PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לחוקיות של שינוי מספר המושבים בסמוראי

עמרי
09-06-04, 13:45
אחד הדברים היחידים שמפריעים לי בסמוראי הוא שאני ומשפחתי לא נוכל להיכנס בו(אנחנו חמישה אנשים).
האם יש אפשרות (באופן חוקי , כמובן) להוסיף מושב נוסף מאחורה כך שיהיו שלושה מושבים מאחורה(בדגם פתוח של סמוראי).
בתודה מראש

נמרוד
09-06-04, 13:48
אחד הדברים היחידים שמפריעים לי בסמוראי הוא שאני ומשפחתי לא נוכל להיכנס בו(אנחנו חמישה אנשים).
האם יש אפשרות (באופן חוקי , כמובן) להוסיף מושב נוסף מאחורה כך שיהיו שלושה מושבים מאחורה(בדגם פתוח של סמוראי).
בתודה מראש

אתה מתכוון להרחיב את המושב הקיים כך שישבו בו שלושה אנשים, או להוסיף מושב שלישי מאחורה???

t_uri
09-06-04, 13:52
תחליף אוטו.

אין מקום לחמישה בסמוראי. גם לשניים יש מקום בקושי (התיקים מאחורה).

אם רשום לך ברישיון שהרכב נועד ל-4 נוסעים + נהג אז אתה יכול לאלתר משהו לעוד נוסע מאחור.
חוקי זה לא יהיה, כי אסור לשנות את המושבים המקוריים. מבחינת רישוי זה נחשב שינוי מבנה וזה לא חוקי.

אורי טל

עמרי
09-06-04, 14:04
אתה מתכוון להרחיב את המושב הקיים כך שישבו בו שלושה אנשים, או להוסיף מושב שלישי מאחורה???
האמת שלהוסיף מושב מאחורה זה רעיון שלא חשבתי אליו.
בין אם אני יוסיף מושב מאחורה ובין אם אני ירחיב את המושבים הקיימים שיתאימו לשלושה נוסעים , אין שום סיכוי שבעולם שאני יוכל לעשות את זה חוקי??? אין בפורום אף אחד שעשה דבר דומה???

נמרוד
09-06-04, 14:07
האמת שלהוסיף מושב מאחורה זה רעיון שלא חשבתי אליו.
בין אם אני יוסיף מושב מאחורה ובין אם אני ירחיב את המושבים הקיימים שיתאימו לשלושה נוסעים , אין שום סיכוי שבעולם שאני יוכל לעשות את זה חוקי??? אין בפורום אף אחד שעשה דבר דומה???

אין סיכוי בעולם שתוכל לעשות את זה, נקודה :D

אתה ראית פעם סמוראי מבפנים?

עמרי
09-06-04, 14:27
אני שואל מבחינה עקרונית האם נהוג לשנות מספר מושבים בצורה חוקית? האם זה נעשה כבר ע"י מישהו פה בפורום?
בתודה מראש

נמרוד
09-06-04, 17:32
אפשר לשנות את מספר הנוסעים הרשום ברשיון. זה שינוי מבני כלומר צריך לבצע אותו במשרד הרישוי (ואולי לקבל אישור טכניון לפני זה) והתנאי הבסיסי הוא שיהיה מקום ברור עם חגורת בטיחות לכל נוסע.

אבל זה תיאורטי מבחינתך. המושב הרוחבי מאחור לא ניתן להרחבה, יכולים להכנס לתוכו שלושה אנשים בצפיפות נוראית. אם זה בסדר מבחינתך, אולי תוכל לסדר חגורת בטיחות נוספת במרכז ואז לקוות שזה יעבור תקינה.

הרעיון להוסיף מושב נוסף היה סתם בדיחה :D אתה בקושי תכניס לבאגאז' של סמוראי כסא ים קטן של כתר - כשהוא מקופל... יש שם אולי 15 ס"מ בין גב המושב לדלת.

אלון_ק
09-06-04, 22:34
אבל אם הוא יקנה סמוראי ארוך הוא אולי יוכל לעשות משהו כזה. הם גם נכנסים לגבולות התקציב שלו.

חוקית אין לי מושג.

itayhi
12-06-04, 01:38
אצלי בסמוראי (ארוך 87) מותר לי לקחת 4 מאחור
ברשיון רשום: "נוסעים מורשים מלבד הנהג 1+4"
בגלל זה עשו לי בעיות בטסט שנה שעברה, רצו שאני אחליף את הכיסא הרוחבי שלי ל2 כיסאות אורכיים

איתי

Golden1
22-06-04, 00:03
אצלי בסמוראי (ארוך 87) מותר לי לקחת 4 מאחור
ברשיון רשום: "נוסעים מורשים מלבד הנהג 1+4"
בגלל זה עשו לי בעיות בטסט שנה שעברה, רצו שאני אחליף את הכיסא הרוחבי שלי ל2 כיסאות אורכיים

איתי

איך זה הגיוני שיש לי גם סמוראי 87 ארוך ומותר לי לפי הרשיון למעט הנהג 3 מקומות ישיבה?
אם זה כן הגיוני, יש אפשרות לשנות את זה ? אם כן גם צריך להגיע לחולון ולשלם בשביל השינוי למרות שלא משנים מצורתו המקורית של הרכב...
עוד משהו שמטריד אותי, מה כתוב אצלך ברשיון בהנעה?
תודה מראש...

bobsfog
07-04-07, 17:06
האם יש סמוראי ארוך שמותר ברישיון נהג + 4 ??
או שזה משהו נדיר
תודה

עידן שטיין
07-04-07, 23:56
שלום לכולם

אני שמח שהנושא הזה עלה לדיון ,לי יש סמוראי 89 קצר סגור וברישיון כתוב 2 נושאים +נהג.
זאת אומרת שאני יכול לשים נוסע לידי מקדימה ואחד מאחור .אך בפועל יש לי מאחור עוד חגורה פנויה וגם מקום לנוסע נוסף.
לאור העיניין האם אני יכול להוסיף מקום ברישיון הרכב?

bobsfog
08-04-07, 05:21
בקשר לזה סמוראי קצר זה נהג + 3

עידן שטיין
08-04-07, 07:28
אני מסכים איתך אך אצלי רשום במפורש נהג + 2 נוסעים מה לעשות?

idanw
08-04-07, 09:27
בסמוראי ארוך מותר נהג + 5.. משמע 4 מאחור בספסלים אורכיים ו 2 מקדימה...
אני שמתי מושב רוחבי ל 3 אנשים מאחור שיושבים בנוחות יחסית! ונשאר המון מקום לציוד..

עידן

GodsFather
08-04-07, 14:33
אצלי , סמוראי סגור - סה"כ נוסעים למעט נהג - אין רישום.

הירשפלד יובל
08-04-07, 14:34
בסמוראי ארוך מותר נהג + 5.. משמע 4 מאחור בספסלים אורכיים ו 2 מקדימה...
אני שמתי מושב רוחבי ל 3 אנשים מאחור שיושבים בנוחות יחסית! ונשאר המון מקום לציוד..

בסאמוראי ארוך סגור 88 יש רשיון ל-6 נוסעים כולל נהג.אני הרכבתי כסא עץ קטן עם שלדת אלומניום שמעוגן לקורות הרצפה הרוחביות למטה ולדופן הרכב בצד,והוספתי לו חגורת בטיחות.המושב האחורי שלי הוא של ניוה,לא ישבתי בו בנסיעה עדיין אבל עליתי לצפון עם 6 אנשים, 2 מבוגרים 4 ילדים ,האוטו סחב יפה ולא היו תלונות על נוחות. עידן

עידן שטיין
08-04-07, 15:09
לפי מה שאני ו- GodsFather כותבים עולה מכאן שישנה בעיה עם רישום מס' המקומות ברכבים הסגורים.
למרות שכל אחד מוסיף כסאות וחגורות,אצלי זה בא כך אורגינאל מהחברה (2 חגורות בטיחות מאחור) ולכן ראוי היה שיכתבו ברישיון רכב נהג +3 נוסעים.
אצל GodsFatheR לא רשום כלל מס' נוסעים מה לעזאזל קורה כאן?

PAUL
09-04-07, 22:30
מה קורה כאן?
קורה שאנחנו חיים ברפובליקת בננות.
האנשים שמאחורי הרשיונות שלנו לא יודעים הרבה או טורחים לבדוק.
זה למה אני פגשתי לא מעט סמוראים שברשיון הם 2X4 כולל אותי.
ולא מעט סמוראים שאף אחד לא טרח לספור את המושבים אז לא כתב כלום או זרק מספר.
מה עושים? זאת השאלה...

בומס הקופץ
10-04-07, 00:26
מה עושים?
לפני טסט, נוסעים למוסכניק שעליו אתה סומך (זה שגם יעביר לך את הטסט) ואמרים לו שעל הדרך ידאג שבמכון רישוי ישנו גם את הנתונים שבא לכם. אם הוא לא מצליח, אתם עושים את הטסטים במקום הלא נכון או סומכים על המוסכניק הלא נכון.

אפשר כמובן לעשות את זה בעצמך אבל זה לקיחת סיכון מסויים.

וכמו שמזכירים פה בכל שירשור שעוסק במשרדים ממשלתיים, משטרע, וחוקיות, לא תמיד תהיה קורולציה בין מה שכתוב ברישיון לבין מה שמשרד הרישוי רוצה שיהיה כתוב לבין מה שהשוטר חושב (או יותר נכון לא חושב).

GodsFather
10-04-07, 18:16
אבל למה להעיר את המתים?

אם לא רשום כלום - אחלה , אם רשום יותר מההגיון - אחלה , אם רשום פחות - אז צריך להזיז עניינים.

עידן שטיין
10-04-07, 23:06
זו בעיה רכב שיכולים לנסוע בו 3 נוסעים כולל הנהג אז ישנם סה"כ 4 אנשים ונבנה כך ברישיון עם חגורות בטיחות שהתקין היצרן מקבל אישור רק ל2 נוסעים אם כך האם עלי לטרוח וללכת למשרד הרישוי ואם כן אז עם איזה מסמך שמקנה לי את המקום לנוסע השלישי?

הכוכב הכחול
12-04-07, 01:54
אם כבר הנושא עלה

אצלי ב- תנאים והגבלות: רשום
"רכב זה פטור מהרכ"
( וזה לא טעות כתיב ).

מה זה אומר??
יש למישהו רעיונות מה אני יכול לעשות עם זה ? :wink:

-->