PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב המירוץ החדש של עידו כהן

סוזי המשתוללת
28-06-09, 00:56
כשזה נוסע אז זה נוסע :D
תמונות שחר שטלצר
בקרוב גם וידאו ב hd (כשאמצא איך מעלים hd ליוטיוב )

GodsFather
28-06-09, 01:33
קודם תמצא איך להעלות תמונות יא מעופף :grin:

סוזי המשתוללת
28-06-09, 01:53
אוווווווווווופס פדיחה
בינתיים כבר עלה הקליפ הראשון

http://www.youtube.com/watch?v=iT-IXKSZnL4&feature=channel_page

סוזי המשתוללת
28-06-09, 02:05
תיקון טעות
הנה הקישור לאלבום
http://www.jeepolog.com/forums/album.php?albumid=159

סוזי המשתוללת
28-06-09, 09:35
עוד קליפ
http://www.youtube.com/watch?v=nlZyP-KEAd0

GodsFather
28-06-09, 09:42
כל הבוג'אראס הזה בשביל 12 שניות ? (בטח שמעת את זה כבר בחיים שלך... :twisted: )

סוזי המשתוללת
28-06-09, 10:02
ועוד
http://www.youtube.com/watch?v=dpw4RZZssFc

סוזי המשתוללת
28-06-09, 10:03
מה אתה עיוור ?:p
או שאתה לא יודע חשבון .......
חכה חכה זה עוד עולה

GodsFather
28-06-09, 10:13
צודק, הסרטון האחרון היה 10 שניות :)

למה לא לחבר את כולם יחד לקליפ אחד ?

סוזי המשתוללת
28-06-09, 10:29
עוד
http://www.youtube.com/watch?v=ErR6xIRzaLY

כי זה hd והאופרציה של המרות על מנת לערוך לא אפשרית כרגע זה ממש חומר גלם עם כל הלכלוך

סוזי המשתוללת
28-06-09, 10:40
http://www.youtube.com/watch?v=rC6kCyaAFlc&feature=channel_page

GodsFather
28-06-09, 10:52
סוזי, מה עם דגש על עבודות מתלים ? עד עכשיו, למעט הסרטון עם הקפיצה , כמעט ולא נראו עבודות מתלים קשות, סה"כ שבילים שהרכב המדהים הזה מגהץ במהירות אופיינית למנוע שלו ולנהג שלו. אבל איפה הסרטונים של המתלים המיוחדים ,לראות אותם בולעים במפים רצינים ולראות את הרכב שומר על קו ישר אפילו שהוא למעשה עובר גלים והדורים ?

סוזי המשתוללת
28-06-09, 14:07
אז זהו שאתה לא מבין איזה במפים הוא בלע ובאיזו מהירות
זה נראה קל בגלל שהרכב מגהץ אותם

GodsFather
28-06-09, 14:11
הכל עניין של זוויות, אתה לא יודע ? :lol:

צילום נכון (או תקריב במקרה של סרט קיים) יכול היה להמחיש את זה.

אני רואה את עבודת המתלה המהירה מאד ואת יציבות הרכב, ובגלל שאני גם יודע שמדובר בצמיג גדול יחסית (37) אז אני מתאר לעצמי מה הוא באמת בולע שם, אבל עם צילום נכון , היה אפשר לראות את זה גם בלי להכיר את הנתונים.

כמו שעושים באמריקה... כנראה שאנחנו עדיין לא שם מבחינת הצילום מה ? ;-)

(הכל כמובן בנימה חברית של צחוק, זבל עופות שכמוך )

חוצמזה, איך זה שאף אחד אחר לא מגיב ? מה ? כולם עובדים ורק אני בטלן ? (ואתה גם...)

חנן גולומבק
28-06-09, 17:17
[quote=GodsFather;253552]סוזי, מה עם דגש על עבודות מתלים ?כמעט ולא נראו עבודות מתלים קשות, אבל איפה הסרטונים של המתלים המיוחדים ,quote]

מה המיוחד במתלים של הרכב הזה ?

סוזי המשתוללת
28-06-09, 17:39
את זה תצטרך לשאול את עידו :D

GodsFather
28-06-09, 17:41
את זה תצטרך לשאול את עידו :D

גם נמרוד רמז על זה, ונראה לי שאותו אפשר לסחוט ביתר קלות ;)

putzman
28-06-09, 18:36
סוזי, מה עם דגש על עבודות מתלים ??

אני עם אמיר... צריך כמה קטעי ווידאו שמראים את העבודת מתלים הפסיכית הזאת גם לעין בילתי מזויינת

סוזי המשתוללת
28-06-09, 21:38

אם תסתכלו היטב ולא בחטף ואפילו תפריזו את ההתחלה ותתבוננו בגליות של הדרך תוכלו להבין עד כמה הגיהוץ של הדרך מעולה

גל שחם
28-06-09, 21:38
תודה לאל הנמצא במרומים, שסידר לי/לו תקלה בגיר בחוצה ישראל...

אוי אוי אוי, איזה יופי .

מברך שוב את אלת המזל.

גל שחם.

גל שחם
28-06-09, 21:43

אם תסתכלו היטב ולא בחטף ואפילו תפריזו את ההתחלה ותתבוננו בגליות של הדרך תוכלו להבין עד כמה הגיהוץ של הדרך מעולה

סוזי, זר לא יבין זאת.
כאחד שמכיר היטב את הדרך, (ימינה ימינה בגשרון), יודע אני להעריך היטב את עבודת המיתלים.
מזל שהרכב שלי לא מצולם שם, היו רואים את ההבדלים. אין מצב שאני מגיע שם למהירויות האלה,
אולי בבאמפ הראשון ובשני,אבל בשלישי המצב לא יהיה כל כך מסביר פנים.

גל שחם.

zivo
29-06-09, 00:56
גל, סוזי,
זה עוד פעם אני עם השאלות הקשות ;)
אני מסתכל טוב על שני הסירטונים של עבודת המתלים, ויש משהו שמפריע לי.
גם בסרטון הזה וגם בשני עם הקפיצה, נראה לי שלרכב יש נטיה להרים את "התחת" ולהוריד את האף.
האם אני צודק וגם אתם רואים את זה? האם זה מכוון?

GodsFather
29-06-09, 10:07
סוזי, לא הבנת אותי...שוב...

הסרטון ממחיש נהדר את עבודת המתלים אבל מרחוק... תן תקריב!

eranbar
29-06-09, 10:33
רכב מדהים !!!
כל הכבוד, אין מילים.

סוזי המשתוללת
29-06-09, 14:20
סוזי, לא הבנת אותי...שוב...

הסרטון ממחיש נהדר את עבודת המתלים אבל מרחוק... תן תקריב!

בפעם הבאה אני אקח לתשומת לבי ;)

asafk
29-06-09, 21:49
גל, סוזי,
זה עוד פעם אני עם השאלות הקשות ;)
אני מסתכל טוב על שני הסירטונים של עבודת המתלים, ויש משהו שמפריע לי.
גם בסרטון הזה וגם בשני עם הקפיצה, נראה לי שלרכב יש נטיה להרים את "התחת" ולהוריד את האף.
האם אני צודק וגם אתם רואים את זה? האם זה מכוון?

נראה לי שאתה צודק, וחלוקת המשקל מפילה את האוטו על האף. אתה רואה שאין משקל מאחורה, ולכן חלוקת המשקל.

אסף.

גל שחם
29-06-09, 22:26
נראה לי שאתה צודק, וחלוקת המשקל מפילה את האוטו על האף. אתה רואה שאין משקל מאחורה, ולכן חלוקת המשקל.

אסף.

אסף, כשאתה אומר שאין משקל מאחורה, שים לב כי אין גלגלי ספר, משקלם קרוב מאד למשקל
שחסר לכם לאיזון הרכב...

גל שחם.

Porsche_Dude
29-06-09, 23:28
איזו בניה מדהימה, כיף לראות דברים כאלה בארץ.

כל הכבוד ;)

asafk
30-06-09, 13:47
שמתי לב, גל, ולכן כתבתי שאין משקל מאחורה..

אסף.

סוזי המשתוללת
30-06-09, 15:31
יש כן גלגל ספייר אחד בלבד

גל שחם
03-07-09, 23:12
יצאנו לאימון באזור בית קמה, היה יום מדהים, עידו כהן ,דודי לזר (סובארו ),אני ואון יעקובסון.
לאחר שלמדנו תורה,הלכנו להתפרק קצת, אתם יודעים,כמו אחרי בית ספר, או בהפסקות,כשאין מורים
עושים שטויות.

הנה אחת מהן : http://www.youtube.com/watch?v=Swz2aiXJv34

גל שחם.

Tom Bril
04-07-09, 02:18
איזה יופי, האם יש עוד תמונות?

נמרוד
04-07-09, 23:18
נראה מפחיד... :D

ההתרשמות האישית שלי מהTT של עידו היא שזה כנראה רכב המרוץ הטוב ביותר שנבנה בישראל עד היום - פשוט, קל, קומפקטי (נמוך וצר במידה), ואני מאמין (טפו-טפו-חמסה-חמסה שלא ימשיכו להאשים אותי בפתיחת עין!) שבעיות ילדות כמו שהפילו אותו בראלי האחרון יפתרו במהרה ואז הוא יהיה תחרותי ביותר. אני ממשיך לשים את הכסף על עידו במרוץ הבא של נועם (ספטמבר נדמה לי). זה עניין של זמן עד שTT ישתלטו על הנצחון הכללי במרוצי הראלי רייד בישראל - נכון אני אומר וכותב את זה כבר כמה שנים פה בפורום, ועדיין מכוניות 4X4 בנויות לפי רצפט בשל ומוכח מנצחות. ונכון שיש שני TT שהקדימו את עידו מבחינה כרונולוגית, שניהם כלי רכב מרשימים ביותר, אבל של עידו בשל ומבוצע "נכון" יותר, לדעתי.

eranbar
04-07-09, 23:33

ההתרשמות האישית שלי מהTT של עידו היא שזה כנראה רכב המרוץ הטוב ביותר שנבנה בישראל עד היום - פשוט, קל, קומפקטי (נמוך וצר במידה), ואני מאמין (טפו-טפו-חמסה-חמסה שלא ימשיכו להאשים אותי בפתיחת עין!) שבעיות ילדות כמו שהפילו אותו בראלי האחרון יפתרו במהרה ואז הוא יהיה תחרותי ביותר. אני ממשיך לשים את הכסף על עידו במרוץ הבא של נועם (ספטמבר נדמה לי). זה עניין של זמן עד שTT ישתלטו על הנצחון הכללי במרוצי הראלי רייד בישראל - נכון אני אומר וכותב את זה כבר כמה שנים פה בפורום, ועדיין מכוניות 4X4 בנויות לפי רצפט בשל ומוכח מנצחות. ונכון שיש שני TT שהקדימו את עידו מבחינה כרונולוגית, שניהם כלי רכב מרשימים ביותר, אבל של עידו בשל ומבוצע "נכון" יותר, לדעתי.

עם כל הכבוד לעידו ויש ה-מ-ו-ן כבוד , אין סיכוי !
גם בבאחה הארוך בארה"ב אופנועים תמיד מגיעים ראשונים, וגם למיטב זכרוני בדקאר אופנועים תמיד ראשונים וב3 שנים האחרונות יוני ראשון ואחריו וולנברג בפער שקשה יהיה לצמצם אפילו לרכב כמו של עידו.

GodsFather
05-07-09, 09:54
גם בבאחה הארוך בארה"ב אופנועים תמיד מגיעים ראשונים, וגם למיטב זכרוני בדקאר אופנועים תמיד ראשונים וב3 שנים האחרונות יוני ראשון ואחריו וולנברג בפער שקשה יהיה לצמצם אפילו לרכב כמו של עידו.

סבבה, אז אחרי הקטגוריה של האופנועים, הולך ? (למרות שלשמוע שיחה של עידו עם מתחרה אחר גורמת לדברים להכנס לפרופורציה חדשה, ערב הראלי - "יש לי בעיה ב190 קמ"ש בבאמפים כמו בדרום, הרכב נותן לי זוגיה מאחורה וזה מוציא קצת מריכוז")

נמרוד
05-07-09, 10:54

לא הייתי ברור - התכוונתי לכללי בין המכוניות כמובן. למרות שזה קרה במרוצים פעם או פעמיים למיטב זכרוני שרז היימן הגיע לפני האופנוע הראשון, סביר להניח שיוני לוי וולנברג ושות' ימשיכו להיות ראשונים בכללי, כמקובל בעולם.

GodsFather
05-07-09, 11:00
ב190 קמ"ש בבאמפים כמו בדרום

זה קצת יצמצם את הפער, לא ?

גל שחם
05-07-09, 11:40
חברים יקרים, הרשו לי לתקן קצת את הבאלגן שאתם עושים.
ראשית יש כל כך הרבה פרמטרים בתחרויות הראלי רייד,שאתם פשוט עושים עוול לאמת.

1: ניווט, ישנה השפעה ישירה על נושא הניווט,טעות ניווט ברכב,בעיקר 2X4 עולה ביוקר רב מאד,בעוד באופנוע,טעות ניווט מתוקנת מהר מאד,ע"י חיתוך באשר הוא יהיה,קטן או גדול. שלא נדבר על הזמן שלוקח לרכב של עידו להסתובב...

2:תוואי הדרך. בקטעים טכניים,יערות,שבילים צרים והרבה פניות,אין סיכוי לאף רכב מול אופנוען טוב.

3: בישורת, כדוגמת הסטייג האחרון בערבה,אין סיכוי לאופנועים מול הרכבים. לדוגמא בסטייג הערבה,מחצבה עד לסיום, נסעתי מהר מיוני לוי, משהו כמו 3 דקות וחצי, לא זוכר בדיוק כמה.

בסופו של דבר,רק השעון ידבר,אך זה לא מחייב לכל התחרויות שאופנוע יהיה מהיר יותר מרכב.
אך ברוב המקרים זה נכון לתחרויות שלנו, כי בסופו של דבר לאופנוע יתרונות רבים יותר.

הכי חשוב, אני מתאמן בקביעות וברצינות עם עידו, אל תספידו אותו מהר מידי...הוא נראה ממש כמו אופנוע.

גל שחם.

oferk
05-07-09, 12:48
גל שחם
כל מילה בונבון.
לא יכול שלא להסכים אתך לכל מילה !
אפשר לבנות מכונה פנטסטית והאדם יעשה טעות וזה נגמר.
זה קרה לטובים ביותר ויקרה עד אחרית הימים.

Tom Bril
05-07-09, 15:10

ואני חולק על הדעה הזאת, ההתפתחות של המרוצים פה בארץ תהיה יותר לכיוון ארופאי, מסלולים סגורים או מסלולים קצרים בעלי אופי טכני, לפי דעתי אם רכבי הTT ישטלתו על הפודיומים זה היה רק כי זה היה הכיוון המועדף על בוני הרכב, יותר זול לבנות רכב הנעה אחורית, יש להם גלגל גדול והם יפים יותר וזה מה שהישראלים אוהבים .

אבל קח פרולוג בביתרונות רוחמה של 15 ק"מ ואני מוכן לשים המון כדי להמר שהרכב של גל שחם מבצע אותו מהר מהרכב של עידו

שוב...הכל תלוי בסיגנון, באיזור ובאופי של אותו מרוץ

ugross
05-07-09, 16:44
שלא נדבר על הזמן שלוקח לרכב של עידו להסתובב...
ושוב אני אומר - חברים - אתם משלים את עצמכם.
הסרטים שמועלים פה מדהימים לצפייה, אבל כמו הסרט הקודם שהעלו של הרכב של איציק מיני קופץ מעל לדיונה, אין כל קשר בין זה לבין מסלולי המירוץ שיש בישראל וזו הסיבה האמיתית שאף אחת מהמפלצות הנ"ל לא סיכנו את הפודיום עד היום (למעט מקרה בודד שאי אפשר להסיק ממנו אל הכלל - ארז בבאחה חצרים).
מחלות ילדות - כן או לא, זה רק הזמן יוכיח.
המסלולים (רובם ככולם) הדוקים, מחורצים ומרובי פניות וסיבובים.
לרכב 2X4 גדול, כבד וחזק אין כל יתרון בתוואי כזה.
אפילו גל מודה שקשה לרכב הזה להסתובב.
ולכן נמשיך לראות את השליטה של האופנועים ורכבי ה-4X4 הדוקי ההיגוי ומעוטי כוחות הסוס. הם פחות מרשימים, אבל הם מנצחים !

הצפרדע
05-07-09, 16:57
אתה יודע, אורי, בכדי להוכיח לך שאתה טועה, צריך לסגור את האומים בגלגלים טוב טוב לפני שיוצאים למירוץ .......:rolleyes:.

אחרת אין סיכוי שתיאלץ לאכול את הכובע, אם כי בסופו של דבר אתה תאכל אותו, טעים או לא :cool:

אני עד היום לא התאוששתי מהשטות הזאת שהרסה לנו את המירוץ :(. אני לא יכול להתערב איתך על מה היה קורה אילו, אבל אני יכול לומר לך שאלמלא השטות הזאת, לא היה שם שום רכב 4X4 שהיה יכול לסכן אותנו או להתקרב אלינו.

אלא מה, על טעויות קשות משלמים מחיר כבד, וטוב שזה לא המירוץ האחרון.

Tom Bril
05-07-09, 17:06
אתה יודע, אורי, בכדי להוכיח לך שאתה טועה, צריך לסגור את האומים בגלגלים טוב טוב לפני שיוצאים למירוץ .......:rolleyes:.

אחרת אין סיכוי שתיאלץ לאכול את הכובע, אם כי בסופו של דבר אתה תאכל אותו, טעים או לא :cool:

אני עד היום לא התאוששתי מהשטות הזאת שהרסה לנו את המירוץ :(. אני לא יכול להתערב איתך על מה היה קורה אילו, אבל אני יכול לומר לך שאלמלא השטות הזאת, לא היה שם שום רכב 4X4 שהיה יכול לסכן אותנו או להתקרב אלינו.

אלא מה, על טעויות קשות משלמים מחיר כבד, וטוב שזה לא המירוץ האחרון.

זה מתחיל להראות כמו וויכוח " מי יותר גדול" או מי יותר טוב", ברוך!, הטענה שלך היא יהירה מאוד והייתי ממליץ לך להכנס לרכב שלך למרוץ אחד או שניים כדי לקבל פרספקטיבה יותר נכונה על הדברים.

לרכב שלך ברוב הראלים בארץ אין כל יתרון על רכבי "ה4על4 ההדוקים"

הצפרדע
05-07-09, 17:15
אני אענה לך בדרך מקורית משהו - אתה יכול לומר על עידו כהן מה שאתה רוצה, אבל הוא בטח ובטח לא טיפש ולא חסר נסיון.

אני יכול להניח שאם מה שאתה וגרוס אומרים היה נכון, הוא לא היה מוכר את הרכב ה 4X4 שלו(שכבר ניצח חוצה ישראל אחד קודם לכן) ובונה רכב 4X2 בסגנון מירוצי מדבר מובהק.

אבל מי אני שאתוכח עם מומחה גדול בעל ידע אדיר ונסיון מופלג כמוך, שלא לדבר על צניעותך הרבה.

Tom Bril
05-07-09, 17:36
אני אענה לך בדרך מקורית משהו - אתה יכול לומר על עידו כהן מה שאתה רוצה, אבל הוא בטח ובטח לא טיפש ולא חסר נסיון.

אני יכול להניח שאם מה שאתה וגרוס אומרים היה נכון, הוא לא היה מוכר את הרכב ה 4X4 שלו(שכבר ניצח חוצה ישראל אחד קודם לכן) ובונה רכב 4X2 בסגנון מירוצי מדבר מובהק.

אבל מי אני שאתוכח עם מומחה גדול בעל ידע אדיר ונסיון מופלג כמוך, שלא לדבר על צניעותך הרבה.

ברוך, אין לי כל רצון להכנס איתך לוויכוחי מי יודע יותר או למי יש יותר ניסיון, אני חושב שאתה אדם מבורך ובעל כשרון מאוד גדול ובנוסף לכל אלה אתה גם לא זקוק למחמאות

אך לפי דעתי מאוסף תגובותיך על נושאים שונים , רכבי המרוץ ו מרוצים בארץ , יש לך דעות אשר נובעות מהשקפה לא מדויקת
ואני באמת חושב שכדי להבין מה זה מרוץ צריך לקחת חלק בכמה, בייחוד כדי להבין את הרכב שאותו אתה בנית.

אמא שלי לדוגמה, היא מכינה אוכל אבל אף פעם לא טועמת אותו, האוכל יוצא טעים אבל תמיד יש את התחושה שאם היא הייתה טועמת את האוכל אולי הוא היה יותר טעים, או בעל סגנון אישי יותר.
אז לאמא שלי אני ממליץ לטעום מהאוכל ולך ברוך אני ממליץ להשתתף במרוץ אחד או שניים, כמובן שהכל בהומור ברוך אבל זאת דעתי ואין לי כל הכוונה להתנסות

לגבי עידו, גם פה דעתי כנראה שונה משלך, אין לקחת את ההתנהלות המסחרית של עידו וליחס איזה שהוא מודל לחיקוי לגבי בחירת הרכב המתאים למרוצים בארץ, עידו הוא איש נשמע, הוא פועל מהלב, וכך גם הבחירות שלו לגבי הרכבים בהם הוא בוחר לנהוג
עידו העדיף תמיד את רכבי הTT על פני רכבי הרייד גם כאשר התחרה על פגרו מקוצר מתלים.

הצפרדע
05-07-09, 17:53
לגבי עידו, גם פה דעתי כנראה שונה משלך, אין לקחת את ההתנהלות המסחרית של עידו וליחס איזה שהוא מודל לחיקוי לגבי בחירת הרכב המתאים למרוצים בארץ

גם לי אין חשק לויכוחים ולכן נעזוב את זה.

מה שאמרתי לגבי עידו הוא פשוט - לי אמנם אין נסיון בנהיגת ראלי, אבל לו יש, אולי הכי הרבה בארץ.

זה שהוא מכר את הרכב 4X4 שלו בודאי לא מלמד על כלום חוץ מאשר על ענין מסחרי, אבל זה שהוא - עם כל הידע והנסיון שיש לו - בחר לא לבנות עוד אחד כזה אלא מה שהוא בנה, בהחלט מלמד הרבה.

תחשוב על זה בזמן שאתה נהנה מהאוכל של אמא.....:cool:

jeep.il
05-07-09, 18:16
שאלה כל אחד שבונה רכב חייב להשתתף? לא נראה לי וברוך כולם יודעים יותר אוהב לבנות מאשר להתחרות .ובקשר לעידו אנחנו יוצאים פנ מפרופורציות ועד שעידו או משהו מטעמו לא יענה פה כדאי שנשתוק.

ugross
05-07-09, 18:26
אלמלא השטות הזאת, לא היה שם שום רכב 4X4 שהיה יכול לסכן אותנו או להתקרב אלינו.
ברוך,
בגלל עומס החום אין לי כח לחפש את השרשור הרלוונטי על ראלי חצרים, אבל אני זוכר את הציטוט שלך (ולא שלי) : "את ראלי חצרים ניצחנו למרות שאנחנו רכב 2X4 ולא בגלל שאנחנו רכב 2X4" סוף ציטוט מאת ברוך 'הצפרדע' טולדנו.
לפחות תהייה עקבי.
ולגבי אכילת הכובע - אם הייתי צריך לאכול את הכובע על כל פעם שאיחלו לי פה בפורום, הייתי צריך לפתוח קו ייצור של כובעים.
אה-מה-מה? עד עכשיו (לשמחתי / לצער המאחלים), לא טעיתי. לא בנושא חוק הספורט המוטורי, לא בנושא וועד העמותה ולא בנושא ה-2X4.
הטיעון שלפיו בגלל שעידו בונה רכב 2X4 אז כנראה זה 'הדבר הבא' בראלי-רייד, זה טיעון שאי אפשר להתווכח איתו בטענות רציונליות.
תמיד יבוא גורו חדש, יהפנט את כת המאמינים שלו שהוא-הוא המחזיק באמת האבסולוטית ואין בלתו, ועם חברי כת כזו אי אפשר ממש להתווכח, מאמינים כאלה בטח שלא יתנו לעובדות לקלקל להם את האמונה העיוורת.
מאחר ואני מעולם לא טוען שהאמת שלי היא האמת האבסולוטית, אז האמת שלי גורסת שהסיבה שעידו החליט לבנות רכב 2X4 היא בגלל :
1) אתגר טכני.
2) לא להישאר מאחור מול שאר בוני הרכבים שכרגע הולכים על הכיוון של 2X4 (שלך, של איציק מיני, בקרוב גם של סרטינה).
3) שעמום (אל תשכח שהוא גר בפרדס-חנה, אין הרבה מה לעשות שם בערב).
3) יש לו מספיק כסף בשביל לבנות כל מה שבא לו, אח"כ לרסק אותו ולהתחיל לבנות מחדש - 2X4, 4X4, 1X2 או כל שילוב אחר של הנעות.

סוזי המשתוללת
06-07-09, 01:21
[QUOTE=הצפרדע;254602]אתה יודע, אורי, בכדי להוכיח לך שאתה טועה, צריך לסגור את האומים בגלגלים טוב טוב לפני שיוצאים למירוץ .......:rolleyes:.

אני לתומי חשבתי שאתה לא סוגר אותם בשביל אלת המזל:D

סוזי המשתוללת
06-07-09, 01:29
אתם יודעים למה עידו בנה את הרכב הזה?
כי ככה הוא רצה !!
4x4 הוא כבר בנה כמה וכמה גם למהירות וגם לעבירות
2x4 הוא לא נהג מאז ימי הסונומה העליזה (ואיזה כיף היה לנסוע בה אפילו שהיא לא השיגה אף אחד:-P)ועניין אותו לחזור לסגנון הנהיגה השונה בתכלית
סגנון שלא מותיר מקום לטעויות נהג
והכי חשוב פשוט כי הוא רצה והוא גם להבדיל מרובנו (ברוך לא נחשב:cool:)יכול לבצע !!
מחר הוא יקבל את הג'ננה וייבנה משהו אחר לגמריי כי ככה בא לו ,
גם ברוך בנה 8x8 שהפך ל6x6 שהפך לtt רק כי בא לו והוא יכול
לנו נותר רק לפנטז לקנא ולפרגן לכל מי שיכול להגשים את החלומות שלנו;)

גל שחם
06-07-09, 11:48
הדיון גולש לכיוונים לא טובים, למען עשה סדר בבלאגן, אני לוקח את האחריות ומדבר בשמו של עידו כהן, לאחר הרבה שעות יחד, עם הרכב החדש שלו ובלעדיו.
עידו החל לבנות את ה TT :

1: כי הוא האמין בתצורת ה- 2X4 כתצורת רכב אשר תביא לו יותר הנאה בנהיגה, דבר שהתברר כנכון מאד !!! עידו לא יורד מההגה,גומע שעות וקילומטרג' על הרככ החדש ואינכם יכולים לתאר ,כמה !!!
בכל פעם שיורד מההגה, אומר וצועק : " יוואו איזה כיף,בחיים לא נהנייתי כך מנהיגה "

2: הוא גם מאמין בגלגלים גדולים ומנוע גדול,את זה אפשר לעשות רק ב 2X4.הגלגלים הגדולים ומהלכי המתלה ינצחו את רוב התחרויות. מכיוון שאת הזמן מרוויחים בעיקר בישורת,אל תהמרו מהר מידי על אחרים בעלי תצורת 4X4, לאט לאט עידו סוגר את הפער עלי, גם בקטעים טכניים, באזור בית קמה וחוות פיליפ בקטעים טכניים, אך גם עם ישורות נדיבות.

3: כאחד "שעומד" ליד עידו ונוסע יחד איתו, כדאי שתמתינו בסבלנות, את רובכם הוא עוד יפתיע. אותי בכלל לא.

4:אשמח לתאם נסיעת מבחן למעוניינים להזמין אחד כזה. (בתשלום סימלי, שיוחזר במידה ותתבצע הזמנה)

5:בתקופת המבצע,בחודש יולי ואוגוסט, תינתן מתנה למזמינים, משקפי אבק וטיטול האגיס למבוגר.

גל שחם.

הצפרדע
06-07-09, 11:52
אז מה יש לך לומר על זה, גרוס?

הצפרדע
06-07-09, 11:54
אז מה, גל, מה תעשה עם ה 4X4 שרק עכשיו קנית (והחלפת לו מנוע ועוד כהנה וכהנה חלקים), כשתקנה את ה"דבר הבא"?? :cool: ??

ugross
06-07-09, 12:10
אז מה יש לך לומר על זה, גרוס?
ברוך, אין לי מה להוסיף על מה שכבר אמרתי - עם כת המאמינים של הגורו אי אפשר באמת להתווכח, בטח שלא מול טיעון רציונלי ורציני כמו 'לנהוג על רכב 2X4 זה מוי כיייייף!'
גל שחם הוא בחור חביב ואני מאוד אוהב אותו, מסתבר שהוא גם נהג לא רע בכלל, אבל אתה לא באמת רוצה שאני אתייחס ברצינות לבנאדם שיומיים וחצי אחרי שקנה רכב 4X4 ושדרג אותו בלא מעט כסף, הוא טוען שהפלטפורמה הנכונה לרכב ראלי-רייד היא דווקא 2X4.
במקרה שלו, ההבדל היחיד בינו לבין הבן שלי בן השנתיים זה גודל הצעצוע.

GodsFather
06-07-09, 12:14
חברים, עד לכאן עם הירידות.. בחייאת.

נהלו דיון ענייני. תביאו הוכחות מהעולם (עם תמונות וסרטונים אם אפשר :) ). תביאו תוצאות בדיקות שעשיתם עם הרכבים שלכם ושל חברים. תעשו את הדיון מעניין, לא ילדותי.

lizard
06-07-09, 12:24
סלחו לי על שאני מתערב אבל מה אכפת לכם בכלל למה עידו בנה 2X4 ולא 4X4 או 4X8 או 9X16?
הבנאדם רצה TT אז הוא בנה TT.
טוב/לא טוב, למי אכפת (חוץ מלעידו כמובן :-)), תנו להנות מהרכב ומהיצירה. זה כל כך מדהים אותי כל פעם מחדש כמה דרכים יש לבנות ובסופו של דבר זה יוצא טוב. מערכת המתלים של עידו שונה מזו של ברוך אבל שניהם מגהצים כאילו אוטוסטרדה :-)

סוזי/גל/נמרוד כמה לדעתכם חסך עידו במשקל בזה שהוא השתמש בצנורות ST52 (ואני מקווה שעם דופן נורמלי של 2.5 או פחות :-)) לעומת צנרת SCHD40 ?

גל שחם
06-07-09, 12:26
אז מה, גל, מה תעשה עם ה 4X4 שרק עכשיו קנית (והחלפת לו מנוע ועוד כהנה וכהנה חלקים), כשתקנה את ה"דבר הבא"?? :cool: ??

1: עוד הרבה מיים יזרמו בירדן וימלאו את הכינרת, עד שאגיע לרמת הנהיגה של עידו כהן,איציק מיני או ארז אברמוב, תן להתאמן ולשפר את מיומנויות הנהיגה שלי ברכב נשלט, לא ברכבי הלונה פארק האלה.

2: לא חושב על הדבר הבא, הדבר הבא כבר אצלי !!!

גל שחם.

Juv
06-07-09, 12:26
הכי חשוב - קנאת סופרים תרבה חוכמה...

גל שחם
06-07-09, 12:33
ברוך, אין לי מה להוסיף על מה שכבר אמרתי - עם כת המאמינים של הגורו אי אפשר באמת להתווכח, בטח שלא מול טיעון רציונלי ורציני כמו 'לנהוג על רכב 2X4 זה מוי כיייייף!'
גל שחם הוא בחור חביב ואני מאוד אוהב אותו, מסתבר שהוא גם נהג לא רע בכלל, אבל אתה לא באמת רוצה שאני אתייחס ברצינות לבנאדם שיומיים וחצי אחרי שקנה רכב 4X4 ושדרג אותו בלא מעט כסף, הוא טוען שהפלטפורמה הנכונה לרכב ראלי-רייד היא דווקא 2X4.
במקרה שלו, ההבדל היחיד בינו לבין הבן שלי בן השנתיים זה גודל הצעצוע.

אורי גרוס, אני מעולם לא טענתי את שאתה מצטט אותי !!!

(חוץ מיזה,אל תאמין לאף מילה שלי, אני מייצר מצב שתמיד אגיע לתחרויות בתור אנדרדוג...)

גל שחם.

Tom Bril
06-07-09, 12:41
אני גם מסכים עם דעותיו של מר גרוס , כמובן שאני מתייחס רק לנושא הטכני לא לאישי,

אפשר אולי להתיחס למה שמתרחש בזירת המרוצים העולמית, שם רובי גורדון מנסה כל פעם מחדש לנצח עם הסגנון האהוב עליו

http://www.youtube.com/watch?v=ZeZ-9Wpkjq4

ugross
06-07-09, 12:58
חברים, עד לכאן עם הירידות
אח שלי, רד מתפקיד ה'מבוגר האחראי'.
גם אני, גם ברוך וגם גל (הייתי רוצה לחשוב) חברים טובים.
הירידות ההדדיות מקובלות על שלושתינו.
תנוח (-:

GodsFather
06-07-09, 13:14
אז תגיד חיובי!
:D

הצפרדע
06-07-09, 13:16
גם אני, גם ברוך וגם גל (הייתי רוצה לחשוב) חברים טובים.

נכון במאה אחוז - הכל באופן עניני וחברי מתובל בקצת הומור וזהו.

אגב, אני לא הבחנתי כאן בשום ירידה וההערה שלך, אמיר, היתה מיותרת.

GodsFather
06-07-09, 13:28
מי שלא מכיר אתכם יכול היה לראות את זה ותחליף משקפיים. עכשיו תחזרו להקנטות שלכם

נמרוד
06-07-09, 13:28
אמיר יצג כאן את הגולש מהצד, שלא מכיר אותכם ואת הירידות ההדדיות, ועבורו, האווירה בשרשור עלולה להצטייר כלא נעימה. קחו זאת לתשומת לבכם, זה הכל.

הצפרדע
06-07-09, 13:29

אתה נותן פרשנויות במקום שלא צריך לפרש כלום.

תקרא את מה שהוא כתב - לא בגלל ה 4X2 אלא למרות ה 4X2, ובגלל גודל הגלגל ומהלך המתלה.

הבעיה עם גלגל גדול ומתלה ארוך מהלך, היא שלא ניתן ליישמם ברכב 4X4 - אין כיום מתלה קדמי מניע שיכול להחזיק גלגל "37 או (כמו שאני בונה עכשיו ברכב הבא) גלגל "39.5 בעוצמות כאלו של מירוץ ראלי. עובדה.

מה שאתה אומר נכון חלקית - אילו ניתן היה ליישם גלגל גדול ומהלך ענק ברכב 4X4, אין ספק שהוא היה עדיף.

בינתיים, בתחרות שבין גירסת 4X2 עם גלגלים גדולים ומהלכים ארוכים לבין 4X4גירסת עם גלגל קטן ומהלך מוגבל, אנחנו אומרים שהראשונה עדיפה.

אני מקווה שעכשיו אתה כבר מבין....:cool:

קיד
13-07-09, 22:17

...ואני מאמין (טפו-טפו-חמסה-חמסה שלא ימשיכו להאשים אותי בפתיחת עין!) .....
אולי די!
שברנו את !@#$%%^ בשבת.

קיד.

רני דקל
14-07-09, 00:10
אין כיום מתלה קדמי מניע שיכול להחזיק גלגל "37 או (כמו שאני בונה עכשיו ברכב הבא) גלגל "39.5 בעוצמות כאלו של מירוץ ראלי. עובדה.

מה עם זה?
http://teamhummerstorm.com/Vehicle.html

אמנם 14 אינץ' מהלך סך הכל, אבל מתלה נפרד שמחזיק את האחת הפינות הכבדות בכל עולם הספורט המוטורי - גם גלגל 37 וגם הינע סופי כבד מאד (מאד).

לפי דעתי הסיבה שאין רכבי מרוצים ייעודיים (ולא האמר חצי סטוק) עם הנעה כפולה וגלגלי ענק היא אחרת - חוקים ותנאי מסלול. בצפון אמריקה המסלולים קשים ודי ישרים (כך שיתרון התאוצה מפניות הדוקות שההנעה הקדמית נותנת די מתבטל) ומעדיפים לוותר על ההנעה הקדמית המסרבלת מבחינת מסה והגבלת תנועה בציריות. לעומת זאת באירופה אסור להם לבנות רכב עם גלגלים גדולים והנעה כפולה. אין קטגוריה בה ניתן או משתלם לבנות רכב הנעה כפולה עם גלגל גדול...

הצפרדע
14-07-09, 01:51
תגיד לי, אתה מסתלבט או מה??

הרכב הזה הוא בקטגורית ה STOCK, יעני קטגורית הסטנדרט, עם מהלך לא מרשים(בלשון המעטה) ובמשקל של 3.25 טון.

זה מתקרב בכלל לרמה העליונה או הבינונית של מירוצי המדבר בארה"ב?

הסיבה שאין שם כאלה רכבים היא פשוטה - שם יש מה שמנצח, ו- 4X4 עם מתלה נפרד וגלגל גדול מאד, לא מנצח(אלא אם הוא נבנה בהוצאות ענק ועתק של מליונרים כמו הרבסט, פעם ביובל שנים).

בטח שאפשר לבנות כזה רכב - הרי כל האמר H1 הוא כזה, לא?

אבל אז הוא רכב מוסדי טוב ולא רכב מירוץ מנצח באובראול או בקטגוריות הבכירות.

מה עם זה?
http://teamhummerstorm.com/Vehicle.html

אמנם 14 אינץ' מהלך סך הכל, אבל מתלה נפרד שמחזיק את האחת הפינות הכבדות בכל עולם הספורט המוטורי - גם גלגל 37 וגם הינע סופי כבד מאד (מאד).

לפי דעתי הסיבה שאין רכבי מרוצים ייעודיים (ולא האמר חצי סטוק) עם הנעה כפולה וגלגלי ענק היא אחרת - חוקים ותנאי מסלול. בצפון אמריקה המסלולים קשים ודי ישרים (כך שיתרון התאוצה מפניות הדוקות שההנעה הקדמית נותנת די מתבטל) ומעדיפים לוותר על ההנעה הקדמית המסרבלת מבחינת מסה והגבלת תנועה בציריות. לעומת זאת באירופה אסור להם לבנות רכב עם גלגלים גדולים והנעה כפולה. אין קטגוריה בה ניתן או משתלם לבנות רכב הנעה כפולה עם גלגל גדול...

yoni_0000
14-07-09, 05:39
אתה נותן פרשנויות במקום שלא צריך לפרש כלום.

תקרא את מה שהוא כתב - לא בגלל ה 4X2 אלא למרות ה 4X2, ובגלל גודל הגלגל ומהלך המתלה.

הבעיה עם גלגל גדול ומתלה ארוך מהלך, היא שלא ניתן ליישמם ברכב 4X4 - אין כיום מתלה קדמי מניע שיכול להחזיק גלגל "37 או (כמו שאני בונה עכשיו ברכב הבא) גלגל "39.5 בעוצמות כאלו של מירוץ ראלי. עובדה.

מה שאתה אומר נכון חלקית - אילו ניתן היה ליישם גלגל גדול ומהלך ענק ברכב 4X4, אין ספק שהוא היה עדיף.

בינתיים, בתחרות שבין גירסת 4X2 עם גלגלים גדולים ומהלכים ארוכים לבין 4X4גירסת עם גלגל קטן ומהלך מוגבל, אנחנו אומרים שהראשונה עדיפה.

אני מקווה שעכשיו אתה כבר מבין....:cool:

מה עם כאלה..?
נכון שמהלך המתלה לא מתקרב, אבל הדברים האלה עובדים די קשה....
והצמיגים 44"+

lizard
14-07-09, 09:12
הבעיה היא לא גודל הצמיג. הבעיה היא שילוב של גודל צמיג, מהלך מתלה ולא לשבור כלום.
ציריה של מתלה נפרד לעולם ותמיד (עד שימציאו הנדסה ברמה אטומית ואז באמת אין גבול לכלום :cool:) תהיה חלשה יותר מציריה של סרן חי. וסרן חי כנראה שלא נראה להם שאפשר לשים מקדימה אז יש העדפה לרכב עם מהלך מתלה גדול אבל הנעה רק 2X4.
באירופה ודאקאר עושה רושם שיש העדפה למהלך מתלה נמוך יותר עם צמיגים קטנים יותר אבל 4X4.

רני דקל
14-07-09, 10:25
תגיד לי, אתה מסתלבט או מה??

הרכב הזה הוא בקטגורית ה STOCK, יעני קטגורית הסטנדרט, עם מהלך לא מרשים(בלשון המעטה) ובמשקל של 3.25 טון.

זה מתקרב בכלל לרמה העליונה או הבינונית של מירוצי המדבר בארה"ב?

אני מבין שקראת את השורה הראשונה, עברת ללינק, נדלקת בזעם וויתרת עלקריאת שאר ההודעה...

הצפרדע
14-07-09, 11:26
אני מבין שקראת את השורה הראשונה, עברת ללינק, נדלקת בזעם וויתרת עלקריאת שאר ההודעה...

ושוב אתה מבין לא נכון, או במילילם פשוטות יותר - לא מבין.... :twisted:

איזה זעם ואיזה נעליים - עובר עליך משהו לא טוב?:rolleyes:?

עם כל הכבוד, להביא רכב כזה(או את שלושת הליצנים המצולמים בהודעה של YONI_ֹ0000) כדוגמא לרכב מירוץ ברמות הכי גבוהות, זה כמו לומר "אל תקחו אותי ברצינות".

חנן גולומבק
14-07-09, 13:55

עובדים קשה אבל נוסעים לאט.
כנס ל יו טיוב וחפש סרטים של BAJA 1000 או 500 ואז תבין על מה מדובר.

סוזי המשתוללת
14-07-09, 13:58
מה עם כאלה..?
והצמיגים 44"+

האוטו האמצעי זה טרופר מודל ישן ואני חותך את הז.........ן אם המוטות הגה המקוריים מחזיקים את הצמיג הזה ומה שרואים בתמונה זה מוט מקורי אז לא כל מה שנוצץ זהב :!:
ifs או irs יכולים להחזיק צמיגים גדולים כולל מנועים גדולים הבעייה היא רק עם הציריות שבלי הנמכת דיפרנציאלים עובדות במצב סטטי בזוית קשה מאד העניין הוא שהנמכת דיפ תגרום לפגיעה בנ"ל ולכן הגישה בהאמר היא הפתרון הפורטלי
זה לא אופטימלי אבל יותר טוב מכלום

GodsFather
14-07-09, 17:22
סושי , אין לך גם ככה הרבה מה לחתוך, אז לא חבל ?

הרכבים בתמונות עובדים בשטח כמעט חסר אחיזה - ארצות השלג. הטויוטה האדום מוכר מהקוטב, האחרים ממדינות קרחוניות אחרות. אחד מחברי הפורום העלה כאן חלק מהתמונות האלה בעבר כשהוא טייל שם וגם אז עלתה השאלה כיצד צמיג 44 עם 0 שינויים ביחסי העברה לא שובר את הרכב וגם אז היה אותו הסבר -
איפה שאין אחיזה, אין עומס על המכלולים ולכן גם הנזקים הם מינוריים. אלה לא רכבים לתחרויות BAJA.

רני דקל
14-07-09, 23:10
ושוב אתה מבין לא נכון, או במילילם פשוטות יותר - לא מבין.... :twisted:

איזה זעם ואיזה נעליים - עובר עליך משהו לא טוב?:rolleyes:?

עם כל הכבוד, להביא רכב כזה(או את שלושת הליצנים המצולמים בהודעה של YONI_ֹ0000) כדוגמא לרכב מירוץ ברמות הכי גבוהות, זה כמו לומר "אל תקחו אותי ברצינות".
ואני שוב אומר, אין רכב מירוץ שכזה ברמות הכי גבוהות פשוט כי לא כדאי לבנותו למרוצי מדבר אמריקאים, וכי אסור להשתתף איתו בריידים האירופאים-אפריקאים-דקאר-בדרום-אמריקאיים.

נמרוד
17-07-09, 11:30
אולי די!
שברנו את !@#$%%^ בשבת.

קיד.

טוב מעכשיו אני שותק כמו דג :roll:

-->