PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ צ'רוקי שנת 99 בנזין - הערות ודעות יתקבלו בשמחה!

שלמה1
12-06-04, 18:25
שלום לכולם.! אני די חדש בשטח אך אני מתעניין בתחום כבר זמן רב!
אני מעוניין לשמוע את דעתכם על גיפ שמאוד מאוד מעניין אותי!
(יש רכב לקרוב משפחה שבארצות הברית והוא מאוד מרוצה)
אני מעוניין לרכוש גיפ צירוקי מודל 99 מנוע בנזין ! ובבוא העת בערך עוד חצי שנה לשים לרכב מערכת גז!(כאשר הנושא יהיה חוקי כמובן)
עכשיו מה אתם חושבים בכליליות על הגיפ המדובר איך הוא מבחינת נוחות (שימו לב נתון חשוב מאוד הגיפ ישרת את המשפחה ביום יום ולנסיעות שטח ).
איך הרכב מבחינת אמינות? , האם שיפורים כמו הגבהה סימלית למשל ניתנת לרכישה בארץ ללא יבוא או דברים מסובכים שכאלה?
ועוד נתון על כמה בערך עומדת צריכת הדלק של הרכב? (את זה שהוא אוטומטי ובעל 4X4 קבוע כבר הכחמתי ללמוד), בנוסף לכך איך הסחירות ש הרכב , כלומר כאשר ארצה למכור בעוד כמה שנים?
תודה רבה על הסבלנות , ואשמח לדעתכם שלמה!

שלמה1
12-06-04, 20:57
שוב שלום , שאלה נוספת זה האם לצ'רוקי משנת 99 יש קפיצי "עלים" או "סליל " ?
תודה רבה שלמה

אדי
12-06-04, 20:59
קפיצי עלים מאחור (מעל הסרן) וקפיצי סליל מלפנים.

שלמה1
12-06-04, 21:15
אדי תודה על התשובה.
אני מבין שעם לרכב יש קפיצי "עלים" אני נמצא בבעיה שבה אם בעתיד אני ירצה להגביהה בכמה "סמ זה יהיה קצת בעייתי !
עם יש לרכב "עלים" זה אומר שהוא לא רכב נוח (ביחס לרכבים כמו לנד רובר דיסקברי )?חברה עיניין הנוחות די חשוב.
תודה רבה

אדי
12-06-04, 21:26
שלמה, אין לי נסיון עם צ'רוקי (אבל לא הייתי מתנגד אם הייתי מוצא אחד ישן במחיר הגיוני ... :) ), אבל לא אמורה להיות בעיה להגביה את הרכב מאחור, יש כמה דרכים:
1. שאקלים מוארכים - קצת בעייתי בגלל הצורה שלהם.
2. "בלוק" בין הסרן לקפיץ.
3. ערגול.
4. הוספת עלה.
5. 3+4.
6. קפיץ חדש מאחד מיצרני האפטרמרקט.

1-5 ניתן לעשות בארץ בלי בעיה מיוחדת, ל-6 יכול להיות שאין מבחר מוצרים בארץ - או שהקיימים יקרים יחסית.

נוחות? את זה תצטרך לבדוק בנסיעת מבחן על הרכב.

אדי

grand
12-06-04, 21:59
לגבי הגבהה - פשוט זול וקל. זוג ספיראלות ארוכות יותר מקדימה ( גם של גראנד צ'רוקי יתאימו)
ערגול והוספת עלה מאחור (אצל המתלם) יתנו לך כ 2" הגבהה. ללא כל שינויים אחרים למעט אולי בולמים חדשים וארוכים יותר. מעבר לזה?? 3-4" רק לייבא קיט של רוביקון אקספרס מארה"ב שכולל את כל הנילווים.

לגבי נוחות - אם הנוחות בראש סדר העדיפות לדעתי... גראנד צ'רוקי יתאים לך יותר, גם יותר נוח וגם יותר מרווח ליושבים מאחור, הצ'רוקי חלש בתחום זה.

חוץ מזה רכב טוב אמין וחזק. דלק 1:4 בעיר 1:8 בכביש פתוח.

מומלץ.

grand
12-06-04, 22:03
האא כן.
הצ'רוקי בעל תיבת העברה 231 בדגמים הפשוטים - בפירוש לא 4X4 קבוע!
בדגמים המפוארים תיבת העברה 242 שיש לה גם אפשרות ל 4X4 קבוע אך לא רק.

סחירות?? לגבי שנת 99 נסה למצוא אחד כזה קודם, ואם יתמזל מזלך ותימצא, תמהר!! הוא לא ישאר הרבה זמן פנוי.

שלמה1
12-06-04, 22:47
שלום לך GRAND ותודה על התשובה .
אני די נרתע מהגרנד צ'רוקי עקב זה שמספר אנשים אמרו לי שהטיפולים שלו יקרים מאוד
ולי חוץ מידע בסיסי של החלפת פלגים חוטי הצתה ופילטרים פה ושם לא יודע הרבה.
לאומת זאת אמרו לי שרוב חלקי הצ'רוקי הם משמשים גם את הסופה ושהם זולים ובנוסף לכך הוא די פשוט.
אשמח מאוד אם תוכלו להרחיב קצת יותר לגבי הנוחות של הצ'רוקי ואם הגרנד צ'רוקי הוא הרבה יותר נוח ממנו או שזה לא ממש קריטי?
בנוסף לכך אשמח עם תוכל לענות על מספר שאלות בקשר להמלוצתך:
1) קפיץ "סליל" קדמי של גרנד צ'רוקי ארוך יותר משל צ'רוקי ויכול לספק הגבהה?
2)הוספת עלה ועירגול(אין לי מושג מה זה) יוסיפו גובהה לרכב , אבל יגרמו לרכב נוקשה יותר? (אם כן כל העסק לא משתלם).
תודה רבה על התשובות שלמה! :!:

grand
12-06-04, 23:26
שלמה שלום.
לשאלתך לגבי חלקים יקרים. אין הבדל כמעט בין הגראנד לצ'רוקי, החלקים לא יקרים ואפילו די זולים, למעט טרנספר קצת שונה וספיראלות מאחור הרכבים די דומים מבחינה מכאנית.
לגראנד יש את האופציה של מנוע ה V8 שלטעמי עדיף וכייפי יותר ממנוע ה6 שתמצא כמותו בסופה. החלק היחידי שאולי יותר יקר לטיפול הוא הגיר האוטו' בגראנד.לעומת זאת יש יותר סיכוי למצוא חלקים מפירוק כי הגראנד יותר נפוץ.

אכן ספיראלות קדמיות של גראנד יתנו לך הגבהה של 1.5-2" מקדימה.

הגראנד מול הצ'רוקי מבחינת נוחות אצטט משפט של חבר שלא רואים אותו לאחרונה כאן - אמיר "לרדו" - "זה כמו לעבור ממחלקת תיירים למחלקה ראשונה " .

הצ'רוקי נפלא כייפי בשטח, אחלה רכב, אך גם הגראנד לא נופל ממנו בכל תחום ובחלק מהתחומים עולה עליו.

שלמה1
12-06-04, 23:47
תודה רבה GRAND על התשובה העינינית :wink:
יש לי שאלה נוספת.(מצטער על השאלות הטורדניות).
לפי דבריך החלקים בגראנד צ'רוקי ובצ'רוקי הם הם זהים (גם במחיריהם) למעט כמה חלקים בודדים.
בגדול הגראנד צ'רוקי הוא נוח בהרבה מבחינת נוחות נסיעה (כך הבנתי) מהצ'רוקי.
יש לי שאלה נוספת והיא כזו , אתה ציינת שהגראנד צ'רוקי הוא מרווח וגדול יותר מהצ'רוקי מה שסביר להניח שיתבטא בגודל (אורך ,ומשקל) וככל שהרכב ארוך יותר זוהי לא מגבלה בנסיעה בשטח? האם הגראנד צ'רוקי כבד מהצ'רוקי ואם כן אז זה קריטי ?
בנוסף מנוע הV8 נשמע מפתע מאוד , אך אנו צריכים להיות ריאלים דבר כזה אמור להיות שתיין מטורף של דלק משהו כמו ליטר בנזין ל4 קילומטר בכביש בין ערוני לא?
(בכל מקרה אני מתכנן להתקין מערכת גז , אני מתלבט בין שני הרכבים האלו עכשיו לפני כן ההחלטה הייתה צ'רוקי , תודות למשיבים הסכלתי ללמוד עוד כמה דברים :shock: ).
תודה רבה על התשובות שלמה (דרך עגב כל הכבוד למנהל האתר על הסמיילים המשעשעים)

grand
13-06-04, 00:09
תראה.
הצ'רוקי בבסיסו יהיה עביר יותר בגלל משקלו הקל והטרנספר העדיף לדעתי. הוא יתן הרגשה בשטח קלה יותר, יותר קרוב לסופה..
הגראנד לא נופל ממנו בהרבה, בסיס הגלגלים יותר רחב וארוך אך לא בצורה משמעותית, יותר כבד, אך כל הנ"ל מתבטל לאחר שיפורים שמן הסתם תבצע ברכב, את הגראנד חייבים להגביה, ורצוי מעבר ל 2" בכדי להינות ממנו בשטח. עם הגבהה וצמיגים גדולים + מהלכי מתלה נדיבים וגם איזו נעילה אחורית יש לך רכב עבירות מהשורה הראשונה שיתן לך שילוב נדיר בין עבירות לנוחות הכי טובה שיש ורכב כביש חזק ומדהים.
תצרוכת דלק במנועים 8 ו6 זהה. אין הבדל.

fuksi
16-06-04, 18:02
לעניות דעתי הצ'רוקי די קטן וצפוף ולכן הגראנד עולה עליו מבחינה זו.

-->