PDA

צפייה בגרסה מלאה : יתושים - איך מונעים מפגש?

shmil
13-06-09, 14:15
מניח שכולם מכירים את המשפט "אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני".

אני מתכנן עם עוד שני חברים טיול שם לינת לילה בשטח, לצפון הירוק (נחל יבניאל, כנרת וציר המוסכים או תוואי ההטייה.
הטיול מיועד בעיקר לילדים (2-4), אך יהיו בו גם הפולניות, שממש אינן אוהבות את רעיון לינת השטח.
ברור לנו שאם זה יהפוך לליל התגוננות מיתושים וברחשים - זו תהיה פעם ראשונה, אחרונה ואחת יותר מדי, שנצליח להוציא אותן עם הילדים ללינת שטח.
רעיונות?
נסיון?

TEDDY
13-06-09, 14:54
ספירלות עשן דליקות ליתושים עם פתיל עולה שקל שתיים בחנויות טיולים, הום סנטר, ואייס, עוזר מאוד אם מדליקים כמה בשטח פתוח.
אולי גם שקיות מיים תלויות לא יודע כמה זה באמת עוזר אם בכלל.
ואם יש ממיר מתח קח איתך אור כחול ליתושים בטוח יעזור כולם ימשכו כבר לבד לשם.

RONI
13-06-09, 15:08
אם בפולניות עסקינן..
"כילה".
במשך היום לא ככ יטרידו,היתושים כמובן,אך רצוי להמרח בחומר מבאיש ושמו," סנו די".[אני לא עובד שלהם]~!

רצוי שרוולים ארוכים ,גם בכדי להגן על עורן הצח.[פולניות אמרנו].זה טוב גם נגד השמש.
רצוי כמה שיותר זמן במזגן ,ב"שמילמוביל".

ובלילה,אז כתוספת לרומנטיקה ,כילה,בתוך האוהל.וכמובן שכל הדלתות והחלונות יהיו רוב הזמן, מרגע הקמת
המלון ,סגורים ככל הניתן עם הכילות.
זה כמובן בנוסף לאמצעים האחרים שנאמרו לעיל.
דווח...

azora
13-06-09, 15:14
אני אגיד לך מה אנחנו עושים.

לוקחים עששית חשמלית בעלת גוף זכוכית גדול. מורחים על גוף הזכוכית שכבה עבה של חומר נגד יתושים שקוף (לא דוחה יתושים אלא מאלו שגורם להם למות), מדליקים אותה ומניחים במרחק 10-20 מטר מהחברה.

קצת הזוי אני יודע, אבל מוריד ממך 90% מהברחשים.
אתם בטח תדליקו עוד איזו גרילנדה ו30 מנורות (אנחנו בד"כ רק עם פנסים ומדורה) כך שאני לא בטוח שזה הפתרון הטוב ביותר בשבילך. לנו בכל אופן זה עובד כמו קסם, במיוחד בזמן השינה שכל שאר האורות מכובים.

(כד"א, הניקוי של העששית אח"כ דיי מחורבן)

kobiarava
13-06-09, 15:52
אני משתמש בשטח ב"לפידי קטורת" דוחי יתושים, מעין מקלות קטורת מגודלים, בעובי של כ-1.5 ס"מ, שנמכרים בסופרים. מדליקים אותם (2-3) עם דמדומים כמה מטרים ממקום הלינה,עובד מצויין לכל הלילה.

קובי

רמי חיפה
19-06-09, 11:19
בקשר למריחות אני ממליץ על תכשיר שנקרא אוטן.
יש בכל סופר פארם, לדעתי הרבה יותר יעיל( שימש אותי נאמנה בהודו)

שוקטה
27-06-09, 22:08
שתי אופציות יעילות-
שמן צינטרונלה (קונים בכל סופר פארם). מטפטפים קצת על השק"ש/אוהל/בד באיזור הלינה.
או חומץ (רגיל לגמרי). תוסיפו בקבוק קטן של חומץ לפק"ל, שימו בכוס חד"פ ליד איזור השינה. עובד.

-->