PDA

צפייה בגרסה מלאה : הזנת דלק בבאגי עם מנוע קרבורטור

Porsche_Dude
16-06-09, 20:45
שלום לכולם.

בזמן האחרון, הזנת דלק בבאגיז היא שאלה שמעסיקה אותי.
בבאגיז כמו הסידווינדר והפיראנה של THE EDGE משתמשים במנועי אופנועים.

כידוע, באופנועים הזנת הדלק היא ע"י כוח הגרביטציה כאשר דבר זה מושג ע"י מיקום מיכל הדלק מעל המנוע.
בבאגיז הללו, מיכל הדלק ממוקם מתחת לגובה הקרב' ולכן אי אפשר להשתמש בגרביטציה.

להזנת הדלק מצאתי 2 פתרונות:
1. שאיבת הדלק מהמיכל דלק אל מיכל משני קטן יותר בנפח ליטר או שניים אשר ממוקם מעל המנוע ובעזרת הגרביטציה הדלק זורם לקרב'.
הבעיה שאני רואה שפיתרון זה היא בכך שהמשאבה שמכוונת על לחץ מסויים יכולה לגרום לחוסר בדלק בנסיעה "ספורטיבית" ולעודף דלק בנסיעה רגועה(ובכך גרימת לחץ על הקרב').

2. שאיבת דלק היישר מהמיכל אל הקרב' ע"י משאבה. הבעיה שאני רואה כאן היא העובדה שבאופנועים אין משאבת דלק ולכן לא ידוע הלחץ שבו המשאבה צריכה לשאוב.

הייתי רוצה לדעת את הפתרונות לבעיות שהצגתי כאן ב2 השיטות הללו.
בנוסף, אשמח לשמוע על עוד פתרונות להזנת הדלק בבאגיז כאלה.

תודה מראש,
בריאן.

עידו לוריה
16-06-09, 23:51
שלום לכולם.

בזמן האחרון, הזנת דלק בבאגיז היא שאלה שמעסיקה אותי.
בבאגיז כמו הסידווינדר והפיראנה של THE EDGE משתמשים במנועי אופנועים.

כידוע, באופנועים הזנת הדלק היא ע"י כוח הגרביטציה כאשר דבר זה מושג ע"י מיקום מיכל הדלק מעל המנוע.

להזנת הדלק מצאתי 2 פתרונות:
1. שאיבת הדלק מהמיכל דלק אל מיכל משני קטן יותר בנפח ליטר או שניים אשר ממוקם מעל המנוע ובעזרת הגרביטציה הדלק זורם לקרב'.
הבעיה שאני רואה שפיתרון זה היא בכך שהמשאבה שמכוונת על לחץ מסויים יכולה לגרום לחוסר בדלק בנסיעה "ספורטיבית" ולעודף דלק בנסיעה רגועה(ובכך גרימת לחץ על הקרב').

2. שאיבת דלק היישר מהמיכל אל הקרב' ע"י משאבה. הבעיה שאני רואה כאן היא העובדה שבאופנועים אין משאבת דלק ולכן לא ידוע הלחץ שבו המשאבה צריכה לשאוב.

הייתי רוצה לדעת את הפתרונות לבעיות שהצגתי כאן ב2 השיטות הללו.
בנוסף, אשמח לשמוע על עוד פתרונות להזנת הדלק בבאגיז כאלה.

תודה מראש,
בריאן.

בריאן
לבעיה מספר1 .
צירפתי סקיצה שמסבירה את הפיתרון . פשוט אצלך חסרים שני קוים אחד של נשם והשני של חזרת עודפים מהמיכל העליון לתחתון.
לגבי בעיה מספר 2.
זה חלוק לשנים למנועי סינגל יש משאבות מצוינות ואמינות שעובדות על הוקום של המנוע .
החלק השני זה מנועי שנים וארבע צילינדרים שם הבעיה ניפתרת עם טכניקה מס' 1
עידו

Porsche_Dude
17-06-09, 01:36
תודה רבה עידו, שפכת לי הרבה אור על הנושא ועכשיו הכל מתחבר לי.

יש רק 2 דברים קטנים שלא הבנתי:
- מה תפקיד הנשם?
- איך הדלק מתווסת בין הקו הגרביטציוני לבין קו ההחזרה במקרה של עודף דלק? איך הדלק "יודע" לאן לזרום?

בנוסף, אשמח לדעת היכן ניתן להשיג משאבות למנועי סינגל של אופנועים.

תודה רבה על העזרה.

tzagi
17-06-09, 05:14
אני לא חולק על עידו חס וחלילה,
אבל,
לדעתי בלבד .....זה סתם מסבך עניינים , לי אישית היה אופנוע משנות ה80 שהדלק..לא היה במיכל דלק מסורתי, המיכל היה מתחת לכיסא, והיתה משאבת דלק קטנה,
אני לא רואה למה אי אפשר להתקין משאבת דלק קטנה וזולה ורגולטור ל1-1.5 PSI

Porsche_Dude
17-06-09, 14:09
כי לכל מנוע יש צריכת דלק שונה ומכך לחץ מתאים שלפיו צריך להחדיר דלק לקרב'.

כשהמיכל מעל המנוע הגרביטציה יכולה לספק לחץ משתנה.

eran4x4
17-06-09, 17:06
אתה עושה בלגן במושגים.....

גרוויטציה = לחץ קבוע שהוא פונקציה של הפרש הגבהים (כל 10 מטר = 1 אטמוספרה....) אין ממש קשר לספיקה...

Porsche_Dude
17-06-09, 17:24
כוונתי הייתה שאם המנוע יצרוך 1:10 או 1:35, בעזרת הגרביטציה אפשר לספק דלק ל2 המצבים.

מצטער אם הטעתי.

tzagi
17-06-09, 20:16
כי לכל מנוע יש צריכת דלק שונה ומכך לחץ מתאים שלפיו צריך להחדיר דלק לקרב'.

כשהמיכל מעל המנוע הגרביטציה יכולה לספק לחץ משתנה.

With a name like Brian.....
I'll expect you to read proper English, so here goes

That is pure bunk
Fuel consumption has nothing to do with fuel pressure, delivery volume does.
The carb's float ability to deal with the fuel pressure dictates the necessary pressure
You can use any fuel pump that is designed for a small car (carb) application
,they are internally regulated to 3.5 psi, that might be a bit much for a Motorcycle carb with it's small light float, You can regulate it down with a cheap external regulator.
Gravity feed is great when the fuel supply sits on top, but is not necessary,
I'll refer you to a number of small (really small) cars that used Motorcycle engine, they were made in the 60's, they used a small fuel pump to feed it,

Porsche_Dude
18-06-09, 13:50
thanks tzagi for the clarification.

although my name is Bryan, im not from the USA and not ither my family.
my luck is that im really good in english. :)

I'm quite new in the buggy buisness, but step by step i'm trying to learn new things.

תודה לכולם על הסבלנות, עזרתם לי מאוד.

tzagi
18-06-09, 17:31
טוב טוב...טעות שלי....
הנה, יש לך תרוץ ללמוד אנגלית, להתאים לשם..

איציק - 4X6ZH
18-06-09, 17:44
באופנועי הונדה מסוג AFRICA TWIN יש משאבת דלק חשמלית .
למשאבה הזאת יש משאבה חליפית של FACET ( איטלקי )
אתה יכול למצוא כאלה בארץ בלי בעיה .

מיכל הדלק והמצבר שניהם באותו צד לא ידידותיים :shock:

איציק

Porsche_Dude
18-06-09, 18:15
tzagi, אני בכיתת דוברי אנגלית. אני מקווה שזה מצדיק את השם :)

איציק- איך אני אדע שהלחץ של המשאבה החליפית תתאים?
בקשר למצבר והדלק באותו הצד: את המצבר אמורים לשים בתוך קופסה אטימה. ;)

tzagi
19-06-09, 04:46
tzagi

איציק- איך אני אדע שהלחץ של המשאבה החליפית תתאים?

לא קשה לדעת, אם הקרבורטור מציף ונוזל מצנור הנשם- הלחץ גבוה מדי.

עידו לוריה
30-06-09, 16:14
תודה רבה עידו, שפכת לי הרבה אור על הנושא ועכשיו הכל מתחבר לי.

יש רק 2 דברים קטנים שלא הבנתי:
- מה תפקיד הנשם?
- איך הדלק מתווסת בין הקו הגרביטציוני לבין קו ההחזרה במקרה של עודף דלק? איך הדלק "יודע" לאן לזרום?

בנוסף, אשמח לדעת היכן ניתן להשיג משאבות למנועי סינגל של אופנועים.

תודה רבה על העזרה.

מצטער שלא עניתי על השאלה
הנשם במיכל העליון דרוש כדי שלא יבצר כיס אויר ויעלה את הלחץ במיכל.(דרוש כמובן גם נשם במיכל התחתון)
הדלק לא יודע כמו כל נוזל הוא זורם לאן שקל לו ולכן עם צרכת המנוע קטנה יותר ממה שהמשאבה מספקת הדלק יתפס וימלא את המיכל העליון עד שיגיע אל צינור החזרה (עודפים) ואז הוא ירד למיכל התחתון, עם המנוע צורך יותר אז יש מספיק במיכל העליון.
עידו.

Porsche_Dude
30-06-09, 21:32
תודה רבה על ההסבר עידו.

מקווה שלא אתקל בבעיות בנושא הזה :)

simonzda
04-07-09, 08:59
הפתרון הפשוט ביותר למצב זה הינו התקנת וסת לחץ מתכונן של webaer בין משאבת הדלק למאיד(קרב..)
יש לכוון את הוסת בתחילה ל2-2.5 psi . אם המנוע חותך (baukfaer) יש לכון את הוסת בהדרגה ללחץ גבוה יותר עד פעולת מנוע תקינה.ספיקת הדלק למאיד תלויה אך ורק בלחץ בצינור ובקוטר הצינור. הכונון של הוסת יתבצע כך שהמנוע לא יחתוך במקסימום סלד.בסלד נמוך מחט שסתום המצוף בקרב.. תדאג שלא יצף הקרב..
שמת לעזור אמתי

Porsche_Dude
04-07-09, 16:04
תודה רבה על העזרה חברים, אני בטוח שלא אתקל בבעיות אחרי פירוט כזה :p

gasgas
05-07-09, 21:40
שלום לכולם.

.

כיום ברוב האופנועים קיימת משאבת דלק, בייחוד במרובי סמ"ק,חלקם משאבות בתוך המיכל דלק וחלקם מחוץ למיכל. באיזה מנוע אתה משתמש? והאם אתה בטוח שאין לו משאבת דלק?

אלעד

Porsche_Dude
05-07-09, 21:54
אהלן אלעד.
המנוע שאני משתמש בו כנראה יהיה של DR650. אני לא בטוח ב100% שאין לו משאבת דלק, אני אצטרך לברר את זה.
אם יהיה לו זה יפתור לי את כל הבעיה.

gasgas
05-07-09, 22:10
תנסה למצוא באינטרנט את הספר של האופנוע להורדה, הוא יעזור לך מאוד בבניה ובייחוד בעבודת חשמל.שם גם תראה אם יש לו משאבה.

אני הייתי חושב שוב לפני שהיתי רוכש את המנוע הזה (אם לא מאוחר מדי...) מכיוון שאם אני לא טועה הוא מנוע מקורר אוויר, ועם התוספת המשמעותית של משקל, לקרר אותו תהיה משימה לא פשוטה.

עידו לוריה
05-07-09, 22:17
אהלן אלעד.
המנוע שאני משתמש בו כנראה יהיה של DR650. אני לא בטוח ב100% שאין לו משאבת דלק, אני אצטרך לברר את זה.
אם יהיה לו זה יפתור לי את כל הבעיה.

כמה שידוע לי אין לו ולא משנה מאיזה שנה ,בלינק הבא יש את כל הדגמים מכל השנתונים.
http://www.suzukicycles.org/DR-series/DR650.shtml
עידו

Porsche_Dude
05-07-09, 22:36
אלעד, הKLR\KLX הם הדו"שים היחידים עם קירור מים ושמעתי יותר מבנאדם אחד שלא היה מבסוט מאמינות המנועים האלה.

הDR לעומת זאת, נאמר שהוא אמין ויש לו חלפים רבים ובזול.
יש לך אולי עוד אופציה שאוכל לקחת בחשבון?

עידו, תודה על האתר!

עידו לוריה
05-07-09, 23:06
אלעד, הKLR\KLX הם הדו"שים היחידים עם קירור מים ושמעתי יותר מבנאדם אחד שלא היה מבסוט מאמינות המנועים האלה.

הDR לעומת זאת, נאמר שהוא אמין ויש לו חלפים רבים ובזול.
יש לך אולי עוד אופציה שאוכל לקחת בחשבון?

עידו, תודה על האתר!

על איזו באגי מדובר?
אני גם בעד מנוע מקורר מים,ולא סינגל אלה מנועי "V " או מנועי 4 צילנדר side by side ותמיד מאופנוע ספורט טיור , VFR 750 /800 , GTR1400,FJR1300,GSX1300R .
עידו

Porsche_Dude
05-07-09, 23:52
מדובר בסידווינדר של THE EDGE, בדיוק כמו בתמונה שהעלתי בהתחלה.

לפי התוכניות, יש להשתמש במנוע סינגל, לא V ובטח של 4 בשורה:p
בעיקרון זאת אותה השילדה של הפיראנה אבל במקום חלק אחורי עם דאבל A ARMS, ציר אחיד.

המנוע יושב בצד ימין של הנהג ולכן לא מומלץ להשתמש במנוע עם יותר מצילינדר אחד.

חנן-ג'יפולוג
06-07-09, 08:37
לDR650 אין משאבת דלק, ויש לו שילוב כלשהו של קירור אוויר+שמן. זה אומר, למיטב זכרוני, שיש מצנן שמן והשמן משמש, בנוסף לאוויר, לקירור המנוע. יש גם צלעות קירור על הראש ועל הבלוק שאוויר אמור לעבור דרכן.

Porsche_Dude
06-07-09, 16:53
אם יש גם קירור שמן זה יהיה מצוין. עד כמה שידוע לי אין לDR. אתה בטוח שאתה לא מתבלבל עם הXR?

חנן-ג'יפולוג
07-07-09, 09:25
בטוח.

נימי
07-07-09, 11:03

כאחד שהיה לו KLX650R כשנה בערך, הצעה אישית, לא להתקרב למנועים האלה, הם אומנם מאוד חזקים עם מומנט היסטרי, אבל האמינות שלהם ... סליחה, אין להם כזה.

Porsche_Dude
07-07-09, 18:35
תודה רבה נימי על המידע.

חנן, האם קירור השמן יעיל כמו קירור מים? המנוע יסתדר עם תוספת המשקל?(סביבות ה100 קילו אולי קצת פחות).

חנן-ג'יפולוג
08-07-09, 07:49
מילא המשקל, 100 ק"ג זה כמו להוסיף מורכבת כבדה עם ציוד לטיול של כמה ימים. השאלה היא אם הנסיעה האיטית יותר יחסית לאופנוע לא תפגע בקירור. אני מנחש שלא תהיה בעייה אלא אם כן תנסה לעשות עם הבאגי עבודת טריאל.

eran4x4
08-07-09, 09:29
ובהמשך לחנן

לעשות כל מה שאתה יכול לטובת זרימת אויר מסביב למנוע \ מצנן שמן

ראה את השרשור של סרטינה לגבי נושא זרימה אויר \ עיצוב כיסויי הרכב

Porsche_Dude
08-07-09, 13:54
הבאגי הזאת מתוכננת לנסיעה מהירה בשבילים ובעיקר לטכני, אבל לא לעבירויות וכל מיני כאלה. משהו בסגנון של ראלי.

תודה על ההמלצות.

-->