PDA

צפייה בגרסה מלאה : באגי חד-מושבי עבור קטגוריית OP2000

עמודים : 1 [2]

חנן גולומבק
29-09-11, 18:53
גונבה לאוזני ידיעה שתהייה בעייה בבדיקות הטכניות לאשר התקנת רדיאטור ישירות אחרי מושב נהג/נווט ללא הפרדה מוחלטת (קיר אש מלא)

מה ? מאיפה הבאת את זה ? מה זאת אומרת הפרדה מוחלטת ? אצלי החלק העליון של הקיר עשוי מרשת מתכת , זה לא מספיק טוב ?

lizard
29-09-11, 19:43
מה ? מאיפה הבאת את זה ? מה זאת אומרת הפרדה מוחלטת ? אצלי החלק העליון של הקיר עשוי מרשת מתכת , זה לא מספיק טוב ?

לא מספיק טוב לטענתם.
הדרישה האחרונה היא שיהיה משהו כמו 80 ס"מ מרווח ושהרדאטור יהיה בזווית כלשהי. האמת היא שעד שאני לא רואה את זה כתוב בתקנון או במסמך רשמי אחר, אי אפשר ממש להתייחס לדרישה כי לא ברור מה היא בכלל.
אלי שחר יכול לתת יותר מידע מאחר והוא, לפי הבנתי, היה מעורב.

עידו לוריה
29-09-11, 19:44
דני תשאיר את הרדיאטור מאחור .
המיקום של רדיאטור מקדימה צריך להיות בחלק הכי קידמי (לפני המסרק הגה ) ולא כמו במודל שלך ,במודל שלך יש גם בעיות קירור ,וגם קירבה לתא הנהג כך שקיר האש מאחוריו יגרום לבעיות זרימת אוויר , כמו כן איך תזרים מים אלוך חזור צנרת הרוכה מאוד צריך עוד משאבה ,איזורים מאוד פגיעים הריצפה וכו למעבר של צנרת מיים , האוויר החם אחרי הרדיאטור מחמם את הנהג/נווט .
בקיצור תשאיר את הרדיאטור מאחור , כל בעיה שלא תהיה לך קטנה ביחס לרדיאטור קידמי .
אני לא שמעתי שיש בעיה עם תקינה של רדיאטור אחורי , ועם כן אז צריך לפעול בנמרצות כדי לשנות את העניין , גם בחו"ל הרבה רכבים בנוים כך ואין עם זה שום בעיה .
עידו

חנן גולומבק
29-09-11, 23:44
[QUOTE=lizard;409807]לא מספיק טוב לטענתם.
הדרישה האחרונה היא שיהיה משהו כמו 80 ס"מ מרווח ושהרדאטור יהיה בזווית כלשהי. QUOTE]

דרישה אחרונה של מי ?

lizard
29-09-11, 23:53
חנן אני שמעתי שמועות, אלי שחר קצת אישר את השמועות האלה אבל כמו שכתבתי, כל עוד לא ראיתי מסמך רשמי או תקנון רשמי, אני לא יודע ולא רוצה סתם לומר.
לדעתי אתם צריכים להפעיל את ההתאחדות הזו שלכם שגובה ממכם הרבה כסף. זה פשוט מגוכח ש, לפי השמועות, כמה חברה מהטכניון שלא מכירים בכלל את הרכבים האלה, יקבלו החלטות לכולם.

asafk
29-09-11, 23:59
יש דרישה הגיונית שלא יתאפשר מעבר נוזלים (חמים במקרה הזה) לתא הנהג גם במקרה של התהפכות. מכאן לפרשנות מחמירה - יש דרך לעשות.

אגב, הנה שתי תמונות של פתרון לא רע לרדיאטור אחורי, מופרד לחלוטין מהקבינה (עידו, מזכיר לך משהו? )4944449443

אסף.

lizard
30-09-11, 01:46
אני מציע שהמנהלים יעבירו או ימחקו את ההודעות האחרונות בקשר לרדיאטור שלא קשורות ישירות לנושא השירשור. חבל לערבב את זה עם השירשור המעולה על הרכב של דני.

talw
30-09-11, 09:34
למען הדיון הטכני,עידו,לא הבנתי,למה יהיה קשה יותר למשאבת המיים עם הארכת הצנרת (מתכת) בקוטר המתאים ?.

עידו לוריה
30-09-11, 17:50
למען הדיון הטכני,עידו,לא הבנתי,למה יהיה קשה יותר למשאבת המיים עם הארכת הצנרת (מתכת) בקוטר המתאים ?.

היי טל ,
כי למשאבת אימפלר יש יכולת מסוימת להתמודד עם התנגדות , והמשאבות המקוריאות של המנועים בנויות כך שהן מתאימות למערך קרור כמו שהיצרן בנה , ולא צנרת ארוכה במאות אחוזים ,עם כיפופים רבים שמגדילים את החיכוך וכו' .
עידו

עידו לוריה
30-09-11, 18:05
יש דרישה הגיונית שלא יתאפשר מעבר נוזלים (חמים במקרה הזה) לתא הנהג גם במקרה של התהפכות. מכאן לפרשנות מחמירה - יש דרך לעשות.

אגב, הנה שתי תמונות של פתרון לא רע לרדיאטור אחורי, מופרד לחלוטין מהקבינה (עידו, מזכיר לך משהו? )4944449443

אסף.

איזו חוצפה להעתיק כך רעיון שלי ואפילו לא לשאול שלא לדבר על תשלום סימלי על הרעיון;):cool:
עידו

talw
01-10-11, 00:02
תצ'מע ,עידו,קשה להשוות ללא ניסוי.
עשיתי חישוב קטן שלא בטוח משקף את המציאות,(לדעתי גם אין הרבה כיפופים).
נגיד שמשאבת מנוע 200 סוסים בשיא הסל"ד אמורה לדחוף 10 קו"ב/שעה.בערך.
הפסד לחץ על צינור 50 מ"מ עם ספיקה כזו באורך 5 מטר- 0.3 PSI בערך
הפסד לחץ על צינור 40 מ"מ עם הספיקה הזו באורך 5 מטר-1.7 PSI בערך
בשיא הסל"ד ,כמה לחץ יודעת לתת משאבה כזו?
נראה לי שההפסדים זניחים,על אחת כמה וכמה בסל"ד נמוך יותר.
בכל מקרה בהצלחה עם כונסי האויר:p
שנה טובה לכולם
טל

עידו לוריה
01-10-11, 09:58
אהלן טל ,
ת'צמע יכול להיות שאתה צודק אבל ברכב מרוץ לא עושים נסיונות , ומה שבטוח זה שבכול רכב שאני ראיתי עם רדיאטור קידמי ומנוע אחורי/מרכזי מחליפים את המשאבה המקורית לאחת גדולה יותר ובדרך כלל חשמלית נפרדת מהמנוע .
עידו

OP2000
01-10-11, 15:06
49466

אני דווקא מתחיל לאהוב את הרעיון של רדיאטור קדמי אומנם בהתחלה פסלתי את הרעיון של טל, אבל לאט לאט אני מתחיל להתרגל כמובן בהנחה שהרעיון ישים ובר ביצוע.

יש שתי אופציות למיקום קדמי לכל אחת חסרונות ויתרונות די ברורים כפי שרואים במודל, אני נוטה כרגע לכיוון האוצייה הירוקה אומנם הרדיאטור פחות מוגן אבל אפשרות כניסה/פינוי של האוויר יותר טובה.

החסרון העיקרי במיקום הרדיאטור בחזית הוא המרחק ממשאבת המים, אני מניח שבמקרה ויתעורר צורך אפשר להוסיף בקלות משאבה חשמלית, ראיתי כמה דגמים בקטלוג של קרטק לא סוף העולם ולמען האמת פתרון די פשוט ויעיל.

היתרון העיקרי (ואולי זה שיכריע בסוף) בטיחות ששווה כמעט את הכל !

כרגיל דעתכם חשובה לי מאוד, שבת שלום דני

עידו לוריה
01-10-11, 17:29
אהלן דני ,
כפי שכתבתי אני חושב שעם מקדימה אז הירוק עדיף , תחשוב טוב על איך אתה מפנה את האוויר מאחורי הרדיאטור ולא לכיוון התא אלה לצדדים , הצנרת חיבת להיות קשיחה ברובה ועדיף מאלומניום גם בגלל משקל גם בגלל פיזור חום טוב .
וגם מאחור זה בטוח עובדה שהרבה רכבים נוסעים כך .
עידו

חנן גולומבק
01-10-11, 17:46
דני אני חושב שרדיאטור קדמי זה רעיון גרוע ביותר. בכלל אני לא רואה ברדיאטור קדמי שום יתרונות , רק חסרונות.
בבאמפ הרציני הראשון הרדיאטור יחטוף אבנים וחול ויהרס מה גם שכל רכב שיעקוף אותך בקרבה יתירה יעיף עליך אבנים והתוצאה תהיה דומה.

אני לא רואה ברדיאטור הממוקם מאחורי רשת ברזל צפופה שום בעיה בטיחותית , בנוסף לכך למה לנסות ולהמציא את הגלגל ? כל הבאגים האמריקאים אי פעם נסעו עם רדיאטור אחורי , אז אנחנו יודעים משהו שהם לא יודעים ?

רדיאטור קדמי זה משקל קדמי מיותר , צנרת ארוכה , משאבת מים נוספת = עוד מערכת חשמלית שעלולה להתקלקל, חוטים, פיוז, מתגים, משאבה.
פגיעות למכות ואבנים וכ"ו .

ועוד דבר , תחשוב שאתה נוסע 100 קמ"ש והרדיאטור הקדמי שלך מתפוצץ, לאן יעופו המים הרותחים ? אנחנו נוסעים בבאגי פתוח ללא שמשה קדמית, כל דבר שנמצא בתנועה חופשית לפנינו עף ישירות עלינו.

צריך עוד סיבות ?

lizard
01-10-11, 18:40
דני רק הערה קטנה בקשר לבאגי, תשים במודל מעל ומאחורי הנהג פלטה שתכסה את מיכל הדלק.

בנוסף, ראה את השרשור שפתחתי בקשר לרדיאטורים. לדעתי אל תבצע שום דבר בשטח עדיין, רק במודלים.

morankabesa
01-10-11, 18:42
שלום דני

דבר ראשון כיף לראות שהרכב עוד רגע עומד על הרגלים !.
דבר שני כמו שנאמר כבר , גם לפי דעתי ראדיאטור קידמי יוצר הרבה אילוצים בעיות וסכנות שאין בראדיאטור אחורי .
אם גם אתה חושב שראדיאטור אחורי עדיף, והבעייה היא שיש איזה שהיא תקנה שאולי אוסרת את המיקום -
שווה לבדוק!!
לפני שאתה עושה החלטות!
שנה טובה ובהצלחה!

OP2000
06-10-11, 23:13
הפתרון שמתגבש אצלי כרגע הוא למקם את הרדיאטור מאחורי קיר האש ממש מתחת למיכל הדלק ולהזרים אליו אוויר באמצעות כונסי אוויר.

49686

lizard
07-10-11, 07:18
הבעיה היא שאתה נוסע בענן אבק שיותר סמיך בחלק התחתון....אני חושש שהרדאטור יתמלא בחול.
מה דעתך לשים את הרדיאטור במקום הגלגל הרזרבי, בזווית כלשהי שתוריד מהגובה שלו ולבנות כונס אוויר מהרשת בקיר האחורי של תא הנהג עד אליו?
אם תתן מראה צד של הרכב אני אנסה לצייר.

OP2000
07-10-11, 15:03
מיכה מאבק אני פחות מוטרד, השאלה שמטרידה אותי היא יעילות כונסי האוויר ואת זה אין לי דרך לבדוק אלה על ידי ניסוי (בתקווה שאצליח בפעם הראשונה) לייצר מערכת קירור יעילה.

ובנוגע למיקום אחורי יותר של הרדיאטור אחד הנושאים שאני יותר מקפיד עליהם הוא שכל הרכיבים המכניים יהיו בתוך גבולות השלדה ומוגנים עד כמה שאפשר.

חג שמח לכולם

kobiarava
26-11-11, 19:47
נו, דני, חודש וחצי בלי עדכונים, מה התחדש? בכלל, לא שומעים ממך לאחרונה...

קובי

OP2000
27-11-11, 20:17
לא התחדש כלום, אני ממתין לאישור תקנת היבוא כדי להזמין את החלקים החסרים.

מספרים לי כבר כמה וכמה חודשים שאוטוטו התקנה תפורסם ברשומות )-:

kobiarava
27-11-11, 20:48
ואתה לא עובר לפעמים בסביבה?

חנן גולומבק
27-11-11, 21:07
ואתה לא עובר לפעמים בסביבה?

מה יש לו לעבור ? תמיד כשעוברים אצלכם הקיבוצניקים, אתם בארוחת צהריים .................:cool:

עידו לוריה
27-11-11, 21:14
מה יש לו לעבור ? תמיד כשעוברים אצלכם הקיבוצניקים, אתם בארוחת צהריים .................:cool:

גם בבוקר :confused:
עידו

kobiarava
28-11-11, 05:46
גם בבוקר :confused:
עידו

ארוחת צהריים היא הארוחה החשובה ביותר ביום!
חוצמזה, חנן, אתה מוזמן גם לארוחת צהריים... (כל עוד שאתה משאיר את הפנקס דוחות עמוק עמוק בתוך התיק :cool: )

קובי

OP2000
28-11-11, 07:24
קובי מבטיח לעבור לקפה וזה אפילו לא קשה במיוחד, השבוע התחלנו עבודה חדשה אצל השכנים הקרובים שלכם מצפון.

arnonshoshani
09-12-11, 20:38
דנו מה קורה עם הפקק של המיכל ?
אני רוצה לסיים את המיכל דלק ולשלוח אותו אליך בחזרה

ארנון שושני

OP2000
10-12-11, 11:15
ארנון אני מקווה לטפל בפקק המילוי השבוע , ותעלה כמה תמונות שנראה את מיכל הדלק

רפאל
10-12-11, 15:16
דני.....

במיוחד בשבילך

חנן גולומבק
10-12-11, 19:41
נראה יפה ומקצועי מאד.

רני דקל
10-12-11, 22:13
דני, אפשר כמה מילים על המיכל (אני תמיד שואל את זה)?
איזו משאבה ואם פנימית או חיצונית, איזה שסתום, ומאיזה חומר ואיזה עובי דופן?
תודה,
רני

OP2000
11-12-11, 07:23
תכנון מפורט של המיכל בוצע על ידי סדנת רוקסוליד, המיכל מיוצר מאלומיניום בעובי 3 ממ.

משאבת דלק חיצונית ושסתום יבחר בעתיד מהקטלוג של קרטק.

נפח המיכל כשמונים ליטר

-->