PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שטח אמיתי המאפשר 3 כסאות ילדים מאחור

ירון גל
19-06-09, 21:32
שלום לכולם
בעוד מספר לא רב יבוא עוד צאצא למשפחה ונגיע לשלישיה (ילדים) ולאחר ניסיון שבצעתי גילתי שבדסקברי (דור ראשון) הדבר הולך להיות בעיתיי. (גם חגורת בטיחות למושב האמצעי וגם מרחב)
למישהו יש המלצות לרכב
בעל יכולת שטח גבוהות.
מתאים למשפחה.
ומתאים לנסיעה יומיומית.
רצוי דיזל אוטומת
תקציב הדיסקברי + 30K

תודה

גיא
19-06-09, 22:28
רעיון פרוע,
עם כמה שינויים שאפשר לבצע ... מוסו.
ואולי גם טרופר .. אבל המוסו בטוח יותר גדול.

WILD 1
20-06-09, 01:32
ברגע שכתבת רכב שטח אמיתי

אז רק סופה/ג'יפ או דיפנדר ואפשר איך שהו פטרול אבל לא ניסיתי.

מניסיוני דיפנדר 90 - מאחור 4 מושבים עם חגורות בטיחות- אצלי זו חגיגה לנכדים.
מלפנים סבתה של הנכדים.

אם רוצים גם עגלות וציודים כבר צריך את ה 110

אני מבצע את כל הנסיעות היום יומיות בעיר ומחוץ לעיר ונהנה מכל רגע.
תצרוכת דלק ממוצעת בירושלים כ 10 ק"מ לליטר ואני מדבר על רכב מ 1979.
(ראה תמונה אישית)
מצד שני למפונקי SUV ללא מוטיבציה אמיתית הרכב הזה יכול להיות אכזבה.

oren13
20-06-09, 08:05
מניסיון דיפנדר 110 עם ספסל אחורי של רנו קנגו נכנסים 2 כסאות של ילדים + סלקל של תינוקת
למרות שבדרך הסידור או אמא + ילד + תינוק
וגם לזה יש מספיק מקום
אורן

kobiarava
20-06-09, 10:25
תגידו, חבר'ה, החלקתם על השכל? בנאדם מחפש רכב יומיומי, משפחתי, לנסיעה עם 3 תינוקות\ילדים והאישה בשגרה, ואתם נופלים עליו עם סופה\דיפנדר90\110? אתם מנסים לפרק למישהו את חיי הנישואין?:confused: מישהו פעם ניסה לחגור 3 ילדים,כסאות בטיחות, ברכב 2 דלתות?
אמנם הוא מבקש יכולות שטח, אבל אף אחד לא יוצא ללעוס סלעים ולנגח מעלות עם 3 תינוקות חגורים במושב האחורי. המקום להשוואה היה מול דיסקו דור 1, לכן אין סיכוי לדבר על רכב שהוא לא SUV נוח ומשפחתי קודם כל, ומאלה לא חסרים כלים טובים, מדיסקו צעיר יותר, דרך טרופר, ועד פראדו, שיהיה קצת בעייתי בגלל מגבלת התקציב, ובאמצע כלים קוריאנים ארוכים למיניהם.

בהצלחה-קובי

WILD 1
20-06-09, 12:04
תגידו, חבר'ה, החלקתם על השכל? בנאדם מחפש רכב יומיומי, משפחתי, לנסיעה עם 3 תינוקות\ילדים והאישה בשגרה, ואתם נופלים עליו עם סופה\דיפנדר90\110? אתם מנסים לפרק למישהו את חיי הנישואין?:confused: מישהו פעם ניסה לחגור 3 ילדים,כסאות בטיחות, ברכב 2 דלתות?
אמנם הוא מבקש יכולות שטח, אבל אף אחד לא יוצא ללעוס סלעים ולנגח מעלות עם 3 תינוקות חגורים במושב האחורי. המקום להשוואה היה מול דיסקו דור 1, לכן אין סיכוי לדבר על רכב שהוא לא SUV נוח ומשפחתי קודם כל, ומאלה לא חסרים כלים טובים, מדיסקו צעיר יותר, דרך טרופר, ועד פראדו, שיהיה קצת בעייתי בגלל מגבלת התקציב, ובאמצע כלים קוריאנים ארוכים למיניהם.

בהצלחה-קובי

מה שכתבת בפסקה הראשונה לא מוכר לי - אבא היתי והיום אני סבא ל 5 נכדים ולא ניתקלתי בתסריט האימים שאתה מתאר.:)

אשר לפיסקה השניה ממש לא נכון :confused:
המיתלים בדיפנדרים נחשבים הטובים ביותר ואף עדיפים על כל המשופרים.......

השואל כתב בבירור שהוא רוצה רכב " בעל יכולת שטח גבוהות."

כך ש SUV לא אופציה לדיון זה.

oren13
20-06-09, 18:32
הדיפנדר שלנו משמש כרכב משפחתי לכול דבר
אין לי דרישות או פינוקים מיוחדים אבל יש 4 חלונות חשמל ונעילה מרכזית עם שלט
(תודה לרמי) והמשפחה מעוד מרוצה
הדפנדר מעוד נוח ולא מפחד מליכלוך בטיולים
בקיצור עם קצת שיפורים לא יקרים הרכב מומלץ למשפחה
אורן

ש01
21-06-09, 09:04
[quote=kobiarava;252436]תגידו, חבר'ה, החלקתם על השכל? בנאדם מחפש רכב יומיומי, משפחתי, לנסיעה עם 3 תינוקות\ילדים והאישה בשגרה, ואתם נופלים עליו עם סופה\דיפנדר90\110? אתם מנסים לפרק למישהו את חיי הנישואין?:confused: מישהו פעם ניסה לחגור 3 ילדים,כסאות בטיחות, ברכב 2 דלתות?

קובי - גיפ אמיתי לא חייב לפרק חיי נישואין, אצלנו זה עושה רק טובhttp://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon4.gif (בתחילה סמוראי והיום סופה ארוכה.
גיפ אמיתי, ביני לפחות - רק פתוח.
היום נמצא בהסבה ספסל אחורי של טרנו שיכיל את שלושת הצאצאים שלי קשורים ומאובטחים(0.5, 6.5, 11).
חוצמזה, אם תמצא ספסל של ברלינגו - לדעתי יהיה עדיף, החגורות ש מגיעות BILD-IN.
בהצלחה

whisky
21-06-09, 09:04
אצלי הדיפנדר משמש כרכב יומימי, מסיע שני תאומים עם מושבים ועוד תינוק עם סלקל, בלי שום בעיה, נכנס כמו גדול המושב האחורי הוא של רנו קנגו. האמת היא שיש לי די הרבה סטים של חגורות בטיחות, גם הישנים עדיין נמצאים וגם החדשים שבאים עם המושב, אז בקטע הזה אין בעיה, ועוד תענוג שיש לי זה שהאבזמים מתאימים אחד לשני (של הקנגו לדיפנדר) אז אפשר לעשות איזה מודיפיקציה שרוצים.

עד היום לא נרשמו תלונות מצד הנוסעים, חוץ מהפעמים שאני בא לאסוף אותם עם האוטו של אמא שלהם ואז הם לא רוצים לעלות, כי זה לא האוטו של אבא.

whisky

ש01
21-06-09, 09:05
אופס, כמה שגיאות...
ביני=בעיני

kobiarava
21-06-09, 09:23
אותי לא צריך לשכנע, אני נוסע על סופה פתוחה ומאוהב בה עד הגג, ההבדל הוא שבמשפחה שהתרגלה ל-SUV יהיה הרבה יותר בעייתי לעבור ל"טרקטור", כי הירידה בנוחות היא משמעותית, ואילו מי שהתחיל בסמוראי ועבר לדיפנדר-בשבילו זה שדרוג. אבל, עזבו את ההתנצחות, בואו ניתן לפותח השרשור לומר את דברו, הוא זה שמכיר את משפחתו וצרכייה, מבחינת נוחות מול עבירות, ולא פחות חשוב-מה חושבת האשה:D.

קובי

סוזי המשתוללת
21-06-09, 10:45
אין שום סיבה אמיתית לנסוע בדיפנדר /סופה כשאפשר לנסוע ברכבים הרבה יותר מפנקים עם אופציה ל7 מקומות/מזגן אחורי ושאר פינוקים ועם שדרוגים קלים ובאותו תקציב לקבל רכב יותר עביר !!!
מי שחושב שדיפנדר 110 סטנדרטי נח יותר או עביר יותרמשמעותית מsuv משופר טועה ובגדול
אני כבר 3 שנים על suv ועובר איתו בכל מקום שאני חפץ (ומי שמכיר אותי יודע שאני חפץ:D)
בחבורה שלי יש גם סיקסים משופרים וסופות משופרות וגם דיפנדרים משופרים ואפילו היילקס משופר עד הגג
אני עושה כל מה שהם עושים !
וכך גם חבר שלי עם פרדו !
והם עושים הרבה

אתה אוהב לנדרובר?
חפש דיסקו עם 7 מקומות
רוצה יפני ?
יש טרופר (אני מאד מבסוט),פרדו , פג'רו וכו'
כולם מאד עבירים
מבחינת חוסן מכללים יש suv עם מכללים חסונים יותר מ"ג'יפים אמיתיים"
טרופר זול מאד ובהפרש המחיר אפשר לשפר וליישר קו למצב הרבה יותר טוב מרוב הsuv ובטח מדיפנדר ארוך שהמחיר שלו גבוה בעליל
אם תלך על בנזין שקול הסבה לגז

ירון גל
21-06-09, 23:18
תודה על התגובות
קודם כל הדסקברי הנוכחי הוא 7 מקומות אבל אני חושב שזה לא ממש פרקטי לילדים קטנים (הגדול שלי בן 3.5).
מדיפנדר אני לא מפחד(וגם לא אישתי) אבל אני חושש שאחד כזה ברמה טובה הוא הרבה מעבר לתקציב שלי.
האם מישהו בעל דיסקברי דור 2 לוקח פה 3 ילדים?
אני חשבתי על בלייזר (הבעיה שכאלה שהם עדיין עם שני סרנים חיים נדירים)
והבעיה ברכב בנזין מוסב לגז זה אובדן המקום בבגז שגם ככה מצומצם ברכבים הללו.
ובבנזין ישנם
ריינג רובר
וגרנד צירוקי

ועם רכבים יפנים / קוראינים יש לי בעיה כי אני אוהב לתקן לבד את הרכבים והם אינם ידודתיים למשתמש מבחינת תיקון תקלות
ירון

whisky
22-06-09, 02:46
תודה על התגובות
קודם כל הדסקברי הנוכחי הוא 7 מקומות אבל אני חושב שזה לא ממש פרקטי לילדים קטנים (הגדול שלי בן 3.5).
ירון

לפני שאתה מחליף רכב, אני מציע שתבדוק אם הילדים נכנסים, אם אצל אישתי בפוקוס הם נכנסים נראה לי מוזר שאצלך הם לא יכנסו, בדיפנדר את הילד האמצעי (גיא אצלנו, זה שיושב במושב האמצעי והוא בן שנתיים) אני מכניס או מעל לכיסא של מיקה (אחותו התאומה הגדולה) או דרך המעבר בין המושבים הקדמיים, זה גם נותן לו הזדמנות להדליק לי את הרדיו לשבור לי את המשקפי שמש, אבל ברצינות זה ממש לא בעייתי, לפחות בעיניי.

אבל בלי קשר תבדוק גם מתי אתה עובר לבוסטר עבור הילד הגדול, כי הוא תופס הרבה פחות מקום, ויהיה יותר נוח להכניס את יתר המשפחה פנימה.

כך סל קל מחבר תראה איך זה נכנס ואז תחליט אם אתה בכלל צריך להחליף רכב.

לגבי דיפנדר במחיר שאתה מדבר עליו, יש בזה משהו, מצד שני היום המחירים יורדים, ואנשים באופן עקרוני מעדיפים את הישנים 97 ומטה שהם חפים מכל אלקרטרוניקה והם גם יותר זולים יחסית. ברור לך שאני ממליץ, ועוד מניסיון שזה בכלל משהו משהו.

whisky

nissany
22-06-09, 09:49
כבעל דיסקו בעבר וגראנד בהווה
המושב האחורי של הדיסקו הוא הרחב ביותר בקבוצה ,בשנה שנה וחצי הבאות אין בעייה עם החגורה האמצעית מכיוון שאתה משתמש בכיסא תינוק שמספיק חגורה אחת לעגן אותו
קשה לי לחשוב על רכב מתאים יותר מהדיסקו שיש לך ,כולם גמדים לעומתו מבחינת מרחב פנימי נוחות (ובונוס גם עבירות )
אח"כ תמיד תוכל לעבור לדיסקו דור 2 ,פראדו פאגרו וכו'..(עם שורת מושבים מאחור)
אצלי בדיסקו היו הרבה טיולים שכל המשפחה 2+3 ישבו להנאתם ביחד מקדימה...(בלי צעקות בבקשה)
הבעייה שלי יותר מורכבת ..:) בקרוב נולדת הרביעית :)

whisky
22-06-09, 10:09
כבעל דיסקו בעבר וגראנד בהווה
הבעייה שלי יותר מורכבת ..:) בקרוב נולדת הרביעית :)

זה בעיה זה, שיהיה בשעה טובה, תרוו נחת.

whisky

nissany
22-06-09, 14:58
זה בעיה זה, שיהיה בשעה טובה, תרוו נחת.

whisky

תודה :)

הבעייה ...למצוא רכב שיוכל להסיע 6 וגם ישאר תא מטען כלשהו לעגלה וכו' (110 ו F350 לא בא בחשבון)

whisky
22-06-09, 16:17
תודה :)

הבעייה ...למצוא רכב שיוכל להסיע 6 וגם ישאר תא מטען כלשהו לעגלה וכו' (110 ו F350 לא בא בחשבון)

אני לא בא לשכנע אותך לעבור ל110, ולדעתי הF350 לא יעזור לך, אבל בהתחשב בזה שאתה ממילא צריך מקום לעגלה, אין הרבה רכבים שיעמדו במשימה, אולי ה110, אבל הנוחות לא תהיה משהו, לשים עגלה וילד באותו תא נפח.

לכן לדעתי בכל מקרה כדאי יהיה לך לשים את העגלה על גגון כלשהו, או מתקן שתוכל להתקין על הגלגל ספייר (אחרת הגובה שצריך להגיע אליו כדי להוריד את העגלה יהפוך את העניין למסורבל). לכן לדעתי האופציות הן הרבה יותר פתוחות בפניך, כמעט כל רכב עם שבעה מושבים, ל"ק ל"ר דיסקו, ודומיהם יוכלו לבוא בחשבון, אם תחשוב על העמסת העגלה באופן נורמלי.

מקסימום, תקנה אוטובוס ;)

whisky

ירון גל
22-06-09, 21:56
עם הרכב היה בשבילי אז זה היה הפורד בלי להתבלבל
אבל אישתי היא זאת שנוסעת ברכב ביום יום לי יש רכב ליסניג ולצערי לא מוכנים לתת לי את מה שהם משלמים אליו ואני יחזיק רכב כמו שאני רוצה
וגם לפני הדיסקברי היה לי סברבן סילברדו מודל 78 שהיה יותר גדול מהפורד (בשורה האמצעית ישו 4 מבוגרים בנוח סה"כ 9 אנשים ברשיון ) אבל אחרי שאישתי עשתה רברס והורידה "גמל השקייה" ולא לדבר על חניות היא דרשה רכב קצת יותר קטן
הדיסקברי הוא מעולה ו 3 מבוגרים יושבים בוא בנוחות מעולה
אך יש לו כשל תכנוני בכסא האחורי הכנף של הגלגל מגיעה קצת מעל גובה הכיסא דבר שאינו מורגש שיושבים רגיל אבל את הכיסא ילדים הוא מרימים בצד אחד ואז הילדים יושבים בשיפוע או שהמרחק בין הכיסאות קטן.
וכן ניסתי לשים 3 כסאות ואלו התוצאות.
הפיתרון שחשבתי שאינו מאוד בטיחותי אבל אפשר לנסות ולקבע אותו הוא ליצור משטח שאליו מקובעים הכסאות אשר יגביה את הכסאות מעל "המדרגות".
ולשאלות קודמות אני לא הולך "לכבוש מעלות" כאשר הילדים ברכב אבל לפעמים הולכים גם בלדיהם ואז כן רוצים רכב שמסוגל לטפס דברים

nirs
22-06-09, 22:57
מצטרף לדעה של קודמי.
110 יתן לך את כל מה שאתה צריך מבחינת מקום (אצלי ספסל קנגו + 4 מושבים מאחור).
צריך לזכור כי מבחינת נוחות (בכביש) רחוק מלהיות נוח ומפנק (כמו הדיסקברי).

nissany
23-06-09, 08:45
עם הרכב היה בשבילי אז זה היה הפורד בלי להתבלבל
אבל אישתי היא זאת שנוסעת ברכב ביום יום לי יש רכב ליסניג ולצערי לא מוכנים לתת לי את מה שהם משלמים אליו ואני יחזיק רכב כמו שאני רוצה
וגם לפני הדיסקברי היה לי סברבן סילברדו מודל 78 שהיה יותר גדול מהפורד (בשורה האמצעית ישו 4 מבוגרים בנוח סה"כ 9 אנשים ברשיון ) אבל אחרי שאישתי עשתה רברס והורידה "גמל השקייה" ולא לדבר על חניות היא דרשה רכב קצת יותר קטן
הדיסקברי הוא מעולה ו 3 מבוגרים יושבים בוא בנוחות מעולה
אך יש לו כשל תכנוני בכסא האחורי הכנף של הגלגל מגיעה קצת מעל גובה הכיסא דבר שאינו מורגש שיושבים רגיל אבל את הכיסא ילדים הוא מרימים בצד אחד ואז הילדים יושבים בשיפוע או שהמרחק בין הכיסאות קטן.
וכן ניסתי לשים 3 כסאות ואלו התוצאות.
הפיתרון שחשבתי שאינו מאוד בטיחותי אבל אפשר לנסות ולקבע אותו הוא ליצור משטח שאליו מקובעים הכסאות אשר יגביה את הכסאות מעל "המדרגות".
ולשאלות קודמות אני לא הולך "לכבוש מעלות" כאשר הילדים ברכב אבל לפעמים הולכים גם בלדיהם ואז כן רוצים רכב שמסוגל לטפס דברים

הבעייה של ה"בליטות בצדדים נפתרת ע"י שמיכה מתחת לכיסאות שמשטחת את המושב ,איזה בעיה בטיחותית יש בזה ? הרי בכל מקרה הילדים על המושבים

ירון גל
25-06-09, 16:33
אני חושב שחלק ממניעת התזוזה של הכיסא זה החיכוך בינו לבין המושב ברגע שיש עוד גורם בינהם החיכוך יורד ואיתו האחיזה של הכיסא במקומו

nissany
25-06-09, 18:05
אני חושב שחלק ממניעת התזוזה של הכיסא זה החיכוך בינו לבין המושב ברגע שיש עוד גורם בינהם החיכוך יורד ואיתו האחיזה של הכיסא במקומו

בשעת הצורך ,בבלימת חירום למעשה החגורה מעגנת את הילד לגב המושב ,הפוך לכיוון התאוטה , במשוואת הכוחות בציר ה X כח החיכוך של הכיסא עם המושב כמעט זניח לעומת הכוח העצום שמפעילה תאוטת החירום

-->