PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת ג'יפ

omritosh
08-06-09, 20:01
שלום לכל חברי הפורום.
אני מתאר לעצמי שכבר קיבלתם פניה שכזו אינסופר פעמים, עברתי על המון פורומים שניהלו באתר בשנים האחרונות בנושא בו אני מתעניין ולא מצאתי יותר מדי תשובות קונקרטיות בעניין, אני רוצה להתחיל את דרכי כג'יפאי, תחילה חשבתי לרכוש דיפנדר שעבר ישור קו ולהמשיך איתו הלאה, מהר מאוד הבנתי שמדובר בהרפתקאה שלא כדאי להכנס אליה כמתחיל, החלטתי לכוון לטרופר קצר דיזל אוטומאט או פג'ארו קצר בנזין אוטומאט סגור, התקציב שלי לא יעלה על 50000 ש"ח בתור התחלה ואני חייב רכב שישמש אותי נאמנה ביום יום !! ויהיה מספיק אמין כדי שניתן יהיה לנהוג בו על בסיס יומי ולהנות ממנו בסופי שבוע. כיום יש לי מאזדה לאנטיס שנת 2000 יד שניה שרכשתי מסבא שלי לפני כמה שנים, רכב אמין כשלעצמו לכן חשובה לי האמינות של הרכב שיחליף אותו, אם יש למישהו נסיון קודם עם אחד הרכבים האלו או יכול להמליץ על רכב עדיף מהשניים שציינתי במסגרת התקציב המצויין אשמח אם יגיב. תודה, עמרי.

עודד זנטון
08-06-09, 20:37
עומר,
שים בבקשה לב לכותרת של הפורום, שורה למטה בראשי יש פורום מתחילים שנועד בדיוק בשביל זה.
אנא עבור עליו, אני מניח שתמצא שם תשובות שיחכימו אותך.
בכל מקרה, שם ישמחו לענות על כל שאלה שעניינה תחילתו של קשר בינך לבין הג'יפ שלך.

ofiredri
08-06-09, 22:51
מיצובישי פג'רו בנזין . בדוק במחירון איזו שנת דגם מתאימה לתקציב שלך .

omritosh
08-06-09, 22:56
מיצובישי פג'רו בנזין . בדוק במחירון איזו שנת דגם מתאימה לתקציב שלך .

בדקתי את הדברים ובמחיר שאני מוכן להשקיע ניתן למצוא רכבים מהשנים 96-97 השאלה היא אם להשקיע את הכל על רכב משנתון מתקדם או להתפשר על שנתון נמוך יותר ואת השאר להשקיע בתוספות מתבקשות, יש טיפים מסויימים בנוגע לפג'רו שכדאי שאדע תוך כדי חיפוש?
מה הן החולשות של הרכבים האלו מבחינת בלאי ותחזוקה שוטפת?

500 מעפ"ש
08-06-09, 23:11
יש לי הצעה אלטרנטיבית -

יש לך רכב פרטי אמין, שאתה מבסוט ממנו ולא שווה הרבה בשוק המשומשות.
בנוסף, יש לך סכום די מוגבל לרכישה, אותו אתה מבקש להוציא על כלים יקרים לאחזקה שכמעט בודאות לא יתנו לך אמינות כמו שנותנת המאזדה שהיתה של הסבא.
אתה בתחילת דרכך בתחום השטח.
קח סכום קטן יותר, קנה לך ג'יפ "למתחילים", סוזוקי סמוראי, ותחזיק את המאזדה במקביל.
מניח ששתי אלה, בלי ביטוח מקיף, יעלו באחזקה סכום נמוך יותר מאחזקה של פאג'רו בנזין ישן.
אם כבר החלטת להפטר מהמזדה, ב- 50K הייתי רוכש סוזוקי ג'ימני ולא מפלצת ישנה, אם אמינות היא מה שמעניין אותך.

omritosh
09-06-09, 00:46
העניין בג'ימני שהוא רכב נהדר לפי מה שהבנתי מהדברים שנכתבו כאן בעבר ומטיול אחד או שניים שערכתי עם חברים שבבעלותם רכבים כאלו ( ג'ימני) הוא שאני לא מצליח לנהוג בו... פשוט לא נכנס לתנוחת נהיגה נוכה הרכב פשוט קטן לי, אני כמעט 1.90 מה שמקשה על התנהלות נוחה ברכב שכזה ולכן חיפשתי ואני מתעניין במשהו קצת יותר מרווח. מה דעתכם על הגלאופר? על פניו מסתמן כ"הרבה רכב במעט כסף..." לא?
בסכום שאני מוכן להשקיע יש רכבים כאלו משנתונים די מתקדמים שמוצעים למכירה.

נמרוד
09-06-09, 07:46
הגלופר הוא אכן "הרבה רכב תמורת פחות כסף" לעומת פאג'רו למשל. אתה קונה רכב חדש יותר בכמה שנתונים.

ב50K שקלים אתה יכול למצוא רכב טוב מהמשפחה שציינת -גרסאות קצרות של היפאנים/קוריאנים הגדולים. פאג'רו בנזין הוא בחירה מצוינת אם כי לא זולה לאחזקה, ונדיר יחסית.

פאג'רו/טרופר/טראנו/גלופר בגרסאות הדיזל - כל אחד מאילו נפוצים הרבה יותר בשוק, ולדעתי בתקציב שלך אתה צריך לקחת את הזמן ולחפש בסבלנות את הרכב הכי טוב (=הכי חדש, מעט ידיים, מעט קילומטראז', מעט שטח, מעט שיפורים, נקי, שמור ועם היסטורית טיפולים מודפסת ממוסך!). אל תגביל את עצמך בהתחלה לדגם מסוים, אבל ללא ספק, אחרי שתבדוק ותנהג בכמה כלים אתה כבר תרגיש בעצמך מה עדיף בעינייך מתוך המבחר הנ"ל.

כל אחד מהרכבים האלו יהיה יקר יותר לתחזוקה משמעותית ממזדה לנטיס, קודם כל מבחינת דלק - 5-6 קילומטר לליטר בנזין, 8-10 קילומטר לליטר סולר, לעומת 12+ קילומטר לליטר במזדה שלך. טיפולים ותחזוקה כללית - פי 2-3 יותר מאשר המזדה לשנה.

omritosh
09-06-09, 13:57
לקחת את הזמן, זה בהחלט מה שאני מתכוון לעשות בעיקר אחרי שהבנתי כמה קל יהיה למכור את הרכב הנוכחי שבבעלותי, נהגתי היום בפג'ארו קצרה שנת 95 בנזין אוטו' עם 230 אלף ק"מ יד 5. על פניו הרכב יבש במבט מלמטה ואין נזילות, גם הבלוק עצמו יבש ועובד ממש שקט, בשילוב הילוכים לקראת נסיעה ישנה קפיצה קטנה והשתהות לפני שילוב, האם הנ"ל אמור להדליק נורה אדומה?
בשילוב לרוורס יש משיכה חדה של הרכב אחור מהגלגל השמאלי בעיקר, כאילו הרגשה היא שברוורס רק השמאלי האחורי רוצה להסתובב ( מדובר בנסיעת כביש ללא שילוב 4*4 ) יש למישהו נסיון עם הרכב הנ"ל שיוכל לתת דגשים בעת בדיקה עצמית לפני שקופצים למוסך ומשאירים שם כמה מאות שקלים על חוות דעת?, דבר נוסף, בהאצה בישורת על כביש חלק ישנה הרגשה שהמנוע מתנדנד ומנדנד את הרכב מצד לצד, יכול להיות שמדובר בתושבות מנוע? פרט לכך מסתמן שהרכבים האלו מזדקנים די מכוער בכל מה שנוגע לקוסמטיקה, יש למישהו הערכה כמה יכולים לעלות מכלולים כגון דשבורד ודיפוני פלסטיק?
תודה לעונים עד כה אשמח לקבל תגובות ועצות נוספות,

עמרי.

boaz1969
09-06-09, 19:37
יש לי הצעה אלטרנטיבית -

יש לך רכב פרטי אמין, שאתה מבסוט ממנו ולא שווה הרבה בשוק המשומשות.
בנוסף, יש לך סכום די מוגבל לרכישה, אותו אתה מבקש להוציא על כלים יקרים לאחזקה שכמעט בודאות לא יתנו לך אמינות כמו שנותנת המאזדה שהיתה של הסבא.
אתה בתחילת דרכך בתחום השטח.
קח סכום קטן יותר, קנה לך ג'יפ "למתחילים", סוזוקי סמוראי, ותחזיק את המאזדה במקביל.
מניח ששתי אלה, בלי ביטוח מקיף, יעלו באחזקה סכום נמוך יותר מאחזקה של פאג'רו בנזין ישן.
אם כבר החלטת להפטר מהמזדה, ב- 50K הייתי רוכש סוזוקי ג'ימני ולא מפלצת ישנה, אם אמינות היא מה שמעניין אותך.

שלום לך עומרי
זו ההצעה הכי טובה בשבילך....
ואם אתה שואל על חלקים כמו דשבורד ודיפוני פלסטיק ....אז רק לידע כללי יהיו לך "קצת" תיקונים אחרים יותר חשובים על הגיפ....לפי דעתי טרנו קצר יתן לך קצת יותר אמינות מפגרו. ןכמובן למצוא עם ק"מ נמוך ללא עבר שטח!!! ויש כטלה
בהצלחה בועז

omritosh
10-06-09, 16:56
חברים, אני הולך לבדוק פג'ארו 96 קצרה יד ראשונה עם 220K ק"מ האם מדובר על קילומטרג' חריג? האם ניתן יהיה לסחור ברכב לאחר כשנתיים שלוש עם 50K ק"מ יותר? או שכדאי להתאזר הסובלנות ולחפש רכב עם פחות קילמטרים? מדובר על בנזין ואני מדגיש יד ראשונה ללא מיגונים או תוספות שטח, לטענתו של המוכר הרכב לא שימש לנסיעות שטח, יש לו וו גרירה האם ניתן להסיק מכך כי גרר מטענים וכי נשחק או התעייף יותר? אם תוכלו להוסיף נקודות חשובות לבדיקה עצמית אודה לכם מאוד.

עמרי

שלמי
10-06-09, 17:59
220K לרכב בגיל בר מצווה זה לא חריג, בערך 17K בשנה, אפילו קצת נמוך.
מצד שני זה קצת מצחיק לדבר על סחירות של רכב, שגם ככה המחירון שלו די נמוך, כשהוא יהיה בערך בן 16 (אוטוטו מתגייס...).
צא מתוך נקודת הנחה שאת ה"השקעה" שלך לא תקבל בחזרה.
וו גרירה לפג'רו בנזין קצר זה לא רעיון כזה מוצלח, ואני אישית לא הייתי אוהב את זה. נקודת המוצא היא שרכב עם וו גרירה השתמש בו, ולא תמיד תוכל להבחין בתוצאות, אלא לאחר זמן. השאלה היא מה גררו, ובאיזה תדירות, וסביר שלא תקבל על השאלה הזו תשובה טובה.

omritosh
10-06-09, 21:44
שוב שלום, ראיתי את הרכב ונהגתי בו, נהיגה לא קצרה למען האמת כמעט שעה..
הרכב מתנהג טוב העברת הילוכים חלקה בשילוב מניוטרל לדרייב אין קפיצות מפתיעות מנגד לשניים הקודמים שבדקתי מנוע שקט, אומנם קצת רועד בעמידה בהילוך סרק אבל לא משהו ששווה להתייחס אליו על פניו..
שילוב חלק להנעה כפולה, טיפסתי תלולית קטנה עם הרכב סתם מתוך סקרנות להרגיש שממש כל ארבעת הגלגלים נעים להם, לרכב מיגון גחון חלקי וכשהעפתי מבט בתחתית הרכב גליתי שהוא לא ממש יבש אך לא ניתן להבין מהיכן נובעת הנזילה או הנזילות מכיוון שהמיגון מסווה בנוסף בחזיק בלוק המנוע ישנה רטיבות מאיזור הצרכנים והרצועות, יש למישהו רעיון על מקור הנזילה והאם בכלל שווה לקחת את הרכב לבדיקה מסודרת במוסך? או שלא שווה להכנס לשם מכיוון שתחתית הרכב היתה די רטובה משמן. לתגובתכם אודה, אני חושב לקחת את הרכב לבדיקה מחר, ממתין לתגובות, תודה מראש

MMR
11-06-09, 09:26
על פניו נשמע כקניה טובה, אבל הנזילות צריכות להדליק נורה אדומה- בעל הרכב כנראה מעדיף שלא לתקן\לטפל\להשקיע אלא לגלגל את זה לקונה. תבדוק מה הסיבה והעלויות במוסך מוכר ואמין שיפרק את המיגון (לא מסובך), כי מכון בדיקה לא ייתן לך תשובה אמיתית.

גיא
11-06-09, 09:33
אפשר להבחין שאתה נעול על פאג'רו קצר ... :)
וזה טוב, רכב שטח קונים עם הלב ולא עם הראש ...

אבל אתה לא מקשיב / קורא את מה שכותבים לך.

בגדול, קח בחשבון שכל המוכרים שקרנים ! קח בחשבון שכל רכב שטח נסע בשטח ורוב הסיכויים שרכב שטח "כוסי" שניקנה על ידי הבעלים שלפניך לא רכב שטח אלא רכב פוזה, עבר התעללות מסוג זה או אחר.

מה הכוונה ?

הכוונה היא שאדם שלא "נהג שטח" בלב שלם אלא רק יוציא את הרכב לטיול פעם ב .. בשביל להגיד שיש לו רכב שטח והוא אכן נוסע לשטח... ויש המון כאלו. לא תמיד ידע איך לבצע דברים כמו שיחרור נועלי טבורים ... שיחרור 4X4 או דברים כגון אלו. רכב שטח שבדקתי לפני הקניה האחרונה למשל .. היה יחסית חדש ועם מעט ק"מ אבל עם החלפה 3 של טרנספר / גיר ... למה ? כי הבן אדם פשוט היה יוצא מהשטח ושוכח להוציא מ LOW או מ 4X4 ואז נוסע מאות ק"מ בופל גז על הכביש ומקלל לא מבין למה האוטו לא נוסע ...

כמובן הוא לא קולט אחרי החלפת גיר / טרנספר וממשיך עם זה ... ברור שרכב כזה עובר התעללות יום יומית ולא מתוך כוונה רעה.

או איזה שירשור שקראתי לא מזמן לא זוכר באיזה אתר על בחור שנסע לטיול וקרע אוטו עמוס בציוד ומשפחה על 140 קמ"ש לאורך זמן ... כששמע רעשים נוראיים מכיוון המנוע החליט שלא נורא והמשיך עד שהאוטו נעצר ...
-----

אם אין לך הבנה מכנית / טיפולית לאוטו - ואין לך אם אתה שואל לדיעה על מקור נזילת שמן ברכב דרך האינטרנט מאנשים שלא ראו את הרכב בחיים שלהם .. ( זה לא אפשרי ) !
לא כדאי שתקנה את האוטו ללא בדיקה מקיפה. העלות של "יישור קו" עלולה להיות נוראית ! ואני לא מגזים !

למרות שמאוד חשובה ההיסטוריה של הרכב ולמרות שספר טיפולים מושלם הוא מאוד חשוב ומרגיע לגבי מצבו של הרכב ... כדאי לדעתי להשקיע יותר תצומת לב במצבו העכשוי של הרכב.
לאנשים יש נטיה לא לטפל לקראת המכירה ולחסוך ....

העלות של הנזקים שניגרמים כתוצאה מתחזוקת שבר כזאת עלולה להיות ממש מאוד גבוהה ( עשרות אלפי שקלים ) שעלולים ליפול לך על הראש חודשיים שלושה אחרי הקניה או כבר בטיול הראשון שלך, כמובן שדבר כזה עלול לבאס אותך נורא אבל הוא גם עלול להיות מעבר ליכולת הכלכלית לתקן אם השקעת כל שקל אפשרי ברכישה ... ( במילים אחרות - תכין כסף למצבי חירום תחזוקתיים ).

ותזכור שמכוניות זה לא דבר אמין ולא שומרות על הערך. גם שיפורים שעולים המון כסף לא מחזירים את עצמם !
תזכור שמה שעושה רכב שטח בטיול אחד לא עושה רכב כביש בשנה שלמה ... ותזכור שרכב שטח יקר יותר לתחזוקה.
גם במצב אידאלי שהכל תקין ואתה לא שובר כלום.
רכבי שטח ידועים בתחזוקה יקרה ואחזקה יקרה ובעיתות קשות אנשים נירתעים מהם.

בהצלחה.

דרור ברלי
11-06-09, 12:19
עכשיו זה מה שנקרא "עיתות קשות", והקונים לא בדיוק הולכים מכות על כל רכב שטח למכירה, אז זה הזמן למצוא מציאות במחיר שפוי.

220K ק"מ לרכב בן 13-14 זה סביר מאוד.
רטיבות שמנונית/בוץ שמנוני בתחתית = נורת אזהרה, אם כי חשוב לבדוק היטב ולוודא שבאמת קיימת נזילה/הזעה. יכול להיות שפעם היתה נזילה ותוקנה, ולא טרחו לנקות היטב את כל הלכלוך שנוצר.

הכלים המדוברים (יפני עם מנוע V6 בנזין, אבל גם לדיזלים לא חסרים תעלולים) יקרים מאוד לאחזקה בשל עלויות חלקים לא שפויות, ריבוי מערכות ואלקטרוניקה, קושי עצום בתחזוקה עצמית בשל צפיפות/תחכום וכמובן בשל נהיגה לא נכונה ולא אחראית. אני יודע שאני מכליל, אבל את רוב השטויות המטופשות ביותר שראיתי, ביצעו בעלי SUV חדשים שלא היה להם שמץ של מושג איך לתפעל נכון את המערכות שברכב וגרמו לנזקים קשים, חלקם מידיים וחלקם מצטברים לאורך זמן שאת משמעותם הכספית הקשה ירגיש היטב בכיס בעל הרכב הבא.
כעיקרון, רצוי להימנע כמו מצרעת מגירים אוטומטיים, חלונות חשמליים/נעילת דלתות מרכזית, מערכות בקרת אקלים, מזגנים כפולים, מחוונים דיגיטליים, דשבורדים עתירי אורגני אורות וכו'. "פינוקים" עולים כסף והרבה, לא רק בקניה אלא גם בתחזוקה.

לטעמי, מעבר לבדיקות שמסביב, הכיוון צריך להיות הרכב הכי פשוט ומהמודל הכי גבוה שתמצא ונכנס לתקציב.
הפינוקים היחידים ברכב שטח צריכים להיות הגה כוח, מזגן מכני הכי פשוט שאפשר ומערכת קול פשוטה. וזהו. כמה שיותר ברזל ופלסטיק קשיח, מחוספס ופשוט, כמה שפחות אלקטרוניקה, חוטים, מגעים, כרטיסים, פיוזים, חמרי ריפוד מהודרים ויקרים ופלסטיקים במרקם של עור של ישבן של תינוק, שתפקידם ברכב בגיל כזה הוא להתקלף, לנשור, להתפורר, להתפרק, לקרוס, להינמס, לקצר, לנזול, ושאר מרעין בישין שעולים בכסף רב.

גיא
11-06-09, 12:22
אני יודע דרור, הרגע קניתי טראנו ב60% ממחיר המחירון שלו.

omritosh
11-06-09, 17:07
שלום גיא ודרור,
חזרתי לא מזמן מבדיקת הרכב.
דבר ראשון תודה מקרב לב לכל הממליצים באשר הם ברחבי הפורום אשר המליצו בחום על מוסך מוטורוני בתל אביב, אנשים מדהימים שירות אדיב ונכונות מאין כמוהה לעזור ולהביא לידיעתי את כל הפרטים בצורה אוביקטיבית ומקצועית.
לענייניינו, נזילות נזילות נזילות, ממשאבת הגה ממחזירי שמן ( ארבעה אם יש ארבעה אני לא בטוח...) מהטרנספר מאגן השמן ובעצם מכל מקום ממנו יכולה להופיע נזילה ישנה אחת כזו, כאילו השמן רוצה לברוח מהרכב ומחפש מאיפה לצאת, אדום שחור באיזה צבע שרק תבחרו, לקחתי את הרכב בבוקר למוסך שמבצע שטיפת מנוע, שטפו את המנוע והמרכב, את הגחון ואת המנוע עצמו, נסעתי עם הרכב כמה שעות והגעתי למוסך, בשורה התחתונה מתברר שלא עשו לרכב טיימינג ב- 180K ק"מ ולא הוחלפו מחזירי שמן לא בוצע טיפול כבר קרוב ל- 40K ק"מ השמן שחור כמו נפט וכמו שציינתי דולף מכל חור אפשרי, לאחר בדיקה מסודרת ע"י בוחן במוסך התקבלה הצעת מחיר של לא פחות מ- 16K ולא פחות מ- 12K אם רוצים לחסוך...
אני מודה לכל המגיבים, אשמח לקבל מידע נוסף, אני בהחלט רוצה פג'רו תגובת המנוע שלו נעימה והרכב יוכל לעמוד בדרישות שלי ולשמש אותי בנעימים גם ביום יום בהתחשב בכך שלשטח אני אצא אחת לחודש חודשיים, שוב תודה וביחוד לאלו שהפנו למוטורוני, מוסך מדהים!!
נ.ב
הגרוע מכל ואני לא בטוח איך לא עליתי על זה קודם לכן..
האדון הנחמד שהראה לי את הרכב התברר כסוחר שעובד עם סוכנות יונדאי בחולון, הבעלים של הרכב רכש יונדאי חדשה ועשה טרייד על המיצובישי.
בנוסף רק כדי לבדר אתכם קצת, גם אם חשבתי ללכת על האתגר ולרכוש את הרכב במחיר רצפה ולשפץ האיש לא מוכן להוריד יותר מ4K ממחירון הרכב זאת אומרת רוצה 50 עגול...

סוזי המשתוללת
12-06-09, 02:13
וזו בדיוק הבעייה
פג'רו נסחר במחיר מופקע ללא שום סיבה מיוחדת
כשחיפשתי רכב שטח בדקתי 30 כאלו!!!!
מכל הצבעים והמינים ארוכים וקצרים כולל כאלו של בעלי מוסך מיצובישי!!!
כולם ללא יוצא מן הכלל לא היו במצב מזהיר
על כולם ללא יוצא מן הכלל התעקשו על מחירון +
למה?
ככה
קניתי טרופר בנזין ארוך מדוגם עד האזניים כל מה שתרצה ברכב שטח !!!
צעיר יותר בשנתיים והרבה יותר מתאים למשפחה מפגרו קצר
גם הוא לא היה פיקס מבחינה תחזוקתית אבל היה הרבה יותר טוב מכל אלו שבדקתי!!!
הוא עלה כמו פגרו ישן מוזנח וללא שיפורים
מבחינה מיכנית הוא עולה על כל suv בחוסן המכללים (למעט מוטות הגה)
אמינות גבוהה מאד גם ביחס לגילו והיתרון הגדול יש תאימות חלקים גדולה בינו לבין איפונים/טרופר דיזל
מה שאומר חלקי חילוף זמינים מפירוקיות
הטרופר גם נמכר הרבה יותר בארה"ב תחת מספר מותגים מה שאומר זמינות חלקים חדשים גבוהה ובזול
יחסית
היום עם השחיטה של מחירי הרכבים אתה יכול למצוא טרופר קצר 1999 במחיר דומה לפגרו ועם איכויות טובות יותר
אל תקשיב לכל סיפורי ה "רכב קונים עם הלב" זה נכון לאלו שיש להם כסף
אלו שאין להם צריכים לקנות עם הראש !!!
וגם אל תיבהל מדרור הוא סתם אנטישמי:D
עם קצת תעוזה נכונות וידע שניתן לקבל כאן באתר אפשר לשפר ולטפל מיכנית בsuv בדיוק כמו בסופה סיקס /סמוראי ואת זה אומר לך אחד שיש לו גם סמוראי:idea:
פשוט יש יותר קונקטורים לנתק ויותר ברגים לפרק אבל בגדול העסק דומה להפליא

גיא
12-06-09, 07:19
לטרופר יש גם תא המטען הכי גדול ( בקצרים ).

-->