PDA

צפייה בגרסה מלאה : כן טויוטה או לא טויוטה?

gilinash
13-06-09, 20:44
השאלה הנשאלת היא האם הויגו הוא הבחירה הנכונה כרכב סיור לשטח או שיש אלטרנטיבה ראויה אחרת. 12-14 שעות וכ200 ק"מ שטח ביום לרוב דרכי עפר לפעמים קצת יותר.ואם כן אז איזה דגם ושנת יצור אידיאלי לצורך זה?

asafk
13-06-09, 23:25
חדש?
מהר או לאט?
רק בשטח או גם בכביש, וכמה?

כמה אנשים בסיור?

אסף.

gilinash
13-06-09, 23:37
יכול להיות גם חדש אבל נוטה יות לכיוון 2008 עם מעט ק"מ.
לפעמים מהר אבל בעיקר לאט.
נהג ואולי מישהו לידו.
הרכב כמעט שלא יראה כביש בערך 10%.
צריך שיהיה נוח ובעיקר אמין עם דגש חזק על אמין.

asafk
14-06-09, 01:07
היינו אתמול בסיור בשדות.

לפעמים לאט אבל בעיקר מהר.
נהג ואולי מישהו על ידו.
כמעט לא ראינו כביש, אולי 10%.
יום של 12 שעות
נוח.. מאוד נוח.
ואמין, מאוד אמין.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=16327&stc=1&d=1244930770

אסף.

gilinash
14-06-09, 05:39
וואלה היה לי פעם כזה מחזיק מפתחות...
נו באמת אני מדבר על רכב עבודה 50000-60000 קמ" בשנה ולא בשבילי כפר שמריהו והרצליה פיתוח.
רכב שאחרי 12 שעות עבודה כשאחזור הביתה האישה והילדים יזהו אותי ואולי אפילו יראו סימני חיבה ולא פרצופי דחייה של אוף אבא לך להתקלח... תנסה להחליף דאודורנט.
רכב שבמינוס 8 מעלות וגם ב45 מעלות אני אוכל להמשיך לתפקד וגם ואפילו רצוי להשאר בריא פיזית ונפשית ברמה זו או אחרת.

איציק - 4X6ZH
14-06-09, 08:11
יצא לי לנסוע על אחד כזה ממוגן ואני מדגיש ממוגן
הרכב היה מאד לא נוח . קשה קופצני אפילו על כביש סלול !
לשבת באחד כזה יום שלם :(
או לנהוג קבוע באחד כזה
לא נראה לי שיהיה מעשה נבון .

איציק

נמרוד
14-06-09, 08:12
הויגו יעשה את העבודה. כל טנדר יפאני יעשה את העבודה שאתה דורש, בנוחות דומה, ועניין האמינות יהיה בסדר כל עוד הרכב ידני בלבד, ובגרסאות החלשות יותר (מספיק לך 130 כ"ס, הגרסאות החזקות של ויגו/האנטר או הנבארה - בהחלט יותר כיף אבל גם יותר חום ועומס על מערכת הקירור). דווקא לעבודה קשה ונטלת פוזה, ומשיקולי עלות, הייתי חושב על הניסאן ווינר שחזר בגרסא בסיסית, זולה, ופשוטה - מבחן דרכים עדכני:
http://www.jeepolog.com/684.html

עוד אפשרות לרכב סיור חדש - ג'ימני! זול משמעותית מכל דבר אחר (105K שקלים לעומת 170K+ לטנדר הכי זול), עלויות הדלק דומות, עלויות קבועות אפילו זולות יותר מטנדר, ובשביל לסחוב בן אדם אחד בשטח - באמת שלא צריך יותר. אם אתה לא מכיר, אל תמהר לפסול אותו כ"קטן מדי" או "לא נוח", תנסה קודם ותעשה את החישוב הכלכלי הקר.

asafk
14-06-09, 10:54
אני ממש לא אוהב טנדרים יפניים. רצה הגורל וביליתי לא מעט שעות, בימים ארוכים של מעל 10 שעות בשטח, בכאלו טנדרים, יום אחרי יום במשך תקופה. לא נוח ברמה של העצמות כואבות בסוף היום ובסוף השבוע. אתה נוסע ריק, בלי ציוד ובלי נוסעים, למה לעשות את זה במשאית קטנה שמיועדת לשאת הרבה מטען, אם אפשר לעשות את זה במכונה קטנה שמיועדת לקחת אותך בנוחות?
אל תזלזל במכונות הקטנות. ג'ימני ומטה - חסכוניים, נוחים, יחזיקו מעמד בלי שום בעיה לאורך זמן במשימה שנתת להם. פשוטים מאוד לתיקוני שדה ואמינים.
באגי "צעצוע" מהצד האיכותי (תומקאר, פולאריס) מתאים לדעתי למשימה בול. את התומקאר עשו בדיוק לזה- משימות סיור בשטחים חקלאיים, ולא לשדות כפר שמריהו. הוא משמש למשימה הזו בהרבה מקומות בעולם, אל תטעה מהתדמית של "צעצוע לבני 16" שהוא קיבל בטעות בארץ. הבעיה היחידה היא שאין מזגן ואין חימום (ולדעתי גם את זה אין בעיה לפתור, שווה בדיקה). אם זה מה שחשוב לך - הג'ימני ייתן מענה מצויין. פחות נוח מהצעצועים, פחות חסכוני, קופצני מעט פחות מהטנדרים היפניים. לדעתי יום של 12 שעות בג'ימני ייגמר בזה שאתה רצוץ. מצד שני יום של 12 שעות בטנדר יגמר בזה שאתה גם רצוץ וגם כואבות לך העצמות.

אסף.

gilinash
14-06-09, 11:36
מה לגבי דיפנדר מבחינת אמינות/נוחות?
אני צריך את האופציה של חימום ומיזוג מבחינתי זה חובה.

רמי רווה
14-06-09, 11:55
ממליץ מאד על הויגו 3 ליטר אוטומט, יש ימים שאני מבלה כ 8-12 שעות ברכב כולל שטח. פשוט אין מילים הרכב מרווח , מזגן מצויין, מנוע חזק, קצת משקל מאחור והטנדר מגהץ את השבילים במהירות גבוהה ללא כל בעייה וללא קפיצות , יש לציין שאני נוסע עם בולמים בילשטיין , וקפיצים אולדמן. אני יוד מהטנדר לאחר נסיעה רצופה של 4 שעות ללא כל עיפות.

רמי

idanw
14-06-09, 12:25
דיפנדר ייתן לך את מה שאתה מחפש, בנוחות גדולה בהרבה מכל טנדר יפני אבל בהוצאה גדולה בהרבה מכל רכב אחר (אלא אם כן אתה הולך על הHD, ואז הוא מוכר במס מהק"מ הראשון).
לגבי משומש - קשה מאוד למצוא משומשים שהם כמעט חדשים. יש כרגע בחברת המזרח משומש אחד 2007 עם כ50000 ק"מ, אבל הוא שימש כרכב הדגמה (צריך לבדוק טוב טוב).

אני גם כן חושב שהג'ימני חדש (או כמעט חדש) ייתן לך את התמורה הטובה ביותר לכסף, וזה מה שאני הייתי בוחר אם הייתי צריך רכב לאדם בודד לנסיעת שבילים.

עידן

דרור ברלי
14-06-09, 17:07
אמינות זה אחלה, אבל כדאי להבטיח קודם כל את שלמות הגב שלך.
12-14 שעות ביום ברכב ואתה מדבר על אמינות? נוחות זה הדבר בראשון שתבדוק.
תעשה נסיעת מבחן בכל הטנדרים ותוודא באיזה מהם הכי נוח לך לשבת (או יותר נכון - איזה מהם הכי פחות גרוע)
מושבי נהג יפניים הם בדרך כלל אסון ארגונומי - אז לא משנה איזה טנדר תבחר, מושב הנהג שלו חייב ללכת למחסן ולהתחלף במושב אורטופדי טוב, אחרת תצא שבור בכל סוף יום עבודה.

gilinash
14-06-09, 20:13
אם טנדרים יפנים לא נוחים אז מה כן מומלץ?
איזה טנדר הכי אמין מבין היפנים?
יש לי ניסן ווינר וטרופר בנזין. ולניסן יש פרונט מקלקר או שאולי מאוריגמי האם זו מחלה של כול הטנדרים? אין איזה רכב ספרטני בנוי מפלדה מרותחת לטיטניום מחוזק? רכב שלא ישבר יתפרק ויפזר חלקים בשטח?

דרור ברלי
14-06-09, 20:35
רכב שבנוי לסחוב טון בארגז לא יכול להיות נוח כשהוא ריק.
הוא גם לא יכול להיות מאוזן, כי המתלים האחוריים שלו נוקשים מאוד בבסיסים, שוב, כדי שיוכלו לתמוך בטון של מטען....

לעניין המושבים ותנוחת הנהיגה - תעשה סיבוב ותנסה להרגיש איפה טוב לך ואיפה לא.
אני לדוגמא, לא יכול לסבול את מושב הנהג של מיצובישי האנטר, וגם בטויוטה ויגו מאוד לא נוח לי (והוא אינו הטויוטה היחידה שאני לא מסוגל לנהוג בה יותר מחצי שעה רצוף בלי לצאת עקום ומעוך...)
מכוניות "אמריקאיות" לעומת זאת, נבנו סביב שבלונה שמדמה את הגוף שלי, ומאוד נוח לי בהן. ניסאן נבארה למשל, שהוא טנדר שנולד עבור השוק האמריקאי (שם הוא נקרא "פרונטיר" ומצויד במנוע בנזין V6) הוא טנדר כזה בדיוק. אני מרגיש בו כמו בפרייבט.

אבל זה רק אני ומה שמתאים ונוח לי. אם לא תנסה לא תדע.

gilinash
14-06-09, 21:33
אוף....! וואה על הבחתי איך הסתבכתי.
חיפשתי תשובה חד משמעית וכנראה שאין.

דרור ברלי
14-06-09, 21:42
איך הסתבכת?

בתכל'ס רצית שמקהלת ממליצים תזמרר לך חיזוקים בנוסח "רק טויוטה"...?:rolleyes:
אבל כנראה שהחיים קצת יותר מורכבים מהסגידה העיוורת לאליל היפני... לא פשוט, הא?

gilinash
14-06-09, 23:40
האמת שהיום כמעט קניתי דיפנדר 130 אבל הוא נמכר!!
בקיצר פעם הייתי מעריץ של טויוטה בכול מצב והיום אני כבר לא יודע מה לחשוב...

איציק - 4X6ZH
15-06-09, 08:09
אני גדלתי בבית הכנסת של הדוד סם .
לימים לאחר כמה תפילות חוץ מצאתי את עצמי מתפלל שוודית .
ואז יום אחד הגיעו אלה מהמזרח השתלטו על בית הכנסת וסגרו אותו .
עברו חלפו להם השנים ופתאום אני רואה שגם הם חזרו בתשובה ומתפללים בוקר צהריים וערב .
היום הפסקתי להתפלל :roll:

איציק

gilinash
15-06-09, 20:09
מה דעתכם על דיפנדר???
האם הוא באמת כול כך יקר באחזקה?
אני מבין שמבחינת הנדסת אנוש הדיפנדר לא מציאה אבל מבחינת התמודדות עם מהמורות ובורות בשטח הוא יותר נוח מהטנדרים.

-->