PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לגבי הגבהת סמוראי...

עמרי
13-06-04, 19:58
יש לי סוזוקי סמוראי והייתי רוצה לדעת כמה דברים:
1. כמה יעלה כל העסק של להגביהה את האוטו כולל כל מה שזה יצריך (וזאת על מנת להכניס גלגלים גדולים יותר)?
2. האם זה ריאלי שלפני כל נסיעה בכביש אני יחזיר לגלגלים המקוריים ולפני כל נסיעה בשטח אני ישים את הגדולים יותר?
3. כמה יעלו גלגלים גדולים איכותיים לשטח בשביל הסמוראי?

עמרי
13-06-04, 19:59
בתודה מראש לכל העונים :D

AvigdorAharon
13-06-04, 23:28
האם זה ריאלי שלפני כל נסיעה בכביש אני יחזיר לגלגלים המקוריים ולפני כל נסיעה בשטח אני ישים את הגדולים יותר?

אני לא הייתי עושה זאת, אבל אני לא דוגמא, אני עצלן!!!

עכשיו ברצינות,
אתה מתכוון לנסוע על 4 צמיגים במידה הנכונה, ולסחוב איתך עוד 4 צמיגים, ובכניסה לשטח להחליף??? או שכל יום שישי (בהנחה שאתה מטייל בסופי שבוע) אתה מחליף צמיגים לקראת הטיול של שבת? או שבכלל לא הבנתי את השאלה!!!

לגבי 1 ו 3 יענו המבינים.

אביגדור

אלון_ק
14-06-04, 00:38
1. תלוי איך תגביה. ערגול = 500-1000 ש"ח. קיט מהמתלם = 2500 ש"ח. קיט מחו"ל = 500$ קנייה, השאר תלוי איך תביא אותו לארץ.
על איזה גודל צמיגים אתה חושב? אני מציע שתעלעל בהודעות בפורום סוזוקי ובפורום לג'יפאים מתחילים, אתה תגלה שיש הסכמה על כך שצמיג מעבר ל215 דורש שינויים נרחבים יותר מסתם הגבהה. וודאי אם אתה מדבר על צמיג בסדר גודל רציני (לסמוראי), כמו 31'.

2. אני עשיתי זאת כל החורף, אבל אתה לא יכול לעשות רישוי לצמיגים במידות שונות. המשמעות - תשכח מביטוח על הכביש ותשתין במכנסיים כששוטר יעצור אותך לבדיקת רשיונות (אתה מסתכן בהורדה מהכביש - וצמיגים הם יודעים לבדוק).
אם אתה צעיר ומלא מרץ זה ריאלי - אתה תלמד לעשות את זה בעשר דקות-רבע שעה אחרי פעם פעמיים. אבל זה מבאס את הטוסיק.

3. תגדיר גדולים... יש יחס בין גודל למחיר. 215 יעלה לך כ400 האחד. זה גם תלוי בסוג הצמיג - אין דין BF כדין YOKOHOMA. לא שיש BF במידות כאלו למכירה בארץ. הפשרות המוכרות, הקופר STT או הקומו Powergurd MT, נעות בסביבות ה400 ליחידה. אני מאוד מאוכזב מהקופר STT שלי, אגב.

תתחדש.

עמרי
16-06-04, 12:28
האמת שאני רוצה להגביהה אותו גם בשביל עבירות יותר טובה וגם בשביל יותר נוכחות , כך גם לגבי הגלגלים. העניין של ההחלפה יעשה רק בסופי שבוע , אז הגלגלים יוחלפו לגדולים יותר ומתאימים יותר לשטח ואילו ביום יום - בכביש אני אסע על הגלגלים המקוריים.(ההחלפה נעשית מתוך שיקולים של צריכת דלק. האם אני צודק וגלגלים גדולים אכן ייצרכו יותר דלק בצורה משמעותית??)
אשמח לישמוע עצות ודעות של מבינים ומנוסים ממני.
בתודה מראש , עמרי

אלון_ק
16-06-04, 22:22
תגדיר גודל! "גדול" לא נחשב - מה שגדול אצלי, ענק אצלך אבל קטן אצל מישהו אחר. דבר במידות מדוייקות.

תיאורטית לחלוטין, הגדלת הצמיג=צריכת דלק מוגברת, אבל האם ההבדל משמעותי זה פונקציה של כמה הגדלת אותו. דבר במספרים.

UNIX
16-06-04, 22:29
יש מקום בסמוראי להכניס עוד 4 ג'אנטים עם צמיגים 31 עליהם ?
לא פרקטי להחליף כל פעם ואם אתה פוחד רק מצריכת דלק אז זה שטויות
כי יש דברים גרועים יותר .

אלון_ק
16-06-04, 23:01
חיחיחיחי... אין מקום גם ל4 צמיגים 195 עם הג'נטים. מחליפים לפני יציאה לטיול מהבית, ואז הוא גם נוסע על הכביש עם מידה שלא רשומה ברשיון עד לשטח. בעיה, כאמור.

אני פשוט החזקתי 2 סטים של 215. יש הבדל גם בין צריכת דלק של צמיג כביש וצמיג שטח, שלא לדבר על אחיזת הכביש שלהם (כן, זה היה פקטור רציני - חורף, גשם, נעילה אחורית אוט', סיבובי בית אורן פעמיים ביום... היה תענוג לעבור לצמיגי כביש).

ואני מוותר על שניהם לטובת המידה הבאה. זה גם אומר שאני מוכר צמיג כביש 215/65/16 על ג'נט חדש ויפה ב600 ש"ח לרביעייה, אם אתה מעוניין. גם צמיגי השטח עם הג'נטים יילכו, אבל זה בשלב מאוחר יותר.

-->