PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישה מרוכזת -שיפוץ מרכב עליון לסמוראי

ראובן ניסן
11-06-09, 09:12
אז זהו... שאני מניח שלכולכם בערך כמו לי, מתחילות חלודות במרכב העליון של הסמוראי הישן והטוב. סמוראי פור-אבר זה נכון , אבל אצלי כבר אפשר לראות את הפסים הלבנים של הכביש בזמן עקיפה אם אני מביט למטה דרך החורים שהחלודה השאירה.

גם במקומות בהם המרכב נראה עוד איכשהו סבבה, אם מביטים מלמטה - רואים שהחלודה רק
בחייכת בתיאבון ובחדוות אכילה.

אז חשבתי לעצמי שאם אני מתכוון להמשיך עם הסמוראי הזה עוד כמה שנים טובות, אולי כמה עשרות שנים טובות (לא כי אין לי כסף לקנות רכב אשכנזי, סתם אני אוהב את הסמו שלי) אולי
כדאי להשקיע פה איזה אלפיה או שתיים בכדי שיהיה לי מרכב משופץ.

פה בערך נשאלת השאלה - אם אני אשקיע ואכין קבצי תיב"ם למרכב עליון משופץ- כלומר רצפה לרכב מפח דריכה מובלט (אלומיניום כסוף עם פסים בולטים) , שכוללת את חיפויי הגלגלים מבפנים ותיבת מיכל הדלק, כוללת גם רצפה חדשה מתחת לרגלים במושבים הקדמיים, ואולי גם חיפוי לגיר והטרנספר (אני מדבר רק על פנים הרכב, בנוסף למה שנותר מהמרכב הישן) אוקצור משהו שיראה חדש ויפה... והכי חשוב - יכניס למרכב העליון של הסמוראי שלכם עוד כמה שנים טובות לפחות...

מעניין אותי לדעת כמה מכם ירצו לקחת חלק בפרוייקט כזה , בכדי להוזיל עלויות ייצור לכולם?

הרעיון שלי הוא לתכנן את הכל בתוכנה יעודית ולייצר בחיתוך לייזר, כמו במפעל מטוסי-קרב (מה לעשות, הפקולטה להנדסת אוירונאוטיקה וחלל השאירה בי סריטה לכל החיים) שם גם יבצעו כיפופים והתאמות , ורק ישאר לכם לאסוף את החלקים ולחבר אותם בברגים או בניטים לרכב.

אז כמה לדעתכם שווה שיפוץ שכזה למרכב העליון?!
קחו בחשבון שעלויות החומר בלבד הן באיזור ה 500 ש"ח... והיצור הוא בלייזר, שזה אומר מצד אחד דיוק אלוהי, מצד שני עלויות (מי שרוצה לנסות לחתוך בדיסק - שירד מהרעיון - זה יוצא ג'יפה)

מי שרוצה על הדרך לייפות את הרכב גם מבחוץ ולהניח פח דריכה על מכסה המנוע או על חלקו, על הגג, או בצידי הדלתות, זה גם אפשרי תכלס... ובמקומות שיש חלודה גם כדאי.

אני כעת במשא ומתן עם אחד המפעלים שהסכים בג'סטה לעשות לי את זה (למרות שזה לא משתלם
לו להתעסק עם פחות מ 20-30 יחידות) והוא אמר לי שככל שאצליח להביא יותר אנשים - כך העלויות ירדו, גם כי אפשר להשתמש באותם הקובצי תוכנה ליותר רכבים , גם כי ניתן לצמצם עלויות ע"י שימוש בשאריות, וגם כי ככל שעובדי המפעל צוברים נסיון הם מבצעים את העבודה מהר יותר.

לי פשוט לא תהיה ברירה, כי המרכב העליון שלי חלוד ואני חייב.
אבל אם חלק מכם גם רואים את זה מגיע, אפילו עוד שנתיים או שלוש, ורוצים כבר עכשיו לטפל בזה
כאשר מדובר על דיל במרוכז והעלויות נמוכות, אז יאלה, קדימה!

עכשיו תכל'ס,את מי פה זה מעניין?!

אמיר חסידים
11-06-09, 10:39
לא הבנתי אתה רוצה להתעלם מהחלודה לחלוטין ?
התכנון הוא לייצר פחים מאלומיניום ולחבר בניטים ע"ג הפח החלוד ?
נראה לי שזה לא פתרון לבעיה אלא דחיפה שלה מתחת לשטיח, הוספת משקל ויצירת מתח גלווני בין האלומיניום לברזל ( עוד חלודה ).
אם הכוונה היא לייצר חלקי פח מברזל (מגולוון ) אז אולי יש על מה לדבר ...

ראובן ניסן
11-06-09, 12:52
לא הבנתי אתה רוצה להתעלם מהחלודה לחלוטין ?
התכנון הוא לייצר פחים מאלומיניום ולחבר בניטים ע"ג הפח החלוד ?
נראה לי שזה לא פתרון לבעיה אלא דחיפה שלה מתחת לשטיח, הוספת משקל ויצירת מתח גלווני בין האלומיניום לברזל ( עוד חלודה ).
אם הכוונה היא לייצר חלקי פח מברזל (מגולוון ) אז אולי יש על מה לדבר ...

הכוונה היא בדיוק לייצר חלקים, ולחבר אותם ע"ג הפח החלוד.
אני בהחלט חשבתי על הבעיה שהצגת בהקשר של החלודה והפתרון הוא מאוד טריויאלי -
מריחת חומר בין הפח החלוד לחלק החדש, כך יתקבלו 2 אפקטים נוספים:
1) מניעת רעש
2) שיכוך נוסף, טכנולוגיה שקיימת אגב גם בדגמים הראשונים של ה HMVY

באשר למשקל - החלקים הם מאלומיניום והמשקל המחושב נע בין 12 ל 21 קילוגרם...
ותסכים איתי ש 12 קילו זה בכלל לא נורא!

שקלתי לייצר חלקים במקום המרכב המקורי אך יש בכך חסרון אדיר!
הרכב לא יעבור רישוי. שוחחתי בנידון עם מחלקת תקינה, עם מהנדסים ועם מומחים בתחום -
צפויים קשיים בירוקרטיים שעלולים לגרום להורדת הרכב מהכביש.

אני לא מתיימר לסבך אנשים עם החוק - ובטח לא את עצמי... רק לספק פתרון קל וזול לסמוראים
המזדקנים שלנו :)

idanw
11-06-09, 13:28
ראובן,

הבעיה העיקרית היא שהחלודה מתפשטת.
אם תכסה אותה היום, בעוד שנה היא תעבור את תחומי הכיסוי, לכן זה לא פתרון מקובל.

ראובן ניסן
12-06-09, 00:07
ראובן,

הבעיה העיקרית היא שהחלודה מתפשטת.
אם תכסה אותה היום, בעוד שנה היא תעבור את תחומי הכיסוי, לכן זה לא פתרון מקובל.

מה הקשר?!

אני לא בא להגיד לך שזה בא במקום טיפול מונע בחלודה - תמרח זפת, תשייף, תצבע, תבלע אנטיביוטיקה מצידי... תעשה מה שבא לך....

בשורה התחתונה - לא משנה אם אצליח עכשיו לעצור את החלודה או לא - המרכב כבר נאכל,
ואת מה שנאכל אין להחזיר.

אילו אלטרנטיבות אתה מציע?! לוותר, לזרוק את הרכב לפח?! להזמין מרכב עליון חדש מהחברה?? נו באמת... זו ביקורת לא עניינית.

הרי לא מדובר פה ברכב עם מרכב אחיד, מדובר פה על שלדת סולם נפרדת:
שלדת הסולם יכולה לשרוד עוד הרבה אחרי שכל הרכבי שטח המיוצרים היום כבר ימוחזרו
לנייר עיתון. תראה את הג'פסים בצהל, חלקם בני 40-50 ומתפקדים מצויין.

מה שלא שורד זה הפח הדק של המרכב העליון, ופה צריך פתרון שמצד אחד יאפשר לרכב להמשיך
לתפקד, מצד שני לא יהווה בעיה סטטוטורית.
אני לא מנסה אפילו לנחש מה האינטרס שלך לקטול את הרעיון, אבל חבר'ה ,באמת, תהיו רציניים לפחות... תנו סיבות, עם הגיון הנדסי מאחוריהן, לא דמגוגיה זולה.

אני מציע פתרון שיאפשר לבעלי סמוראים חלודים לחדש את הרכב בגרושים, ובמקום לקלוט פה התלהבות , אני מזהה רק יאוש וקטרוג.

אני יעשה לבד, יצא איך שיצא, בסמוראידה הבאה יראו כל השאר, ומי שירצה, יצטרך לשלם לי
על התכניות, וללכת למפעל ולשלם את המחיר המלא של ייצור פריט בודד וזה יעלה לו ימבה כסף,
לחלופין יחכה עד שהרכב יחליד לחלוטין ואז יזרוק אותו לפח.

ככה טוב יותר?!

בומס הקופץ
12-06-09, 09:34
ראובן מה שעידן ניסה לאמר לך זה שאם מלכתחילה לא תטפל בחלודה שיש לך ברצפה כמו שצריך זה יעבור לך ממילא לשאר המרכב (עליון, צדדי איזה שבא לך), ולשים מעל זה אלומיניום לא יפתור את בעיית החלודה אלא רק יחמיר ויאיץ אותה (אם אתה רוצה לשמוע על התהליך הכימי אני מוכן לפרט). גם אם תחתוך את כל רצפת הפח שלך ותחליף אותה לאלומיניום, עדיין תהיה לך בעיה באזור החיבור בין הפח של שאר המרכב לאלומיניום של הרצפה. אלא אם כן מצאת לזה פתרון. אני אשמח להבין על איזה חומר אתה מדבר בתור המפריד בין הפח לאלומיניום, יריעות EPDM עולות הרבה כסף איזה תחליף זול מצאת?

ההתלהמות על עידן לא נראית לי במקום.

אתה רוצה פתרונות אחרים? לא חסר. אפשר לעשות פחחות טובה לכל האזור (לחתוך את הקטעים החלודים ולרתך פח חדש), אפשר לצפות בפולימר מתקשה (הוא ישרוד גם אחרי הג'וקים והוא לא יוצר בעיות במגע עם הפח בניגוד לאלומיניום) ואני מניח שיש עוד פתרונות.

לגבי חוקיות, נו שוין זה לא ממש מעניין פה אנשים, אם אתה חושב ששוטר יסתכל לך על הרצפה ויבין שהיא "עשויה" מאלומיניום הוא לא יחשוב על זה כעל שינוי מבני? תלוי בשוטר שעליו אתה נופל. וזה שינוי מבני לכל דבר, ולכן חוקיות העניין לא נלקחת בחשבון מלכתחילה.

lior_b.s
12-06-09, 09:58
יש עוד בעיה אחת שאני לא יודע אם חשבת עליה ...

כמו שכתבת יש שילדת סולם ויש מרכב פח...כשאתה נוסע בשטח ונכנס להצלבות השלדה לא נשארת ישרה וקשיחה ..הפיתול שנוצר בשלדה עובר גם לבודי של הרכב, לא הכל נבלע במתלים ובתושבות הבודי...
בהנחה שתצליח לייצר רצפה חדשה מאלומיניום והיא תשב בדיוק במקום (או מעל) הרצפה הקיימת , היא תהיה יותר קשיחה מהרצפת פח הרכב ולא בטוח שתעביר את הפיתול של השלדה בצורה טובה , הכוחות האלו יעברו למקום אחר, או שישברו את האלומיניום או שיתחילו קרעים במרכב, או שפשוט השלדה תפתח סדקים...

וזה עוד לפני הרעש שיהיה בנסיעה...קשה לי להאמין שתצליח לחזק הכל עד לרמה של אפס תזוזה גם אם תשים 600 ניטים ..אחרי תקופה מסויימת גם בניטים יתפתח חופש והרעש ישגע אותך...אלא אם יש לך פתרון אחר שיכול לקבע את הכל בצורה הרמטית...

הכי פשוט וזול זה לפרק את כל מה שיש על הרצפה, לקחת את הרכב לפחח (למי שאין אמצעי ריתוך פח בבית) ולבקש שיחליף את כל הפחים הרקובים...

מצד שני אתה יכול לנקות את רצפת הרכב ולגלח את כל החלודה ועל זה להדביק יריעות פיברגלאס בכמה שכבות ולאטום את הכל בספריי גומי (לא זפת!) גם מפנים הרכב וגם מתחת..ואם תעשה עבודה טובה זה יחזיק הרבה אחרי שכל הפח יתפורר...

כשקניתי את הניבה היה לי סדק ברצפה וזה בדיוק מה שעשיתי ומחזיק עד היום כבר מעל 10 שנים..

בכל מקרה בהצלחה

ליאור

ראובן ניסן
12-06-09, 12:08
ראובן מה שעידן ניסה לאמר לך זה שאם מלכתחילה לא תטפל בחלודה שיש לך ברצפה כמו שצריך זה יעבור לך ממילא לשאר המרכב (עליון, צדדי איזה שבא לך), ולשים מעל זה אלומיניום לא יפתור את בעיית החלודה אלא רק יחמיר ויאיץ אותה (אם אתה רוצה לשמוע על התהליך הכימי אני מוכן לפרט). גם אם תחתוך את כל רצפת הפח שלך ותחליף אותה לאלומיניום, עדיין תהיה לך בעיה באזור החיבור בין הפח של שאר המרכב לאלומיניום של הרצפה. אלא אם כן מצאת לזה פתרון. אני אשמח להבין על איזה חומר אתה מדבר בתור המפריד בין הפח לאלומיניום, יריעות EPDM עולות הרבה כסף איזה תחליף זול מצאת?

ההתלהמות על עידן לא נראית לי במקום.

אתה רוצה פתרונות אחרים? לא חסר. אפשר לעשות פחחות טובה לכל האזור (לחתוך את הקטעים החלודים ולרתך פח חדש), אפשר לצפות בפולימר מתקשה (הוא ישרוד גם אחרי הג'וקים והוא לא יוצר בעיות במגע עם הפח בניגוד לאלומיניום) ואני מניח שיש עוד פתרונות.

לגבי חוקיות, נו שוין זה לא ממש מעניין פה אנשים, אם אתה חושב ששוטר יסתכל לך על הרצפה ויבין שהיא "עשויה" מאלומיניום הוא לא יחשוב על זה כעל שינוי מבני? תלוי בשוטר שעליו אתה נופל. וזה שינוי מבני לכל דבר, ולכן חוקיות העניין לא נלקחת בחשבון מלכתחילה.

אני מתנצל בפני עידן והפורום אם נשמעתי מעט מתלהם, לצורך העניין - אני יודע מה זה מתח גלווני וכבר עשיתי את הבירורים... הטיפול בחלודה יכול להיעשות בכל דרך שתיבחר והוא לא קשור.
שכבות ציפוי יכולות להיות גם כמעט מכל סוג - למרות שאני מודה שעוד לא ירדתי לחלוטין לעומק העניין... בשליפה סיליקון יכול להיות טוב, גם PVC במספר שכבות, ספרי גומי... או כל פתרון שיתן בידוד חשמלי מחד ובידוד אלסטי מאידך.

והשאלה היא לא השוטר, השאלה היא הרישוי בטסט. מי שהציע להחליף את כל המרכב העליון מבין שאי אפשר להסתיר את זה בטסט, וזה גם נחשב לשינוי מבני. תוספת של לוחות מבפנים איננה שינוי מבני.

לעניין הרעשים - הבידוד האלסטי יספק את הפתרון לנושא זה , כמו גם לנושא הגמישות:
המרכב מתוכנן כך שישנם מספר חלקים שונים , כל אחד מהם מתחבר בנפרד, כמו בשריון של אבירים מהמאה ה 17... ומאחר וקיים בידוד אלסטי בין התוספים למרכב, זה גם לא ישנה כלכך,
כי דרגות החופש הרצויות יתקבלו מעצמן.

ושוב - המדובר הוא בהשקעה אפסית, לא פחח שיקח אלפי שקלים ומי יודע איזו עבודה יעשה.

השקעה אפסית, אני מוכן להיעזר ולהתייעץ עם כל מי שנכנס איתי לרכישה הזו. השאיפה היא להרים פתרון זול לכולנו, לשתף פעולה גם ככח קניה וגם ככח הנדסי.

אין אף אחד שמעוניין?

lior_b.s
12-06-09, 12:42
יש לך מחירים???

כשאתה כותב השקעה אפסית אני כמעט בטוח שבכלל לא בדקת מחירים...חיתוך לייזר זה לא דבר זול..אם אתה מתכנן אלומיניום אז גם הוא לא זול ...
ואם אתה משווה את זה לפחח שרק צריך לחתוך רצפה רקובה ולרתך פחים חדשים אני מבטיח לך שזה יהיה יותר זול ביותר מ-40% ..ולא תגיע לאלפי שקלים , ואתה פותר את בעיית הרקבון ולא רק מכסה אותה...

אם אתה רוצה שותפים אתה חייב לתת סדר גודל של מחיר ! !

תבין, זה לא בשביל להוריד אותך מזה, אבל כל עוד לא חתכת לגמרי את הפח החלוד, לא משנה מה תמרח עליו, בעוד שנה שנתיים החלודה תמשיך לאכול את הרכב, במקום שתחבר את הפח בניטים/ברגים לרצפה גם שם תתפתח חלודה ולא משנה מה תמרח לפני או אחרי, החלקים יזוזו והניטים יקלפו את הציפוי והחלודה תתחיל שוב...

הסיבה שהצעתי לך פיברגלאס היא שאחרי ניקיון טוב של החלודה , כשאתה מורח את האפוקסי אתה אוטם לחלוטין את הפח , זה יותר קל, יותר זול, ובינתיים מחזיק 10+ שנים...

אה..עוד דבר אחד...
סיליקון רגיל מעודד חלודה!!!...

תעשה סקר מחירים, תעלה לפה סרטוט גס של איך זה הולך להיראות ואולי תצליח לעניין פה כמה חבר'ה שישתתפו איתך ....ככה זה עובד פה..
בהצלחה

ליאור

איש
12-06-09, 15:16
אני חושב שהרעיון שלך מצויין , פלטת אלומניום עלמנת ליצור משטח דריכה היא דבר מצויין , אם היו לי חורים במרכב הייתי בכיף מצטרף .

לגבי גמישות לא ניראה לי שהפח המקורי יותר גמיש מאלומניום דק , במידה והעבודה נעשית בצורה נכונה ניקוי חלודות וצביעתן לפני כן ,אני חושב שמאוד כדאי להצטרף לפרוייקט שלך .

ישר כוח אל תיתייאש תמיד מי שיהיה נגד וגם בעד .

ItayWitzer
12-06-09, 20:36
גם אני נתקלתי בבעיה לפני שנה, קניתי רתכת מיג טובה לפחים וכל דבר שלא מוצא חן בעיני אני חותך ומרתך פח חדש במקום הקודם.

vitrak
13-06-09, 00:04
גם אני נתקלתי בבעיה לפני שנה, קניתי רתכת מיג טובה לפחים וכל דבר שלא מוצא חן בעיני אני חותך ומרתך פח חדש במקום הקודם.
ערב טוב
עקבתי בענין אחרי התגובות ואני רוצה להגיד לך (לפותח השרשור) כי כל פעולה שתעשה בעצם הוספת פח מכל סוג שהוא על פח קיים רק תייצר נזקים גדולים יותר .
לשלמות לעולם לא תגיע כי אתה מדבר על רכב שעבר טילוטולים ומכות וכיפופים ברצפה ומזמן כבר לא ישר,והריי הפח ביצור אינו ישר והוא בזמן היצור מקבל צורה ממכבש שמקנה לא צורה שבחר היצרן ואתה או כל בעל מקצוע לא מסוגל ליצר כזה, לדוגמה החלפת כנף ברכב או דלת.
עצם חיבור 2 הפחים פח על פח מייד נוצר תהליך קונדנסציה ומתאבים לך בועות מים בין 2 הפחים שבעצם רק מגבירים את התגברות הרס המתכת וחגיגה לחלודה.
צודקים המגיבים לפניי בכך שהפעולה המהירה ביותר הנכונה ביותר והזולה ביותר היא חיתוך החלק הרקוב ריתוך או עצמי או ע"י פחח של פח חדש ובטוח שבאיזור התיקון תקבל שקט לעוד שנים רבות(והמחמירים שביננו לאחר החלפת פח רקוב עושים ציפויים למיניהם מבפנים ומבחוץ ופרט להואיל זה לא מזיק).
לדעתי הרעיון שלך מיותר
אבל!!!!!!-אני מאחל לך בהצלחה
בני

ברששת
14-06-09, 01:58
אז זהו... שאני מניח שלכולכם בערך כמו לי, מתחילות חלודות במרכב העליון של הסמוראי הישן והטוב. סמוראי פור-אבר זה נכון , אבל אצלי כבר אפשר לראות את הפסים הלבנים של הכביש בזמן עקיפה אם אני מביט למטה דרך החורים שהחלודה השאירה.

גם במקומות בהם המרכב נראה עוד איכשהו סבבה, אם מביטים מלמטה - רואים שהחלודה רק
בחייכת בתיאבון ובחדוות אכילה.

אז חשבתי לעצמי שאם אני מתכוון להמשיך עם הסמוראי הזה עוד כמה שנים טובות, אולי כמה עשרות שנים טובות (לא כי אין לי כסף לקנות רכב אשכנזי, סתם אני אוהב את הסמו שלי) אולי
כדאי להשקיע פה איזה אלפיה או שתיים בכדי שיהיה לי מרכב משופץ.

פה בערך נשאלת השאלה - אם אני אשקיע ואכין קבצי תיב"ם למרכב עליון משופץ- כלומר רצפה לרכב מפח דריכה מובלט (אלומיניום כסוף עם פסים בולטים) , שכוללת את חיפויי הגלגלים מבפנים ותיבת מיכל הדלק, כוללת גם רצפה חדשה מתחת לרגלים במושבים הקדמיים, ואולי גם חיפוי לגיר והטרנספר (אני מדבר רק על פנים הרכב, בנוסף למה שנותר מהמרכב הישן) אוקצור משהו שיראה חדש ויפה... והכי חשוב - יכניס למרכב העליון של הסמוראי שלכם עוד כמה שנים טובות לפחות...

מעניין אותי לדעת כמה מכם ירצו לקחת חלק בפרוייקט כזה , בכדי להוזיל עלויות ייצור לכולם?

הרעיון שלי הוא לתכנן את הכל בתוכנה יעודית ולייצר בחיתוך לייזר, כמו במפעל מטוסי-קרב (מה לעשות, הפקולטה להנדסת אוירונאוטיקה וחלל השאירה בי סריטה לכל החיים) שם גם יבצעו כיפופים והתאמות , ורק ישאר לכם לאסוף את החלקים ולחבר אותם בברגים או בניטים לרכב.

אז כמה לדעתכם שווה שיפוץ שכזה למרכב העליון?!
קחו בחשבון שעלויות החומר בלבד הן באיזור ה 500 ש"ח... והיצור הוא בלייזר, שזה אומר מצד אחד דיוק אלוהי, מצד שני עלויות (מי שרוצה לנסות לחתוך בדיסק - שירד מהרעיון - זה יוצא ג'יפה)

מי שרוצה על הדרך לייפות את הרכב גם מבחוץ ולהניח פח דריכה על מכסה המנוע או על חלקו, על הגג, או בצידי הדלתות, זה גם אפשרי תכלס... ובמקומות שיש חלודה גם כדאי.

אני כעת במשא ומתן עם אחד המפעלים שהסכים בג'סטה לעשות לי את זה (למרות שזה לא משתלם
לו להתעסק עם פחות מ 20-30 יחידות) והוא אמר לי שככל שאצליח להביא יותר אנשים - כך העלויות ירדו, גם כי אפשר להשתמש באותם הקובצי תוכנה ליותר רכבים , גם כי ניתן לצמצם עלויות ע"י שימוש בשאריות, וגם כי ככל שעובדי המפעל צוברים נסיון הם מבצעים את העבודה מהר יותר.

לי פשוט לא תהיה ברירה, כי המרכב העליון שלי חלוד ואני חייב.
אבל אם חלק מכם גם רואים את זה מגיע, אפילו עוד שנתיים או שלוש, ורוצים כבר עכשיו לטפל בזה
כאשר מדובר על דיל במרוכז והעלויות נמוכות, אז יאלה, קדימה!

עכשיו תכל'ס,את מי פה זה מעניין?!
ישר כח על היוזמה אבל...
לפני מספר חודשים אני זוכר שמשהו מהפורום דבר על ציפוי PVC קשיח (הוא חומר אחר) שנעשה במריחה באותו מפעל שעושה את האמבטיות לטנדרים. הוא הראה את התהליך והתוצאות ולפחות ממה שתואר הפעולה הזאת גם חונקת את כל החלודה הקיימת סותמת את החורים שכבר יש ונותנת קשיחות חדשה לכל המרכב. אני לא זוכר את השרשור אבל בודאי צעירים ממני ללא בעיות אלצהיימר יזכרו ויפנו אותך לשרשור.
פתרון זה נראה יותר מתאים לבעיה.

חן צברי
14-06-09, 12:39
ציפוי הוא רעיון טוב ואפשרי, ואף כבר דובר עליו בפורום כולל דוגמאות:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=25794&highlight=%F6%E9%F4%E5%E9+%E0%F4%E5%F7%F 1%E9

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=19301&highlight=%F6%E9%F4%E5%E9+%E0%F4%E5%F7%F 1%E9

אולי יעלה יותר ממה שתכננת אבל התוצאות נראה לי שוות את ההשקעה לפי המצב שאתה מתאר.
באחד השרשורים יש גם דוגמא של סמוראי עם חלודה ורקבון במרכב.

לפרויקט הזה נראה לי שיהיה קל יותר לארגן הנחה קבוצתית. גם ישנן דוגמאות בשטח שעובדות, ולכן יש יותר סיכוי שיצטרפו אליך, וגם לא תגביל את עצמך בסוג הרכב.
אבל אל תשכח שאתה צריך קודם לפרט עלויות ומה הן כוללות.

חן

סמוראי87אריה
15-06-09, 20:42
חברים מה דעתכם באמת לגבי הוספת פלאחים בריצפה של האוטו. ? והעם רק בריצפה אפשר ?

היתי רוצה בעתיד לשפץ את מרכב הרכב ולא נירא לי שחומר פחחות יעזור בכול המקומות

אז יש בזה איזה שהם חיסרונות ?

ראובן ניסן
16-06-09, 02:49
טוב אז היו המון תגובות, ולכל תגובה מגיע והוגן שאכתוב תגובה, אז נתחיל עם כל אלו שחזרו על עניין החלודה:

דיי כבר, פאסה העניין הזה, נאמר כבר ואזכיר שוב שאין פה מגע של פח על פח, ושהחלודה המקורית מטופלת ללא כל קשר. ניתן לחתוך אותה, לטפל בה עם חומרים או מה שרק מתחשק...

אין חלודה, אין מתח גלווני, אין כלום... קפיש?

על שכבת הפח הישנה שמים חומר מבודד הן בידוד אלקרו-סטטי והן בידוד מכאנו-אלסטי.

עד פה?!

לעניין הפתרונות האחרים , קרי שכבות פיבר-גלאס , אמבטיות פלסטיק, ריתוך פח:

אני לא יודע מה אתכם, אבל אני רוצה לדעת שאני יכול להעמיס על האוטו מקרר, או מכונת כביסה,
או בלוקים, ולעבור על פס האטה בלי להרוס לעצמי את היום.

ריתוך פח לפח לעולם לא יכול לצאת חזק מספיק, אלא אם מדובר באמן ריתוך, ואת זה כל רתח יספר לכם: ריתוך פח לפח זו אמנות שלעיתים רחוקות מתבצעת בצורה נכונה וטובה... הפח דק, הוא לא מתמזג טוב , השלאקה לא מצליחה לחנוק אותו כמו שצריך ויש סיכוי טוב שהריתוך נראה יפה אבל
ברמה המטלורגית אין מבנה סריג אחיד והעניין לא יחזיק כלום.... אולי איזו כוסית ששוקלת 55 :
וגם אז ... תוסיף עליה אייפוד, חזיה 80 C וטמפון קצת ספוג, והופ - הכל קורס והיא יחד עם הטמפון והחזיה והאייפוד מזמרים לך הלל מכיוון בית-הדיפרנציאל בואכה הסרן האחורי.

אני אתייחס לעניין המחירים: דווקא כן בדקתי מחירים : פניתי למספר פחחים, גם בשטחים,
והדרישות נעות בין 1,000 בשטחים ל 2,000 ש"ח במוסך בירושלים, לריתוך תלאים זוועתי למדי.

עלות ביצוע בפיברגלאס , בהנחה שמבצע אותן איש מקצוע, יעלו באזור ה 1500 שקלים מינימום.
ככה ביררתי במפעל באזור התשיה של ראשון, ושמישהו יתקן אותי ללמטה או ללמעלה אם אתם מכירים מכירים אחרים, עדכנית להיום.

עלות החומר ביוזמה שלי תגיע מקסימום ל 500 שקלים, עלות ביצוע ליחידה יכולה גם היא לרדת עד 500 שקלים במידה ונזמין באיזור ה 10 יחידות.

סיליקון יכול לעלות עוד 200 שקל לכל היותר, ועוד 50 שקל על חיבורים מבודדים , בהגזמה.
(ניתן גם לאלתר חיבור מבודד מאמצעים פשוטים וזולים)

סה"כ 1200 שקל לכל היותר, זה גם יכול לצאת פחות....

והכי חשוב , אני בא לספק פיתרון סופי ומוחלט (בשאיפה!) לעניין ,
בדגש על היתרונות הבאים:

1) חוזק מבני טוב לעין שעור יותר מכל פתרון אחר (וחוזק חברים, זו נקודה חזקה!! חזקה!!)
2) אסטטיקה (מעניין איך נראים תלאי פח... חבר'ס אסטטיקה זה חשוב! מי שאומר אחרת משקר)
3) פתרון לעניין החלודה - בידוד סיליקון וחניקת החלודה תספיק ?!
4) פתרון לעניין הרעשים - בידוד סיליקון \ PVC \ הקצפה ?
5) פתרון לעניין המתח הגלוואני - בידוד הסיליקון \ PVC \ הקצפה ?
6) שיכוך רעידות מוגבר - בידוד סיליקון \ PVC \ הקצפה?!
7) תאימות חוקית סטטוטורית ומנהלית - אין שינוי מבנה, אין פגיעה במרכב הקיים. אין שינוי במרכב
8) פתרון הפיך - ניתן להסיר את המערכת ולגרד את הסיליקון בכל עת.
9) קלות ביצוע - מורחים , מניחים , מחברים וזהו!
10) מחיר תחרותי! 1200 שקל ?! נו באמת! תעשו לי טובה...

מי מעוניין לשקול להצטרף? מי מעוניין לקחת חלק בתכנון?

shmil
16-06-09, 11:30
בדגש על היתרונות הבאים:

1) חוזק מבני טוב לעין שעור יותר מכל פתרון אחר (וחוזק חברים, זו נקודה חזקה!! חזקה!!)-
קשקוש, בהדבקה שאתה מדבר עליה אין חוזק מבני גדול יותר משחזור הפח במבנה המקורי, להיפך.

2) אסטטיקה (מעניין איך נראים תלאי פח... חבר'ס אסטטיקה זה חשוב! מי שאומר אחרת משקר)
טלאי פח (ולא תלאות המרכב), כשמבוצעים היטב ונכון, לא נראים כמעט כלל.

3) פתרון לעניין החלודה - בידוד סיליקון וחניקת החלודה תספיק ?!
מעניין איך אתה הולך "לחנוק" חלודה ללא ניקוי חול יסודי וצבע.

4) פתרון לעניין הרעשים - בידוד סיליקון \ PVC \ הקצפה ?
כמעט על הפתרונות שלך עשויים להתגלות כקורזיביים, ואלו שלא - יהיו יקרים.

5) פתרון לעניין המתח הגלוואני - בידוד הסיליקון \ PVC \ הקצפה ?
והרי את המחברים תעשה מאל-מוליכים, נכון?

6) שיכוך רעידות מוגבר - בידוד סיליקון \ PVC \ הקצפה?!
ראה 4 ו-5.

7) תאימות חוקית סטטוטורית ומנהלית - אין שינוי מבנה, אין פגיעה במרכב הקיים. אין שינוי במרכב
8) פתרון הפיך - ניתן להסיר את המערכת ולגרד את הסיליקון בכל עת.
עד היום בו תקבל הורדה מהכביש על חורים במרכב, מבוחן בטסט, או שוטר-בוחן שיעמיק חפש.
אני לא יודע מי אמר לך את השטות שאסור לשחזר חלקי מרכב שנרקבו. זו אינה אמת. מותר לחתוךך ולהטליא, זה חוקי, בתנאי שנעשה נכון.

9) קלות ביצוע - מורחים , מניחים , מחברים וזהו!
מדהים, מדהים, תשקיע בציוד ותפתח מקום ייחודי, בטח תרויח המון. המצאת גלגל מרובע!!

10) מחיר תחרותי! 1200 שקל ?! נו באמת! תעשו לי טובה...
תעשה לי טובה, נו באמת, לא באמת הלכת לבדוק עלויות חומרים שאינם קורוזיביים, לא הכנסת עלויות ניקוי חול וצביעה יסודית ו מקצועית שהם היחידים שיכולים "לחנוק חלודה", כדבריך.

מי מעוניין לשקול להצטרף? מי מעוניין לקחת חלק בתכנון?
אינני מציע למישהו אחר לזרוק את כספו לרוח.
התיקון ייראה יפה שנה שנתיים, אך למעשה הוא מחמיר את מצב המרכב. מאד.

בהצלחה לך.

סמוראי87אריה
16-06-09, 18:44
העם כול זה אומר שפלאחים יותר טובים ?

ומה באמת עם מורידים את המרכב ושולחים לניקוי חול, וצביעת יסוד, וצבע. והחורים הרקובים ממלאים בחומר פחחות.
העם תיוצר עוד חלודה בהנחה שרוב החלודה הורדה .

אז מה לדעתכם הפיתרון הכי טוב ויעיל וריאלי לביצוע ?

shmil
16-06-09, 21:35
שחזור הפח במבנה המקוריולא

החורים הרקובים ממלאים בחומר פחחותקאפיש??

lior_b.s
16-06-09, 22:00
אני מציע שתבדוק שוב את המחירים שביקשו ממך...
פחח לא יבקש 2000 ש"ח על טלאים ברצפה..אלא אם אלו טלאים מזהב...
ולא צריך להיות רתך אומן כדי לחבר פחים לרצפה...זה כבר בוצע ומבוצע כל הזמן, אני מכיר הרבה שהחליפו רצפה ולאף אחד לא היו בעיות אח"כ...(גם אני החלפתי לבד עם רתכת רגילה ואני לא רתך אומן..וזה מחזיק ויחזיק עוד הרבה זמן)
פיברגלאס..ממני ביקשו 500 ש"ח לציפוי , בסוף עשיתי לבד..ותנחש מה? אני לא אומן וזה עדיין מחזיק...
הכל, אבל הכל תלוי בהכנה הראשונית..וגם בפתרון שלך זה מה שקובע ! !...היתרון היחיד בפתרון של הדבקה/חיבור בניטים/פטנט כלשהו זה שאתה מסתיר את החלודה ולא באמת רואים מה מתפתח שם אח"כ...
ולא, זה לא יהיה יותר חזק מהחלפת רצפה...ואני "כוסית" שושקל 90 קילו ויושב על כיסא הידראולי ששוקל לא מעט..וכל זה תתפלא על טלאי פיברגלאס שמחזיק כמו שכתבתי 10 שנים של נסיעה יומיומית וטיולי שטח ...כלום לא נשבר ולא התפרק...

אסטטיקה???...
מי בדיוק רואה את החלפת הרצפה אחרי הציפוי והנחת שטיחים?? עם ציפוי גומי גם מלמטה לא תראה כלום ..
עד שלא תביא דוגמא והוכחות שהרעיון שלך עובד אני בספק אם תמצא פה שותפים..וכמו ששמיל כתב, והוא מדבר מניסיון של שיפוץ רכב שלם, גם אני משפץ רכב שלם ואין סיכוי שתגיע למחירים שכתבת כשאתה עושה את כל מה שבאמת נדרש בלי לדלג על שום שלב....

ועד עכשיו לא הבנתי...
נניח שיש חור בגודל 10X10 ברצפה...מה אתה עושה איתו?..
מניח עליו כיסוי אסטתי וזהו? אתה עדיין חייב לחתוך את כל מה שמחליד ולרתך שם פח חדש כולל כל הציפויים והטיפולים הנדרשים...
אתה משאיר חור ברצפה הרכב יורד מהכביש בטסט ואז לך תפרק הכל ותחפש פחח שיתקן את החור...

כל מה שנכתב שוב הוא לא כדי להוריד אותך מהרעיון אבל שוב בלי איזו הדגמה, קשה לי להאמין שמישהו ילך וישים כסף על העניין..

ליאור

ראובן ניסן
17-06-09, 01:21
בהצלחה לך.

מר שמיל היקר, עם כל הכבוד לשיפוצים המרשימים שלך, נשמע (וכך אני חושד) שאתה סוג של אינטרסנט פה בכל הדיון ואולי אם כבר אז פשוט תחשוף את האינטרס שלך, כי לא יכול להיות שאתה תסתור את מה שאני כותב פה ע"ב עובדות הנדסיות פשוטות (לדוגמא שריתוך תלאים במבנה המקורי המחליד , יותר חזק מהוספת משטח דריכה מאלומיניום ?? ... מה , לא שמעת על משפט הצירים המקבילים?! )
ויותר מזה, לא יתכן שתהיה לך תשובה "הגיונית" שכזו לכל מילה שאני כותב.

לא אכפת לי פה מכלום בהודעה הזו חוץ מלחשוף פה את הפרצוף האמיתי שלך, ואתה יודע מה?

התייעצתי עם יותר ממהנדס אחד, ועם יותר ממוסכניק אחד ויותר מפחח אחד, וכולם אומרים, פחות או יותר, ההיפך ממך... זה גם אולי מבהיר לי שלא כדאי לרוץ ולהקשיב לכל המומחים פה בפורום, שכנראה מנצלים אותו בכדי לעשות כסף ולפרסם את עצמם, ואולי בעצם כל דבר שיכתבו תמיד יהיה כפוף לאינטרסים שלהם - ויוזמה משותפת של קוראי הפורום לטובת הכלל תמיד תזכה למקלחת צוננת מבעלי האינטרסים שנפגעים מעצם התחרות.

בומס הקופץ
17-06-09, 01:56
ראובן, בתור אחד שהאינטרס הברור שלו זה להוזיל עלויות, לא נראה לי שכדאי לחפור בכל מני אינטרסים אחרים שלא ממש קיימים כמו אצל שמיל ועידן. בכלל השימוש שלך במילה אינטרס לא ממש מסב את תשומת הלב שלנו מרמת הבעיות שנראה כאילו אתה מתעלם מהם תוך קריאות אינטרס לכל כיוון. אגב, נראה כאילו לא שמת ממש לב, אבל חוץ ממגיב אחד כולם חשבים שהרעיון שלך נע בין לא ישים ללא פרקטי ככה שממילא כנראה זה לא המקום שממנו יצמחו לך האנשים שירצו להצטרף לפרויקט כזה.

ולגבי הפרויקט, הצלחת לבלבל אותי לגמרי. מצד אחד אתה אומר שזה פתרון לחלודה, מצד שני אתה אומר שהחלודה טטופל בנפרד, ומצד שלישי אתה מדבר בכלל על יכולת העמסה וטמפונים. מה הפרויקט שלך מנסה להשיג?

ראובן ניסן
17-06-09, 05:37
ראובן, בתור אחד שהאינטרס הברור שלו זה להוזיל עלויות, לא נראה לי שכדאי לחפור בכל מני אינטרסים אחרים שלא ממש קיימים כמו אצל שמיל ועידן. בכלל השימוש שלך במילה אינטרס לא ממש מסב את תשומת הלב שלנו מרמת הבעיות שנראה כאילו אתה מתעלם מהם תוך קריאות אינטרס לכל כיוון. אגב, נראה כאילו לא שמת ממש לב, אבל חוץ ממגיב אחד כולם חשבים שהרעיון שלך נע בין לא ישים ללא פרקטי ככה שממילא כנראה זה לא המקום שממנו יצמחו לך האנשים שירצו להצטרף לפרויקט כזה.

ולגבי הפרויקט, הצלחת לבלבל אותי לגמרי. מצד אחד אתה אומר שזה פתרון לחלודה, מצד שני אתה אומר שהחלודה טטופל בנפרד, ומצד שלישי אתה מדבר בכלל על יכולת העמסה וטמפונים. מה הפרויקט שלך מנסה להשיג?

טוב כרגיל אני נוטה להתחרט על הטון המעט תוקפני בהודעתי הקודמת, וכרגיל אני גם כמו תמיד מתנצל, ולעצם העניין:

הפרדה בין 2 בעיות שונות - החלודה עצמה - שבה מטפלים בדרך הרגילה, והנזק שכבר נגרם , קרי היעדר הרצפה , שם נמצא הפיתרון שלי: הוספת משטח דריכה , במקום ריתוך תלאי-פח.

לאלו שטענו שהפתרון של הוספת משטח דריכה יצור מתח גלווני - נתתי פתרון יעיל - שכבת בידוד.

לאלו שטענו שריתוח תלאי-פח הוא יותר חזק ועמיד - אני אומר: שטויות.

לאלו שהעדיפו לפתור את הבעיה השניה באמצעות פיברגלס - אני אומר : סבבה - גם יצא יקר
וגם לא נשמע לי כלכך עמיד (אחרת היו בונים את המרכב מפיברגלס מההתחלה, למה כל הברזל הזה, לעזזל - בואו נבנה את כל הג'יפ מפיבר!!).

לאלו שאמרו רעשים, גמישות - אני אומר : שכבת הבידוד כבר תתן את הפיתרון גם לאלו.

הפרוייקט הזה בא לספק פתרון למחלת החלודה במרכב העליון של הסמוראים הישנים....
אם יהיו הרבה הזמנות המחיר ירד אפילו עד כדי 30-40 % וזה כמעט חצי!

חוצמיזה שזו התחלה טובה למהלך שבו נוכל לרכוש בצורה מרוכזת דברים, מה שמתחיל פה יכול גם לעבור למיגוני גחון ועוד טובין. פרוייקט מוצלח ורווחי שמגלם בתוכו יכולות הנדסה של משתתפי הפורום יחד עם כח קניה משותף , פותח הרבה דלתות נוספות בעתיד.

לא ככה?

lior_b.s
17-06-09, 07:18
מר שמיל היקר, עם כל הכבוד לשיפוצים המרשימים שלך, נשמע (וכך אני חושד) שאתה סוג של אינטרסנט פה בכל הדיון ואולי אם כבר אז פשוט תחשוף את האינטרס שלך, כי לא יכול להיות שאתה תסתור את מה שאני כותב פה ע"ב עובדות הנדסיות פשוטות (לדוגמא שריתוך תלאים במבנה המקורי המחליד , יותר חזק מהוספת משטח דריכה מאלומיניום ?? ... מה , לא שמעת על משפט הצירים המקבילים?! )

לא אכפת לי פה מכלום בהודעה הזו חוץ מלחשוף פה את הפרצוף האמיתי שלך, ואתה יודע מה?

התייעצתי עם יותר ממהנדס אחד, ועם יותר ממוסכניק אחד ויותר מפחח אחד, וכולם אומרים, פחות או יותר, ההיפך ממך... זה גם אולי מבהיר לי שלא כדאי לרוץ ולהקשיב לכל המומחים פה בפורום, שכנראה מנצלים אותו בכדי לעשות כסף ולפרסם את עצמם, ואולי בעצם כל דבר שיכתבו תמיד יהיה כפוף לאינטרסים שלהם - ויוזמה משותפת של קוראי הפורום לטובת הכלל תמיד תזכה למקלחת צוננת מבעלי האינטרסים שנפגעים מעצם התחרות.

בלי לפגוע בך..
בינתיים אתה זה שמנסה למכור פה משהו עפ"י תאוריות שאתה כותב וטוען שיש לך גיבוי ממהנדסים ופחחים..בוא תביא שמות ותן לאחד מהם לכתוב פה שהוא אחראי לזה שהוספת משטח דריכה זה פתרון יותר טוב.....תאורייה בלבד!!! אין לך שום הוכחה , ולא פתרת שום בעיה רק הסתרת את החורים זמנית.
אני לא רואה פה איך לשמיל יש אינטרס, הוא הרי לא מנסה למכור פה כלום...שמיל חבר בפורום עוד לפני שידעת שהחור ברצפה זה חלודה, מי שצריך לחשוף את הפרצוף והעיסוק שלו וכמובן האינטרס האמיתי זה אתה!! שכן אתה זה שמנסה למכור פה לא?..
אף אחד לא כזה נחמד ומנסה להוכיח לכל העולם שהוא המציא משהו יותר טוב ממה שכולם מכירים ומוכן לחלוק אותו עם כולם ובמחיר יותר זול מכל מה שמוכר (ועובד) עד היום!!!!

הפרדה בין 2 בעיות שונות - החלודה עצמה - שבה מטפלים בדרך הרגילה, והנזק שכבר נגרם , קרי היעדר הרצפה , שם נמצא הפיתרון שלי: הוספת משטח דריכה , במקום ריתוך תלאי-פח.

שוב, בוא תגיד איך אתה מתכנן להוסיף את המשטח, (הדבקה/ניטים/רוק)??? ומה אתה עושה עם החור הקיים חוץ מלהסתיר אותו????

לאלו שטענו שהפתרון של הוספת משטח דריכה יצור מתח גלווני - נתתי פתרון יעיל - שכבת בידוד.

שוב, איך אתה מתכוון לחבר בין כל השכבות??

לאלו שטענו שריתוח תלאי-פח הוא יותר חזק ועמיד - אני אומר: שטויות.

זה אתה אומר...תוכיח !!!

לאלו שהעדיפו לפתור את הבעיה השניה באמצעות פיברגלס - אני אומר : סבבה - גם יצא יקר
וגם לא נשמע לי כלכך עמיד (אחרת היו בונים את המרכב מפיברגלס מההתחלה, למה כל הברזל הזה, לעזזל - בואו נבנה את כל הג'יפ מפיבר!!).

יש לך מחירים של פלטות אלומיניום+חיתוך מדוייק+כיפופים איפה שצריך???...פיברגלאס או ריתוך יהיה יותר זול ! ! !
וכן, היו הרבה שרוצים מרכב שלם מפיבר, למה אתה חושב יש הרבה סופות שמסתובבות עם חזיתות פיבר??
נשמע לך לא כ"כ עמיד...כנראה שאתה לא שומע טוב, או שאתה שומע מה שבא לך..אני נוסע עם תיקון כזה 10 שנים!!!! יש לך הוכחות שהפתרון שלך עובד יותר טוב???

לאלו שאמרו רעשים, גמישות - אני אומר : שכבת הבידוד כבר תתן את הפיתרון גם לאלו

זה אתה אומר..ומה אם לא??? תחזיר לאנשים את הכסף??

בקיצור...חובת ההוכחה היא עלייך..!!!!
ולא..המשפט "התייעצתי עם מהנדסים" זה לא הוכחה...או שאולי אתה רוצה לחשוף גם אותי?...אני יצרן פיברגלאס אולי לא?...

תייצר לעצמך, תרכיב, תחכה חצי שנה ותוכיח שהפתרון עובד ועובר את כל ההתעללויות שג'יפ עובר ואז תוכל למכור...ואני מבטיח לך שזה יהיה יותר יקר מפחח ומפיבר...

shmil
17-06-09, 10:01

פשש...
תפסת וחשפת אותי...
כל כך מעניין אותך מי אני? חפש, אם תרצה. זה כתוב היכנשהו כאן באתר, ולא בכרטיס האישי שלי.
חמוד - אני לא מוכר כלום, לא מבקש כלום מאף אחד כאן בפורום, ולא צריך השתתפות או סיוע של אף אחד במה שאני עושה.
לא עשיתי לאיש כלום תמורת כסף, ואינני מבקש כלום מאיש.

אז מה האינטרס העמוק והחבוי שלי?
שלא יבואו אנשים כמוך, יחשבו שהמציאו את הגלגל, ויפילו בפח חלק מחברי הפורום, שאינם מנוסים ובעלי ידע מספק.

אגב, אם אתה באמת מבין בהנדסה, כפי שאתה טוען, חשוף נא את הידע ההנדסי שקיבלת מהפחחים שלך, שעל בסיסו אתה מפתח תיאוריות שיכלו לזכות בפרסים רבים, לו רק היו נכונות.
כולו, על משפטיו ונוסחאותיו, ולא רק סיסמא של "צירים מקבילים".

סיימתי להדיין עימך.
חשבתי להזהירך מפני התוצאות, אך אינך רוצה להקשיב.
עשה כרצונך, ולכן גם כתבתי קודם לכן "בהצלחה לך".

vitrak
17-06-09, 10:48
חברים יקרים
עושה רושם שכל הדיון הזה הוא קישקוש אחד גדול !!!!!!!
לפי הדיון שהתפתח עד אכשיו מתקבל הרושם כי עוד שלוש דקות הרכב הזה עומד להתפרק כל רגע וכדיי להרגיע את כולם מה דעתו של המפרסם הנכבד לצרף מספר תמונות מפחידות כדיי שנבין כולם על מה יוצא כל כך הרבה קצף!!!
בני

ראובן ניסן
18-06-09, 00:55
טוף חברי-פורום יקרים עייפתי...
לא מתחשק לי יותר לנסות ולהסביר את עצמי, או לענות שוב ושב על אותם הטיעונים עם אותן הפתרונות ולא לקבל שום הסבר למה הפתרונות לא טובים מספיק.

אני אעשה מה שתכננתי, לצערי זה יעלה לי יותר כסף (כן! יש לי אינטרס, אני רוצה להוזיל לעצמי
ולחברי הפורום עלויות, ואני רוצה לפתוח נתיב לפתרונות עתידיים עם המפעלים)

תמשיכו להתנשא ולקטול, ולרתך תלאים על גבי תלאים.

בהצלחה

azora
18-06-09, 12:19

היי, סוסיתא הייתה עשויה מפיברגלס! :D (שמעתי מסבא שלי שחמורים היו נוגסים בשלו). והסיבה שלא בונים את כל הגי'פ מפיבר, לאחר ששאלתי את אמא ואח שלי (לא בציניות) הוסבר לי שפיבר רגיל לא עומד טוב בלחצים זוויתיים משתנים - ובשביל לייצר אחד כזה זה עולה הרבה! כסף.

חוצמיזה שזו התחלה טובה למהלך שבו נוכל לרכוש בצורה מרוכזת דברים... פותח הרבה דלתות נוספות בעתיד.
100% נכון.

דרמה בפורום :cool:....

-->