PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעבר מפרייבט לג'יפ

omnatasha
18-06-09, 12:28
שלום
כרגע יש לנו סיטרואן גוססת, אנחנו נוסעים המון בשבילים וזה פשוט הורס לנו כל אוטו פרטי.
חשבנו לעבור לרכב שטח כדי לסוע בראש שקט בשבילים אבל לא לפגוע ביתרונות הפרטי שזה חסכוני בדלק הוצאות ביטוחים וכו'. אנחנו זוג עם ילדה אבל רצוי אוטו מרווח, חסכוני בדלק ושיעלה עד 25000 (גם זו הלוואה)האם שווה להכנס להרפתקאה של ג'יפ או שיש פרייבטים שמותאמים לנסיעה בשבילים יותר מאחרים...?
תודה רבה
נטלי

500 מעפ"ש
18-06-09, 14:00
אלטרנטיבה -

במחיר הזה אין מה לחפש ג'יפ משפחתי.
מרווח, זול ומתאים לשבילים - קני רנו קנגו.

whisky
18-06-09, 14:01
אני בעד ג'יפים, או יותר נכון רכבי שטח, במקרה שלכם, התשובה שלי מהבטן היא עדיף שלא ואני אפרט:

אחזקת רכב שטח, עולה יותר ומחייבת יותר, בד"כ גם הביטוח והרישוי יקרים יותר (תלוי ברכב).

אם כבר הייתי ממליץ לכם ללכת לכיוון של סמוראי או ג'ימני מבחינת צריכת הדלק, אגרת הרישוי השנתית והביטוח, אבל מכיוון שהמחיר שלהם לרכב סביר ללא השקעה (זמן, כסף ועבודה) מאומצת גבוה יותר אני לא ממליץ לכם להיכנס לתחום הזה בינתיים

יש רכבים עמידים יותר, ויש כאלו שעמידים פחות, יש אמינים יותר ואמינים פחות, לבחור סיטרואן ישן זה לא הבחירה הכלכלית המומלצת ולהתעלל בכזה זה בחירה מומלצת עוד פחות. לדעתי עדיף לכם אם זה התקציב ואתם לא רוצים למתוח אותו, אז לקנות רכב פרטי אמין יותר, אולי כזה שהוא קצת יותר גבוה מהרגיל ויש כאלו.

יש פריווטים שמיועדים לנסוע בשבילים, אני לא בטוח שהם בתקציב שלכם, יש את הפורסטר למשל או את האוודי והוולוו, אבל התקציב שלכם איך לומר את זה בלשון עדינה, מהווה את המקדמה על החשבון של התשלום הראשון, וגם התחזוקה אח"כ לא תהיה זולה. חלופה אחרת היא סוברו סטיישן ישנה מוגבהת, יש כאלו המחיר נמוך מאוד והתחזוקה לא יקרה מאוד (אם מישהו יודע אחרת שיגיד), גם הביטוח והטסט לא בשמיים.

על איזה שבילים את מדברת? כי אם את מדברת על שבילי קק"ל יש הרבה סוברואים שיחזיקו מעמד מעולה, יש גם אופציה של טנדרים שיעודם המקורי הוא להיות רכבי עבודה, כמובן שהכל תלוי בצרכים האמיתיים שלכם ובסוג הרכב הספציפי.

בכל מקרה, אל תיכנסו לתחום לפני שאתם בטוחים שזה מה שאתם רוצים, ולקנות רכב שטח בסכום כזה כשזה מגבלת התקציב זה לא הדבר הכי חכם בעולם.

בהצלחה,

whisky

גיא
18-06-09, 14:02
לפי התנאים שלך
ג'יפ זה האוטו הכי לא מתאים לכם.

תחשבי על דייהטסו טריוס דגם ישן או סובארו 4x4 סטיישן ישן

או ... תתאפקו עם השטח :-)

omnatasha
19-06-09, 10:34
תודה רבה לכל המגיבים
:p