PDA

צפייה בגרסה מלאה : חום מנוע בצ'ירוקי

lior_li
12-06-04, 12:10
בצ'ירוקי יש מד חום שהאדום מתחיל ב-125 ה-100 במרכז, בזמן נסיעה רגילה חום המנוע עומד באזור ה-90 אך כאשר הוא מתאמץ או עם מזגן הוא מתחיל לטפס לאזור ה-100 ואף מעל לאזור 100-115.החלפתי כבר טרמוסטט וזה נישאר אותו דבר
האם זה תקין שמד החום יעבור את ה-100 ומהו החום הסביר בג'יפ זה
תודה

עמיקם
12-06-04, 19:21
המצב תקין.
השעון משחק בין קו ליפני המאה עד קו לאחר המאה.

grand
12-06-04, 21:28
למרות שקרייזלר בנתה את המנועים הללו לעבודה בתחום חום גבוה יחסית 90-115 לדעתי בארץ חמה כמו שלנו צריך לשדרג את מערכת הקרור, כי מה שטוב ותקין בימים רגילים וחמים בעייתי ביותר בימי שרב שהטמפ' מעל 35 מע' ואז יוצאים לטיול או אפילו משתרכים בפקק עם מזגן והטמפ' עולה ועולה והקלאץ' פאן לא עומד בקצב הקירור והמחוג מטפס מעבר ל 100 מע' לכוון 110-120 מע' ואז המזגן לא מקרר היטב, המים ברדיאטור רותחים ואף מייצרים לחץ ובורחים ממיכל העיבוי וכו' וכו'.
שוב.. מדובר על אותם מספר ימים בודדים בשנה שעלולים לגרום לאותה אי נוחות.

לפי נסיוני הדל ב 3 קייצים הפתרונות הם כדלקמן.
א. טרמוסטאט 84 מע' שאת זה כבר החלפת אני מניח.

ב. שטיפת רדיאטור לפני כל קיץ חיצונית מכל הבוץ האבק , החרקים והאבנים הקטנות שנתקעו בו במשך החורף. אולי לשקול גם פלאש פנימי עם חומר עדין ( וולווליין או פרסטון).

ג. להחליף למים איכותיים שנק' הרתיחה שלהם גבוהה 265F מע' לפחות לטעמי מצאתי שהמים של פרסטון (אייס ואוטו-דיפו) הקניה הטובה ביותר לרכב זה.

ד. לבדוק תקינות הקלאץ פאן אפשר גם בקלות ע"י כך שכאשר הוא עובד שמישהו יכבה מנוע, אם המאוורר מפסיק מייד להסתובב - תקין, אם ממשיך עוד סיבוב שניים לאחר כיבוי, - מחייב בדיקה.

ה. החשוב ביותר- להוסיף 2 וונטות דוחפות קדמיות SPL בצורה כזו שיכסו כמה שיותר משטח רדיאטור המזגן וככל שגדולות יותר טוב, יש מקום לשני מאווררים ללא בעיה, לחבר אותם ביחד לבסיס של פיוז המזגן בתיבת הפיוזים ולהוסיף ריליי. המאווררים יכנסו לפעולה בזמן פעולת המזגן בלבד, ומעבר לעזרה בשמירת חום מנוע יגרמו למזגן לקרר יותר טוב.

כל זה אצלי לפחות נותן טמפ' רגילה של 80 מע' ביום רגיל ו 105 מע' מקסימום ביום שרבי עם מזגן.

tony
04-07-08, 09:22
למרות שקרייזלר בנתה את המנועים הללו לעבודה בתחום חום גבוה יחסית 90-115 לדעתי בארץ חמה כמו שלנו צריך לשדרג את מערכת הקרור, כי מה שטוב ותקין בימים רגילים וחמים בעייתי ביותר בימי שרב שהטמפ' מעל 35 מע' ואז יוצאים לטיול או אפילו משתרכים בפקק עם מזגן והטמפ' עולה ועולה והקלאץ' פאן לא עומד בקצב הקירור והמחוג מטפס מעבר ל 100 מע' לכוון 110-120 מע' ואז המזגן לא מקרר היטב, המים ברדיאטור רותחים ואף מייצרים לחץ ובורחים ממיכל העיבוי וכו' וכו'.
שוב.. מדובר על אותם מספר ימים בודדים בשנה שעלולים לגרום לאותה אי נוחות.

לפי נסיוני הדל ב 3 קייצים הפתרונות הם כדלקמן.
א. טרמוסטאט 84 מע' שאת זה כבר החלפת אני מניח.

ב. שטיפת רדיאטור לפני כל קיץ חיצונית מכל הבוץ האבק , החרקים והאבנים הקטנות שנתקעו בו במשך החורף. אולי לשקול גם פלאש פנימי עם חומר עדין ( וולווליין או פרסטון).

ג. להחליף למים איכותיים שנק' הרתיחה שלהם גבוהה 265F מע' לפחות לטעמי מצאתי שהמים של פרסטון (אייס ואוטו-דיפו) הקניה הטובה ביותר לרכב זה.

ד. לבדוק תקינות הקלאץ פאן אפשר גם בקלות ע"י כך שכאשר הוא עובד שמישהו יכבה מנוע, אם המאוורר מפסיק מייד להסתובב - תקין, אם ממשיך עוד סיבוב שניים לאחר כיבוי, - מחייב בדיקה.

ה. החשוב ביותר- להוסיף 2 וונטות דוחפות קדמיות SPL בצורה כזו שיכסו כמה שיותר משטח רדיאטור המזגן וככל שגדולות יותר טוב, יש מקום לשני מאווררים ללא בעיה, לחבר אותם ביחד לבסיס של פיוז המזגן בתיבת הפיוזים ולהוסיף ריליי. המאווררים יכנסו לפעולה בזמן פעולת המזגן בלבד, ומעבר לעזרה בשמירת חום מנוע יגרמו למזגן לקרר יותר טוב.

כל זה אצלי לפחות נותן טמפ' רגילה של 80 מע' ביום רגיל ו 105 מע' מקסימום ביום שרבי עם מזגן.
קצת מאוחר אולי להגיב על ההודעה הזו ובנוסף יש לי wj ולא zj אבל נתקלתי באותה הבעיה ולא מצאתי התיחסות יותר מקצועית מזו.
האם מומלץ ליישם את הדברים הללו גם לwj?

coas
21-07-08, 17:21

בטמפ כזאת המשמעות היא שאתה עובד במעגל פתוח.

אייל67
22-07-08, 14:32
בטמפ כזאת המשמעות היא שאתה עובד במעגל פתוח.

"מעגל פתוח" ?? :confused:
האם הכוונה למצב בו הטרמוסטט פתוח כל הזמן?

הסבר בבקשה ...

אייל

coas
22-07-08, 17:24
מעגל סגור- המחשב מווסת את תערובת הדלק בהתאם לקריאה מחיישן החמצן.
מעגל פתוח- ללא וויסות, אחריי התנעה ועד להגעה לטמפרטורת עבודה ובזמן תאוצה מעל 80% מצערת.

טמפרטורת עבודה של מנועי ה4.0L היא 195F/90C.

מנוע ללא פידבק מחיישן החמצן לא יעבוד יעיל.

grand
22-07-08, 23:07
Tony.
תלוי ב WJ, אם הוא משנת 99-2000 וסובל מהתחממות מסויימת אז כן.
מעל שנת 2001 המערכת כבר שונה, מאוורר חשמלי/הידראולי יעיל החליף את הפאן קלאץ' ועושה עבודה מצויינת גם בקירור המנוע וגם ביעילות עבודת המזגן.
אם קיימת אצלך בעית חום בגראנד 2001 + משהו אצלך לא תקין.

לגבי מעגל סגור, פתוח, מה שלא יהיה....
בגראנד ZJ מערכת קירור מנוע דפוקה, וזה בלשון עדינה.
החלפת טרמוסטאט זה הפיצ'ר הכי הטוב שאפשר לעשות לנושא זה.
הרעיון הוא להוריד כמה שיותר את טמפ' הסביבה מתחת למכסה המנוע, מעבר לתרומה לחום, יש גם תרומה לשיפור קירור המזגן ולאריכות ימים של כל מערכות החשמל, חוטים, מחשב וחיישנים שבתא המנוע.
המנוע עובד מציון גם ב 84 מע', לא צורך יותר דלק ( ואם כן, אז לא מורגש), לא מייצר יותר פיח, וסוחב היטב.

itayt
30-07-08, 09:11
יש לי אותה בעיה בסופה, כמובן שהוחלף טרמוסטט, שופצה מערכת קירור כליל, הוספתי מאווררי SPL ועדיין לא נפתרה הבעיה, דיברתי עם עמוס מעמוס מזגנים למי שמכיר, לדעתו זה בעיה חשמלית. בחיבור לסקנר מתקבלת הודעת שגיאה מכיוון האלטרנטור, הוחלפו לבדיקה אלטרנטור ומחשב ועדיין מתקבלת אותה הודעה, מה שמחזק את הטענה שזה בעיית חשמל, כרגע אני אבדוק את הצמה מכיוון האלטרנטור ואם יש התקדמות אני אדווח.
(למי שתוהה, כן, יש קשר בין התחממות לבעיית חשמל מהאלטרנטור)

אייל67
30-07-08, 20:04
מעגל סגור- המחשב מווסת את תערובת הדלק בהתאם לקריאה מחיישן החמצן.
מעגל פתוח- ללא וויסות, אחריי התנעה ועד להגעה לטמפרטורת עבודה ובזמן תאוצה מעל 80% מצערת.

טמפרטורת עבודה של מנועי ה4.0L היא 195F/90C.

מנוע ללא פידבק מחיישן החמצן לא יעבוד יעיל.

תודה :p

itayt
31-07-08, 16:23
לאחר בדיקה, אכן היתה בעיה בצמת חשמל מהאלטרנטור למחשב, כנראה בעבר מישהו עשה שם איזה קומבינה והעביר פלוס ממקום מוזר, בעוד שהכבל הנכון לא מחובר...
כרגע כבר לא מראה הודעת שגיאה בסקנר, נשאר רק לראות אם בעיית החימום אכן נפתרה, אני אמשיך לעדכן.

נמרוד
04-08-08, 14:14
איתי - מניין הבטחון שמדובר על אותה בעייה, כשאתה לא יודע מה הבעייה אצלך? גם אצל בני אדם יכולות להיות מחלות רבות עם אותו תסמין חיצוני - חום גבוה :)

למען הסדר הטוב, נא לא לבלבל דיונים טכניים מסוג זה עם בעיות שונות שאולי כן ואולי לא זהות. אתה מוזמן לפתוח שרשור נפרד עם כותרת ברורה לגבי התקלה שלך, הן להתייעצות ואם הבעייה נפתרת רק כדי לדווח למען הדורות הבאים.

תודה!

itayt
04-08-08, 14:22
נמרוד, אני לא זקוק כרגע לעצות בנוגע לבעיה שלי ברכב, חשבתי לתת כיוון נוסף לבחור שיש לו בעיה, למיטב ידיעתי זה אחת המטרות בפורום, לחלוק מידע, לא אמרתי לו שזה הסיבה לתקלה שלו, רק סיפרתי שיש לי תקלה זהה ואת ההתמודדות שלי איתה.
בכל מקרה נכון לעכשיו, לאחר התיקון, נראה שהבעיה נפתרה, כך שבאמת יש קשר ישר בין חימום מנוע, מזגן ובעיית חשמל.

-->