף גם פיל לסמוראי.

אני מקווה שהיום בערב אוכל להעלות לכאן תמונות שיעזרו קצת בתפיסת המונח זיווד בסמוראי.

GodsFather
08-06-09, 20:50
הבטחתי ולכן אקיים :D

זיווד נוסח אמיר :)

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=16225&stc=1&d=1244482243

שימו לב לניצול של המרווחים בין הארגזים השונים עליהם אפרט בהמשך-

סט מגירות של רכסים (http://www.rehasim.co.il/)כמובן. נכנס לכל עומק/אורך הרכב עד לסיום המדרגה המפרידה בין איזור הנהג/נווט לאיזור הנוסעים מאחור. כמדומני כ90 ס"מ עומק. גובה של ברוס תחמושת ועוד טיפה, רוחב - לא זוכר.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=16226&stc=1&d=1244482243

מגירה 1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=16227&stc=1&d=1244482243

מגירה 2

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=16228&stc=1&d=1244482243

דופן צד נהג, העפתי את הכיסוי המקורי שאמור להחזיק רמקול והתגלה מקום שמתאים למספר רצועות ארוכות כולל שאקלים רבים, ג'ירקן 5 ליטר, כיסאות מתקפלים ועוד - כל זה נתמך על ידי הכנף, למי שלא הבין

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=16229&stc=1&d=1244482243

דופן צד נוסע, בגלל המגן של צינור הדלק, הוא יותר קטן מהדופן השמאלית, אבל מספיק לקומפרסור ועוד סמרטוטים ובקבוקים. מחוץ לארגז המצולם יש עדיין פינה לאכסון דברים שליפים, גם כאן השתמשתי בבקבוקים להדגמה.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=16230&stc=1&d=1244482243

ככה זה נראה כשזה פתוח לגמרי, הרמקולים מעוגנים לדלתות הארגזים וכן מחוזקים עם שמרלינג, לפחות עד שאמצא פתרון יותר טוב לקיבועם - זה לא זז מ"מ בנסיעה בשטח, כולל קפיצות

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=16231&stc=1&d=1244482243

יש גם רשת בריאה של טריפנט (www.tripnet.co.il)שמפרידה בין התא האחורי לקדמי - על הרשת יש שני תיקים, אחד מקדימה ואחד מאחורה , כל תיק מכיל בכיף 3 בקבוקי ליטר וחצי (לצורך המחשה בלבד) ויש לו גם סגירה עמידה בזעזועים. יש אפשרות להוסיף עוד תיקים, כראות עיניכם.
למי שתוהה - הרשת לא הצריכה חדירה לפח הרכב בשום דרך. לא קדיחות ולא ריתוכים. הכל בהתבסס על מקומות קיימים ופטנטים של סמואל, הבעלים. איך מה מו מי - תנו מבט באתר שלו וצרו עימו קשר.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=16232&stc=1&d=1244482243

ולסיום גגון ברזל חזק שיש לו גם כיסוי ברזנט, שמאפשר אכסנה נקייה מאבק כולל אביזרים גבוהים.

כפי שאתם מבינים, יש עוד את כל המשטח בירצ' לאכסון כאוות נפשי.

כל זאת ועוד האיזור של הנהג והנווט, בהודעה הבאה.

reuvenk
08-06-09, 21:08
ומה עם המשקל של הציוד זאת אומרת מה עשית כדי שהמשקל לא יפגע ברכב?
זה משפיע על הצריכת דלק?
המשקל משפיע בשיפועים ( קדימה אחורה? גם ככה האוטו ממרים אף בקלות בעליות ואצלך יש הרבה משקל מאחורה)

GodsFather
09-06-09, 00:51
אני עושה 1:9 בממוצע. אני גם נוסע עם מזגן.

שירים את האף עד מחר, לא מרגיש הבדל. יש גם טמבון ברזל מקדימה, אבל ספק אם זה מאזן את זה.

azora
09-06-09, 14:32
GodsFather
מה שאותי מעניין, זה איפה אני משיג קופסאות לרמקולים כמו שיש לך שם.

GodsFather
09-06-09, 16:07
תחנה מרכזית הישנה בת"א - כל דוכן שמוכר שם מוצרי סטריאו ימכור לך גם כאלה.

omri_t
09-06-09, 17:19
מרשים! ללא ספק מרשים!

מהיכן ניתן להשיג את ה "רשת" החוצצת בין החלק הקידמי לאחורי?
האם זה באמת פיתרון נוח לעיגן ציוד קל וגם בפן הבטיחותי? איך העסק הזה מתחבר?

תודה!

ishc
09-06-09, 19:32
וואווווו.......
אמיר סחטיין על הדיגום של האוטו!!!
אצלי אני עדיין משתמש בכיסאות האחוריים תדתירות די רצינית ככה שלהעיף אותם לא בא בחשבון.
אצלי האוטו היה פתוח ונסגר בארץ, קשת ההתפכות נשארה ומתגלה כשימושית ביותר לעיגון ציוד.
רשימת ציוד קבע באוטו:
2 אוהלים זוגיים
מזרן מתנפח בודד
מזרן מתנפח זוגי
שאקלים
שתי רצועות חילוץ
ארגז כלים קטן
קומפרסור
גלון נוזל קירור
גלון מי ברז
ליטר שמן מנוע
ג'ק הידראולי + שני מוטות מתכת
חבל
ערסל
פקל קפה ואני מקווה שכלום לא נשכח.
דרך אגב הכל מעוגן לדפנות ולקשת ההתהפכות מה שמשאיר לי רצפת תא מטען נקיה (פרט לכרית של הכלבה).
אני מקווהלהעלות תמונות

ishc
09-06-09, 20:09
דרך אגב למשהו יש רעיון מאיפה אפשר לארגן רשת גומי?

GodsFather
09-06-09, 22:35
טריפנט טריפנט טריפנט - פשוט מדהים מה שהוא עושה עם רכב שנראה תמים למראה כשהוא נכנס אליו לסדנא, ללא שינויי מבנה ובמחיר שווה לכל נפש.

הרשת אצלי נתפסת על ברגים קיימים ברכב ולכן לא מצריכה קדיחות. היא עמידה מאד, הן למשקל והן כחוצץ בטיחותי בין שני האיזורים ברכב. היא פריקה בצ'יקצ'ק כי היא עם תופסנים חזקים קלים לתפעול, בלי קשר למוט המוצב בחלק העליון של הקבינה, אליו הם נתפסים. כך שאם אני רוצה להסיר אותה לרגע או לתקופה ולהרכיב שוב לאחר מכן - אני לא צריך מפתחות פתוחים או בוקסות , הכל PLUG AND HAND :)

על הרשת יש אין ספור אפשרויות תליה של אביזרים שטריפנט מייצר או דברים שאני רוצה לחבר בעצמי בלי קשר לפיתוח שלו וכל זאת ללא מפריע או התאמה מסובכת.

כנסו לאתר שלו , או דברו איתו מהפורום , הוא חבר פורום המוכר בשם SAMBO

www.tripnet.co.il

www.tripnet-shop.co.il

תהנו!

לצורך הסרת הספק - אין לי שום אינטרס כלכלי/אישי/מיני עם טריפנט או עם סמואל הבעלים, פשוט נסיון מוכח עם המוצרים.

micjeep
10-06-09, 04:29
טריפנט טריפנט טריפנט - פשוט מדהים מה שהוא עושה עם רכב שנראה תמים למראה כשהוא נכנס אליו לסדנא, ללא שינויי מבנה ובמחיר שווה לכל נפש.

הרשת אצלי נתפסת על ברגים קיימים ברכב ולכן לא מצריכה קדיחות. היא עמידה מאד, הן למשקל והן כחוצץ בטיחותי בין שני האיזורים ברכב. היא פריקה בצ'יקצ'ק כי היא עם תופסנים חזקים קלים לתפעול, בלי קשר למוט המוצב בחלק העליון של הקבינה, אליו הם נתפסים. כך שאם אני רוצה להסיר אותה לרגע או לתקופה ולהרכיב שוב לאחר מכן - אני לא צריך מפתחות פתוחים או בוקסות , הכל PLUG AND HAND :)

על הרשת יש אין ספור אפשרויות תליה של אביזרים שטריפנט מייצר או דברים שאני רוצה לחבר בעצמי בלי קשר לפיתוח שלו וכל זאת ללא מפריע או התאמה מסובכת.

כנסו לאתר שלו , או דברו איתו מהפורום , הוא חבר פורום המוכר בשם SAMBO

www.tripnet.co.il

www.tripnet-shop.co.il

תהנו!

לצורך הסרת הספק - אין לי שום אינטרס כלכלי/אישי/מיני עם טריפנט או עם סמואל הבעלים, פשוט נסיון מוכח עם המוצרים.

יש לי רשת של טריפנט ( אין על הפתרונות של סמואל - ראית את המתקן לבקבוקי יין ? :D ) ואפילו לקחתי מסגרת להתקין ברכב, בסוף בגלל וטו מההנהלה -בכל זאת, אני מתחתן עוד חודש -לא התקנתי את הרשת עם המסגרת, רק בטיולים אני פורס את הרשת .

נדרש פתרון אלגנטי שלא מפריע למצב הקיים, לא מצריך פירוק הכיסאות ולא מרגיז את האישה...

( אסף- לא שכחתי, אני צריך לקבל תשובה מרפי, הבחור שהשארתי אצלו את כל הציוד )

מורארט
12-06-09, 14:35
אין ספק אכסון של אלופים ,מאוד פרקטי
ישר כוח.

-->