PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה בשילוב הילוך 3 בגיר T-176

ערן המסוקס
30-03-03, 22:11
לאחרונה קיימת אצלי בעייה בהורדת הילוך מרביעי לשלישי. ההילוך נכנס בחריקה כאשר מורידים הילוך במהירות שאינה מתאימה לסל"ד סרק. החריקה מבוטלת אם אני משתמש בשיטת הדאבל קלאץ'.
החלפתי היום שמן גיר שהיה שחור משום מה ונוכחתי לחרדתי שפקק הריקון מלא בשבבי מתכת (בעיקר נחושת של סינכרונים ועוד שני שבבים כסופים). אני יכול רק לקוות שאלה שאריות שלא הוציאו מהפקק לפני שיפוץ הגיר שכלל החלפת מיסבים וסינכרונים.
בהעלאה של הילוכים הכל עובד פיקס.
חשבתי שאולי הקלאץ' לא מפריד, אך לצערי גיליתי בפין הכיוון של הקלאץ' נימצא כבר על הקצה! האם זה אומר שהקלאץ' בסוף דרכו או שככל שהוא נשחק דווקא הכיוון צריך לסגת? הייתכן כי מיסב לחץ או משהו התפרק/ לא תקין?

נץ לבן
30-03-03, 22:21
לצערי מהתאור שלך עולה כי הבעיה נעוצה בסינכרון של ההילוך השלישי, מצמד גמור או לא מכוון מפריע גם בזמן העליה בהילוכים והעיקר הוא מפריע לכל ההילוכים לא רק לאחד.

ערן המסוקס
30-03-03, 22:29
האמת שהילוך שני מעולם לא נכנס בקלות. הוא אמנם מעולם לא חרק אבל בעיקר כשהשמן קר בדרך כלל אני משתמש בדאבל קלאץ' כדי לא להשתמש בכח להוריד לשני.
כשאני חושב על זה, לפני זמן לא רב (קצת אחרי שהרכבתי קפיץ מחזיר! על המזלג של הקלאץ' בנסיעה שמתי לב שהילוך 3 נכנס בחריקה. מה שעשיתי הוא לעצור בצד ולהרחיק בעוד כמה מילימטרים שנותרו את הכיוון של הקלאץ'. זה עזר וההילוך נכנס חלק. זה היה לפני כחודש או אפילו פחות.
האם הקפיץ המחזיר עשה משהו רע :?

ניר ל
31-03-03, 11:59
אני מבין ששיפצת את הגיר לאחרונה.
אם החלפת את כל הסינכרונים בשיפוץ חלק מהתופעות שאתה מתאר הן סבירות בעיקר כשהשמן קר. תופעות של קושי בשילוב אחרי החלפת סינכרונים פוחתות ונעלמות אחרי פרק זמן מסויים. שימוש בשמן פחות צמיג עשוי לעזור.
אם הורדת גיר ולא בדקת את מצב הקלאץ', יתכן מאד שדרוש שיפוץ של הקלאץ', בייחוד לאור התופעות שאתה מתאר.

ערן המסוקס
31-03-03, 22:57
הקלאץ' בן שלוש שנים בערך ועשה כ60K בערך. אני נוסע מאוד בעדינות ולא משתמש בקלאץ' בצורה מיותרת. האם ייתכן כי מיסב הלחץ הוא הבעייתי או משהו אחר? אני מרגיש כאילו לחיצה מלאה על הקלאץ' לא מפרידה מספיק. גם להילוך שני קשה להוריד ללא דאבל קלאץ' וכל המצב הזה יחסית חדש אצלי. הכיוון כפי שאמרתי נימצא ממש על הקצה (עוד כמה סיבובים כבר ייפול מההברגה). :cry:
הייתכן כי הקלאץ' גמור או שזאת תוצאה של הגבהה של הבודי (2 ס"מ בלבד) ששינתה את הזויות בקלאץ'. למרות שההגבהה נעשתה מזמן ועשיתי עשרות אלפי קילומטרים מאז ללא בעיות.
הגיר עבר שיפוץ גם הוא לפני כשנה..
אני חושב שאעשה ניסוי ואוסיף תוספת למנגנון הקלאץ' שיפריד יותר ואבדוק אם זה עוזר.

חנן-ג'יפולוג
01-04-03, 03:12
ערן, ככל שדיסקית החיכוך נגמרת מנוף המצמד הולך קדימה ואתה סוגר את בורג הכוון כדי לקבל חזרה חופש. אתה מתאר מצב הפוך של פתיחת בורג ועודף חופש שלא מאפשר לך להפעיל את המצמד כמו שצריך.
זה מוזר. או שבאמת משהו מעוות בגשר או שמשהו אחר במערכת המנופים שלך שחוק. משוחרר מאוד (הפינים של המוט שיורד מדוושת המצמד אל הגשר נשחקים מאוד לאורך השנים ונוצר בהם חריץ בנקודת החיבור שהולך וגדל עד שהפין נשבר. אפשר למלא את החריץ בריתוך ולהחליק עם דיסק, אם לא תעשה את זה, אחד הפינים יישבר בטיול ויתקע אותך ואת החברים שלך. בכל מקרה מומלץ לבדוק שם מה העניינים) , או שהמזלג התעוות (לא נראה לי סביר) או שנהיה חור במזלג, בקצה המקוער היכן שפין הכיוון יושב (קרה לי) או משהו אחר בסגנון. אם אתה לא מוצא את מקור הבעייה תפתח ותתקן, אל תתחיל עם אילתורים כדי לעקוף את הבעייה, למרות שסיליקון זה טוב.............

ערן המסוקס
01-04-03, 21:09
להלן תוצאות בדיקה ועבודה על הג'יפ.
סרקתי את כל מערכת הקלאץ' עד כמה שאפשר לראות כולל התבוננות מעמיקה וחסרת תועלת במיסב הלחץ בזמן שחבר לוחץ על הקלאץ'. לא מצאתי שום בעיה לכל אורך המערכת שניראת במצב פיקס למעט המוט שמגיע מהדוושה למנוף הקלאץ'. הוא היה שחוק במידה מסויימת.
כדי לבטל את החופש במוט הזה הלבשתי גלילי פלסטיק במקומות הנידרשים והרכבתי חזרה את כל המערכת. החופשים בוטלו.

תוצאה: על הפנים על הפנים. אבי עשה נסיעת מבחן ולטענתו, עדיין קיימת הבעייה.
:cry: :? :oops:

ערן המסוקס
01-04-03, 21:14
שכחתי להוסיף שאלה נוספת.
מה אמור להיות גובה הדוושה של הקלאץ'? עכשיו אצלי הדוושה בערך באותו הגובה מעט יותר מדוושת הבלמים, כאשר מתחילים להרגיש התנגדות מהקלאץ'. :shock:

-->