PDA

צפייה בגרסה מלאה : סל"ד משתנה בהילוך סרק

yoav
08-06-04, 21:35
שמתי לב לשתי תופעות מוזרות בסמוראי שלי:
1. ברמזור, בניוטרל בלי גז (טוב נו לא רק ברמזור- גם סתם ליד הבית- אבל בעצירה..) הסל"ד לא נשאר קבוע אלא אחת לכמה שניות כאילו נופל לרגע ושוב עולה כמו מן החסרת פעימה בלב..
2. באותו המצב- אם האורות דולקים- סל"ד יורד (סביבות 700/800) ואם מכובים עולה (+- 1000)

זה בסדר? זה רמז לבאות? לשבור תוכנית חיסכון כי הנה המנוע תיכף שובק?

נו אתם יודעים שאני היפוכונדר בכל הנוגע לסמוראי שלי- אפשר איזה הרגעה?

נמרוד
09-06-04, 10:07
יש בד"כ שתי מנגנונים שגורמים לעלית הסל"ד בסרק - אחד, אורות גבוהים -----> מספר 2 שלך איננו תקלה, להיפך, ככה זה צריך להיות!
המנגנון השני, הוא מדחס המזגן. כשהוא מופעל, הוא גורם לעליית טורים. אם יש לך מזגן באוטו (אני מקווה שכן, אתה באר-שבעי...), תבדוק מה קורה כשאתה עומד עם ובלי מזגן פועל. אתה תעלה כבר על הקשר.

עמיקם
09-06-04, 10:57
תנסה לבדוק את הקוייל ,אצלי זו היית הבעיה.

yossivarman
09-06-04, 11:28
לגבי בעיה מספר אחת - היתה לי ונפתרה
(אם אתה מסתכל על מד הסלד מידי כמה שניות יש ירידה)
אצלי החלפתי מכסה מפלג וזה הסתדר
באותה דרך - אני לא החלפתי בו זמנית - כלומר החלפתי חלק חלק
כיבלי הצתה מתאימים + כבל בין המפלג לקויל
מכסה מפלג
רוטור
הייתי גם בודק שהפלגים מתאימים - BPR5ES NGK
זה לא קשור לבעיה שלך - סוג הפלגים
אבל נראה לי שצריך לבדוק האם מצב הפלגים שווה במצבם

Anonymous
09-06-04, 16:17
נמרוד- הבעיה היא לא עלייה קבועה של הסל"ד במצבים שונים אלא זה שבזמן עמידה הוא "משחק" לבד למעלה ולמטה. שנית- אורות דולקים מורידים אותו לא מעלים אותו אצלי.
לגבי העצה לבדוק את הקוייל- איך בודקים את זה?
ושלישית- אם זה לא מפריע בזמן נהיגה- למה בכלל להתעסק עם זה? האם זה פוטנציאל לנזק?

yoav
09-06-04, 16:18
אופס- לא הייתי מחובר והופעתי בתור "אורח"- אבל התגובה לעי"ל היא שלי..

t_uri
15-06-04, 09:17
יואב.

אין לי הרבה להוסיף כאן מעבר למה שכבר נכתב.
מתי הבעיה הופיע? האם היה היתה מהתחלה? האם הופיע אחרי טיפול במוסך?

הבעיה הזו יכולהה לנבוע מהמון סיבות. מניסיוני, הגורם העיקרי לבעיה הוא מכסה מפלג סדוק. תוריד מכסה מפלג וחפש סדקים. אל תרוץ ותקנה מכסה מפלג (למרות שלא מדובר במאות שקלים). אם יש לך מצלמה דיגיטאלית, צלם בבירור את פנים המכסה ואת הסביבון.

אורי טל

yoav
15-06-04, 12:17
טוב- הבעיה לא תמיד היתה (או שלא הייתי מודע אליה)
היא אכן הופיעה אחרי טיפול במוסך (טיפול 10 K)
היה לי אחרי הטיפול סל"ד נמוך בניוטרל שהרעיד את האוטו, והמוסכניק סידר את זה ע"י זה שהוא - ציטוט- "קידם את ההצתה" (תכל'ס סובב קצת את המפלג למיטב מה שראיתי).
מאז כאמור התחלתי לשים לב לבעיה.
אני אגש לשם מחר לבדוק את זה- אבל רציתי להיות חמוש בקצת ידע כדי לא לצאת טמבל שם ("נחליף לך את הכבל של המפלג הציקלוני שמחבר בין הממיר הביזארי לגל ההנעה המולטיפקטוריאלי..."- אהההההה וכל זה רק ב 600 ש"ח?! תודה.... :roll: )

עירא
15-06-04, 12:24
יואב, קידום הצתה זה בדיוק לסובב קצת את המפלג.
ככה שאולי במקרה הזה הוא לא המציא...
עירא

AvigdorAharon
15-06-04, 13:12
אני לא מכיר מוסכניק שיכול לומר:
("נחליף לך את הכבל של המפלג הציקלוני שמחבר בין הממיר הביזארי לגל ההנעה המולטיפקטוריאלי..." ברצף ובלי להתבלבל...

בהצלחה,
אביגדור

t_uri
15-06-04, 17:18
כאמור, כיוון הצתה נעשה ע"י סיבוב המפלג. מה שקורה הוא שע"י שינוי מיקום הקייס של המפלג ביחס לחלקים הנעים תוכו אתה משנה את תיזמון ההצתה. שווה לך לפתוח את המכסה כדי לנסות להבין איך זה עובד.

נ.ב. כיוון הצתה לקוי יכול לגרום לבעיה שאתה מתאר. אחרי שאתה אומר שמוסכניק נגע בזה, אני גם יכול לנחש שזה באמת זה.

מה שאני לא מבין הוא מה הקשר בין טיפול 10K לשינוי (איבוד) כיוון ההצתה. כתוב לך בחשבונית מה החלפו לך/ במה נגעו?

אורי טל.

yoav
16-06-04, 00:15
הקשר ל 10 K הוא שאחרי הטיפול האוטו נורא רעד לי ביציאה מהמוסך בניוטרל עם אור (סל
"ד סביב 600)- שאלתי ת'מוסכניק מה זה- ומשם כבר כתבתי- "אניאעלה לך ת'סל"ד ע"י כיוון הצתה"... השאר היסטוריה.
(הרבה יותר קל לתקן אנשים מאשר ג'יפים!)

t_uri
16-06-04, 00:19
אם אתה לא הולך למוסך כדי לתקן תקלה במערכת ההצתה, לא צריך להיות שום שינוי מלפני שנכנסת למוסך בכל מה שקשור להצתה.
אני יודע שבטיפול כזה מחליפים שמנים ופילטרים. בגלל זה אני שואל מה כתוב לך בחשבונית.
החליפו לך חלקים של מערכת הצתה? כבלים? חוטים?

אורי טל.

yoav
16-06-04, 09:21
שמנים, פילטרים, פלאגים וכמה נורות שרופות... אולי בהחלפת הפלאגים העניין?

t_uri
16-06-04, 09:51
אני לא רואה קשר.
לא יודע מה להגיד לך. לך אליו שיסדר לך. זאת חובתו.

אורי טל.

yoav
04-07-04, 11:52
הלכתי אליו אורי- וכמו בכל הסיפורים- במוסך זה לא קורה! (אמרתי כבר שזה בא והולך לסירוגין). בכל מקרה הסל"ד הנמוך הזה קצת מפריע ואני חושש מירידה ביכולת השטח עקב כך- לצערי אין לי למי להשוות.... לא יודע אם זה קשור , אבל אתמול כשניסיתי להניע משך 3 נסיונות לא היתה תגובה מהסטרטר (מסובב מפתח וכאילו כלום- אף לא רחש) ולאחר מכן זה הסתדר לבד ומאז ללא בעיות- רמז לבאות? משהו מונע שיש לעשות למניעת נזקים?

yoav
02-09-04, 15:42
הבעיה נפתרה:
היום הייתי אצל המוסכניק שלי, בלונה הנדונה, הוא פשפש תחת מכסה המנוע, העיר שהסל"ד פשוט נמוך מדי להילוך סרק, סובב כל מיני דברים (שני דברים למען האמת- אין לי מושג מה שמם) הסל"ד עלה בסרק ל 1100 בלי אורות ו 1000 עם אורות דולקים, והרעידות והקפיצות נעלמו.
חוץ מזה הוא יפה (לא המוסכניק- סמו שלי :lol: )

זאביק
02-09-04, 16:19
אם אני זוכר נכון (בכל זאת , זה היה לפני 4 שנים), 1100 סל"ד בסרק זה גבוה מידי.
אתה גם תרגיש את בצריכת דלק, בייחוד בשטח ובעיר (שאז אתה נמצא בסרק או קרוב אליו הרבה יותר זמן).

yossivarman
02-09-04, 16:27
לפי הספר
זה צריך להיות בסביבות 900 RPM

המהנדס
02-09-04, 21:00
מכיר את הבעיה...
פתרון יפה להעלות את הטורים... :lol:
אבל זה לא הפתרון הנכון גם לי יש את אותה הבעיה וכשאני מעלה את הטורים הכל בסדר.
לא הצלחתי להפתר מהזיופים בטורים נמוכים עדיין.
רשימת ההחלפות שלי היא ארוכה : מפלאגים חוטי הצתה כויל ניקוי קרבורטור כיוון שסתומים אוברול מה שתרצה לא עזר (אבל לא החלפתי מכסה דיסטרובוטור)

בכל מקרה יש בורג על הקרבורטור לכוון הטורים (מבחינת דלק כמובן) תוריד קצת את הטורים ותראה אם המוסכניק עבד עליך או לא- כלומר אם הבעיה נשארה או לא.

yoav
02-09-04, 21:04
הזרקה - אין קרבורטור... :oops:

המהנדס
02-09-04, 21:20
באסה ....

תנסה בכל זאת להוריד את הטורים ולבדוק

yossivarman
02-09-04, 21:35
יואב אתה כן יכול לשנות את הסלד בסרק בעדרת מפתח הלן
ישנו מקום שניתן לשחק עם זה אני מוכן לבדוק בספר/לצלם
עד מחר יהיה לך תשובה

yoav
05-09-04, 11:24
ראיתי איפה האלן נכנס.. בכל אופן- כרגע עם מזגן בלי אורות הטורים על 1100- ובשטח שם אני רק עם אורות סביב ה-900- כך שנראה לי שזה בסדר.. מה שכן - המהנדס צדק- בבוקר כשקררר למנוע- עדיין הנפילות המעצבנות האלו.
חוץ מזה שהיום היה לי רגע של חרדה - ביציאה מהרמזור שחררתי קלאץ' והאוטו קרטע בראשון-וגם בשני כאילו הקלאץ' "לא תופס"... חלף מעצמו אחרי 10 מטר.. עצירה- הנעה מחדש- והכל בסדר... רמז לצרות ממשמשות ובאות? (קלאץ' חדש בן פחות משנה...)

המהנדס
05-09-04, 19:13
הגדר: לא תופס
מתחלק = אתה נותן גז ושומע את המנוע באיזו נקודה מעלה טורים כאילו העברת לניוטרל(כלומר עליה מהירה)
זה קורה כשדוושה למעלה(כלומר אתה לא לוחץ עליה)

לגבי הזיופים... = מוסכניק מניאק
תנסה להחליף מכסה דיסטרובוטור עם מישהו ששלו תקין.
הזיופים האלה אצלי נחלשו כעיקרון כתוצאה מהחלפת כל המכלולים (אנשים לא מבינים על אילו זיופים אני מדבר אבל לי יש מן שיגעון כזה שהמנוע יעבור שקט ויציב -ממש יציב)

oren10
09-09-04, 18:12
מי שרוצה לכוון מערכת tbi (יחידת הזרקה חד נקודתית)
בסמוראי מוזרק צריך לדעת מה ברצונו לכוון
כאמור ישנו בורג אלן ששולט על נקודת הסרק של המצערת
בנוסף ישנו בורג כיוון CO שמתחבה מאחוריי ווסת לחץ דלק
(הרכיב שמקבל את צינור כניסת הדלק) הבורג מכוסה בפקק גומי שחור
ואם הכוונה היא לכוון את הסלד לפעולת המזגן אז ישנו בצד הקדמי של היחידה
רכיב פלסטיק שחור עפ בורג פלסטיק לבן בחלקו העליון (אל הרכיב מתחברים
שני צינורות וואקום)
ע"י סיבוב הבורג בעדינות ימינה או שמאלה יקבע הסלד אם פעולת מזגן

yoav
09-09-04, 18:53
מהנדס- אם זו ההגדרה אז הקלאץ' באמת החליק לי. העניין שזה קרה רק פעם אחת, ומאז לא נשנה- לדאוג?

המהנדס
09-09-04, 21:25
מאז ...לפני כמה זמן או יותר נכון כמה נסיעות.
תעשה ניסוי שים בהילוך נמוך תן גז רציני (בנסיעה כמובן) ותראה מה קורה.
רק תיזהר ..
אני יודע שזה קרה לי בשטח וגם עלה ריח של שרוף ואז התחיל להחליק.

-->