PDA

צפייה בגרסה מלאה : בלייזר, השנה המוצלחת

אדם סנה
23-06-09, 13:49
שלום לכולם
כידוע בתעשיית הרכב האמריקאית יש את השנים המוצלחות ביותר לדגמי רכבים
-מוצלחות הכוונה : רכב ללא מחלות מוגזמות, שילדה חזקה, מנגנונים חזקים, מנועים וגירים חזקים ואמינים (כידוע ישנן שנים שקברניטי התעשיות ניסו כל מיני דברים חדשים על דגמים קיימים והצרכן שילם את המחיר)
ברשותכם אשאל על 2 רכבים :
מה השנה/ שנים המוצלחות ביותר של :
1. שברולט בלייזר (עד שנת 1990 כולל)
2. שברולט קפריס (עד שנת 1991 כולל)

tzagi
24-06-09, 08:41
אין שנים מוצלחות, יש רק שנים פחות מוצלחות, וזה היה בין בערך73-2009?
או ממש פחות מוצלחות בין 73-86
תנסה למקד מה אתה מחפש.....הטווח התעניינות שלך רחב מדי כרגע.

אדם סנה
24-06-09, 15:51
אין שנים מוצלחות, יש רק שנים פחות מוצלחות, וזה היה בין בערך73-2009?
או ממש פחות מוצלחות בין 73-86
תנסה למקד מה אתה מחפש.....הטווח התעניינות שלך רחב מדי כרגע.

לפי התשובה אתה לא מחובבי האמריקאיות...
לא נורא, אתה לא חייב...
אבל מצד שני אולי באמת אין תשובה לשאלתי...

tzagi
24-06-09, 18:12
תודה על הצחוק על הבוקר...
האמריקאית הראשונה שלי היתה משנת 66...ועדיין מתגעגע אליה...והיו מאות אחרות מאז.. (אני מדבר גם על מכוניות :-) )

yarinz
25-06-09, 07:19
אדם, אני חייב להסכים פה עם tzagi.
באת לבדוק את רמת האהבה שלו לאמריקאיות או שיש לך חוסר במידע לגביהן ואתה רוצה השלמה.
השאלה שלך הייתה רחבת ידיים לכן קשה לענות לך. תמקד את השאלה על מה בדיוק מעניין אותך ברכבים אלו ואנשים יענו לך בכיף.
אגב גם לי יש בלייזר, שנת 90 (השנה המוצלחת!!!).

tamit
25-06-09, 12:10
מה השנה המוצלחת אתה שואל?
אז יש שתי שנים כאלו.
השנה הראשונה היא השנה בה קניתה את הבלייזר ואז אתה מאושר עד הגג (אם לא קניתה רכב דפוק לגמרי).
השנה השניה שהצלחתה למכור את הנבלה לפראייר התורן.

אם תשאל אותי, אחרי השנה הראשונה לא יהיו לך יותר שנים טובות. כי מי בכלל רוצה להתפטר מהבהמה שלו.
תבין זה סיפור אהבה סאדיסטי לגמרי.

אדם סנה
25-06-09, 17:14
הכוונה בשאלתי הייתה :
יש שנים ברכבים שהמתכננים החליטו להוריד את הספקי המנוע, החליטו להוריד בנפח ושנה או שנתיים אחרי זה החליטו להחזיר לנפח שהיה, לפעמים שינו את הסרן האחורי בסרן קטן יותר ואז ראו שהוא מתבלה/ נישבר, והחליטו להחזיר את הסרן החזק שהיה ביצור הקודם, פעם הסרן האחורי היה בא עם 12 ברגים אח"כ 10 והיו שנים עם 8 וחזרו ל12...(זו רק דוגמא ספציפית לגבי חלק אחד מהרכב)
לדוגמא : סונומה שנת ייצור 95 זה רכב לא מומלץ לקניה עקב השנה הראשונה והבעייתית של מנועי הוורטק ובעיות(הרבה מהממוצע) של מכלולים אחרים ברכב (חשמל וכדומה)
ברור שתמיד אפשר לבוא וליסתור את ההסבר עם טענה של שנה לא מוצלחת ברכב עם מנוע לא טוב ולהגיד אוקיי, החליפו למנוע טוב...אז? בכל אופן הכוונה היא למכלול הרכב.
מקווה שהנקודה הובנה...

בכבוד

tzagi
25-06-09, 21:19
כל זה לא כל כך מדוייק,
במציאות הישראלית זה נקבע ע'י היבואן ומה שהוא בוחר ליבא, גודל מנוע, הספק, סרנים וכו' נקבעים ע'י דרישות הקליינט
אל תשכח שאלה רכבים שנועדים ליצוא ולא בהכרך מודלים בתקן מקומי (ארה'ב)
לכן המלצתי לשאול שאלות הרבה יותר ספציפיות
סתם לדוגמה:
" אני חושב לקנות בלייזר פולסייז בשנות ה90, איזה שנה עדיף?"

דרור ברלי
26-06-09, 00:15
וכאילו שזה משנה משהו ברכב בן 20-30 שנה במקרה הטוב...
הרי רוב הסיכויים שאתה נכנס לפרוייקט שיפוץ/שיפור וממילא מחליף/משדרג למכלולים חדשים/חסונים יותר.

אני זוכר איך בסוף שנת 89 כשחיפשתי ג'יפ ראשון ולא היו אז עיתונות-שטח בעברית או אינטרנט שיתן מידע אמין שרלוונטי לנו כאן בארץ, כל ה"מבינים" שיגעו אותי שאני צריך להתמקד במודלים "מוצלחים". CJ משנת ייצור 80' לדוגמא, נחשבו מוצלחים בהרבה מ-81' למשל... למה? לא יודע. אף אחד לא ידע להסביר לי. אחר כך למדתי שיש כמה דגמי גירים וסרנים לעתים באותה שנת ייצור ממש, שיש ג'יפים אמריקאיים ויש ישראליים, וממילא המכלולים נטחנים ונשברים ומוחלפים בקצב כזה שכל עניין שנת הייצור הופך זניח לגמרי.

בסוף קניתי ג'יפ CJ5 מודל 78' שנראה לי מגניב. לגמרי במקרה, ה"מומחים" גמרו את ההלל על המודל הזה, והתעלמו באלגנטיות מכל מיני חסרונות מובנים שלו... (חפשו את התובנות שלי עליו בשרשור המיתולוגי "כמה עולה לנו להחזיק CJ"...).
האם היה כדאי לבחור במודל "מוצלח" או לא? אחרי ארבע שנים יקרות וקשות מכרתי אותו בהקלה לא מוסתרת. אבל בראיה מפוכחת לאחור כנראה שהוא כן היה מוצלח וזה רק אני שלא הבנתי אז כלום.

אם זה לא פרויקט שיפוץ, מה שאתה צריך לחפש זה רכב מתוחזק ותקין. שילדה נקייה במצב טוב, בודי ללא חלודות. מכניקה שמנגנת היטב. אוטו שנוסע ביום-יום, פועל ו"חי", כזה שיזדקק ליישור קו מינימלי כדי להמשיך לנסוע באופן תקין. אחר כך? אלוהים גדול. ממילא תצטרך להשקיע כספים בתחזוקה, אז ז ותהיה הזדמנות לשדרג.

border
26-06-09, 07:09
בארהב בליייזר מוצלח ויקר זה דווקא שנות השבעים המוקדמות עד 73 מה שניקרא הצורה הישנה
יותר דומה לברונקו..........
אין שנה מוצלחת לדעתי יש כלי מוצלח כזה שלא עבר התעללות כי זה ממש קל להרוס אותם

סרנים מנוע וכו תמיד אפשר להחליף

לי יש בלייזר פול סייז יבוא אישי עים צבע ראשון(בנזין) שהיה בצפון בדרום ופעמים בשבוע בים ואין לו תחליף מבחינתי

בהצלחה

דרור ברלי
26-06-09, 10:42
הסיכוי שרכב שטח בן 20-30 לא עבר התעללות בשלב כזה או אחר של חייו דומה לסיכוי שכבר מחר משיח הציריות יבוא אלינו רכוב על בלייזר לבן ושיהיה כאן שלום.

זה נכון שלעתים יש דגמים מוצלחים יותר או פחות. לטעמי ברכב ישן צריך להקפיד על תקינות ובריאות של דברים שקשה/יקר/לא כדאי לתקן/להחליף כמו שילדה וגוף.

במקרה של בלייזר שילדה נושא בעייתי. למצוא אחד עם שילדה נקייה ללא סדקים/שברים/תיקונים מאולתרים (דבר ראשון תחפש סביב חיבור תיבת ההגה), זה לא טריוויאלי...

גלדיאטור
27-06-09, 17:37
משיח הציריות:p

אני לא חושב שבחיפוש בארץ תמצא בלייזרים בשלל גוונים שנים ומידות למכירה
לדעתי תמצא יחידות בודדות, מתוכן תבדוק ואז תנסה לשאול יותר ממוקד,(אחרי הכל רצוי ומצוי)

*נכתב במידה ואתה אכן מחפש בארץ.ולא בחו"ל שם יש קצת יותר:rolleyes:

בכל מקרה אם תרצה יש פורד ברונקו בטירת הכרמל והוא אינו זז אבל במצב פח יפה
וגם בפוקוס יש טנדר פורד ב30K אם אתה ממש עשיר אך הוא כבר משופץ ויחסוך לך נטילות אקמול.

border
27-06-09, 21:11
הבחור לא מחפש צרות ואתה ממליץ לו על ברונקו????

אין חלקים והמון קומבינות
בgm לפחות חלקים בשפע...

חבל לדעתי

ערב טוב

אדם סנה
27-06-09, 21:43
הבחור לא מחפש צרות ואתה ממליץ לו על ברונקו????

אין חלקים והמון קומבינות
בgm לפחות חלקים בשפע...

חבל לדעתי

ערב טוב

סתם לידע כללי -
מי החליט לייבא ולשים דווקא את הדגש על GMC ושברולט?
למה פורד לא היה פופולרי בשנים קודמות, הברונקו הוא רכב אמין מאוד בפרט ובכלל הפורד המסחריות נימכרות(בארה"ב...) יותר טוב מהGM
תאמין לי, ארץ נכשלת אנחנו... כמעט בכל קנה מידה, אבל זה לנושא אחר לגמרי...

בכבוד

tzagi
30-06-09, 08:39
ובכלל הפורד המסחריות נימכרות(בארה"ב...) יותר טוב מהGM

בכבוד

זה שמוצר X נמכר בכמויות יותר גדולות ממוצר Y לא הופך אותו ליותר טוב או יותר אמין,
בכלל הויכוח הזה נמשך כבר משנות ה50 ובטח לא יהיה לו סוף בחיינו.
לכל מוצר יש נקודות חיוביות ושלליות.
כול אחד עם המותג האהוב עליו.....

border
30-06-09, 19:23
יש לי ברונקו 81
מדהים
אבל אין חלקים ואין בעלי מיקצוע והבחור החל פה את השיחה בנסיון למצוא פןןל סייז בלי לשקוע בצרות

מיץ גזר
30-06-09, 22:30
סתם לידע כללי -
מי החליט לייבא ולשים דווקא את הדגש על GMC ושברולט?
למה פורד לא היה פופולרי בשנים קודמות, הברונקו הוא רכב אמין מאוד בפרט ובכלל הפורד המסחריות נימכרות(בארה"ב...) יותר טוב מהGM
תאמין לי, ארץ נכשלת אנחנו... כמעט בכל קנה מידה, אבל זה לנושא אחר לגמרי...

בכבוד
נכון ארץ נכשלת אז מה אתה עוד בארץ סע ללפלנד ידידי 8-) או שתחליף לטורנדו המזגן הכי מצחיק במדינה ;)

סופר גיפ
03-07-09, 19:09
יש לי ברונקו 81
מדהים
אבל אין חלקים ואין בעלי מיקצוע והבחור החל פה את השיחה בנסיון למצוא פןןל סייז בלי לשקוע בצרות
יש הכול אבל זה תלוי בעומק הכיס$ תשלם תקבל נקודה;)

border
03-07-09, 20:59
מה זה קשור תשלם תקבל ????
תקרא עד הסוף את השירשור של בחור שמחפש כלי ללא צרות וזה תמיד אומר כסף
ולמי שיש 5 רכבים עים טסט במצב נסיעה לא אומרים תשלם תקבל
שבת שלום

אדם סנה
04-07-09, 01:25
חבר'ה
ירדתי מהבלייזר
אני מחפש קפריס
אשמח לעידכונים

בכבוד

סופר גיפ
04-07-09, 01:35
מה זה קשור תשלם תקבל ????
תקרא עד הסוף את השירשור של בחור שמחפש כלי ללא צרות וזה תמיד אומר כסף
ולמי שיש 5 רכבים עים טסט במצב נסיעה לא אומרים תשלם תקבל
שבת שלום
זה קשור כי גם לכלי שמור וללא צרות ונדיר ואין חלקים בארץ אבל יש עסקים שתמורת תשלום תקבל חלקים נדירים . וגם לי יש 4 רכבים וקטנוע ואחד הרכבים שנת 68 ונדיר {יחיד בארץ בשנה ובדגם המנוע 462}ויש מי שדואג בתשלום לא זול אבל דואג לכל הפריטים הדרושים לרכב.
שבת שלום

אדם סנה
04-07-09, 17:23
זה קשור כי גם לכלי שמור וללא צרות ונדיר ואין חלקים בארץ אבל יש עסקים שתמורת תשלום תקבל חלקים נדירים . וגם לי יש 4 רכבים וקטנוע ואחד הרכבים שנת 68 ונדיר {יחיד בארץ בשנה ובדגם המנוע 462}ויש מי שדואג בתשלום לא זול אבל דואג לכל הפריטים הדרושים לרכב.
שבת שלום

איזה רכב יש לך עם ה 462 ?

tzagi
04-07-09, 19:05
איזה רכב יש לך עם ה 462 ?

או או....
מתחיל ב'ל', נגמר ב'נ'
ומישהו מפורסם קיבל בו הרעלת עופרת.

סופר גיפ
04-07-09, 23:40
או או....
מתחיל ב'ל', נגמר ב'נ'
ומישהו מפורסם קיבל בו הרעלת עופרת.

כן לינקולן קונטיננטל קופה
http://img154.imageshack.us/img154/9112/1508397.jpg (http://img154.imageshack.us/i/1508397.jpg/)http://img154.imageshack.us/img154/1508397.jpg/1/w320.png (http://g.imageshack.us/img154/1508397.jpg/1/)
http://img36.imageshack.us/img36/9402/060x.jpg (http://img36.imageshack.us/i/060x.jpg/)http://img36.imageshack.us/img36/060x.jpg/1/w320.png (http://g.imageshack.us/img36/060x.jpg/1/)

tzagi
05-07-09, 04:23
חמוד זה,
לפני הרבה שנים, היה לי אחד שנת 64, פתוח 4 דלתות, מפלצת מוצצת אורגינל
המזל שלי....איזה אהבל בטויוטה נכנם בו ב60ק'ש....לפי זכרוני בילה את צעירותו בבתי חולים.(לפחות.. אחרי התאונה)

אדם סנה
05-07-09, 07:45
הרעלת עופרת חמה וישירה אני מבין
בכל זאת אשמח אם מישהו מכיר קפריס קלאסיק במצב נסיעה
ללא "בעיות" של בדיוק ניגמר הטסט/ "רק" משאבת המים נוזלת/
או חבר אמר לי שצריך להחליף מחזיר שמן אחורי...

בכבוד

tzagi
05-07-09, 07:53
אדם...
אני לא יכול לעזור לך בחיפושים אחרי ג'אנק אמריקאי,
אבל אתה יכול להראות כמה אתה שווה...
אז תענה על החידה..
מי קיבל הרעלת עופרת כשנסע בלינקולן קונטיננטל שנת 64?

יותר רמזים מזה....ונחרב העולם..

Juv
05-07-09, 14:24
מכל העופרת שהצטברה אצלו בנו שדה תעופה שלם - JFK.

tzagi
05-07-09, 19:28
JFK זה בניו יורק, לא?
אז כמה מיילים נסחבה העופרת?

בולדוזר
05-07-09, 19:34
JFK זה בניו יורק, לא?
אז כמה מיילים נסחבה העופרת?

מה לבליזר ולעופרת ולמה קופצים מבליזר לקפריס???? מבולבלים גם אנחנו;)

border
05-07-09, 21:22
הלינקולן שלך
זה רכב שאנשים ירושלמים קונים בחול בזול ומוכרים עוד יותר בזול בארץ

יריב קלר ברוך
06-07-09, 11:23
הלינקולן שלך
זה רכב שאנשים ירושלמים קונים בחול בזול ומוכרים עוד יותר בזול בארץ
כן הירושלמים :rolleyes: מה לא טוב?

border
06-07-09, 20:32
בהומור אחי