PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפורי מנוע והשפעה על צריכת הדלק?

ערן המסוקס
11-06-04, 07:52
האם שיפורי מנוע כגון סעפת פליטה, מערכת הצתה מחוזקת ועוד גורמות לצריכת דלק מוגברת?
האם אנשים מנסיון אישי יכולים לספר על השינויים לטובה/ לרעה על צריכת הדלק עקב שיפורי מנוע ספציפיים?

UNIX
11-06-04, 08:54
אני עם הקרבורטור שלי (במקור של 8 צילנדר) יכול
לספר לך שבכביש אין שינוי בצריכת הדלק אבל בשטח יש שינוי ותתפלא הוא לטובה .
אין לי עוד מספרים כי לא עשיתי חישובים מאז, יהו לי בקרוב

Bulldog
11-06-04, 09:52
מה הרכבת? 4BARELL?
יפה, ספר מה ואיך?

UNIX
11-06-04, 11:18
לא לקרבורטור יש 2 לועות אבל הוא ישב על 8 צילנדר , זה הקרבורטור של הולי
אני יצלם אותו ויעלה את התמונות שלו בעיקרון הוא עובד חזק ומאוד , והכי חשוב
לא מציף בשיפועים כמו הנבלה הישן, ומניע כמו גדול (צוק ידני ).

yanivcj
12-06-04, 00:38
יש לי CJ8 שנת 89 ואני ביצעתי את השינויים הבאים:
1. החלפת סעפת ל סעפת מוגדלת של קליפורד, למי שמכיר 6=8.
2. החלפת מערכת הצתה למערכת של GM עם קויל חזק יותר של קורבט.
3. קרבורטור של רוצ'סטר 4BARREL .

ואני יכול להגיד לכם שניסיתי הכל, זאת אומרת את כל הכיוונים ו:
הרכב אוכל יותר דלק גם בכביש וגם בשטח.
כיוונתי במוסך עם מכשיר 4 גזים, בכיוון הכי טוב אכל 1 ל 6 אבל לא נסע טוב בשטח, בכביש לא היה הבדל.
כיוונתי בשטח בעזרת אקדח הצתה ושעון ואקום וניסיתי את הרכב עד שנהיה חיה רעה, פתאום הוא עולה דיונות שבעבר לא עלה, יותר כוח והמומנט הגבוה בטורים נמוכים לא נפגע. אבל דלק זה סיפור אחר.
לאחר הכיוון האידיאלי לשטח, ביצעתי שינוי שאני יכול יחסית די מהר לשנות חזרה כשאני נכנס לשטח. אחד זה המנוף של משאבת התאוצה יש לה שני חורים, אחד חסכוני ואחד יותר בזבזני (אפשר לעבור בקלות מאחד לשני, בשטח אני מחבר על הבזבזני ובכביש על החסכוני). השני זה בורג שיושב בראש הקרבורטוק שצריך לסובב עם מפתח מיוחד (יצרתי מפתח מצינור נחושת דק) שאפשר להגביל מהלך כניסה של המחטים לתוך החריץ ולתת לתערובת להיות יותר עשירה, גם את זה העברתי למצב חסכוני ובשטח אני מעביר למצב בזבזני.
ההבדל לא גדול מבחינת אכילת דלק, אבל מכיוון שהרכב כרגע משמש אותי כרכב ראשון ויותר רכב כביש לא שטח, אז השינוי הוא הכרחי.
נכון להיום בכביש הוא אוכל בממצוע (כאשר הדגש הוא על נסיעות עירוניות יותר, משהו בסביבות 80% עירוני 20% בו עירוני) הרכב אוכל 1 ל 5.5
יניב.

ערן המסוקס
12-06-04, 03:36
אני משער שמערכת ההצתה המוגברת לא משפיעה לרעה על צריכת הדלק... אבל האם עשית את כל השיפורים האלה ביחד? השאלה כדאי לדעת איך כל אחד מהם משפיע?
אגב, את השרשור הזה פתחתי בעקבות הטענה שלך שצריכת הדלק עלתה...

UNIX
12-06-04, 11:43
אתה בטוח שאתה מודד לפי ליטרים ולא לפי כסף?

yanivcj
12-06-04, 15:45
ערן - השינויים בוצעו ביחד.
מע' הצתה משופרת בלבד, ללא כל התוספות האחרות, רק תעזור לך לשרוף יותר טוב את התערובת, ולכן לא תפגע בצריכת הדלק ואני מניח שאפילו יהיה שיפור קטן גם בכוח וגם באכילת הדלק, יכול להיות שלא מורגשת אבל תהיה.
יכול להיות שאני בחרתי בקרבוראטור גדול מדי, נדמה לי ששלי הוא 750 CFM.
יכול להיות שאם היתי בוחר בדגם אחר של רוצ'סטר או בקרבוראטור של חברה אחרת כמו הולי או וובר, היתי מגיע לביצועים יותר טובים באכילת דלק, אני מניח שבמצבו הנוכחי של המנוע שלי (מקורי) 450 CFM היה מספיק לו. לא יודע לענות לא ניסיתי.
בעתיד אני מתכוון לשים ראש של סופה, מה שיעלה את יחס הדחיסה ואז אולי הקרבוראטוק הזה יתאים יותר למע'.
אם אתה מחבר קרבורטור יותר גדול בעל CFM יותר חזק וסעפת גדולה יותר, אתה חייב גם מע' הצתה משופרת, אחרת לא כל התערובת נשרפת ולא רק ביזבוז דלק אלא, גם מנוע שלא עובד יפה/עגול צילצולים, בקפאיירים ועוד...
אם יפול לידים שלי קרבוראטור אחר, אני אנסה. בינתיים אני צריך לבדוק כמה הוא אוכל בעיר וכמה מחוץ לעיר בנפרד, עד היום לא עשיתי בדיקה כזו.
יניב.

-->