PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות בקשר לפוראנר

modei
21-06-09, 17:27
רכשתי פוראנר 96
השאלה הראשונה שלי היא שאני מדליק את הסוויטץ' נדלק בלוח השעונים המנורה הזו כמו שבצילום
שהאוטו מניע הנורה נכבית
( אני לא מתכוון לנורת הדלת, היא נכבית שאני סוגר דלת.
השאלה היא אם יש עוד נורות שצריכות לדלוק?
נגיד נורת גיר? נורת מנוע? או שככה זה צריך להיות וזה זה בסדר?

modei
21-06-09, 17:31
רכשתי פוראנר 96
השאלה הראשונה שלי היא שאני מדליק את הסוויטץ' נדלק בלוח השעונים המנורה הזו כמו שבצילום
שהאוטו מניע הנורה נכבית
( אני לא מתכוון לנורת הדלת, היא נכבית שאני סוגר דלת.
השאלה היא אם יש עוד נורות שצריכות לדלוק?
נגיד נורת גיר? נורת מנוע? או שככה זה צריך להיות וזה זה בסדר?

האם הנורה שמראה A/T OIL TEMP
זו אותה נורה?
מה זה A/T ?

אודה לכל תשובה

modei
21-06-09, 18:04
[QUOTE=modei;252601]האם הנורה שמראה A/T OIL TEMP
זו אותה נורה?
מה זה A/T ?

אודה לכל תשובה[/QUOTE
טוב יצאתי טמבל
הנורות הללו דלקו כי לא הדלקתי את הקודנית, אחרי שאני פותח את הקודנית אז נדלקו לי כל המנורות כמו שבצילום זה..
בכל אופן אודה למי שיוכל להסביר לי..
נורת ה O/D נדלקת בלחצן שעל ידית ההילוכים, שאני לוחץ עליה היא נכבית, אני מבין שזה חצי הילוך כזה?

osh
21-06-09, 22:17
o\d הינו הילוך יתר כלומר התיבה האוטומטית שלך תסע ברגיל עם 4 הילוכים
במקום עם שלושה לכן עדיף לך שיהיה כבוי. המנוע גם עובד בסלד הרבה יותר
נמוך כאשר משתמשים בהילוך יתר. תבטל את ההילוך רק כאשר אתה מרגיש
צורך כגון ירידות, טיולים וכו'.

elro
21-06-09, 22:20
A/T - AUTOMATIC TRANSMISSION כנראה.
זה נראה כחיווי על טמפרטורת שמן גבוהה בגיר האוטומט.

ערן CJ
22-06-09, 20:04
שלום
עניתי לך באתר הצהוב אבל השירשור נמחק משום מה.
לפי ספר הנהג של הפוראנר AT זו נורת חיווי על טמפ שמן הגיר האוטומטי ו/או הטרנספר. ההוראה בספר קובעת: לעצור ולהעביר ל P. בסיבובי סרק אמורה הנורית להיכבה. אם לא כבתה, כבה מנוע ופנה למוסך.
לגבי נעילות: ARB יקר.
דטרויט אחורי (187SL61B), ואיזי לוקר קידמי שאת מספרו הקטלוגי אוכל למצוא אם תזדקק.
מרוצה מאוד. הרכב מסיבי מאוד והיכולות בשטח גבוהות מאוד.
ממולץ לשפר גם את מהלכי המתלה האחורי ולהגביה במעט.

תתחדש,
ערן CJ

modei
22-06-09, 21:16
שלום
עניתי לך באתר הצהוב אבל השירשור נמחק משום מה.
לפי ספר הנהג של הפוראנר AT זו נורת חיווי על טמפ שמן הגיר האוטומטי ו/או הטרנספר. ההוראה בספר קובעת: לעצור ולהעביר ל P. בסיבובי סרק אמורה הנורית להיכבה. אם לא כבתה, כבה מנוע ופנה למוסך.
לגבי נעילות: ARB יקר.
דטרויט אחורי (187SL61B), ואיזי לוקר קידמי שאת מספרו הקטלוגי אוכל למצוא אם תזדקק.
מרוצה מאוד. הרכב מסיבי מאוד והיכולות בשטח גבוהות מאוד.
ממולץ לשפר גם את מהלכי המתלה האחורי ולהגביה במעט.

תתחדש,
ערן CJ
תודה ערן
קראתי את תשובתך באתר הצהוב ועניתי לך.
משום מה האתר ההוא לא עולה לי יותר.
בכל מקרה הרכב שקניתי מוגבה, עם בולמי קוני קדימה ואחורה, וצמיגים 31.10.5.15
יש ניתוק מהיר למייצב מאחור.
אני מאד אוהב את הפוראנר בגלל השילדה, בגלל שיש הרבה ברזל ומעט אלקטרוניקה.
לא אהבתי שבהצלבה הכי קטנה הרכב פירפר ולא נסע.. לעומת רכבים אחרים שלא היו נעולים כמוני פשוט דילגו ללא קושי את אותם מעברים בהם הפוראנר התקשה כמו טרופר ודיסקו.
לגבי נעילות דיברתי עם גתוס ועם מוסך אפק ושניהם המליצו לי רק על ARB וטענו שהדטרויט מרעיש ולא מומלץ.
רק שהמחיר של ה ARB נראה לי הזוי מדברים על בערך 9000 שח
במחיר הזה אני אסע לאוקריינה ואקנה אישה שתדחוף אותי בהצלבות:)
ותנקה ממני את האבק אחר כך..
מאד אשמח לשמוע פרטים ממך ומניסיונך על הנעילות שציינת.

ערן CJ
22-06-09, 22:46
אתה מוזמן לבוא ולנסות.
רעש? אין שום דבר שצריך להדאיג אותך.
הבעיה היחידה היא בעליות מפותלות בוציות וחלקלקות. הנעילות גורמות לרכב לסרב לשנות כיוון בזמן שהמנוע דוחף לפנים.
למדתי את שיטת הנהיגה שמאפשרת להתמודד עם התופעה, הפניית ההגה ועזיבת דוושת הגז ברגע הנכון! כתוצאה, הרכב דוחף מיד את החרטום לכיוון אליו מופנה ההגה. מיד לאחר שינוי הכיוון אני חוזר לדוושת הגז והתנועה קדימה לא נפסקת.
מדובר למעשה בטכניקת נהיגה שצריך להפעיל בכל רכב עם נעילות אוטומטיות.
בעבר היה לי סיקס עם לוקרייט אחורי, התיקתוקים והקפיצות שם היו מורגשים הרבה יותר ולכן למדתי שבתנועה סביב כיכרות עירוניים, עלי להשתמש בקלטצ' כדי לפרוק עומס מהדיפ האחורי. בפוראנר הגיר הוא אוטומטי וממיר המומנט עושה את העבודה הזו עבורי ללא קושי.
מהלכי המתלה מעט מוגבלים בפוראנר בגלל שמיכל הדלק צמוד לגל ההינע. שיפורים בלתי מבוקרים בנושא זה יביאו לכך שבזוויות מסויימות הם עלולים ללחך האחד את השני ולהשמיע רעשים לא נעימים. אצלי מהלכי המתלה שופרו, אך מוגבלים לפי טווח זה. בשלב מסויים אתמודד עם המגבלה הזו ואייצר דרופ קיט (למרות שאין לי צורך של ממש כאשר הנעילות עושות עבודה כ"כ טובה).
צור קשר ותבוא לסיבוב, הקפה עלי. 050-6272516 , ערן CJ

modei
22-06-09, 23:30
אתה מוזמן לבוא ולנסות.
רעש? אין שום דבר שצריך להדאיג אותך.
הבעיה היחידה היא בעליות מפותלות בוציות וחלקלקות. הנעילות גורמות לרכב לסרב לשנות כיוון בזמן שהמנוע דוחף לפנים.
למדתי את שיטת הנהיגה שמאפשרת להתמודד עם התופעה, הפניית ההגה ועזיבת דוושת הגז ברגע הנכון! כתוצאה, הרכב דוחף מיד את החרטום לכיוון אליו מופנה ההגה. מיד לאחר שינוי הכיוון אני חוזר לדוושת הגז והתנועה קדימה לא נפסקת.
מדובר למעשה בטכניקת נהיגה שצריך להפעיל בכל רכב עם נעילות אוטומטיות.
בעבר היה לי סיקס עם לוקרייט אחורי, התיקתוקים והקפיצות שם היו מורגשים הרבה יותר ולכן למדתי שבתנועה סביב כיכרות עירוניים, עלי להשתמש בקלטצ' כדי לפרוק עומס מהדיפ האחורי. בפוראנר הגיר הוא אוטומטי וממיר המומנט עושה את העבודה הזו עבורי ללא קושי.
מהלכי המתלה מעט מוגבלים בפוראנר בגלל שמיכל הדלק צמוד לגל ההינע. שיפורים בלתי מבוקרים בנושא זה יביאו לכך שבזוויות מסויימות הם עלולים ללחך האחד את השני ולהשמיע רעשים לא נעימים. אצלי מהלכי המתלה שופרו, אך מוגבלים לפי טווח זה. בשלב מסויים אתמודד עם המגבלה הזו ואייצר דרופ קיט (למרות שאין לי צורך של ממש כאשר הנעילות עושות עבודה כ"כ טובה).
צור קשר ותבוא לסיבוב, הקפה עלי. 050-6272516 , ערן CJ
בכיף

tzagi
24-06-09, 09:04
9000 שח
במחיר הזה אני אסע לאוקריינה ואקנה אישה שתדחוף אותי בהצלבות:)
ותנקה ממני את האבק אחר כך..

מה שבזול עולה ביוקר,
בתור אחד שנולד באוקראינה לא הייתי לוקח אחת אם תשלם לי 9000 שקל או900000$

משהו טכני...
במקרה שאתה קורא ומבין הינגליש, יש אתרים מעולים באנגלית שיסבירו לך איך לשפר את היכולת של רכישתך החדשה,
לצערך הם יסבירו לך איך להסב אותו לסרן חי מקדימה, טיפה בעייתי בארץ הקודש......תהנה.

ליאור מ
24-06-09, 19:48
היה לי 4ראנר במשך 7 שנים, עם נעילת דטרויט אחורית, אהבה אמיתית.
במילה אחת- תענוג. לא יודע על מה מדבר יורם ידידי מאפ"ק, אותו אני מכבד ומעריך. הדטרויט עשה את העבודה בשקט, בבטחון, ללא תקלות, כמעט ללא השפעה בנסיעות כביש. למעשה היתה השפעה קלה, אם אתה במצב עמידה ונותן גז, הדרייבשפט עושה רבע סיבוב עד שהוא ננעל ומתחיל להזיז את הרכב, ולחיצה לא עדינה גורמת לתחושה מעט לא נעימה בחלק האחורי. עקב מחירי הדלק התרגלתי לתת לחיצות עדינות.
יש השפעה מסוימת בשטח, קל להתרגל, כפי שציין כאן ערן CJ.
יש גם בלאי מוגבר בצמיגים האחוריים, לא הסטרי אבל קיים.
ביחס ליתרונות זה נראה לי עדיף על ה ARB.
אם בכוונתך להתקין גם נעילה קדמית, אז השיקולים כבר קצת יותר לכיוון ה ARB, מדחס אחד ישרת את שתי הנעילות.
בכל מקרה הפוראנר עם דטרויט מאחורה עלה די בקלות מעלות כמו ורדית ועשוש.

modei
27-06-09, 21:56
היה לי 4ראנר במשך 7 שנים, עם נעילת דטרויט אחורית, אהבה אמיתית.
במילה אחת- תענוג. לא יודע על מה מדבר יורם ידידי מאפ"ק, אותו אני מכבד ומעריך. הדטרויט עשה את העבודה בשקט, בבטחון, ללא תקלות, כמעט ללא השפעה בנסיעות כביש. למעשה היתה השפעה קלה, אם אתה במצב עמידה ונותן גז, הדרייבשפט עושה רבע סיבוב עד שהוא ננעל ומתחיל להזיז את הרכב, ולחיצה לא עדינה גורמת לתחושה מעט לא נעימה בחלק האחורי. עקב מחירי הדלק התרגלתי לתת לחיצות עדינות.
יש השפעה מסוימת בשטח, קל להתרגל, כפי שציין כאן ערן CJ.
יש גם בלאי מוגבר בצמיגים האחוריים, לא הסטרי אבל קיים.
ביחס ליתרונות זה נראה לי עדיף על ה ARB.
אם בכוונתך להתקין גם נעילה קדמית, אז השיקולים כבר קצת יותר לכיוון ה ARB, מדחס אחד ישרת את שתי הנעילות.
בכל מקרה הפוראנר עם דטרויט מאחורה עלה די בקלות מעלות כמו ורדית ועשוש.
מה שמפחיד בנעילות אוטומאטיות זה שיפועי צד
זה מה שהפך את יורם עם הפוראנר שלו בעבר

tzagi
29-06-09, 08:14
מה שמפחיד בנעילות אוטומאטיות זה שיפועי צד
זה מה שהפך את יורם עם הפוראנר שלו בעבר

חדש עלי,
נמק, הסבר ותביא דוגמאות.

גיא
01-07-09, 19:22
הטענה, ג'וזף ..

היא שאם תיסע לרוחב השיפוע כשצד אחד לכיוון הירידה, ותנסה לעלות לכיוון הצד של העליה, אז בגלל השיפוע והנעילות האוטו ימשוך לכיוון הירידה גם אם תשתדל שלא.

אני לא יודע מה הפך את מי, אבל לי היו כמה רכבים עם נעילות אוטומטיות וגם יצא לי לעבור בכמה שיפועי צד, ( בסמוראי הקצר שהיה לי, כל דבר זה שפ"צ ) אני לא יודע, אולי אני לא קשוב לאוטו מספיק או לא נהג טוב מספיק אבל לא חוויתי את העניין ולא יודע למה הכוונה באמת.

tzagi
02-07-09, 07:58
גם אני לא חוויתי את העניין , ולא מחוסר עליות צד,
לכן הטענה הזיוה לי, נשמע הרבה יותר כטעות אנוש שמואשמת בטעות על אבזר מכני.
אולי נחכה לבעל הטענה, שכנראה מבין בנושא, לספר איך בדיוק זה קרה ולמה בדיוק הוא מאשים את הנעילה בהתהפכות.

אחרת....זה נשמע לי כעוד אגדה אורבנית...ולכם לא חסר אותם.

-->