PDA

צפייה בגרסה מלאה : סט הגבהה לפאג'רו ספורט

popperim
25-06-09, 13:28
אני מעוניין להגביהה בכ 50מ"מ (2") לפחות
וכן זה מאוד דומה למגנום - אבל שלי בנזין.
אני מחפש את הנתונים הטכניים של בולמים להגבהה, מה מומלץ, מה סוג הקצוות של הבולם (קוטר מיסב וקוטר חור) מה האורך (והטווח) של הסטנדרטי?
מישהו יודע?
מה לגבי מוטות הפיתול הקידמיים? למישהו יש ניסיון? האם צריך להחליף כדי להגביה במידה שציינתי או שהסטנדרטיים יחזיקו? האם הרכב נהייה מאוד קופצני?

:confused:
תודה לחברה שיענו מראש

ikelner
12-07-09, 16:21
עד כמה שאני יודע, באמת מדובר ב"מגנום סגור", זאת אומרת מערכות מכאניות זהות.
במגנום לפחות, אין שום צורך להגביהה מאחור, כך שכל בולם תחליפי שתואם את המידה המקורית אמור להיות לך טוב. בכלל רוב הבולמים התחליפיים המוכרים בשוק, מוצהרים כמכסים טווח פעולה של בין גובה מקורי ועד הגבהה של 50 מ"מ.
בעניין החלק הקדמי, שהוא החלק האקוטי של המגנום/פאג'רו ספורט - כל מה שתעשה עם מוטות הפיתול, רק יגביהה/יקשיח במסגרת המגבלה הגיאומטרית של המשולשים. ז"א, אם תמתח את המוטות, הרכב יתרומם (עד לסטופר התחתון אם תמתח בקיצוניות). במצב כזה, הרכב יהיה די גבוהה, אבל יאבד את המהלך מתלה. אם תשחרר, תקבל יותר מהלך מתלה, אבל מרווח גחון נמוך יותר. המקום הרצוי לטעמי הוא איפהשהו בין החצי, לשליש הדרך מהסטופר התחתון. החלפת מוטות פיתול ל HD אפטרמרקט, אולי ישפרו את הקשיחות פר מהלך מתלה (טוב אם יש טמבון קדמי כבד וכננת), אבל עדיין הגובה המקסימלי יהיה הסטופר העליון.
קיימים בתאילנד, קיטים של משולשים תחליפיים שדי ישגעו את הרכב לגמרי, אבל זה לא זול וההתעסקות מול התאילנדים ובאינטרנט בטח לא קלה.
אם עדיין אין לך צמיג 31, זה יהיה הפתרון האידיאלי בתור התחלה - גם מוסיף שיכוך וגם גובה.
הגבהת המרכב מהשלדה (בודי ליפט) מצריכה שינויים כמו הארכת פית טנק דלק, שינוי ברדיאטור, ידית הילוכים... ועדיין גובה הדיפרנציאל, שלדה, מנוע, גיר מהקרקע לא משתנה - יעני, רק פוזה, או אופציה להרכבת גלגלים גדולים יותר מ 31.
אם המוטות פיתול לא עייפים מידי (יש עוד מתיחה), החלפת בולמים לטובים יותר (המקוריים ממש ממש לא...) תשפר משמעותית את ההתנהגות כביש ושטח.
בהצלחה.

popperim
17-07-09, 17:02
ikelner
תודה לך על התשובה המפורטת

-->