PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת סופה לפני רכישה

newtosufa
27-06-09, 10:06
שלום לכם

אני על סף רכישת סופה... בדקתי, עד כמה שיכולתי, 5 סופות לפי המדריך של אייל גונן http://www.jeepolog.com/522.html
בסופה ה-5 נדלקתי ממש, כל מה שרציתי נמצא, הרכב נראה טוב ומתנהג טוב על הכביש ועד כמה שאני הצלחתי לבדוק לא מצאתי שום פגם חיצוני משמעותי.

אני רוצה לקחת את הרכב לבדיקה רצינית ואני תוהה לעצמי - איפה???
מה בדיוק הם יבדקו שם? האם נהוג לבדוק גם פליטות גזים בבדיקה ראשונית?
כמה זה צריך לעלות? האם הם ידעו לומר לי אם הרכב עובר טסט המצבו הנוכחי? האם יתנו לי מסמך עם המסקנות?

אשמח מאוד אם תוכלו להמליץ לי על מקום טוב ואמין לבדיקת הסופה באזור ראשון לציון-חולון-בת ים-ת"א-רמת גן?
חשוב לי שהבדיקה תהיה באמת מקיפה ורצינית וחוות הדעת רצינית ואמינה, גם אם זה יעלה לי יותר מהממוצע.

תודה מראש חברים!!!

drumeran
15-07-09, 23:19
לדעתי הבדיקה במכונים לרכבים כמו סופה מיותרת

מתוך פחד לקחת אחריות על תקינות מכונית כזו, במכונים דואגים "לעשות שחור"

כלומר: בניסוחים מעורפלים לרוב, הם דואגים להשמיץ את רוב המכלולים כדי למנוע

סיכוי לאחריות מצידם.

ברכבים האחרונים שרכשתי נעזרתי במוסך שאני מטפל אצלו כדי להגיע להחלטה.

בהצלחה!

נמרוד
16-07-09, 08:09
אם בדקת ברצינות חמש סופות, ומצאת עכשיו אחת שטובה יחסית לארבע האחרות - עשית 90% מהעבודה! עכשיו אתה צריך לקחת את הרכב לחוות דעת נוספת, לא בשום מכון בדיקה, אלא במוסך מנוסה בג'יפים - רצוי אחד שלא מכיר ולא ראה עד היום את הסופה הזאת או את בעליה. אתה לא רוצה לקבל שום דבר כתוב (כתוב=כסת"ח, וזו הבעייה במכונים). פשוט חוות דעת נוספת של מכונאי שמכיר סופות. יש כמה וכמה כאלו בארץ - כל אחד מכיר באזור שלו, חכה ותקבל כאן המלצות מחברים ממרכז הארץ.

newtosufa
16-07-09, 11:00
אם בדקת ברצינות חמש סופות, ומצאת עכשיו אחת שטובה יחסית לארבע האחרות - עשית 90% מהעבודה! עכשיו אתה צריך לקחת את הרכב לחוות דעת נוספת, לא בשום מכון בדיקה, אלא במוסך מנוסה בג'יפים - רצוי אחד שלא מכיר ולא ראה עד היום את הסופה הזאת או את בעליה. אתה לא רוצה לקבל שום דבר כתוב (כתוב=כסת"ח, וזו הבעייה במכונים). פשוט חוות דעת נוספת של מכונאי שמכיר סופות. יש כמה וכמה כאלו בארץ - כל אחד מכיר באזור שלו, חכה ותקבל כאן המלצות מחברים ממרכז הארץ.

בדיוק מה שעשיתי, וקניתי חצי שעה אחרי הבדיקה :)

savyon
16-07-09, 11:32
תתחדש

יריב קלר ברוך
16-07-09, 12:24
תתחדש :cool:

newtosufa
16-07-09, 17:47
תתחדש :cool:

תודה סביון, ותודה ליריב ולאורן על הדרייבשפט האחורי החדש שלי :D;)

נמרוד
16-07-09, 23:15
תתחדש, נשמע כאילו הרומן מתחיל ברגל ימין! :D

kobiarava
17-07-09, 08:56
תתחדש, נשמע כאילו הרומן מתחיל ברגל ימין! :D

החלפת דרייבשאפט ביום הרכישה זה רגל ימין?;)

וברצינות-תתחדש, וברוך הבא לעולם של 4.0L HO...

קובי

newtosufa
19-07-09, 13:45
החלפת דרייבשאפט ביום הרכישה זה רגל ימין?;)

וברצינות-תתחדש, וברוך הבא לעולם של 4.0L HO...

קובי

האמת שבאמת רגל ימין, הייתי בטוח שאני אגלה עוד הרבה מאוד בעיות :p את הצלבים ידעתי שצריך להחליף וכשפירקנו את הדריישפט גילינו שהאוזניים דפוקות... אבל זה מינורי לעומת הצרות שחשבתי שאגלה בבדיקה שנייה.

הבעיה האמיתית שלי היא דווקא מושב הנהג. אתמול חנכתי את המפלצת בשטח (על איזה שהוא תל חביב על כביש 35 או 38, לא זוכר בדיוק) ובשטח המושב פשוט משייט לי קדימה אחורה, ימינה-שמאלה, בזוית המושב... שלא לדבר על זה שהמושב יכול להתגאות ב-0 אחוזי תמיכה בגב ;). אני חושב שאנסה לקבע אותו לתושבת בצורה זמנית בינתיים, לפחות שלא יזוז קדימה-אחורה כל הזמן.

אני אתחיל לחפש ברצינות מושב ספורט מתכוונן סביר במחיר סביר.

-->