PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפיכת Track ל- rout באוזי?

Netta17
07-06-09, 12:19
שלום לכולם,
האם ניתן לבצע המרה של הקלטת מסלול (Track) ל Rout, כך שניתן יהיה לעקוב אחריו
בפעם הבאה..?

המשך יום נעים,

erezgur
07-06-09, 13:52
אחרי שהבנו את ההבדלים בין
נקודות ציון waypoints wpt
מסלולים routes rte (rt2)
והקלטות נסיעה tracks plt

אני חושב שברור יותר שאין טעם להפוך את כל ההקלטה (PLT) לקבצי מסלול מכיוון שהם מכילים הרבה מאד נקודות, הרבה מעל ומעבר למה שצריך.

הדרך הנכונה, לדעתי, לבנות מסלול נסיעה ע"ס הקלטות קודמות הינה הדרך הידנית, הפשוטה - מציגים את המסלול על המפה, הולכים לאורכו ו"דוקרים" את נקודות המפתח, איש איש ע"פ נוחיותו וטעמו - יש שידקרו נקודות רבות יחסית לאורכו כדי שהמסלול יהיה "צמוד" ככל האפשר לשבילים בשטח ולעומתם יש כאלו שידקרו נקודת התחלה וסיום של כל מקטע נסיעה בשביל מסומן.

נקודות אלו יהוו הבסיס למסלול החדש.

כלים ממוכנים לביצוע המטלה צריכים להתחשב למשל בנקודות שינוי הכיוון, בצפיפות הנקודות הרצויה וכו'. אני ממליץ לך לבצע היכרות עם אחד הכלים הנפלאים והכוללים ביותר בתחום המרות הפורמטים וההסבות - GPSBabel שנוסף לכל המעלות שתלמד להכיר - הוא גם פרוייקט קוד פתוח (כלומר חינמי...). חיפוש קצר בגוגל יתן לך את כל המידע הרצוי, השתמש בממשק המשתמש הנוח של מעטפת ההפעלה שלו - GPSBabelGUI להפעלה נוחה של כלל האפשרויות.

הערה - לאחרונה נעשתה עבודה יפה של הוספת תמיכה ב- TWL עבורו, כך שהוא הופך להיות רלוונטי יותר למשתמש הישראלי. אני אוסיף בהמשך קישור לגרסא הכוללת תמיכה זו.

בהצלחה,
ארז

-->