PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול מדברי לסובארו פורסטר

גיא
07-07-09, 01:18
אני מחפש מסלול שאוכל לקחת את ההורים למדבר.
הרכב זה פורסטר 2008 עם מגן גחון מקורי ( אני חושב שאלומיניום - לא בדקתי ) ועם מערכת בקרת אחיזה מבוססת בלמים.
צמיגים מקוריים ( בעצם .. האוטו עם 3000 ק"מ עכשיו )

לפי מה שראיתי מטיולון בחורשן, יש לזה יכולת לא רעה בשבילים. ועם מכוון טוב ונהג שמוכן להקשיב ועם קצת בניה פה ושם אפשר לפי דעתי גם משהו לייט פלוס במדבר.

אני לא מחפש תגובות כמו " אם רוצים לטייל בשטח אז צריכים רכב שטח " ... זה האוטו שהם קנו והם רק עכשיו מתחילים להתלהב מהנושא של שטח.

אני גורר אותם עם הטראנו למסלולים קלים בסביבה ועד כה לא "הצלחנו" להגיע למגן גחון.
אבל אני מדבר על עך הרבה על המדבר שהם מתחילים לחשוב על זה.

אז אני צריך מסלול שיתן להם חשק לעוד ולא "משבית שמחות"... אני מודע והם מודעים לעובדה שזה רכב שבילים ולא רכב שטח.

יש לי את הספרים של אבירם ברקאי ( חלק מהם ) ואני מכיר לא רע את הסביבה בעצמי, אבל אני מחפש דעות של מומחים יותר גדולים ממני.

-- על מנת להיות מדוייק וברור -- אני מחפש מסלול של חצי יום ולילה ועוד חצי יום או שני מסלולים של חצי יום עם לינה בצימר או משהו כזה ( בכל זאת הם לא בני 18 ). שגם יהיה טעם של מדבר וגם לא יהרגו את האוטו שלהם.

המסלולים שחור + אדום ברמת סהרונים / מעלה דקלים למשל. עם עצירה במערה שם זה יכול להתאים לכזה רכב ?

תודה מראש.

idanw
07-07-09, 02:44
מעלה דקלים - עלול להשבית את השמחה בפעם הראשונה...

אתה יכול ללכת על - כניסה בנקרות מהצד של עין יהב (אדום) ויציאה בדרך הבשמים (שחור) במואה ליד צופר.
אחרי זה אולי כניסה לנחל ברק וסיבוב רגלי, או חזרה צפונה על דרך השלום (כביש הגבול מעין יהב עד עידן)
נחל אמציה שליד נאות הכיכר גם מאוד נחמד (קצר).
*
עידן

tzurs
07-07-09, 03:24
תנסה את זה http://jeepolog.com/475.html

גיא
07-07-09, 07:53
מעלה דקלים - עלול להשבית את השמחה בפעם הראשונה...

אתה יכול ללכת על - כניסה בנקרות מהצד של עין יהב (אדום) ויציאה בדרך הבשמים (שחור) במואה ליד צופר.
אחרי זה אולי כניסה לנחל ברק וסיבוב רגלי, או חזרה צפונה על דרך השלום (כביש הגבול מעין יהב עד עידן)
נחל אמציה שליד נאות הכיכר גם מאוד נחמד (קצר).
*
עידן

זה לא עם עשוש בכיון ירידה ? ( מהזיכרון .. )

PW
07-07-09, 07:56
הרכב זה פורסטר 2008 עם מגן גחון מקורי ( אני חושב שאלומיניום - לא בדקתי ) ועם מערכת בקרת אחיזה מבוססת בלמים.

לפי מה שראיתי מטיולון בחורשן, יש לזה יכולת לא רעה בשבילים. ועם מכוון טוב ונהג שמוכן להקשיב ועם קצת בניה פה ושם אפשר לפי דעתי גם משהו לייט פלוס במדבר.

אני לא מחפש תגובות כמו " אם רוצים לטייל בשטח אז צריכים רכב שטח " ... זה האוטו שהם קנו והם רק עכשיו מתחילים להתלהב מהנושא של שטח.

אני גורר אותם עם הטראנו למסלולים קלים בסביבה ועד כה לא "הצלחנו" להגיע למגן גחון.

אז אני צריך מסלול שיתן להם חשק לעוד ולא "משבית שמחות"... אני מודע והם מודעים לעובדה שזה רכב שבילים ולא רכב שטח.

יש לי את הספרים של אבירם ברקאי ( חלק מהם ) ואני מכיר לא רע את הסביבה בעצמי, אבל אני מחפש דעות של מומחים יותר גדולים ממני.

-- על מנת להיות מדוייק וברור -- אני מחפש מסלול של חצי יום ולילה ועוד חצי יום או שני מסלולים של חצי יום עם לינה בצימר או משהו כזה ( בכל זאת הם לא בני 18 ). שגם יהיה טעם של מדבר וגם לא יהרגו את האוטו שלהם.

המסלולים שחור + אדום ברמת סהרונים / מעלה דקלים למשל. עם עצירה במערה שם זה יכול להתאים לכזה רכב ?

תודה מראש.

יקירי:
את מעלה דקלים רצוי להחליף בנחל ארדון.... אחרת זה יהיה הטיול הראשון, הנוכחי והאחרון עם הפורסטר וההורים...
אבל,
הנה אופציה לא רעה בכלל (בתנאי שהיא בסוף השבוע):
סע למצפה, קצת תצפיות בדרך, קצת משחקים במכתש - ורד למישר. טייל בנחל עשוש ורד לערבה. (נחל עשוש נטו - שלוש שעות בנחת. עם ההגעה מהמרכז - סוגר לך חצי יום בול).
לינה בערבה - צימר, חניון לילה, חאן - מה שבא לך ומתאים להורים.
למחרת טייל בנחל נקרות עד מצד נקרות - ושם צא לכביש 40 דרך נחל מישר. (משהו כמו חצי יום נוסף, תלוי כמה תקדיש לעצירות והסברים - וכמובן קצת הליכות ברגל - ויש לאן).
זה מסלול מדברי כהלכתו - שלא ישבור את הפורסטר מחד - ומאידך יעניק תחושה של טיול מדברי אמיתי. אם גם קצת תעשה הכנת "ידיעת הארץ" (מכתשים, צמחי מדבר, קצת צפרים, הנבטים ודרך הבשמים, זוחלים, יונקים) - יהיה לכם כיף גדול.

מידבר
07-07-09, 07:59
יום ראשון: על בסיס נחל צין. תצפית למכתש הקטן, מעלה עקרבים, עין עקב ולינה בצימר נחמד מאוד בחוות כרמי עבדת.

יום שני:
אפשרות ראשונה:
על בסיס מכתש רמון. צומת בורות לוץ, תצפית מחניון יום ליד מפער ערוד, ירידה למכתש במפער ערוד, אפשר לעשות רגלית את קניון המנסרות.

אפשרות שניה:
אם ימאסו בנסיעת שטח, אפשר ביום השני לרדת לביקור רגלי נחמד בגן הלאומי עין עבדת ולהצפין.

יום טוב.

idanw
07-07-09, 09:12
זה לא עם עשוש בכיון ירידה ? ( מהזיכרון .. )

לא, מעלה עשוש נמצא מעט דרומה מהמסלול הזה... הנקודה הבעייתית היחידה במסלול זה היא המדרגה של חירבת קצרה, לא נורא.

עידן

דרור ברלי
07-07-09, 11:26
גיא, דווקא אתה?
אתה הרי מכיר את השטח מצוין. לא פחות מאף אחד כאן, ואתה יודע טוב מאוד שדווקא המדבר פתוח לגמרי לכל כביש-שטח.
כל עוד אתה לא עושה דווקא ומושך לכיוון המעלות או המעברים הקשים (הידועים לכל אחד כאן), אין לך שום בעיה. מקסימום אתה יורד מהרכב ומתרגל קצת עבודות מע"צ.
חשוב רק לשמור על הצמיגים - אלה צמיגי כביש עם דופן עדינה שלא יאהבו הורדות אוויר.

לא יודע בני כמה ההורים שלך ואיך הם מסתדרים, פיזית, עם לינה בשטח.
אם אני הייתי סוחב למדבר את אמא שלי למשל - מתוך כוונה לעשות הכל שתיהנה ולא תסבול - לא הייתי מאפסן אותה באוהל ואפילו לא בחאן עם מזרונים על מחצלות, אלא רק בצימר... אם גם אצלך זה ככה, אתה חייב לסיים את היום הראשון בערבה.

גיא
07-07-09, 12:22
המממ
בגלל זה כתבתי צימר, אני יכול לישון גם בתא המטען של הניסאן (עם רגליים מכופפות :-) ) אבל הם ... לא כדאי.
הם ישברו ככה הרבה לפני הפורסטר :-)

לגבי המסלולים .. הזיכרון שלי ( לא הייתי בשטח שנתיים בערך ) אומר שבכל מסלול קל ככל שיהיה ... תמיד יש איזו מדרגה או מעבר טכני שיהרוג .. מה זה יהרוג, ירצח ויוודא הריגה תו"כ חילול גופתו של הסובארו ... אני מנסה להמנע מזה.

-----

ההורים שלי רצו להחליף אוטו, המלצתי על איזה ג'יפון ( לא כל כך בגלל הטיולים אלא בעיקר בגלל הגובה - יותר קל להכנס ולצאת מהאוטו ) הם קנו טויוטה קורולה דגם לפני הגיר הרובוטי, אמרתי להם שלא לעשות את הטעות הזאת. הם לא הקשיבו ( היקומו המלפפונים וירביצו תורה בגנן ?! ) אחרי שנה של קיטורים הם מכרו אותו. אמרתי להם לקנות סובארו, עדיף פורסטר ( דגם ישן ) הם לא רצו לשמוע סובארו, שלחתי אותם לפחות לעשות סיבוב ... התלהבו ולקחו B4. אבל האוטו נורא נמוך והיה להם קשה להכנס ולצאת .. אז הם נישברו ושוב החליפו .. הפעם פורסטר. פתאום ניפתחו להם האופקים, ההתלהבות גדלה. עכשיו אני מעריך שהאוטו הבא יהיה ג'יפון אמיתי ...
כי הרי עם התאבון בא הגובה .. :-)

יובל48
07-07-09, 18:14
לטיול ראשון במדבר,ללא חשש לנזקים ובשאיפה שיעשה חשק לעוד,
אני ממליץ על נחל אמציהו ונחל אביה,כניסה לנחל צין למרפסת,טיפוס לאורך החצרה
ויציאה במכתש הקטן.
לחילופין,או כמסלול נוסף:יציאה מא.ת.ערד לאורך ציר הגז והמשך בנחל חימר.

גיא
07-07-09, 23:13
אה .. מעדכנים אותי שזה מודל 2009 ... לא 8.

והזרע ניזרע
:-)

עכשיו ניראה מה יצמח מזה.

נמרוד
08-07-09, 13:55
מה שPW אמר - נקרות עד מיצד נקרות ודרך נחל מישר (שביל שחור) לכביש 40. בגדול - כל מעלה שיש לו שם, כל מדרגה שאתה זוכר שכיכבה בדיון או בגלריה באינטרנט - תמנע ממנה. עזוב את מעלה דקלים, גם מהירידה מקצרה הייתי נמנע, וכנ"ל מהקטע הצר, הסלעי של הנקרות מערבית למיצד נקרות. ופורסטר הוא הבחירה שלי מכל הג'יפונים, גם בכביש וגם בשטח. אם לשדרג אז השלב הבא זה רכב שטח בגודל מלא, עם הילוך כוח.

מידבר
08-07-09, 19:15
מה שPW אמר - נקרות עד מיצד נקרות ודרך נחל מישר (שביל שחור) לכביש 40. בגדול - כל מעלה שיש לו שם, כל מדרגה שאתה זוכר שכיכבה בדיון או בגלריה באינטרנט - תמנע ממנה. עזוב את מעלה דקלים, גם מהירידה מקצרה הייתי נמנע, וכנ"ל מהקטע הצר, הסלעי של הנקרות מערבית למיצד נקרות.

נמרוד- ינעל דינק, הרבה יותר פשוט להגיד "מידבר (שזה אני) צודק". מה ? עולה כסף ?

גיא ידידי- מה שאתה צריך זה קצת נוף ,קצת מים, ציר ללא יותר מידי מהמורות, לא יותר מידי מנותק מהציויליזציה ולא יותר מידי רחוק. הם כבר ידבקו בחיידק.

יאללה, צא טייל.

נמרוד
08-07-09, 19:19
אם אתה לא אומר לPW שהוא צודק, הוא מסוכן

סתם, אתה צודק לגמרי, יש הרבה אפשרויות, לגיא לדעתי יש מספיק נסיון במסלולים הנגב כדי לבחור מסלול כזה שעובר "בין הטיפות" מתחמק באלגנטיות מכל המעלות/מדרגות. אפשר לתפור מסלולים כאלו, זה לא קל ומפספסים דברים בדרך...

גיא
01-08-09, 21:50
האמת היא שאני לא מצליח לזכור מסלולים שאין בהם כלום לגמרי אולי חוץ ממקומות מוכי זבובים כמו נחל אמציה ( מנאות הכיכר לשום מקום )

אבל אני מחמם אותם לאט לאט :-) ( אבל בטוח )

אבא שלי מצהיר בכל הזדמנות שהסובארו מספיק לו וזה בדיוק מה שהוא צריך ( לדעתי האישית זה דיסוננס קוגניטיבי חזק מאוד )

-----

אם היה לאוטו הזה טיפה יותר מהלך מתלה זה היה עוזר, האוטו מצליב על שקל.
למרות שמערכת בקרת אחיזה עובדת יפה מאוד. הגלגל שבאויר נינעל אחרי חצי סיבוב בלי דרמות.

מצד שני, אין בקרת ירידה במדרון, יורדים על הבלמים ( יש ניתוק ל ABS ) וזה רע.

-----

טוב, עוד מעט חורף. יהיה טוב :-)

סוזי המשתוללת
02-08-09, 00:11
גיא
קודם כל הרכב עוד יפתיע אותך גם עם הטרנו - בגלל בקרת האחיזה שלך אין
אל תשכח שלהבדיל מהטרנו את הסוברו מותר ואף רצוי להגביה באופן חוקי על ידי קיט מקורי של היבואן!!!
גם מרבית המכללים חבויים היט7ב והוא לא רכב עדין בכלל!!
עם נהג טוב הוא גם עולה את עשוש !!
ולכן הוא טוב מאד ל95 אחוז ממסלולי ארצנו כמו שהוא ואיפה שיש מדרגה או שבונים או שגוררים בזהירות ואז אין שום בעייה גם מסלולים יותר קשים
להיפך בגלל גובהו הפיזי של הפורסטר הרבה יותר קל לנהוג אותו בצורה "לא קונבנציונלית" דהיינו עלייה לא חייבים לעלות בדוח אפשר גם בסיבוב על צלע ההר על הדרדרת
מה שייגרום לך לשקשק בג'יפ / suv ייתקבל בקלות בתוך הפורסטר - מנסיון

eyal_b
29-06-10, 14:35
האמת היא שאני לא מצליח לזכור מסלולים שאין בהם כלום לגמרי אולי חוץ ממקומות מוכי זבובים כמו נחל אמציה ( מנאות הכיכר לשום מקום )

אבל אני מחמם אותם לאט לאט :-) ( אבל בטוח )

אבא שלי מצהיר בכל הזדמנות שהסובארו מספיק לו וזה בדיוק מה שהוא צריך ( לדעתי האישית זה דיסוננס קוגניטיבי חזק מאוד )

-----

אם היה לאוטו הזה טיפה יותר מהלך מתלה זה היה עוזר, האוטו מצליב על שקל.
למרות שמערכת בקרת אחיזה עובדת יפה מאוד. הגלגל שבאויר נינעל אחרי חצי סיבוב בלי דרמות.

מצד שני, אין בקרת ירידה במדרון, יורדים על הבלמים ( יש ניתוק ל ABS ) וזה רע.

-----

טוב, עוד מעט חורף. יהיה טוב :-)

גיא,
הנה תוספת אפשרית לסגירת הצלבות ... (http://www.4x4.co.il/articles/article.aspx?pCat=ARTICLES&catId=240&articleId=7802)
אולי להורים זה יהיה יותר קל מאשר לסחוב אבנים :-)
~

danipc
29-06-10, 14:44

תודה מראש.

דבר ראשון תחליף את המגן גחון - כי המקורי עשוי פלסטיק
דבר שני אל תצאו רכב אחד לשום טיול, לפחות 2 רכבים

נדב42
29-06-10, 15:39
לגיא: תפעיל חיפוש ... :p:p:p
(רמז למילת מפתח: פרילי :rolleyes:)

נדב.

-->