PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקט בSW

natu22
04-07-09, 19:01
שלום לכולם,

אני סטודנט להנדסת מכונות שעושה קורס בsolidworks.
הוטל עלינו לסרטט מכלול המורכב מ-10 חלקים שונים לפחות לפרוייקט הגמר.
מאחר ואני חובב רכב מושבע חשבתי אולי לעשות משהו מתחום הרכב.
בפני ניצבות 2 בעיות:
1) איזה חלק לבחור? חשבתי אולי: מסרק הגה/טורבו/בלוק מנוע + בוכנות/יחידה של בולם + קפיץ וכל מה שקשור לחיבור לגלגל .
2)הבעיה השנייה והמרכזית היא מהיכן אני מוצא רשמית חלקים מסודרת עבור כל מכלול + מידות.

אשמח לכל עזרה שהיא ולהמלצות נוספות עבור הפרוייקט.

תודה

נמרוד
04-07-09, 22:40
הכי נכון מבחינתך יהיה לקחת מכלול קיים, פיזית, לפרק אותו בידיים, לנקות אותו, למדוד ולמדל אותו. זה קישור בסיסי של כל מהנדס בעידן המודרני - לדעת להעביר מוצר קיים למודל ממוחשב בצורה נכונה ויעילה.

אם אתה לומד בטכניון או מזדמן לאזור חיפה, אתה מוזמן לקחת דיפרנציאל 8 אינץ' מושבת של טויוטה היילקס ולמדל אותו. תעשה עבודה טובה, והמודל יעלה כאן בפורום לטובת כולם :D

קצת חומר רקע על החיה (http://www.jeepolog.com/180.html). אם אתה מעוניין, צור קשר בהודעה פרטית.

natu22
05-07-09, 21:33
הכי נכון מבחינתך יהיה לקחת מכלול קיים, פיזית, לפרק אותו בידיים, לנקות אותו, למדוד ולמדל אותו. זה קישור בסיסי של כל מהנדס בעידן המודרני - לדעת להעביר מוצר קיים למודל ממוחשב בצורה נכונה ויעילה.

אם אתה לומד בטכניון או מזדמן לאזור חיפה, אתה מוזמן לקחת דיפרנציאל 8 אינץ' מושבת של טויוטה היילקס ולמדל אותו. תעשה עבודה טובה, והמודל יעלה כאן בפורום לטובת כולם :D

קצת חומר רקע על החיה (http://www.jeepolog.com/180.html). אם אתה מעוניין, צור קשר בהודעה פרטית.

תודה על ההתייחסות...
לצערי אני לומד בב"ש בכל מקרה אני לא יודע אם יש לי את הזמן למדוד ולמדל מכלול שלם (נכנס לתקופת בחינות עכשיו ).

נמרוד
06-07-09, 08:33
באר שבע זה טוב. אני מבין לגמרי את המצב שאתה נמצא בו - מדובר בסך הכל על פרויקט סיום של קורס טכני במהותו, אתה צריך לסמן וי על 2 הנקודות וזהו... בכל זאת אתה יכול להוציא מזה קצת יותר בכמה שעות של עבודה.

בכל מקרה את מה שאתה מחפש קל הרבה יותר למצוא במציאות מאשר באינטרנט - גש למוסך כלשהו, תבקש בנימוס ותקבל רשות לנבור בג'אנק, בחר איזה מכלול קטן שנראה לך נקי מספיק כדי להעמיד על שולחן המחשב בלי שחברה שלך תהרוג אותך, ותעבוד עליו. המידול לא חייב להיות מלא, לא חייב להיות מושלם - כמו שכתבת, רוצים 10 חלקים? יקבלו.

דוגמא למכלולים קטנים ומעניינים בסדר גודל של 10 חלקים - משאבת מים, משאבת שמן, מפלג (דיסטריביוטור). של כל מכונית שהיא.

-->