PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ קרבורטור

שחר 9
30-03-03, 19:49
שלום לכולם .

קניתי סט שיפוץ לקרבורטור ואני נמצא בתחילת תהליך של שיפוץ קרבורטור.
אני יודע שאחדים מכן יגידו משוגע קרבורטור זה רק לקרבורטולוגים,
אבל אני בגישה של מי שלא מנסה לא מצליח,ומי שלא מצליח לפחות לומד.

ולעצם הענין , אם למישהו יש טיפים הצעות והמלצות לעשה ואל תעשה אשמח לשמוע.

אני מודע לזה שעיקר הבעיה היא בכיוון שאחרי אז אם למישהו יש הנחיות או הוראות לכיוון, פרט לכיוון הסרק ,זה כבר חנן פרסם בעבר וזה עבד בצורה מוצלחת למיטב הבנתי יש כיוון משאבת תאוצה, כיוון גובה המצופים, וכיוון היחידה שנמצאת במכסה העליון שאני לא יודע איך קוראים לה (הגליל עם שתי המחטים)

שאלה נוספת אצלי במנוע מנותקים צינורות המים שנכנסים לסעפת ,
האם מומלץ לחבר? ומה תרומתם או חסרונם ?

ואחרונה חביבה חוטי הצתה של ספידפייר האמריקאים מה אורך החיים שלהם?

אשמח לשמוע .
תודה ,שחר

t_uri
30-03-03, 20:03
שחר שלום.

אני יכול בעיקר להמליץ לך: אל תמהר. תעבוד מסודר. מנסיוני, שיפוץ מאייד הוא לא מסובך אבל דורש מידה מסויימת של ריכוז מאדם לא מיומן. לדוגמא, כששיפצתי קרבורטור בפעם השניה, זה לקח לי ברבה פחות זמן וגם ידעתי מה אני עושה בכל שלב.

חוץ מכל זה, אם אין לך ספר טיפולים - אל תכנס לזה בכלל. אם יש לך ספר טיפולים, אל תיכנס לזה לפני שתקרא את כל השלבים של הפו"ה ושל הכיוונים. יש בספרות הכל - כולל כמובן משאבת האצה.

קח בחשבון שקל מאד להרוס את הקרבורטור. עדיף שיהיה איתך אוויר דחוס מקומפרסור או ממיכלים של אוויר דחוס שניתן לקנות בחנויות מקצועיות ובחנויות "עשה זאת בעצמך". אל תשתמש בסמרטוט לייבוש החלקים. כן תגיע לשיפוץ עם שני מיכלים של ספרי קרבורטורים כדי לנקות הכל מספנים. חלקים מגומי/פלסטיק לא צריכים לבוא במגע עם ספרי קרבורטורים. תשמור את כל החלקים בצורה מסודרת על שולחן ובסוף השיפוץ אל תזרוק כלום עד שתראה שהכל עובד כמו שצריך. אחרי שהרכבת את הקרבורטור תכוון גם הצתה. זהו.

אורי טל.

שחר 9
30-03-03, 23:30
אורי
תודה על תגובתך .
כמובן שאני נכנסתי לזה אחרי שקראתי בצ'ילטון את פרק הקרבורטור.
מבחינת עבודה מסודרת אתה צודק אני בשלב סוף הפרוק והכל באמת חייב להיות מסודר ,אצלי הכל פרוש על שולחן לפי שלבי הפרוק.

כתבת שאפשר להרוס בקלות ,איפה? מה? איך? איפה להשגיח יותר כי באופן כללי ע"פ הפרוק הסיפור נראה לי לא ממש מסובך , כמובן כמו שכתבתי הכיוון נראה לי יהיה ארוך .

התגליות שהיו בתוך הקרבורטור מדהימות ,גושי בוץ בגודל של 6 עד 7 מ"מ, שכבה שחורה של מין שחורת (ירוקת) שירדה בקלות מה שמעיד על החגיגה במיכל הדלק שמתכונן לפרוק וניקוי.

עד כה ניקוי ראשוני ביצעתי במים וסבון וגילתי שמברשת שיניים נוצרה בכלל לצורך ניקוי קרבורטור פשוט מנקה מעולה נכנס לכל מקום ומסיר את הטינופת.

בשלב שני ניקיתי את המעברים והדיזות עם כבל פלדה דק וספריי קרבורטור.

זהו בינתיים אעדכן בהמשך על התוצאה.
אשמח להמשיך לקבל הערות והארות בענין .

שחר

חנן-ג'יפולוג
30-03-03, 23:40
שחר, מה שעשית כבר עשית אבל בשביל שאף קורא לא יחקה אותך:
אסור לנקות עם חוט מתכתי! מקסימום חוט דיג מפלסטיק ועדיף רק עם לחץ אוויר ונוזל ניקוי, אחרת עלולים לשרוט את הדיזות, מה שעלול לגרום להפרעה בזרימה של הדלק.
אם אתה עובד עם ספר של צ'ילטון אז למה אתה צריך מהחברים את המידות של הכיוונים? זה רשום בתחילת הפרק, לא?
זהירות עם הסגירה של ברגי כיוון התערובת! סגירה חזקה מדי תהרוס את הקוניות שלהם ושל התושבת.

t_uri
31-03-03, 00:05
חנן ענה לך בעיקרון על מה אזור לעשות.

שים לב גם לסגירת הברגים שסוגרים את הקרבורטור. לא להדק אותם חזר מידי. יש כאן צורך ברגש.

בהצלחה.

אורי טל.

six 4 life
31-03-03, 00:18
מכובדיי היקרים, באותו נושא,

אולי מישהו מכם יכול להסביר לי פעם אחת ולתמיד מהם הברגים הבאים ואיפה הם יושבים בקרב' הכפול של הסיקס.
(פיזית אני בטוח מכיר אותם אבל את ההגדרות שלהם אני לא מבין ועקב כך אני לא יכול להשתמש בעצותיכם לכיוון.)
אז אם לא קשה- ומישו יכול להסביר לי מהם:

1.ברגי תערובת? {זה הזוג שיושבים מתחת למכסה העליון שצמוד ללוע ותופסים את הפלסטיקים הצהובים נכון? (סליחה על הבורות) }
2.בורג מצערת? (או בורג מהירות הסרק-הבנתי שזה אותו אחד.)
3.זוג הברגים החיצוניים בתחתית הקרב' לכיוון? איך אתם מכנים אותם?
4.ברגי התערובת?
מצטער על הסלט שעשיתי.

אני שואל את הדברים האלה כי אני רוצה לכוון את הקרב' שלי ואני לא מצליח להבין את ההוראות שלכם כי אני לא יודע מה השם והכוונה לכל בורג.

עכשיו אחרי כל הבלאגן- ישנה אפשרות לקבל מכם הוראות פחות מסובכות לכוון את הקרב'?

תודה מראש לכולם וסליחה שחר9 שתפסתי טרמפ על ההודעה ש'ך,
פשוט לפתוח חדשה לא כדאי.

ארז 8) -

שחר 9
31-03-03, 00:20
חנן .
תודה על תגובתך.

אכן בספר של צ'ילטון כתוב את מידות הכיוונים איך לכוון ומה לכוון אבל בקיט השיפוץ קיבלתי דף הנחיות שגם שם ישנם הוראות כיוון ולהפתעתי זה שונה . (וזה לא של נצרת )

מאחר ואני חושב שנסיונם של המנוסים טוב יותר מכל ספר ובמיוחד בסיקסים אשמח לקבל תגובות הארות והערות לשאלותי.

מתגובתך אני יכול להבין שמה אתה ממליץ או מכיר זה מה שמופיע בצ'ילטון אזי להתעלם ממה שצורף לקיט השיפוץ?

לגבי הניקוי בחוט דיג או כבל פלדה הערתך במקום , אני השתמשתי בגיד אחד מכבל פלד רך למדיי כזה של אופניים לא נראה לי שזה יכול לשרוט דיזה ברמה כזאת שתגרום להפרעות בזרימת דלק , מנסיוני עם קרבורטורים אחרים הכי טוב זה מיתר של גיטרה אלו מהמתכת מנקים מעולה ועדינים מאד.

מה לגבי שאלותי בענין מעברי המים בסעפת וחוטי ההצתה האם יש לך דעה או ידיעה בנושא?

שחר

חנן-ג'יפולוג
31-03-03, 00:44
ארז, יש על הפחית החיצונית של המצערת שלושה ברגים:
שניים אחוריים ואחד קדמי.
השמאלי (יותר קרוב לבוסטר הבלם) מהשניים האחוריים הוא בורג מהירות הסרק.
הימני מהשניים האחוריים הוא בורג מהירות הסרק כשהצ'וק עובד.
הקדמי הוא בורג מהירות הסרק כשהמזגן מופעל.
שני ברגי כיוון התערובת נמצאים בתחתית המאייד ופונים קדימה.

שחר, אני חושב שאתה יכול להסתמך על מה שכתוב בצ'ילטון, גם אם זה לא מה שהתכוונו בדגם הספציפי מנצרת לא תטעה בהרבה. מצד שני, אסף כתב שהוא יכול לתת למי שרוצה לצלם ספר בעברית מתע"ר על CJ אז אם אתה רוצה ללכת על הכי מדויק, תצלם ותקבל תשובות.
אני אסתכל בשאלה לגבי מעברי המים שוב. אם אני אראה שאף אחד לא ענה לך ואני אחשוב שאני יודע את התשובה אני אשתדל לענות.

חנן-ג'יפולוג
31-03-03, 00:54
לגבי צינורות חימום סעפת היניקה: כנראה שזה יותר קריטי בארצות קרות, אני נוסע עם חימום כזה, הרבה חברים אחרים בלעדיו ואין הבדל מורגש בין הג'יפים.
אני לא יודע לענות לגבי כבלי ההצתה.

six 4 life
31-03-03, 01:11
חנן אני מתוסכל......

מהי הפחית החיצונית של המצערת.....?

לא הבנתי כלום...
מצטער אחי.. אולי אני דביל אבל אני לא מבין.

תודה בכל אופן.

-ארז 8) -

t_uri
31-03-03, 01:23
הפחית של המצהרת היא החלק הכי עליון שעל ה"דבר" הזה שזז כשאתה לוחץ את הגז. ה"דבר" הזה שתראה זז כשתלחץ על הגז הוא מנגנון המצהרת והוא בעצם ציר עם קפיץ ששולט על הפתיחה של הפרפרים בתחתית הקרבורטור.

אם תוריד את פילטר האוויר ותזיז את המנגנון ביד - תפתח את המצהרת, תוכל לראות את הפרפרים נפתחים בתחתית הקרבורטור.

פתיחה המצהרת גורמת להזרקת דלק לתוך הקרבורטור ואז המנוע מסתובב מהר יותר והוואקום שנוצר גורם ליותר דלק להכנס אל המנוע.

כשאתה עוזב את המצהרת, הפרפרים נסגרים והוואקום שהמנוע יוצר נעצר ע"י הפרפרים הסגורים, לכן לא נשאה דלק והמנוע מאיט.

תסתכל בספר ותנסה ללמוד את הנושא. יש בתחילת הפרק על הקרבורטורים הסבר על אופן הפעולה של הקרבורטור.

בהצלחה.

אורי טל.

six 4 life
31-03-03, 01:56
עדיין לא הבנתי את ההסבר של חנן.

חשוב שאני יציין -

אין לי מזגן, אין לי צ'וק, אין לי כלום.

יש קרבורטור נטו בתצורה הכי פשוטה שיכולה להיות.

תודה,

-ארז 8)-

שחר 9
01-04-03, 01:01
חברים יקרים שלום.

טוב אז אחרי למידה רבה בעזרתכם האדיבה ובעזרת צ'ילטון חברו הטוב של הג'יפאי המתלמד הורכב היום הקרבורטור לאחר שנסתיים השיפוץ.

בסיום ההרכבה על השולחן עדין ביצעתי את מרבית הכיוונים עפ"י הנחיות הספר תוך התעלמות טוטאלית מהוראות יצרן קיט השיפוץ, זה פשוט לא תאם לצילטון,

מכאן הרכבת הקרבורטור חזרה למנוע, חיבור צינורות דלק וואקום.
סטרטר קליל והנסיך מניע כמו אריה ,
מחזיק סרק, לחיצה תובענית על המצערת ושאגה נעימה לאוזן (לא של השכנים).
בגדול המנוע עובד סביר אבל עדין זה לא זה.

נסיעה למוסך של חבר ,חוב שלי למנוע כיוון הצתה לפני המשך כיוון מדוייק ועדין של הקרבורטור.

מכאן נכנס לתמונה ירון שנתן מבט מאיים לעבר הקרבורטור, כיוון עדין לקרבורטור והופ הכל עובד עגול חלק ונקי.
לא ברורה לי התקשורת הזו בינו לבין קרבורטורים אבל יש לו את זה.
תודה ירון.

כמובן שבדרך הביתה עדין היה חסר לי משהו למרות שהג'יפ נסע יפה הוא קצת התעצל בלחיצה כבדה על הדוושה כאילו מקבל יותר מדי דלק, חזרתי לספר והתמקדתי בחלק של כיוון משאבת התאוצה, הספר מורה על מרווח 13 מ"מ הגדלתי את המרווח ל15 מ"מ והעסק השתפר פלאים .(יש מקום לשיפור)

כמו שאני מכיר את עצמי אני עוד ימשיך לחפש את המרווח האופטימלי עד שהכל יעבוד פיקס.

לסיכום : שיפוץ קרבורטור עסק פשוט למדי , רק חשוב כמו שאורי אמר לעבוד
מ ס ו ד ר, ומסודר מאד אחרת חבל"ז.
בלי ספר לא רצוי להיכנס לזה .
שלב השיפוץ הוא טכני לגמרי ופשוט למדי שלוש שעות פחות או יותר,
השלב הארוך יותר הוא הכיוונים .
בכדי להצליח בכיוונים צריך לנסות להבין איך הכל עובד שם וזה אפשר ללמוד מהפרוק עצמו.

חברה שימו לב הכיוונים ולא הכיוון אם אני לא טועה ספרתי חמש כיוונים.

בקיצור שיפוץ קרבורטור רק לבד כמובן בעזרת עצות מהפורום וספר רכב צמוד.

לא מוצא סיבה לשלם 300 ש"ח לשיפוץ כשקיט עולה 100 ש"ח בערך, ותחלום שמשפץ ינקה את הקרבורטור כמו שאנחנו מנקים לעצמנו.

ניסיתי למדתי ונהנתי.
תודה לחנן ואורי על העצות המועילות.

שחר

שחר 9
03-04-03, 00:48
שלום לכולכם.

לאחר משחקים עם כיוון הקרב' הגעתי למצב שבו הכל עובד יפה
סרק יציב מנוע עובד עגול אין גימגומים ומאיץ מצויין.

אבל בבדיקת CO על מחשב אני מקבל 80-8.5 שזה גבוה מאד
נדמה לי שבטסט מרשים עד 3.5 ,בקיצור CO גבוהה מאד.

למישהו יש רעיונות לאיזה כיוון ללכת?
כי מבחינת עבודה ונסיעה הכל פיקס אז למה הCO כל כך גבוה ?

שחר

חנן-ג'יפולוג
03-04-03, 01:39
הבדיקה נעשית רק בסרק, אז הדבר היחיד שמשפיע לך על הבדיקה בטסט אלו ברגי התערובת בסרק.
חבל שלא ניצלת את ההזדמנות כשהיית מחובר למחשב, לשחק עם ברגי התערובת ולסדר את הCO.
זה לא ישפיע לך על תחומי הסל"ד האחרים ולא יפגע בעבודת המנוע.

שחר 9
03-04-03, 17:37
חנן.

כנראה לא הייתי ברור ולא הבנת אותי .

ביצעתי כיוון והגעתי למצב שהכל עובד יפה ועגול.

לאחר מכן חיברתי למחשב ובסרק קיבלתי CO גבוה 8.0 8.5 .

ניסיתי לשחק בברגי האויר ולא ירד לרמות סבירות 3.0, 4.0 .

האם אתה רואה נקודות נוספות שאפשר לבדוק כדי להוריד את הCO כמובן תוך כדי חיבור למחשב .
למיטב הבנתי CO גבוה = צריכת דלק גבוה , לא?

אגב שאתה כותב ברגי התערובת בסרק אני מבין שאתה מתכוון לברגי האויר שנמצאים בתחתית הקרב' מקדימה.

תודה שחר

חנן-ג'יפולוג
03-04-03, 17:47
אם אתה משחק בברגי התערובת ולא מגיע לתוצאה המיוחלת, כנראה שעדיין משהו במעגל הסרק שלך סתום.
כן, אלו הברגים שבתחתית המאייד.

חנן-ג'יפולוג
03-04-03, 18:04
בטוח שהצ'וק שלך לא פעל בזמן הבדיקה?

שחר 9
05-04-03, 23:49
אני שמח לבשר שהבעיה נפתרה .

בחוסר תשומת לב ביצעתי את הבדיקה מבלי לשחרר לחלוטין את בורג המצערת.
ככה זה שלא קוראים את השורות הראשונות.

אתמול שוב התחברתי למחשב הבדיקה והפעם עם סרק משוחרר וברגי התערובת השפיעו בהחלט.

התוצאות הנפלאות :
CO 1.5-1.8
HC מתחת ל160 .

תוצאות מכובדות לכל הדעות.

בזאת השלמתי סופית את פרק שיפוץ הקרבורטור.

ושוב תודה חנן על העצות והערות.

שחר.

-->