PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת דיפרנציאל

ishc
24-06-09, 19:13
לסגור ויכוח עם חבר פעם אחת ולתמיד
בניבה יש נעילת דיפרנציאל אחורית אורגינלית?

liatlala
24-06-09, 20:24
לא יודע אם אחורית או קידמית אבל יש בטוח

יגאל81
24-06-09, 20:25
אורגינלי לא.

כן קיימות נעילות שיוצרו במיוחד.

ראה לדוגמא:
http://forum.difflock.com/viewtopic.php?t=38201

שמוליקו
24-06-09, 20:27
תנסה נעילת דיפרנציאל אורכית, זה נשמע הרבה יותר טוב.

mor@n
25-06-09, 07:59
תנסה נעילת דיפרנציאל אורכית, זה נשמע הרבה יותר טוב.

סליחה על הבורות אבל איך נעילה אורכית באה לידי ביטוי מעבר לחלוקה של 50 אחוז כוח לכל צד בסרן? למשל בהצלבה?

lior_b.s
25-06-09, 11:43
סליחה על הבורות אבל איך נעילה אורכית באה לידי ביטוי מעבר לחלוקה של 50 אחוז כוח לכל צד בסרן? למשל בהצלבה?

נעילה אורכית, או דיפ' מרכזי מחלק את הכח בין הסרן הקדמי לאחורי וזהו...
אין שום קשר לחלוקת כח בסרן עצמו...
דיפ' מרכזי קיים בניבה כמו בכל רכב עם הנעה קבועה לכל ארבעת הגלגלים, ברגע שנועלים אין הבדל בין ניבה לבין רכב 4X4 אחר שמשלב הנעה קדמית בטרנס' ....

קיימות נעילות לניבה לסרנים, אוטו' , חשמלית וואקום, המחיר לא שווה בגלל המחיר של הרכב עצמו...

ליאור

mor@n
25-06-09, 12:49
נעילה אורכית, או דיפ' מרכזי מחלק את הכח בין הסרן הקדמי לאחורי וזהו...
אין שום קשר לחלוקת כח בסרן עצמו...
דיפ' מרכזי קיים בניבה כמו בכל רכב עם הנעה קבועה לכל ארבעת הגלגלים, ברגע שנועלים אין הבדל בין ניבה לבין רכב 4X4 אחר שמשלב הנעה קדמית בטרנס' ....

קיימות נעילות לניבה לסרנים, אוטו' , חשמלית וואקום, המחיר לא שווה בגלל המחיר של הרכב עצמו...

ליאור

מה המצב ליאור?
אז תכלס מה היתרון של ניבה לעומת כל הגיפונים בקטגוריה כגון סמוראי וויטרה? מעבר לזה שהרכב הוא 4X4 קבוע.
(זהו ויכוח עתיק בין בעלי הניבות לבעלי הסמוראי בעיקר)

ד ו ר ו ן
25-06-09, 20:35
מה המצב ליאור?
אז תכלס מה היתרון של ניבה לעומת כל הגיפונים בקטגוריה כגון סמוראי וויטרה? מעבר לזה שהרכב הוא 4X4 קבוע.
(זהו ויכוח עתיק בין בעלי הניבות לבעלי הסמוראי בעיקר)
סמוראי חסון יותר בהיבט של מכלולים בגלל הסרן מקדימה. לנידה יש מוטות רדיוס אחוריים שכדאי לחזק, חיבורי תיבת העברה שנוטים להיתלש ועוד כמה מחלות.

היתה לי ניבה עם צמיגי שטח, קפיצים של TJM ובולמים נורמליים, מגן גחון קדמי, צגן טרנספר ועוד כמה שפצורים.
בכל פרמטר ביחס לסמוראי היא גבוהה יותר במרווח הגחון במרכז הרכב,יותר עבירה,יותר יציבה (הרכב מאד רחב ביחס לגודל הכללי שלו), בעלת מהלך מתלה טוב בהרבה ויותר נוחה בכביש ובשטח, מנוע חזק יותר שמתאים לרכב וליחסי העברה שלו והדיפ' המרכזי שמאפשר לך לנסוע משוחרר גם במצב LOW לתמרונים הדוקים ללא מחאות מהרכב.
אני מרשה לעצמי להגיד את זה אחרי השוואות עם סמוראים באותו הזמן שהרכב היה אצלי.

כמה שמדברים על האמינות הקלוקלת של הרכב ולדעתי היא רכב זוועתי בעניין זה (לי היה רכב שכל ציוץ היה מטופל), זה רכב בסגנון של דיפנדר, טוענים שיש להם אישיות ואני טוען שיש להם אישיות של פרד עקשן שאתה לא יודע מתי לא בא לו לעבוד..

ת'כלס הרכב היה על גרר אבל רק בכביש, לא קרה שלא יצאנו מהשטח לבד ואני מדבר על טיולי שטח שמרביתם רכב בודד.

הצרה היא שכל הניבות זקנות, לרוב היו רכב שטח של תפרנים שחתכו פינות בתחזוקה וזה לא רכב סלחן שיודע לספוג חוסר תחזוקה או תחזוקה לקויה.

-->