PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות במנוע פטרול

yanivn
07-07-09, 23:17
שלום חברים.
יש לי פטרול 2001 כשלוש שנים. קניתי אותו מאדם ששמר עליו בצורה בלתי רגילה, טיפולים בזמן ובמוסך מורשה בלבד ולא נסע מעולם בשטח ("שטח").
אני מטפל גם כן באופן קבוע במוסך מורשה ושומר עליו מאוד.הן באחזקה והן בצורת הנהיגה.
לפני כשבועיים בנסיעה רגועה התחיל לצאת לי עשן מהאגזוז ורעש משונה. דוממתי מיד.לאחר שהגיע למוסך בגרירה נמסר לי שנסדקה בוכנה. כאן מתחיל הסיפור.
אני יודע על לא מעט בעיות מנוע בפטרול גם מחברים קרובים וגם ממקרים רחוקים. אני יודע שהוחלפו מנועים ושבחלק מהמקרים החברה לקחה על עצמה את כל האחריות.
לאחר פגישה ארוכה עם מנהל מחלקת השרות של קרסו ושהוסבר לי שאין קשר לבעיות אחרות שהיו לפטרולים נאמר לי שנצתרך לפרק את המנוע וליבדוק מה הנזק. נאמר לי גם שהם יעזרו לי בחלק מהעלויות.
התשובה מאוד דיפלומטית ולא אומרת לי כלום. רק פתיחת המנוע תעלה מעל 2000 ש"ח ואז מתחילים לעמוד את הנזק.
מבירורים הבנתי שהעלויות מגיעות בשקט ל20,000 - 40,000. לא ברור לי במה הם ישתתפו אבל יש לי הרגשה שלא בהרבה.
אני יודע שניתן להשיג מנועים מפרוק ביבוא בכ 20,000 כולל עבודה ואחריות לשנה.
האפשרויות שעומדות בפנאי הן:
1. לקחת סיכון, שלהקיע כ2000-3000 בפרוק מנוע ואז לראות מה הנזק- יכול מאוד להיות שגם אחרי הישתתפות שלהם ההוצאה תהיה גדולה יותר
2. ללכת ישר על מנוע מיבוא- המנוע חדש יותר עם עלות ידוע מראש.
3.למכור את הרכב כמו שהוא - אפשרות פחות עדיפה משום שהרכב שמור מאוד ואין לי עניין להיפטר ממנו. מה גם שבטח ינסו לנצל את הסיטואציה ולהוריד במחיר מעבר לעלות מנוע.
אבקש את התיחסותם של בעלי נסיון זהה עם פטרול.
המטרה לא להשמיץ ולהציא תיסכולים על קרסו. עוד לא ברור לי איך הם יוצאים מכל הסיפור הזה.
תודה מראש
יניב
050-6948894

tooshey
08-07-09, 00:52
שלום יניב
בסיפורך חסרים מספר פרטים חשובים
א. מה הקילומטראז' של המנוע?
ב. האם היתה טראומה בעברו או שנפתח בעבר?
ג. האם היו סימנים מקדימים או תקלות מקדימות?
ד. מה נשתנה? האם טופל משהו במנוע לאחרונה?

אם המנוע במצב טוב יתכן וכדאי לעשות אוברול.
אני מאמין שבמוסך שאינו מוסך רשת תקבל מחיר נמוך יותר ממה שציינת.

מנוע יבוא זו גם אופציה טובה, תקבל מנוע רענן וגם המערכות ההיקפיות יהיו חדשות משלך (טורבו,מערכת דלק וכו) מה שבד"כ לא מוחלף אוטומטית באוברול.
מצד שני מנוע יבוא זה הימור, ולפעמים קשה למצוא ולבחור מנוע מתאים.
לגבי מחיר מנוע יבוא, יתכן וניתן למצוא בפחות מ 20 K.

אתה מוזמן להתקשר 054-4517924

בברכה,טושי

איציק - 4X6ZH
08-07-09, 08:50
לטובתך !!

תעשה חיפוש יותר רציני

איציק

yanivn
08-07-09, 08:55
טושי תודה על התגובת המהירה.
א. הרכב עשה 240K. הרוב הגדול למרחקים גדולים. בקושי בתוך עיר.
ב. שאני עובד עם ספקים שונים של שמנים ואני קונה בכמויות ובמחירים נמוכים, אני מחליף שמנים (איכותיים מאוד) בתדירות גבוהה יותר מהדרוש. בפעם האחרונה לניסיתי להוציא את פילטר השמן נשבר לי הבית פילטר. האוטו הגיע למוסך המורשה בגרירה והמנוע לא הונע. אין קשר בין הארוע לתקלה. זה גם נאמר לי במפורש ע"י מנהל המוסך.
מעבר לזה לא היה שום דבר מיוחד. ישנה תופעה של "נפילת" כוח במנוע. זה משהו שהיה מאז ומתמיד. במוסך חיברו אותו למחשב ולא מצאו שום תקלה. הבעייה קיימת בפטרולים אחרים כמו שידוע לי. התופעה קוראת לא באופן קבוע וזה לא משהו שהפריע לי יותר מידיי.
בכל מקרה אני אדבר איתך בטלפון.
תודה
יניב

yanivn
08-07-09, 09:05
איציק שלום.
חיפוש רציני עוד לא התחלתי. אני עדיין בשלב ההלם.
אני מחכה לתגובה יותר מפורטת מקרסו. אני עדיין חושב, למרוב שהרכב לא באחריות, שהם צריכים לעמוד מאחורי תקלה כזאת.
זה כשל במנוע ודבר כזה לא צריך לקרות בתוך לא ב 240K. ובתך לא בספינת הדגל של ניסאן.
הם רוצים שאני יתן אישור למוסך לפרק את המנוע ולבדוק מה הנזק. אני לא חושב שכדאי לי להשקיע בשלב זה כסף כשידוע לי שעלות התיקון תעלה על התקנת מנוע מיבוא. אלא אם כן הם יקחו את זה עליכם.
אם אתה יודע יותר על מנועים מיבוא אשמח עם תידע אותי בשרשור או בנייד.
תודה
יניב - 050-6948894

איציק - 4X6ZH
08-07-09, 09:35
רכב עשה 240 K וזה די הרבה !
בעל הרכב מחליף שמנים לבד ומכניס מכל הבא ליד ( שמן איכותי זה מה שאתה אומר )
הרכב לפעמים לא סוחב ואתה ממשיך לנסוע . ( אתה יודע שיש בעיה ואתה ממשיך )
לא ברור איזה משטר טיפולים הרכב מקבל .

בקיצור יהיה לך קשה להוכיח את מה שידוע .
לא בטוח שהתאוריה שלי זה מה שיש במנוע שלך !

למנועים האלה יש בעיה שקשורה קשר ישיר למערכת EGR שקשורה קשר ישיר לשמן המנוע
ושניהם קשורים לטורבו .
ולסוג השמן \ איכות השמן יש השפעה על תפקוד המערכת . ( כל עוד לא בוצע שינוי וביטול ה EGR ) .
בארץ ובעולם יש הרבה כלי רכב שנוסעים עם מערכת EGR חסומה בגלל החשש לנזק במנוע .

התוצאה היא שמערכת ה EGR נסתמת נתפסת במצב פתוח ממשקעי שמן . ( איזה שמן אתה משתמש ) מה שמוביל לירידה בהספק המנוע .
לכן מחשב במערכת מנסה לעלות את ההספק על ידי הגדלת גידוש הטורבו ( מעלה לחץ )
כתוצאה המנוע נכנס לדטונציה לא מבוקרת ( המנוע מצלצל ) כן אני יודע שהנהג לא שומע כלום .
מנוע שעובד בדטונציה לאורך זמן יוצר נקודות בלאי על מצח הבוכנה .
לאורך זמן נקודות אלה הופכות לשקעים ובשלב מסוים יש חור בבוכנה .
זה סוף המנוע .... עשן לבן .... לפעמים המנוע יוצא משליטה מעלה טורים ומתפוצץ !

תעשה חיפוש תמצא תמונות עם חורים בבוכנה ( אני העלתי תמונות )

yanivn
08-07-09, 09:52
איציק
א. השמן שאני מכניס לרכב הוא השמן הכי יקר שקיים אצל "זוקו" . חצי סינטטי תוצרת צרפת. המוסך בניסאן ראו אותו ואישרו אותו. לאחר התקלה שלחתי להם את כל הנתונים של השמן כפי שביקשו.
ב. ממש לא מכניס מכל הבא ליד. רק אני מחליף את השמן וזה בנוסף לטיפולים השגרתיים במוסך המורשה.
ג. 240K זה לא מעט אבל בטח שלא הרבה ובמיוחד לרכב שעובד על סל"ד נמוך. אני אישית לא מגיע ל 3,000 סל"ד.
ד. התופעה של לפעמים מאבד כח נבדקה במוסך ולא נמצא כלום. הבעייה קיימם גם בפטרולים אחרים כך שלא שאני לא רואה סיבה מיוחדת לדאגה.
לא יודע על ה EGR. שמעתי על הבעייה הזאת בעבר. גם בפורום הזה.
מה לגביי מנוע מיובא?
אשמח לקבל יותר פרטים
תודה
יניב

הדיפנדר פיליפ
13-07-09, 20:17
לאבא שלי יש פטרול 2002 טורבו דיזל 3.0L
214,000 ק"מ

הוא התלנון למוסך (פליקס מוטורס ת"א) 4 חודשים שהרכב מאבד מים(למרות שהוחלף מיכל עיבוי)... תופעות לוואי התנעה קשה בבוקר, עשן לבן בהתנעת בוקר(הוחלף מצתי להט לחדשות מקוריות ומשאבת עזר סולר הוחלפה גם.)

הם אומרים שיש סדקים רבים... הרכב לא התחמם ואבא שלי בודק שמן+מים כל יום
ובכלל מאוד פדנט בקשר לרכב.
הם טוענים שבדגם הספציפי הזה לא היה ריקול.
דגם: NPTY61L פטרול GR 3.0L

הצעת מחיר לראש מנוע מקורי: 8200 ש"ח ערום בלי חלקים(עם חלקים יכול גם להגיע ל20,000 ש"ח.

האם לדגם הספציפי הזה היה ריקול?

ומה אפשר לעשות מול קרסו? אני רואה שזה קורה להרבה פטרולים מהשנים האלו? במוסך המליצו על מנוע מייבוא!

אני רוצה שהם יקחו חלק גדול בעלויות...

זה מריח לא טוב.

בתודה, עומר.

טל חסיד
13-07-09, 22:37
לדעתי אתה צודק בזה שהפטרול הוא לא משהו אמין במיוחד הרבה תלונות יש, אבל לא ניראה לי שמשהו בחברת קרסו יעזור לך הרכב בן 7 שנים ומעל 200.000 ק"מ לפי החוק הם כבר לא חייבים לך כלום הכל עניין של רצון טוב אולי יעשו לך איזה הנחה קטנה.

טל

דורוןR
14-07-09, 22:31
יש לי טראנו 2005 מנוע 3.0

הבנתי שזה המנוע של הפטרול.

אני צפוי לצרות של הפטרולים גם?

אפי י
14-07-09, 22:54
לי נראה שאיציק קלע בול ידועות לי על כמה דרכים שונות שEGR עושה נזקים.

בכלל היה לי כמה ניסן וגם רנו דיזל הייתי חבר של קרסו.חח
מניסיון עם ואנט לרגו טראנו ראשי מנוע של ניסן נסדקים וזה מחלה כרונית.
טנדר ניסן שיש לי כיום עשיתי כמה פעולות מקדימות. אני מחליף טרמוסטט ומנקה רדיטור כל שנה והוסתי מאוורר אני גם מחפש רדיטור בהזמנה עבה יותר. לדעתי תחפש מנוע מיבוא ההטרחות במנוע שכבר היו החלישו אותו אם הגעת למצב שבוכנה נשפכה התיקונים לא יגמרו. המנועים האלה חלשים. זה לא קמינס.
אפילו ניסן בעצמם הכניסו מנוע קמינס במשאית הקלה שלהם לא סמכו על עצמם.

yaya142
14-07-09, 23:56
במידה ואתה קורא ומבין אנגלית כנס לפה ותלמד את הנושא
http://www.reviewcentre.com/reviews10940.html

yanivn
15-07-09, 12:58
אני בודק אפשרות להתקין מנוע של טרנו 3000. זה בדיוק אותו מנוע רק יש צורך לעשות התאמות. דיברתי עם בעלי מקצוע שעשו זאת בעבר והבנתי שאין שום בעיה. זה נותן לי כמה יתרונות:
1. מנוע טרנו הרבה הרבה יותר זמין ביבוא ממנוע פטרול
2. אפשר לבחור את המנוע הכי טוב ולא צריך להתפשר
3. סביר להניח שמנוע של טרנו "עבר" פחות ממנוע פטרול, גם בק"מ , גם במשקל העצמי ואולי גם במטרת הרכב.
4. הזמינות אחר כך של כל חלק יותר גבוהה.
מה אתם אומרים? יש למשהו נסיון עם זה?
מי שחושב אחרת שיגיב.
תודה
יניב

טל חסיד
16-07-09, 08:36
איזה התאמות צריך לבצע ?

טל

yanivn
16-07-09, 13:22
לא יודע בדיוק. כנראה לגיר, פילטר שמן ועוד.
הבנתי שזאת לא בעייה.
יניב

איציק - 4X6ZH
16-07-09, 14:17
מה שהוא בסיסי ביותר לא מסתדר לי ?
איפה הבעיה ?
רכב שגילו מעל 8 שנים
הרכב לא יד ראשונה .
רכב שיש לו מעל 200.000 ק"מ
ויש למנוע תקלה ! למה זה מחייב שרשור זעם ?
מה אין חלקים ?
מה אין מוסך שמתקן תקלות כאלה ?
עשו תיקון והוא לא טוב ?

או שבסה"כ התיקון יקר . או שאולי גם התיקון לא יקר .
אבל ביחס למחיר הרכב התיקון יקר .

מה לעשות כולם מתחכמים .... וזאת התוצאה .
המפלצת מוצצת מכולם ;)

לקנות רכב ב 500000 שקל זה בסדר .
להסתובב על רכב מפואר זה בסדר .
אבל לתקן את הרכב פתאום זה יקר ?
למה לא לעשות את החשבון לפני הקניה . מה חשבתם שהרכב לא מתקלקל ?

איציק

asafk
16-07-09, 15:25
איציק, אני לא רואה שום "זעם" בשרשור. יניב המום, וזה מובן. תיקונים זה בסדר, אבל אף אחד לא מוכן נפשית להחלפת מנוע במשמרת שלו.

אסף.

איציק - 4X6ZH
16-07-09, 16:54
יש פה יותר מאחד שרץ בשרשור על תקלות מנוע .ושניהם מדלגים בין הפורומים וכולם מחממים אחד את השני . ;)

איציק

yanivn
16-07-09, 18:18
איציק
על מה הכעס?
יש בעייה ידוע במנועים האלו. גם קרסו יודעים וגם ניסן יפן יודעים ממנה ולא תמיד לוקחים אחריות.
למה מנוע מטופל ושמור צריך ללכת ב 240K? ויש עוד לא מעט מקרים שהמנועים הלכו בהרבה פחות מיזה.
תסתכל בפורומים באוסטרליה ותבין לבד.
אני לבד מכיר חמישה פטרולים בארץ שהלך להם המנוע ויש עוד הרבה כאלו שאני לא מכיר אישית.
המטרה פה לא לצלוב אף אחד אבל יש שאלות שנשאלות ואנשים רוצים לקבל תשובות.
יש בצורת התגובה שלך משהו מאוד ביקורתי.
לא מכיר אותך אישית ולא ברור לי מה המניעים שלך אבל יש כאן סוגייה שבהחלט מצדיקה דיון בפורום.
יניב

איציק - 4X6ZH
16-07-09, 18:53
יניב אתה מוזמן לפתח דיון .
דיון טכני מקצועי לא מונולוג הלקוח המסכן . ( וסליחה מראש )

כתבתי בתגובותי הקודמות והמלצתי תעשה חיפוש .
תגובותי הקודמת היתה בראש וראשונה לפיליפ שנראה שמנסה לתפוס טרמפ מבלי להבין מי נגד מי .

שיהיה לך בהצלחה .
ועוד טיפ מאחד שאתה לא יודע מי הוא ומה המניעים שלו .
את המלחמה שלך כדאי לנהל בצורה מקצועית ולא על דפי האינטרנט .

איציק

asafk
16-07-09, 21:06
אני מכיר ברמה לא רעה את הצרות בפטרול, אבל לא ידעתי שיש את אותו המנוע בטראנו. האם גם בטראנו יש אותן צרות של EGR וטורבו בעל גידוש משתנה כמו בפטרול? האם מדובר במנוע דומה אך בעל כיול (כמויות הזרקה, לחץ גדישה וכן הלאה) שונה?

אסף.

JAK60
16-07-09, 23:35
יניב אתה מוזמן לפתח דיון .
דיון טכני מקצועי לא מונולוג הלקוח המסכן . ( וסליחה מראש )

כתבתי בתגובותי הקודמות והמלצתי תעשה חיפוש .
תגובותי הקודמת היתה בראש וראשונה לפיליפ שנראה שמנסה לתפוס טרמפ מבלי להבין מי נגד מי .

שיהיה לך בהצלחה .
ועוד טיפ מאחד שאתה לא יודע מי הוא ומה המניעים שלו .
את המלחמה שלך כדאי לנהל בצורה מקצועית ולא על דפי האינטרנט .

איציקאיציק כנראה אתה לא מבין זה הגיע לאנטרנט אחרי שהוא פנה לחברת ניסן ואז נסו להשחיל אותו פעם שניה ולא לעזור לו . ואיך בכלל מנוע שיש לו בעיית סדקים ממליצים על אוברול?

איציק - 4X6ZH
17-07-09, 10:06
כנראה שיש מי שלא מבין .
הבעיה של מנועי הפטרול היא לא סדקים בראש מנוע .
מנועי פטרול יש בעיה גידוש שיוצא משליטה בגלל EGR סתום . והתוצאה חורים בבוכנות .

זה הסיפור בקצרה .
סדקים בראש .... מקרה פרטי וכמו שהבעיה מוצגת כאן לדעתי ( המאד מקצועית ) ספק רב
עם יש קשר בין התקלות .

אבל אנחנו בעולם האינטרנט . אז תצלמו ( רק תמונות איכות מקרוב ) ואז אפשר יהיה לנסות להבין מה מקור התקלה .

איציק

JAK60
17-07-09, 20:59
כנראה שיש מי שלא מבין .
הבעיה של מנועי הפטרול היא לא סדקים בראש מנוע .
מנועי פטרול יש בעיה גידוש שיוצא משליטה בגלל EGR סתום . והתוצאה חורים בבוכנות .

זה הסיפור בקצרה .
סדקים בראש .... מקרה פרטי וכמו שהבעיה מוצגת כאן לדעתי ( המאד מקצועית ) ספק רב
עם יש קשר בין התקלות .

אבל אנחנו בעולם האינטרנט . אז תצלמו ( רק תמונות איכות מקרוב ) ואז אפשר יהיה לנסות להבין מה מקור התקלה .

איציקאבל הריקול לפטרולים של2001 ו2002 זה בגלל סדקים שחלקם גם בבלוק מנוע ולא רק בבוכנות וגם בראש מנוע בכל מקרה חברה שמכבדת את עצמה ולא רוצה להשחיל לקוחות צריכה ליהות אחראית למנועים שלה וגם אם עברו את זמן האחריות.תקח לדוגמא בטויטא.

asafk
18-07-09, 00:11
יעקב, הבעיות ידועות ועדיין... קצת קשה לבוא בטענות ליבואן שלא נותן אחריות לרכב בן 7 שנים. אני לא מת על השירות של קרסו, בלשון המעטה, ועדיין נראה לי לא לעניין לבקש תיקון באחריות על תקלה שלא נכללת בריקול הידוע, על רכב שמי יודע מה עבר עליו, וגם אם יש לו "רק" קצת יותר מ200 אלף ק"מ, בכל זאת זה רכב בן 7 שנים.

אסף.

שמעון2
18-07-09, 05:53
יעקב, הבעיות ידועות ועדיין... קצת קשה לבוא בטענות ליבואן שלא נותן אחריות לרכב בן 7 שנים. אני לא מת על השירות של קרסו, בלשון המעטה, ועדיין נראה לי לא לעניין לבקש תיקון באחריות על תקלה שלא נכללת בריקול הידוע, על רכב שמי יודע מה עבר עליו, וגם אם יש לו "רק" קצת יותר מ200 אלף ק"מ, בכל זאת זה רכב בן 7 שנים.

אסף.אסף אתה בהחלט צודק אבל ברגע שזאת בעיה של יותר מרכב אחד או שניים ויש ריקול על השנים האלו אני חושב שחברה שגאה במכוניותיה ובמוצריה תדע גם לתת שרות ואני כבעל ניסן פטרול שמאוד מרוצה מהרכב אבל החברה מקלקלת הרבה בהתנהגותה.

yanivn
18-07-09, 08:12
למי שלא הבין, הבעיה היא סדק בבוכנה (מס' 2) ולא בראש או בבלוק. הבעייה הזאת ידוע והתופעה קרתה בלא מעט פטרולים.
אני חוזר ומדגיש, המטרה כאן לא לתקוף אף יבואן, אני אישית לקוח מושבע של ניסאן, זה הרכב השלישי שלי ב 15 שנים האחרונות של ניסאן (טרנו, ווינר ופטרול) ולא נראה לי עד היום שהייתי עוזב את הפטרולים.
חשוב לציין שקרסו עדיין לא ניפנפו אותי בצורה ברורה. נחכה ונראה בהמשך.
מהמוסכניק שלי הבנתי שהעלות יכולה להיות גבוהה מאוד ולכן גם עם הם "יעזרו" לי זה משהו די באוויר ולא מספק, כל אלטרנטיבה אחרת תהיה עדיפה.
מקריאה בפורומים שונים בעולם אני מבין שהסימפטומים שהיו לי זהים לתופעות שסבלו רכבים אחרים שהוחלף להם מנוע או שהלכה להם בוכנה. המוסכים לא ידעו לקשר.
בכל מיקרה האופציות הטובות ביותר שעומדות בפנאי במידה וקרסו לא יפתרו את הבעייה הן מנוע מיבוא. השאלה למי שיש יותר נסיון היא לגביי מנוע טרנו 3L או אופציה נוספת שחבר העלה בפנאי היא מנוע V6 4.2L שמורכב על פטרולים באוסטרליה ובעוד מדינות. הבנתי שהוא מתאים לפטרולים בארץ. משהו מכיר? מה לגביי התאמות? גיר?
מי שמכיר מחירים גם כן יעזור.
תודה
יניב

asafk
18-07-09, 23:56
יניב, דברי לא הופנו אליך. יעקב מסנגר על עומר, עם בעיות שלא קשורות לריקול והתערבב בתוך השרשור שפתחת. המקרה שלך כן קשור לריקול, להבנתי, . אבל... כאמור, אני לא מת על השירות של קרסו.

אסף.

הדיפנדר פיליפ
22-07-09, 14:01
טוב, עת לעידכונים!!!

אחרי שהמוסך כבר פירק ראש מנוע, החליט שהבעיה זה סדקים בראש!!! הזמין את כל החלקים ובא להתחיל לעבוד הם אומרים שזה לא ראש, שהלך מנוע!!!
ונחשו מה?
נכון, בוכנה מספר 3!!!

עכשיו הם טוענים שהריקול נסגר ממזמן... ועוד רוצים כסף על החלקים שהזמינו ועל כל העבודה שעשו!!!

אין גבול לחוצפה?

מה לדעתכם הפתרון הכי טוב?

פגישה עם מנכ"ל ניסאן ישראל?

מכתב לחברה ביפן עם העתק לקרסו?

פנייה לבוררות באיגוד המוסכים?

asafk
22-07-09, 16:04
האחרון לדעתי הוא הנכון, ובלי התלהמות מיותרת. תזכור שהריקול נסגר, ו"על הנייר" הם לא חייבים לך כלום. מצ שני איגוד המוסכים כן עושה ודואג לטובת הצרכנים.

אסף.

yanivn
22-07-09, 16:33
פיליפ
דיברתי עם אביך מס' פעמים. נראה לי שהבעייה שלו זהה לשלי ולעוד מספר לא קטן של פטרולים.
אני בהתכתבות איתם כבר כשבועיים וכמו שנראה לי זה לא יגמר טוב. הם לא מוכנים לקחת אחריות על הכשל וממשיכים להסתתר מאחורי איזו טענה חסרת בסיס כגורם לשבירת הבוכנה.
אני בכל מקרה גררתי את הרכב מהמוסך שלהם אלי חזרה. כנראה שהטיפול יעבור לעו"ד אם לא תהיה ברירה.
הפתרון שהם נותנים הוא רק להשתיק את הלקוח. במקום להתמודד עם תקלה כרונית סידרתית, לספוג קצת ולהוציא לקוח מרוצה עם הרגשה שיש אבא ואמא הם מעדיפים עוד להרוויח על הסיטואציה ולהגיד שהם "מסייעים" לך בהוצאות התיקון.
בכל מקרה אני בקשר עם אביך טלפונית.
יניב

asafk
22-07-09, 16:39
מישהו יודע מה ההבדלים האמיתיים בין מנוע פטרול למנוע טראנו?

אסף.

navara d40
22-07-09, 17:09
טוב, עת לעידכונים!!!

אחרי שהמוסך כבר פירק ראש מנוע, החליט שהבעיה זה סדקים בראש!!! הזמין את כל החלקים ובא להתחיל לעבוד הם אומרים שזה לא ראש, שהלך מנוע!!!
ונחשו מה?
נכון, בוכנה מספר 3!!!

עכשיו הם טוענים שהריקול נסגר ממזמן... ועוד רוצים כסף על החלקים שהזמינו ועל כל העבודה שעשו!!!

אין גבול לחוצפה?

מה לדעתכם הפתרון הכי טוב?

פגישה עם מנכ"ל ניסאן ישראל?

מכתב לחברה ביפן עם העתק לקרסו?

פנייה לבוררות באיגוד המוסכים?
שלום לכולם אני די חדש בפורום הזה ,ואני קורא כבר די הרבה זמן את הבעיה שלך
אף חברה לא תכיר בבעיה עם זה ניסן טיוטה או כל רכב אחר כמו שבמצבך ,
לדעתי לא דיברת ברמה של האנשים הנכונים בניסן קרסו ולכן אתה בבעיה ,נראה שדיברת עם מנהל המוסך בלבד שהעביר להנהלה את בעייתך ,השאר לי מספר טלפון בכדי שאוכל לצור איתך קשר ואסביר לך איך להתנהל איתם .יש דרך שנראה לי שאוכל לעזור לך בה בכדי שהם יוכלו להשתתף בחלק מההוצאות .

tallevi
24-07-09, 13:23
רכב עשה 240 K וזה די הרבה !
בעל הרכב מחליף שמנים לבד ומכניס מכל הבא ליד ( שמן איכותי זה מה שאתה אומר )
הרכב לפעמים לא סוחב ואתה ממשיך לנסוע . ( אתה יודע שיש בעיה ואתה ממשיך )
לא ברור איזה משטר טיפולים הרכב מקבל .

בקיצור יהיה לך קשה להוכיח את מה שידוע .
לא בטוח שהתאוריה שלי זה מה שיש במנוע שלך !

למנועים האלה יש בעיה שקשורה קשר ישיר למערכת EGR שקשורה קשר ישיר לשמן המנוע
ושניהם קשורים לטורבו .
ולסוג השמן \ איכות השמן יש השפעה על תפקוד המערכת . ( כל עוד לא בוצע שינוי וביטול ה EGR ) .
בארץ ובעולם יש הרבה כלי רכב שנוסעים עם מערכת EGR חסומה בגלל החשש לנזק במנוע .

התוצאה היא שמערכת ה EGR נסתמת נתפסת במצב פתוח ממשקעי שמן . ( איזה שמן אתה משתמש ) מה שמוביל לירידה בהספק המנוע .
לכן מחשב במערכת מנסה לעלות את ההספק על ידי הגדלת גידוש הטורבו ( מעלה לחץ )
כתוצאה המנוע נכנס לדטונציה לא מבוקרת ( המנוע מצלצל ) כן אני יודע שהנהג לא שומע כלום .
מנוע שעובד בדטונציה לאורך זמן יוצר נקודות בלאי על מצח הבוכנה .
לאורך זמן נקודות אלה הופכות לשקעים ובשלב מסוים יש חור בבוכנה .
זה סוף המנוע .... עשן לבן .... לפעמים המנוע יוצא משליטה מעלה טורים ומתפוצץ !

תעשה חיפוש תמצא תמונות עם חורים בבוכנה ( אני העלתי תמונות )

קודם כל אתה כועס?!
ולעניין,
דבר ראשון כנראה שאתה לא ממש מבין מבין מה זה EGR,מה הפירוש,מה המטרה של המערכת ואיך זה עובד.
דבר שני התיאוריה שלך ש"המחשב במערכת מנסה להעלות את ההספק ע"י הגדלת גידוש הטורבו" מגוחכת ואני מבין מזה שאתה כנראה גם לא ממש מבין מה זה טורבו ואיך הוא עובד.

איציק - 4X6ZH
24-07-09, 13:56
:lol: :lol: :lol: :lol:

ועל זה נאמר המשפט ויקומו המלפפונים ויכו את הגנן !

:wink:

איציק

ד ו ר ו ן
24-07-09, 14:17
קודם כל אתה כועס?!
ולעניין,
דבר ראשון כנראה שאתה לא ממש מבין מבין מה זה EGR,מה הפירוש,מה המטרה של המערכת ואיך זה עובד.
דבר שני התיאוריה שלך ש"המחשב במערכת מנסה להעלות את ההספק ע"י הגדלת גידוש הטורבו" מגוחכת ואני מבין מזה שאתה כנראה גם לא ממש מבין מה זה טורבו ואיך הוא עובד.
קח עיצת חינם עדינה.
אתה חדש כאן,
לא מכיר את הנפשות הפועלות ודי בברור לא את אווירת הדיונים כאן.
המלצתי היא שתרגע קצת,
תשוטט קצת באתר, תקרא קצת דיונים טכניים, תעשה חיפוש על דיוני EGR לפני שאתה מרים גבוה להנחתה.

tooshey
24-07-09, 14:22
:lol: :lol: :lol: :lol:

ועל זה נאמר המשפט ויקומו המלפפונים ויכו את הגנן !

:wink:

איציק

גנן , אל תעלב.
זה היופי ברשת,כל אחד יכול לכתוב כל דבר, כולל שטויות...בלשון אין עצם והכל בחינם...

ולגבי מלפפונים, יש כל מיני סוגים.
ירוקים, טריים, רקובים, חריפים וחמוצים...
רק ימים יעידו על כל מלפפון...

בברכה,טושי

asafk
24-07-09, 14:41
קודם כל אתה כועס?!
ולעניין,

יודע מה?
אז תסביר לנו, גם לגנן עם השפם.
תמיד יש מה ללמוד.

אסף.

מולי פטרול
24-07-09, 16:25
יניב שלום
יש ברשותי ניסן פטרול זה הפטרול השלישי שלי, כאשר בכולם היו מותקנים מנועים עם 6 צילינדרים
אשר בהם אין את ההספקים הגבוהים, אשר למעשה גורמים ללחצים מאוד גבוהים בתא השרפה,
וכתוצאה מכך הבוכנות לא עמדו בעומסים האלו בשנתונים החדשים יותר הוחלפו הבוכנות
בבוכנות מחוזקות עם טבעת פלדה .
לגבי מנוע יבאתי בעצמי מנוע מגרמניה (אומנם מנוע 6 צילינדרים) כאשר הקניה עלתה 1000יורו
והובלה+מכס+הוצאות כ-6000 שקל.וכל זה דרך האינטרנט.אם תרצה אני יכול לאזור לך בזה
גם ממני בקשו בארץ סכום של 25000 שקל
מולי 0523763063

מולי פטרול
24-07-09, 16:44
יניב שלום
בהמשך לתגובה ששלחתי רציתי להוסיף ,שבקרתי בגרמניה אצל מוסך שמתמחה אך ורק
בניסן פטרול,והוא הראה לי את ההבדל בבוכנות והסביר לי שגם שם קיימת הבעיה הזו
והוא קונה מנועים משומשים ולמחליף להם את הבוכנות,לגבי מנועים 4.2 ליטר גם את
השינוי הזה הוא מבצע,תוך כדאי שהוא חותך את התושבת הקדמי הימנית ומזיז אותה כ-7 ס"מ
קדימה . עבודה מורכבת אך אפשרית.
אם תרצה עוד פרטים תוכל ליצור אתי קשר
מולי

yanivn
25-07-09, 09:18
מולי שלום
קודם כל תודה על המידע.
מה לגבי התקינה בארץ? זיהום אויר, יורו4 וכל שאר ההגבלים?
מה עושים עם משרד הרישויי? הבנתי שהפרוצדורה לא פשוטה.
אני אצור איתך קשר בנייד ביום ראשון.
תודה
יניב

שמעון2
25-07-09, 18:44
קח עיצת חינם עדינה.
אתה חדש כאן,
לא מכיר את הנפשות הפועלות ודי בברור לא את אווירת הדיונים כאן.
המלצתי היא שתרגע קצת,
תשוטט קצת באתר, תקרא קצת דיונים טכניים, תעשה חיפוש על דיוני EGR לפני שאתה מרים גבוה להנחתה.לכל בעלי הפטרול המודאגים אתם לא היחידים את בעית הלך מנוע יש גם בX5 אחרי 300000 קמ והוא נוסע על כביש .החברה בכלל לא מתערבת, ושם מנוע 40000 שח .

yanivn
26-07-09, 08:13
שמעון
לא חסרים מקרים. ההבדל כאן שהבעייה בפטרולים היא כרונית וידועה להיצרן. גם ברכבים שעברו "recall".
יניב

tallevi
29-08-09, 16:33
יודע מה?
אז תסביר לנו, גם לגנן עם השפם.
תמיד יש מה ללמוד.

אסף.
EGR-Exhaust Gas Recirculation ובעברית סחרור גזי הפליטה.המערכת בעצם יוצרת חיבור בין סעפות הפליטה והיניקה כאשר מה שמפריד ביניהן זה ברז פניאומטי (מופעל וואקום)הנשלט ע"י שני שסתומים אלקטרופניאומטים לביצוע פתיחה מלאה או חלקית של הברז ושליטה על כמות גזי הפליטה המוכנסים לאוויר היניקה.הרעיון שמאחורי הפעולה הזאת הוא לפגוע במכוון!באיכות הבעירה,וזאת ע"מ להוריד את טמפ' העבודה של המנוע כאשר המטרה העיקרית היא למנוע (או יותר נכון לצמצם)את היווצרות גזי ה-NOx הרעילים הנוצרים רק בטמפרטורות הגבוהות.
בזמן נסיעה במהירות קבועה בדרך בינעירונית הכוחות הקינטיים הדרושים לנסיעה מצטמצמים(תשאלו את ניוטון...)וניתן להוריד את עבודת המנוע ולצמצם ע"י כך את טמפ' העבודה מבלי לגרוע בנסיעה.עד כאן התיאוריה.
מעשית כפי שהזכרתי,קיים ברז בחיבור בין הסעפות השולט על המעבר והמופעל ע"י וואקום.השסתומים האלקטרופניאומטיים השולטים על הברז מקבלים מתח הפעלה ממחשב ניהול המנוע(ECM)בתנאי שהתנאים הדרושים להפעלת המערכת מתמלאים(סל"ד,טמפ',מצב דוושת הגז ובהתאם לאלגוריתם שתוכנן למטרה זו).
א.אין קשר לשמן המנוע ולמערכת ה-EGR .
ב.שמן המנוע קשור לטורבו רק לצורך שימון וקירור.
ג.שליטת המחשב על גדישת הטורבו נועדה למנוע גדישת יתר ולא ההיפך.
תנסו להסביר לי אחרת באמצעות ידע ונימוקים טכניים משכנעים ולא ע"י אגו נעלב.

איציק - 4X6ZH
29-08-09, 17:01
קודם כל אתה כועס?!
ולעניין,

הסבר על ה EGR הוא נכון זה תפקידו וכך הוא עובד במנוע רגיל .
ניסן הלכה עוד שלב קדימה ובמקום להפעיל עם שסתומים אלקטור מכנים \ הידרו פנאומטים .
פעילמה את שסתום ה EGR עם מנוע צעדים .
אני מבין את שאתה מחפש חומר בינתיים נראה שאתה לומד טוב . אז אני משאיר לשעור הבא .
למה הטורבו בפטרול נכנס למשחק והופך למחסל המנוע .

איציק

tallevi
29-08-09, 20:18
לפני שאנחנו עוברים לשיעור הבא...
אתה טענת כך:"למנועים האלה יש בעיה שקשורה קשר ישיר למערכת EGR שקשורה קשר ישיר לשמן המנוע
ושניהם קשורים לטורבו .
ולסוג השמן \ איכות השמן יש השפעה על תפקוד המערכת ."
אז קודם כל תסביר בבקשה:
א. איך קישרת בין השמן מנוע למערכת ה-EGR ?
ב.איך יכול מחשב המנוע להגדיל את לחץ הטורבו מאחר וידוע כי הספק הטורבו תלוי אך ורק בכמות/מהירות גזי הפליטה המסובבים אותו פונקציה שתלויה בסל"ד המנוע?
אני עדיין טוען שהטענות הנ"ל מוטעות.
זה שקיים פוטנציאל להרס המנוע ע"י הגדשת יתר, מובן.לשם כך יש את הכנף שמסיטה את גזי הפליטה מטורבינת ההנעה בטורבו בעת הפקודה מהמחשב במצבים כאלו.
יכול להיות שמנגנון ההסטה של הכנף הנ"ל יתקע ויצור את הסכנה לגידוש יתר שדיברת עליו,האם לזה אתה מתכוון?
וגם אם כן מה קשור ה-EGR ?

טל.

asafk
29-08-09, 23:56
לא מדובר בטורבו "רגיל" אלא במגדש בעל גידוש משתנה. פה קבור הכלב.

אסף.

איציק - 4X6ZH
30-08-09, 00:27
שיהיה לך כל טוב

איציק

yanivn
30-08-09, 08:30
האם יש קשר לאינג'קטורים?
יכול להיות שמה שגרם לסדיקת בוכנה זה אינג'קטור לא תקין או תיפקוד לא נכון של מערכת האינג'קטורים?
תודה
יניב

tallevi
01-09-09, 14:00
אתה מתכוון כמו לסיפור של הטרופרים?

yanivn
01-09-09, 16:01
לא יודע מה עם הטרופרים אבל הבנתי שהאינג'קטורים הפטרול (או לא רק בפטרול) עם הזמן עלולים "לנזול" או משהו כזה וזה מה שיכול לגרום לבעיות במנוע כמו סדיקת בוכנה.
תודה
יניב

mush4x4
05-10-09, 00:18
מדהים , לא יאומן!!
עולה כאן שרשור המציג בעיות בניסן מנוע עם עלויות כבדות מאוד בפטרול , כבר לאחר 5-7 שנים. היבואן ו/או מוסכי השרות מתנערים מאחריות, יש כאן באתר מאכר גדול, מומחה גדול שהוא כנראה בעל מוסך ניסן וגם מהממנים את האתר שחוזר על מנטרת EGR בפטרול. כועס ורוטן על הלקוחות המאוכזבים שדורשים שרות נאות.
אני לא מאמין!!? האם אדם שקנה פטרול לפני 6 שנים והשקיע 450,000 ש"ח. טיפל כל השנים במוסכי השרות וכעת כאשר הולך מנוע צריך להשבית את רכבו חודש ימים עד שימצא מנוע מתאים בחו"ל או בכל מקום אחר? או שישלם 50 - 70K כאן למוסך שרות עושק.
יתרה מזאת, כאשר אחד כזה (או כמה חברה כאלה) שואל בשרשור שאלות עניניות מה עדיף? מה זול יותר? מה מומלץ? האם מנוע טרנו מתאים? פתאום "המומחה הגדול" הבקי ביותר בכל בעיות הפטרול ופתרונן לא עונה ולא מתיחס.
אז שימו לב!!! יש כאן גננים שחושבים שמלפפונים קמים עליהם, לא זאת הבעיה. הגננים האלה
מטפלים בגינה כי הם אוכלים את המלפפונים האלה...:(.

ניר ל
05-10-09, 09:15
מוש בוקר טוב ,
לתשומת לבך (כיוון שאתה משתתף חדש יחסית בדיונים), הפורום מפוקח ע"י חברי מערכת האתר,
בשרשור זה חלקם אף לקח חלק כך שאל לך לחשוש שאולי לא שמו לב ואם יהיה לך בעתיד אז יש לך אפשרות לפנות למערכת ביחס לכל שרשור.
חברי המערכת פעילים שנים רבות בפורומים ומכירים אישית את רוב חברי קהילת השטח בארץ ואת המשתתפים הוותיקים, להבדיל ממך אנחנו בקיאים בעובדות ולא מעלים השערות.
כך גם במקרה זה.אני מניח שאתה מכוון לאיציק ?! הוא כבר קנה לעצמו מזמן מקום של כבוד בפנתיאון ואינו נדרש להסביר מיהו ומהו לכל זב חוטם. אם חשוב לך לברר פרטים, מן הראוי שתטרח להשתמש בפונקציית החיפוש, כפי שטרחתי אני במקרה שלך במקום פשוט למחוק את תגובתך המתלהמת. הרמיזות/ האשמות שאתה מפריח אינן במקום אתה ואחרים מתבקשים להימנע מצורת דיון כזו בעתיד.

ניר ל
05-10-09, 09:31
לעניין השרשור עצמו -
גם אני מתלבט בעניין קניית פטרול בימים אלו ממש, ממודל מתקדם ככל האפשר. ככל שחפרתי בנושא והתייעצתי עם אנשים מהימנים עלי, לא שוכנעתי לחלוטין בכך שיש פתרון פשוט ואפקטיבי,
גם אם הבעיה נובעת מחסימה בפיח של מערכת EGR כתוצאה מסולר מאיכות נמוכה בין השאר ושהחסימה מביאה את מחשב ניהול המנוע לפצות ע"י גידוש יתר שגורם להרס המנוע, לא ברור לי אם הפתרון של ביטול ה EGR הוא הדרך הנכונה ולא יוצר בעיות אחרות, לא שוכנעתי כי הבעיה נפתרה בשנות הדגם המתקדמות יותר על אף שינויים במנוע, על כן גם אני לא ארכוש כנראה רכב כזה ואקח סיכון לנזק פתאומי של עשרות אלפי ש"ח. באשר ליבואן - לא ברור לי מדוע ממשיכים לשווק במשך שנים דגם בעייתי, כנ"ל לגבי איסוזו טרופר, אפשר כמובן לחשוד שיש כאן כוונה לספק בעתיד רווחים למוסכי השירות והחלפים, אבל ספק אם הנזק התדמיתי ואפילו הכספי בתקופת האחריות שווה את זה.

raanan
05-10-09, 10:50
באשר ליבואן - לא ברור לי מדוע ממשיכים לשווק במשך שנים דגם בעייתי, כנ"ל לגבי איסוזו טרופר, אפשר כמובן לחשוד שיש כאן כוונה לספק בעתיד רווחים למוסכי השירות והחלפים, אבל ספק אם הנזק התדמיתי ואפילו הכספי בתקופת האחריות שווה את זה.

אני דווקא הגעתי למסקנה הפוכה, הבעיה היא בצרכנים.

הצרכן המצוי (היום) מעוניין בג'יפ עם יכולת תנועה של רכב ספורט ועלות הוצאות דלק של פרייבט משפחתי.
להשגת הדרישות הנ"ל, היצרן מבצע מס' שינויים במקביל,
הפחתת משקל מהמנוע ע"י שימוש באלומניום
העלאת הספק ע"י טכנולוגיית "חלל" (גדישה, הזרקה)
מה מקבלים, מנוע "חזק" כל עוד הוא עובד "ומפלצת מוצצת" (זכויות שמורות לאיציק) שכל סטייה טמפ' מעוותת את
המנוע ללא דרך חזרה.

בקיצור, אי אפשר "לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה ..."
או שבוחרים מנוע דיזל כבד ובהספק נמוך אך עם אמינות ותחולת חיים ארוכה (אמרתי לנדקוזר סידרה 70, טויוטה היילקס ללא הגדשה ....) נהנים מהנוף ומשקט נפשי או
שנוסעים על "מפלצת מוצצת" וחולפים את הנוף בדרך למוסך ....
בעצם, כבר לא בטוח שניתן לבחור עם תקינת המנועים למניעת זיהום אוויר , אפשר לבחור בין רכב חדש לישן.

אגב, מי קבע שהיצרן בתכנון שלו מתכוונן למנוע שיגיע למליון קמ' ?
אולי פעם זאת הייתה השאיפה לקבלת מוניטין אמינות, היום אני חושב שקולם של רואי החשבון חזק יותר מקול המהנדסים.

זאת דעתי , יום טוב
רענן

mush4x4
05-10-09, 11:26
מוש בוקר טוב ,
לתשומת לבך (כיוון שאתה משתתף חדש יחסית בדיונים), הפורום מפוקח ע"י חברי מערכת האתר,
בשרשור זה חלקם אף לקח חלק כך שאל לך לחשוש שאולי לא שמו לב ואם יהיה לך בעתיד אז יש לך אפשרות לפנות למערכת ביחס לכל שרשור.
חברי המערכת פעילים שנים רבות בפורומים ומכירים אישית את רוב חברי קהילת השטח בארץ ואת המשתתפים הוותיקים, להבדיל ממך אנחנו בקיאים בעובדות ולא מעלים השערות.
כך גם במקרה זה.אני מניח שאתה מכוון לאיציק ?! הוא כבר קנה לעצמו מזמן מקום של כבוד בפנתיאון ואינו נדרש להסביר מיהו ומהו לכל זב חוטם. אם חשוב לך לברר פרטים, מן הראוי שתטרח להשתמש בפונקציית החיפוש, כפי שטרחתי אני במקרה שלך במקום פשוט למחוק את תגובתך המתלהמת. הרמיזות/ האשמות שאתה מפריח אינן במקום אתה ואחרים מתבקשים להימנע מצורת דיון כזו בעתיד.

ניר
מקבל את הערתך (למעט הקטע של " להבדיל...בקיאים בעובדות ולא מעלים השערות".- הערה כוללנית וכבר מעידה על ההפוך מהנאמר בה)!!
בוקר טוב.

mush4x4
05-10-09, 11:37
אני דווקא הגעתי למסקנה הפוכה, הבעיה היא בצרכנים.

הצרכן המצוי (היום) מעוניין בג'יפ עם יכולת תנועה של רכב ספורט ועלות הוצאות דלק של פרייבט משפחתי.
להשגת הדרישות הנ"ל, היצרן מבצע מס' שינויים במקביל,
הפחתת משקל מהמנוע ע"י שימוש באלומניום
העלאת הספק ע"י טכנולוגיית "חלל" (גדישה, הזרקה)
מה מקבלים, מנוע "חזק" כל עוד הוא עובד "ומפלצת מוצצת" (זכויות שמורות לאיציק) שכל סטייה טמפ' מעוותת את
המנוע ללא דרך חזרה.

בקיצור, אי אפשר "לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה ..."
או שבוחרים מנוע דיזל כבד ובהספק נמוך אך עם אמינות ותחולת חיים ארוכה (אמרתי לנדקוזר סידרה 70, טויוטה היילקס ללא הגדשה ....) נהנים מהנוף ומשקט נפשי או
שנוסעים על "מפלצת מוצצת" וחולפים את הנוף בדרך למוסך ....
בעצם, כבר לא בטוח שניתן לבחור עם תקינת המנועים למניעת זיהום אוויר , אפשר לבחור בין רכב חדש לישן.

אגב, מי קבע שהיצרן בתכנון שלו מתכוונן למנוע שיגיע למליון קמ' ?
אולי פעם זאת הייתה השאיפה לקבלת מוניטין אמינות, היום אני חושב שקולם של רואי החשבון חזק יותר מקול המהנדסים.

זאת דעתי , יום טוב
רענן
מנוע הפטרול המדובר הוא לא בדיוק מפלצת - 159 כ"ס. איפה המפלצת? "מוצצת" כן - צריכת דלק 1 ל - 6 (נובע גם בגלל משקל הרכב הכבד). ה"עוגה" במקרה הזה היא מנוע בינוני עם אורך חיים קצר, כמובן בהשוואה למנועי דיזל אחרים מקבילים בשוק בשנתונים המדוברים ובנפח מקביל(יפנים ואירופיים).

asafk
05-10-09, 18:14
מוש, האשמותיך לא במקום וגם לא נכונות. אישית, הייתי מאוד שמח אם מישהו מאנשי קרסו היה מגיב כאן. איציק מנסה לעזור, אבל תגובות כמו שלך גורמות למומחים אמיתיים וחסרי פניות להימנע מכניסה לפורומים ועזרה לזולת. חבל.

אני חייב לומר כי גם אני חושב שהשירות של קרסו הוא מתחת לכל סטנדרט צפוי, וכשמי ממכרי מתלבט בקניית רכב, אני לא שוכח לציין את העובדה הזו.

על פי המומחים בתחום, הבעיה אכן מתחילה מהבעיות שאיציק ציין. הפתרון? אין תמימות דעים. אני מבין שבינתיים יניב (פותח הדיון) החליף מנוע. שתף אותנו אם אפשר - כמה עלה, מה היתה השתתפות היבואן וכן הלאה.

ואני שוב שואל - אם מישהו יודע - מה ההבדלים בין מנוע טראנו למנוע פטרול? בין מנוע נבארה למנוע פטרול?

אסף.

yanivn
05-10-09, 19:58
אסף לשאלתך. למרות שהתכוונתי לחכות עם זה עוד כשבוע ולראות אם הכל בסדר.
הרכב עבר בהצלחה את ההשתלה. המנוע עובד "פרפקט" ע"פ הגדרת המוסך.
המנוע חדש דנדש מהדגמים החדשים כמו שצינתי.
החלפתי גם לרדיאטור חדש על הדרך. בנוסף אני מחליף את האינג'קטורים. יש הטוענים שהבעיה נובעת משם. אף אחד לא יכול להגיד באופן ודאי. אינג'קטורים מקרסו עולים 2000 ש"ח ליח'. מאוסטרליה הבאתי ב 2880 לכל ה 4 כולל המשלוח (אין גבול לסחטנות).
לגביי ההבדל במנועים, בגדול לטרנו ולפטרול יש את אותו הבסיס של המנוע רק שיש הבדלים במיקום הפילטרים, אולי גם הטורבו. אמרו לי שכבר עשו את ההתאמות אבל הבנתי שלא מומלץ בעיקר בגלל ששימון המנוע לא יעבוד באותה צורה.
אני באופן אישי גמרתי את הרומן שלי עם קרסו (שהיה כ 15 שנה עם לא מעט רכבים). את הרנו של אישתי אני מוכר בקרוב והרכבים בחברה כבר לא יהיו קנגו או מגאן.
מה שקורה כאן זה מחדל. יגידו מה שיגידו, רכב עם 240K, האחריות עברה מזמן, לקוח בכיין...
רק בחודש וחצי האחרונים הכרתי שלשה בעליי פטרול שהלך להם מנוע אחרי. וכמה פטרולים כבר מסתובבים כאן בארץ?
גם פטרולים שהוחלפו להם המנועים חזרו עם אותה בעייה אז שלא יספרו סיפורים בקרסו.
עוד כשבועיים כשנרביץ קצת קילומטרג' נשתף אתכם בחווית ההצלחה אם אכן תהיה.
יניב

asafk
05-10-09, 21:02
תודה על העדכון, ותהנה בטיולי סוכותץ..

אסף.

yanivn
21-10-09, 17:56
כמו שהבטחתי. הרכב אצלי כבר שלשה שבועות עם 1,500 ק"מ.
המנוע עובד יפה מאוד. הכל דופק כמו שצריך.
החלפתי גם את האינג'קטורים בחדשים (מאוסטרליה).
הסחיבה יותא טובה כנראה בגלל החלפת האינג'קטורים, אין רעשים מיותרים וחום המנוע לא מגיע לחצי.
אשמח לעדכן ביותר פרטים לכל המעוניין.
לגביי המוסך, אני מאוד מרוצה. העבודה מקצועית, והשרות טוב מאוד. אין הרבה שיודעים לעשות מה שהוא עושה (גם לא במוסכים מורשים). הידע בארץ די מצומצם ומי שלא מכיר מעדיף לא להכנס לזה.
תודה ליוסי שעבר לא מעט עם הפטרול שלו והמליץ לי על המוסך.
נשתמע
יניב

שמעון2
21-10-09, 23:37
כמו שהבטחתי. הרכב אצלי כבר שלשה שבועות עם 1,500 ק"מ.
המנוע עובד יפה מאוד. הכל דופק כמו שצריך.
החלפתי גם את האינג'קטורים בחדשים (מאוסטרליה).
הסחיבה יותא טובה כנראה בגלל החלפת האינג'קטורים, אין רעשים מיותרים וחום המנוע לא מגיע לחצי.
אשמח לעדכן ביותר פרטים לכל המעוניין.
לגביי המוסך, אני מאוד מרוצה. העבודה מקצועית, והשרות טוב מאוד. אין הרבה שיודעים לעשות מה שהוא עושה (גם לא במוסכים מורשים). הידע בארץ די מצומצם ומי שלא מכיר מעדיף לא להכנס לזה.
תודה ליוסי שעבר לא מעט עם הפטרול שלו והמליץ לי על המוסך.
נשתמע
יניב
יניב קודם כל כל הכבוד על הסיכון שלקחת אני אישית לא האמנתי שזה יצליח. חוץ מזה בסופו של תהליך אז לא סימת אם קרסו?
ודבר נוסף אולי תוכל לתת עלויות.

yanivn
22-10-09, 15:48
שמעון.
דבר ראשון אני לא חושב שלקחתי סיכון. המוסך הזה כבר עשה כמה פטרולים בעבר ואחד מהם בדיוק עם אותו השילוב של מנוע חדיש ברכב 2001.
הסיכון לדעתי היה להחליף במנוע מאותו הדגם שידוע כבעיתי או לקחת מנוע חדש בנפרד ולהתקין במקום אחר.
העלות של המנוע עם העבודה כ 42,000 ש"ח בנוסף כבר על הדרך החלפתי תושבות מנוע חדשות, רדיאטור חדש וסט אינג'קטורים חדשים.
סה"כ כ 48,000 ש"ח + מע"מ.
השיקול שעמד מנגד זה מנוע מיבוא מפרוק ולמכור את הרכב. ההפרש של רכב חדיש יותר (2006) יגיע בקלות ל 100K.כאן יש לי רכב עם מנוע חדש לגמריי, שמור מאוד ומושקע בעוד כ 30K. מבחירתי בטווח של ה 5 שנים הקרובות זה היה הפטרון הטוב ביותר.
לגביי קרסו. אין לי ספק שהם "סיבנו" אותי. כל מי שראה את המנוע אמר שאין כאן קשר לחוסר שימון כמו שהם טוענים.
עדיין לא ברור לי אם אני הולך לתביע, הנושא בבירור. אבל אין ספק שהם כאן יצאו המפסידים הגדולים. מה שעלה לי כ 40K להם היה עולה פחות והם היו מרוויחים לקוח מושבע של 15 שנים גם לשנים הבאות.

איציק - 4X6ZH
22-10-09, 16:10
המנוע שמותקן אצלך היום זה מנוע של פטרול . המנוע חדש וסופק שלא דרך קרסו ?
או שמותקן מנוע אחר ונדרשו שינויים והתאמות ?

במידה וזה מנוע של פטרול נעשו שינויים במערכת ה EGR ? או שהמנוע נשאר במצבו המקורי .

איציק

JAK60
22-10-09, 17:52
שמעון.
דבר ראשון אני לא חושב שלקחתי סיכון. המוסך הזה כבר עשה כמה פטרולים בעבר ואחד מהם בדיוק עם אותו השילוב של מנוע חדיש ברכב 2001.
הסיכון לדעתי היה להחליף במנוע מאותו הדגם שידוע כבעיתי או לקחת מנוע חדש בנפרד ולהתקין במקום אחר.
העלות של המנוע עם העבודה כ 42,000 ש"ח בנוסף כבר על הדרך החלפתי תושבות מנוע חדשות, רדיאטור חדש וסט אינג'קטורים חדשים.
סה"כ כ 48,000 ש"ח + מע"מ.
השיקול שעמד מנגד זה מנוע מיבוא מפרוק ולמכור את הרכב. ההפרש של רכב חדיש יותר (2006) יגיע בקלות ל 100K.כאן יש לי רכב עם מנוע חדש לגמריי, שמור מאוד ומושקע בעוד כ 30K. מבחירתי בטווח של ה 5 שנים הקרובות זה היה הפטרון הטוב ביותר.
לגביי קרסו. אין לי ספק שהם "סיבנו" אותי. כל מי שראה את המנוע אמר שאין כאן קשר לחוסר שימון כמו שהם טוענים.
עדיין לא ברור לי אם אני הולך לתביע, הנושא בבירור. אבל אין ספק שהם כאן יצאו המפסידים הגדולים. מה שעלה לי כ 40K להם היה עולה פחות והם היו מרוויחים לקוח מושבע של 15 שנים גם לשנים הבאות.למה לא החלפת למנוע החדש אם מסילה משותפת? וזה כולל אנגקטורים המנוע יותר אמין.

yanivn
23-10-09, 10:19
jak60 .
המנוע אכן מהדגם החדש האמין יותר.
המחשב הקיים לא יכול לעבוד עם האינג'קטורים מהדגם החדש ולכן הלכתי למוסך הספציפי הזה כדי שיעשה לי את ההתאמה לאינג'קטורים מהדגם הקודם. בכל מקרה החלפתי לאינג'קטורים חדשים. מרגישים את ההבדל בסחיבה בצורה משמעותית.
יניב

JAK60
24-10-09, 00:48
jak60 .
המנוע אכן מהדגם החדש האמין יותר.
המחשב הקיים לא יכול לעבוד עם האינג'קטורים מהדגם החדש ולכן הלכתי למוסך הספציפי הזה כדי שיעשה לי את ההתאמה לאינג'קטורים מהדגם הקודם. בכל מקרה החלפתי לאינג'קטורים חדשים. מרגישים את ההבדל בסחיבה בצורה משמעותית.
יניב
לא היה יותר פשוט להחליף מערכת ניהול מנוע או מחשב דבר שלדעתי יותר זול והביצועים הרבה יותר טובים.

yanivn
24-10-09, 18:42
ביצועים יותר טובים? עוד 2 כ"ס!
איפה הייתי גומר עם זה? גם ככה השקעתי 50% מערך הרכב :-)
יניב

דייויד
19-11-09, 00:57
שלום חברים.
יש לי פטרול 2001 כשלוש שנים. קניתי אותו מאדם ששמר עליו בצורה בלתי רגילה, טיפולים בזמן ובמוסך מורשה בלבד ולא נסע מעולם בשטח ("שטח").
אני מטפל גם כן באופן קבוע במוסך מורשה ושומר עליו מאוד.הן באחזקה והן בצורת הנהיגה.
לפני כשבועיים בנסיעה רגועה התחיל לצאת לי עשן מהאגזוז ורעש משונה. דוממתי מיד.לאחר שהגיע למוסך בגרירה נמסר לי שנסדקה בוכנה. כאן מתחיל הסיפור.
אני יודע על לא מעט בעיות מנוע בפטרול גם מחברים קרובים וגם ממקרים רחוקים. אני יודע שהוחלפו מנועים ושבחלק מהמקרים החברה לקחה על עצמה את כל האחריות.
לאחר פגישה ארוכה עם מנהל מחלקת השרות של קרסו ושהוסבר לי שאין קשר לבעיות אחרות שהיו לפטרולים נאמר לי שנצתרך לפרק את המנוע וליבדוק מה הנזק. נאמר לי גם שהם יעזרו לי בחלק מהעלויות.
התשובה מאוד דיפלומטית ולא אומרת לי כלום. רק פתיחת המנוע תעלה מעל 2000 ש"ח ואז מתחילים לעמוד את הנזק.
מבירורים הבנתי שהעלויות מגיעות בשקט ל20,000 - 40,000. לא ברור לי במה הם ישתתפו אבל יש לי הרגשה שלא בהרבה.
אני יודע שניתן להשיג מנועים מפרוק ביבוא בכ 20,000 כולל עבודה ואחריות לשנה.
האפשרויות שעומדות בפנאי הן:
1. לקחת סיכון, שלהקיע כ2000-3000 בפרוק מנוע ואז לראות מה הנזק- יכול מאוד להיות שגם אחרי הישתתפות שלהם ההוצאה תהיה גדולה יותר
2. ללכת ישר על מנוע מיבוא- המנוע חדש יותר עם עלות ידוע מראש.
3.למכור את הרכב כמו שהוא - אפשרות פחות עדיפה משום שהרכב שמור מאוד ואין לי עניין להיפטר ממנו. מה גם שבטח ינסו לנצל את הסיטואציה ולהוריד במחיר מעבר לעלות מנוע.
אבקש את התיחסותם של בעלי נסיון זהה עם פטרול.
המטרה לא להשמיץ ולהציא תיסכולים על קרסו. עוד לא ברור לי איך הם יוצאים מכל הסיפור הזה.
תודה מראש
יניב
050-6948894

יניב שלום, קראתי בעניין. כרגע נמצא בבעיה זהה. פטרול במצב מצויין שנת 2002 עם 280,000K שנגרר למוסך אחרי עננה לבנה מהאגזוז.
במוסך עברתי תהליך דומה לשלך. כרגע מתלבט מאיפה להביא מנוע.
אשמח לשמוע באיזה מוסך טיפלת. נשמע שאתה מרוצה. תודה. דייויד.

דייויד
19-11-09, 01:05
יניב שלום
יש ברשותי ניסן פטרול זה הפטרול השלישי שלי, כאשר בכולם היו מותקנים מנועים עם 6 צילינדרים
אשר בהם אין את ההספקים הגבוהים, אשר למעשה גורמים ללחצים מאוד גבוהים בתא השרפה,
וכתוצאה מכך הבוכנות לא עמדו בעומסים האלו בשנתונים החדשים יותר הוחלפו הבוכנות
בבוכנות מחוזקות עם טבעת פלדה .
לגבי מנוע יבאתי בעצמי מנוע מגרמניה (אומנם מנוע 6 צילינדרים) כאשר הקניה עלתה 1000יורו
והובלה+מכס+הוצאות כ-6000 שקל.וכל זה דרך האינטרנט.אם תרצה אני יכול לאזור לך בזה
גם ממני בקשו בארץ סכום של 25000 שקל
מולי 0523763063

מולי שלום. אשמח לשמוע איך ייבאת מגרמניה. נשמע פתרון מעניין.
צור קשר.דייויד

yanivn
23-11-09, 13:29
דייויד
דבר איתי בנייד:050-6948894
יניב

-->