PDA

צפייה בגרסה מלאה : צ'ירוקי דיזל!

עירית710
13-06-04, 10:42
אנחנו שוקלים רכישת צ'ירוקי טורבו דיזל חדשה 2776 סמ"ק, דגם הדיזל חדש יחסית בארץ. יתרונות כבר מצאנו, חסרונות?
מישהו יודע?
תודה מראש על תגובה מהירה :)

נמרוד
13-06-04, 10:52
בחנתי את הצ'רוקי (ליברטי) דיזל החדש עבור הארץ לפני כמה חודשים (הארכיון באתר הארץ בתשלום ככה שאינני יכול להפנות ישירות לשם). בשורה התחתונה, אהבתי את העיצוב החיצוני... וזהו בערך. ואי אפשר לחשוד בי שיש לי משהו נגד המותג ג'יפ... :(

בשטח, הצ'רוקי החדש הוא אכזבה, הוא פשוט רך ונמוך בצורה מגוחכת. מלבד הילוך הכוח שלו, הוא בנוי כמו רכבי הכבישביל חסרי היומרות ביותר. אם אתם מחפשים רכב שטח אמיתי, אז זה פשוט לא.
אם אתם מחפשים רכב כבישביל, הוא פשוט יקר מדי. אין שום דבר ברכב הזה שמצדיק מחיר כל כך גבוה.

עירית710
13-06-04, 11:04
תודה נמרוד.
עם אותו תקציב, מה היית אתה קונה(מובן שרוב הזמן אנחנו על הכביש)?

נמרוד
13-06-04, 11:22
אני באופן אישי?

לא הייתי קונה רכב חדש. בשום מקרה. אני חושב שמי ששם 200-300 שקלים על רכב חדש + 8-10% מערך הרכב על ביטוח בלבד כל שנה, חייב להיות עשיר באמת, כזה שהסכום הזה לא מזיז לו, או בלתי שפוי.

אבל אם אני חייב להמליץ על רכב שטח חדש, "עם אקדח לרקה"... באותם 250K וקצת שקלים שעולה ג'יפ צ'רוקי דיזל חדש, ניתן לקנות לנדרובר דיסקברי TD5 דיזל.

גם ברמת הגימור הפשוטה ביותר, הדיסקברי הוא רכב טוב יותר בכל קנה מידה בלי יוצא מן הכלל - מרווח יותר, נוח יותר,מגומר ומאובזר הרבה יותר, מהנה ובטוח לנהיגה יותר בכביש והרבה יותר בשטח, בקיצור, רכב ליגה אחת מעל. במבחן דרכים עיתונאי רגיל, הוא לוקח בהליכה כמעט כל רכב מקביל אחר שנמכר בארץ, בוודאי שאת הצ'רוקי שמחוויר לצידו.

איפה הסייג - באמינות בטווח הקצר והארוך, ובעייתיות ברמת המוסכים בארץ. אבל, למען האמת, זה נכון לכל רכב היום, ואם בארזים (טויוטה לנדקרוזר!) נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר...

דרור ברלי
14-06-04, 19:44
אני יכול להסכים עם כל מה שנמרוד כתב, אחד לאחד. אולי בכביש הליברטי מהנה יותר מהדיסקברי ובאופן כללי אוטו לא רע בכלל, אבל הוא מאכזב מאוד בשטח, ובעיקר מאוד יקר.
הדיסקברי TD5 הבסיסי הוא מציאה חמה במחירו כיום, אולם אסור לשכוח שהדגם מתחלף בקרוב (השקה בספטמבר השנה) והיבואן פשוט מנקה את האורוות.
הדיסקברי החדש יהיה גדול, מתקדם וחזק הרבה יותר. אה, וגם הרבה יותר יקר...

שחף110
14-06-04, 21:12
ויאבד את 2 הסרנים החיים שלו גם, הלא כן דרור ...?

asafk
15-06-04, 00:59
ויאבד את 2 הסרנים החיים שלו גם, הלא כן דרור ...?
הריינג' אוכל לא רע את השטח כבר כמה שנים... בלי סרנים.
אבל זה לא זה.

אסף.

עירית710
15-06-04, 16:32
בימים האחרונים חרשתי את רוב הפורומים המוכרים בארץ, מעונין לקנות 4X4 לחמישה נוסעים, בתקציב של כ 200K, שתהיה מעולה על הכביש ולא רעה בשטח. בדקתי את טויוטה,צ'ירוקי, סוזוקי, לנדרובר, פג'רו, ניסן - לכל אחד בעייה אחרת.
קיבלתי המלצה אחת על קאיה- סורנטו 2.5D
למישהו יש נסיון איתה?

תודה מראש.

grand
15-06-04, 22:03
בתקציב הזה לדעתי טויוטה פראדו (דגם קודם) אולי היחיד שיענה על הדרישות.

מה שאני הייתי רוכש ב 250K במקום צ'רוקי אבל אני משוחד מאוד :lol: - גראנד צ'רוקי לרדו CRD דיזל בן שנה. (חדש עולה כ 290K)

נמרוד
16-06-04, 17:52
בימים האחרונים חרשתי את רוב הפורומים המוכרים בארץ, מעונין לקנות 4X4 לחמישה נוסעים, בתקציב של כ 200K, שתהיה מעולה על הכביש ולא רעה בשטח. בדקתי את טויוטה,צ'ירוקי, סוזוקי, לנדרובר, פג'רו, ניסן - לכל אחד בעייה אחרת.
קיבלתי המלצה אחת על קאיה- סורנטו 2.5D
למישהו יש נסיון איתה?

תודה מראש.

אתם מדברים על חדש או על משומש?

אם מכל מה שבדקת התכנסת בסוף לקאיה סורנטו... נו טוב :? זה אומר פשוט מאד שאת עדיין לא מצליחה להבדיל בין המוץ לתבן. זה לוקח זמן.

גוג ומגוג
18-06-04, 00:12
עירית - על פניו נראה שאת מחפשת חדש, כדאי לשקול גם רקסטון, בייחוד עם המנוע החדש. איכותי, אמין, מצוין על הכביש ואחרי שיפורים קלים סביר כמו כל אחיו לתצורה (שלדה\ הילוך כוח \ סרן חי מאחור \ מתלה נפרד לפנים). לגבי צ'ירוקי דיזל - משום מה בחרו מנוע VM ולא CDI270 של מרצדס האחות, כאשר ל VM אין מוניטין מדהימים ולעומת זה ה CDI מותקן בכל המוניות והמסחריות של מרצדס.

אבל, וזה אבל גדול - כמו שנמרוד כתב זה די בזבוז לקנות רכב כזה חדש אלא אם כן אתם נוסעים הרבה, נאמר 30-50 אלף בשנה ומעונינים לזרוק בעיות על האחריות. כדאי לשוטט כמה חודשים (לא דקות) באתר הזה ובג'יפטריפ, ולהחכים יותר - חלק מן החסרונות לכאורה אינם משמעותיים, הן בכלל והן למה שתעשו עם הרכב. בעיה נוספת כאן היא הרכב המגיבים ולכן את עלולה לקבל המלצות קשוחות מדי.

עירית710
18-06-04, 01:40
תודה גוג ומגוג(?).
עושה רושם שאנחנו הולכים על פאג'רו 3.2D .
למישהו דעה\השגה\ביקורת על החלטה זו?

אריק זמר
18-06-04, 04:50
לא נכנס לעניני כדאיות כי האנשים שונים האחד מן השני וכמו כן דרישותיהם.
בכל אופן, גוג ומגוג...למיטב ידיעתי דווקא הצ'ירוקי (ליברטי) דיזל, מונע ע"י מנוע הCRD של מרצדס...ולא ע"י VM ...

גוג ומגוג
18-06-04, 19:24
לא טעיתי - צ'ירוקי עם VM וגרנד עם מרצדס (קל לראות לפי הנפח והבוככנות - למרצדס יש חמש...).

כמו שאריק ציין זה נראה כאן כמו החלטה של טעם וריח ולא בהכרח רציונאלית. לטעמי לא הייתי משלם פרמיה על מותג יפני ומעדיף קוריאני שהוא באיכות זהה (אבל בכל זאת יש משהו בהנעה הקבועה של הפג'ארו ובמרכב האחוד... אולי אפשר לעמת מול רקסטון בנזין 3.2 עם הנעה קבועה), ואם כבר לשלם פרמיה אז על דיסקברי... (אופס נסחפתי זה פורום XJ/ZJ/WJ).

אריק זמר
18-06-04, 19:42
מנועי הCRD על מותגי ג'יפ נמצאים לפחות משנת 2002...אמנם לא בארץ. בכל אופן, על הליברטי של שנת דגם 2005 (והיא התכוונה לרכב חדש) מצוייד בCRD על ארבע בוכנותיו...
http://www.jeep.com/crd/index.html?context='+context+'&type=prom o
http://www.jeep.com/img/promos/li_crd.gif

גוג ומגוג
18-06-04, 19:53
אכן CRD אבל לא של מרצדס שיש לה בקו הנוכחי CDI270 מחומש ו CDI220 מרובע.

סולי
18-06-04, 20:28
לקיא יש עדיפות בשטח, על הקינג ועל הליברטי.
:roll:

נמרוד
20-06-04, 16:51
אריק, לצ'רוקי 2004 שנמכר כרגע בארץ יש מנוע VM, מנוע חזק אבל חוץ מזה מגעיל מאד. אם המנוע הזה יוחלף ב2005 למנוע של מרצדס, זה יכול להיות רק לטובה.

ארז
20-06-04, 17:25
לקיה אין שום יתרונות על הקינג, בעצם אולי בזה שהיא משאירה לך עודף בעו"ש

נמרוד
20-06-04, 17:40
לקיא יש עדיפות בשטח, על הקינג ועל הליברטי.
:roll:

לא שמתי לב, אבל זה באמת סתם שטות אורי... :lol:

אפשר להגיד (בבדיחות הדעת מה שנקרא) שלי ולדרור מותר לרדת על הליברטי, בגלל שאנחנו ג'יפופילים עם קבלות... משהו בסגנון " אל תיגע באח שלי - רק לי מותר להרביץ לו".

דרור ברלי
27-06-04, 12:33
...האמת, אם היה לי אח כזה, שרק יפה חיצונית אבל אהבל, הוא באמת היה מקבל ממני מכות על בסיס יומיומי.
קצת קשה לי להבין מה עובר למהנדסי JEEP בראש בזמן האחרון - הליברטי, הגרנד צ'רוקי החדש ללא סרן חי מלפנים... בקצב הזה השלב הבא זה רכב ללא LOW ואחר כך גם דגמים ללא הנעה קדמית בכלל. מה שנקרא, מדחי אל דחי.
מזל שעוד יש רנגלר אנלימיטד ורוביקון בשביל לשמור על הגחלת, אבל אם לשפוט לפי הליברטי והגרנד החדש - העתיד אינו ורוד.
לא בכדי ישנן סדנאות בארה"ב ששותלות לליברטי סרן חי מלפנים, בנסיון לתקן את המעוות.

ועכשיו לעניין - המנוע של הליברטי הוא מתוצרת VM. נפחו 2.8 ליטר, יש לו 4 בוכנות ו-150 כ"ס. הוא מנוע חביב, חזק וגמיש אבל רועש.
מנוע המרצדס CDI שנמצא בגרנד הוא בנפח 2.7 ליטר, עם 5 בוכנות ו-163 כ"ס. יש לו גם 41 קג"מ מומנט, והוא מעודן ושקט. מנוע בן-ז.....ה.

קאיה סורנטו? רכב כביש-שטח מצוין. לדגם החדש יש גם קצת יותר מומנט וגיר בעל חמישה הילוכים. אחד על אחד מול הליברטי דיזל? הסורנטו לוקח בהליכה. הייתי מעדיף אותו גם על הקוריאנים האחרים כמו טראקאן ורקסטון מהדגם הקודם. הרקסטון החדש עם מנוע ה-CDI 2.7 של מרצדס הגיע לארץ ועוד שבוע אני אבחן אותו.

-->