PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בנושא הערכת עלויות לאחזקת ג'יפ

Y-S
13-07-09, 14:24
שלום,
כל נושא הג'יפאות נורא מעניין אותי ובקרוב אוכל לממש חלום של רכישת ג'יפ כרכב שני (רכב ראשון זה רכב חברה) בעלות של כ- 50K ש"ח, לצורך טיולי שטח ברמת קושי קלה עד בינונית.
אני מבקש את עזרתכם לקבל הערכה כמה תעלה אחזוקה שוטפת כמו:
ביטוח (צד ג'), טסט, טיפולים שוטפים, דלק נניח ל-800 ק"מ בחודש וכדומה.
מכיוו שאני גר בערד והכוונה שלי לטייל בשטח באיזור הדרום אז היחס בין נסיעה בשטח לכביש יהיה בהתאם.

תודה.

הכוכב הכחול
13-07-09, 14:37
תרשה לי להעתיק את ההודעה השנייה מראש העמוד,
אחרי שתענה על השאלות האלו אנו נוכל לענות על השאלות שלך ..;)

את/ה רוצים לשדרג את הפרייבט לרכב שטח? רוצים לקנות ג'יפ חדש?
צריכים עזרה? רעיונות?
אנחנו כאן כדי לעזור אבל...תנו לנו את האופציה לעזור לכם.
בבואכם לשאול את השאלה בבקשה תנו לנו את המידע הבא:
1. כמה אתם רוצים להשקיע?
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
3. מי נוהג בו?
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.

כל מידע שיינתן מראש יאפשר למגיבים לענות תשובות רלוונטיות.
תודה.

Y-S
13-07-09, 14:55
למען הסדר הטוב אתן נתונים על-פי הפורמט המבוקש:
1. התקציב לקניית הרכב כ- 50,000 ש"ח.
2. הרכב מיועד לפנאי ולסופי שבוע (כרכב שני).
3. רוב הזמן אני נוהג ועיתים רחוקות אישתי.
4. מיועד עבור משפחה של זוג ושני ילדים בוגרים (11 + 15).
5. הערכה שבשנה אעשה כ- 8,000 ק"מ.
6. לא משנה אם זה גיר רגיל או אוטומט אך עדיף (לא חובה) דיזל.
כמו כן שיהיה מקום לציוד עבור לינה, פיקניק וכדומה.

תודה.
יואב

landrover
14-07-09, 03:47
לגבי השאלה המקורית שלך , עלויות לחודש ,

"ביטוח (צד ג'), טסט, טיפולים שוטפים, דלק נניח ל-800 ק"מ בחודש וכדומה."

זה תלוי מאוד מה אתה בוחר לקנות...

אני יכול לתת לך לדוגמה את ההוצאות על הדיפנדר שלי שנת 94 , שעלותו בערך בסדר הגודל שציינת

ביטוח חובה , 1800ש"ח בערך
ביטוח מקיף 2600ש"ח בערך
טסט - אגרה 1000 ש"ח בערך
טסט - מכון 200 ש"ח בערך
טיפולים
200 ~ 300 ש"ח לטיפול 10K , כאשר אני מבצע אותם לבד , במוסך בערך תכפיל את המחיר.
300~400 לטיפול 40K - כנ"ל
דלק - הרכב צורך משוקלל בערך 1:9 , כאשר הסולר כרגע הוא בערך 6.5 ש"ח לליטר , אז אתה יכול לעשות את החישוב כמה זה יוצא ל800 ק"מ ...
אל תשכח לשים קצת בצד על תקלות ובלת"מים..

אמיר.

Y-S
14-07-09, 13:50
אמיר,
הנתונים שנתתה יעזרו לי בהמשך.
תודה.

נמרוד
17-07-09, 23:58
למען הסדר הטוב אתן נתונים על-פי הפורמט המבוקש:
1. התקציב לקניית הרכב כ- 50,000 ש"ח.
2. הרכב מיועד לפנאי ולסופי שבוע (כרכב שני).
3. רוב הזמן אני נוהג ועיתים רחוקות אישתי.
4. מיועד עבור משפחה של זוג ושני ילדים בוגרים (11 + 15).
5. הערכה שבשנה אעשה כ- 8,000 ק"מ.
6. לא משנה אם זה גיר רגיל או אוטומט אך עדיף (לא חובה) דיזל.
כמו כן שיהיה מקום לציוד עבור לינה, פיקניק וכדומה.

תודה.
יואב

יואב שלום, במקרה שלך יש הרבה מאד אפשרויות. כל SUV בעצם בא בחשבון. כשאתה מדבר על קילומטראז' נמוך, ורכב לא יומיומי (כלומר ניתן לסבול תקלות קטנות ולא משביתות ולא לרוץ על כל דבר למוסך) באמת שיש לך בחירה חופשית. צריכת הדלק עבור 8,000 קילומטר שנתיים היא נמוכה מספיק כך שהיא לא מהווה שיקול בבחירה. אתה יכול ללכת על רכבים בגודל מלא, בנזין או דיזל - ההבדל הכספי בסוף השנה, אם בכלל יהיה, בטל מול עלויות אחזקה אחרות (כל הרכבים ממשפחה זאת צורכים 5-6 קילומטר לליטר בנזין או 8-9 קילומטר לליטר סולר, זה בשביל החישובים שלך).

אם אין לך נטייה "מותגית" מולדת מסויימת (Jeep, לנדרובר וטויוטה זה המחלות הנפוצות, המנוגדות, שמהן סובלים רבים מבאי הפורום הזה אני אישית חולה ג'יפ אבל אוביקטיבי כשזה מגיע ליעוץ), הייתי בוחר באחד מהבאים:

מיצובישי פאג'רו ארוך, דיזל 2,800, ידני - מודל 97-2000 (מה שנכנס בתקציב - אני לא מעודכן במחירון ולמען האמת המחירון לא מעודכן לגבי המציאות גם כך). רכב סולידי, נוח, בנוי היטב, טוב בשטח (נעילת דיפרנציאל מקורית, לרובם צמיגי 31 ברשיון) גיר ידני מנטרל הרבה צרות אפשריות (נכון לכל רכב ישן).

איסוזו טרופר ארוך, אותם שנתונים, אותם מאפיינים למען האמת... רכב טיפה פחות עביר כי אין לו נעילת דיפרנציאל מקורית, אבל הוא מרווח ונוח באותה מידה אם לא יותר, בנוי מצויין. לדיזל משנת 99 והלאה יש בעיות חמורות - לא להתפתות למחיר הנמוך. בנזין - נדיר יותר, אבל מצויין, חזק ומהנה.

ניסאן טראנו שהיה להיט מחירות בעבר הוא לא רכב בעייתי - הוא פשוט לא ברמה של השניים הקודמים. הם רכבים מוצלחים יותר בשטח, בכביש, בנוחות, במרווח. אבל הוא גם נפוץ מאד וזול יותר, ובהחלט יעמוד בדרישות שלך בצורה מצויינת.

------------------

מבחינת עלויות, בהמשך למחירים הכלליים של אמיר שבהחלט משקפים, אני מחזיק רכב שעונה על דרישות זהות לשלך, צ'רוקי 94. הקילומטראז' השנתי גבוה יותר, 12-13 אלף בשנה. אני מטפל על בסיס חצי שנתי במוסך, לפני פסח ולפני סוכות, בלי קשר לקילומטראז', ובנוסף תיקונים שונים אני עושה בעצמי או במוסך, תלוי בזמן הפנוי... עלויות התחזוקה ותיקונים בשלוש השנים האחרונות נעות סביב 3,000 שקלים לשנה (לא כלול בזה השקעות בשיפורים וגם לא צמיגים).

asafk
18-07-09, 00:04
בנוסף לעלויות שפורטו ועוד יפורטו... שים בצד משהו כמו 3000 ש"ח. תשקיע אותם בתכנית סולידית שאפשר לצאת ממנה בכל רגע נתון. קח בחשבון, מראש, שאתה תזדקק להם במהלך השנתיים הראשונות של אחזקת הרכב. ככה זה עם רכב שטח לא חדש - ילך לך אחד מהמכללים הגדולים בשנתיים הראשונות, וזה סכום שיעזור לך לעבור את החוויה בשלום. אם לא השתמשת בסכום הזה - לפחות תרוויח את הריבית...

פרט לכך, קח בחשבון נוסף על ההוצאות הקבועות, הטיפולים השוטפים והדלק, סט של 5 צמיגים פעם ב 3 שנים - 3000 עד 4000 ש"ח, ומצבר פעם ב 3 שנים - 750 עד 1000 ש"ח. אלו שני דברים שתמיד מגיעים, תמיד מפתיעים, ותמיד יקרים.

אסף.

גיא
18-07-09, 08:56
ו אני חושב שהחיסכון צריך להיות של 6000 שח לא 3000...

אי אפשר לדעת איזה מפלצת מתחבאת בפינות החשוכות.

gilinash
18-07-09, 16:27
אני מחזיק טרופר בנזין קצר 99 וממליץ בחום אם זה שהוא קצר הוא עדיין מרווח מאוד, מנוע חזק כ-215 כ"ס, עלויות אחזקה לא רציניות.
מה גם שאם תתעקש אפשר למצוא רכבים כאלה עם קילומטרג' נמוך ומעט ידיים רבים מהרכבים האלה נקנו כרכב שני כאשר מחירי הבנזין היו הרבה יותר יקרים מהדיזל כול רכבי הדיזל בעלי קילומטרג' מטורף בסכומים שאתה מתכוון להשקיע. תבדוק ואל תמהר אם יש לך סבלנות אתה תמצא רכב מדהים שישרת אותך בנאמנות.

Y-S
20-07-09, 10:18
שלום חברים (אני מדגיש את חברים כי נראה לי שיש פה חברים אמיתיים שעוזרים בכיף)
קראתי את דעותיכם ואספתי עוד מספר נתונים והייתי רוצה לשמוע את דעתכם על ההערכת עלות האחזקה החודשית על-פי הנתונים הבסיסיים הבאים:
מנוע : בנזין
מספר ק"מ בחודש : 2000 ק"מ (יחס 80/20).
רכב שעאכו כ- 50,000 ש"ח.

הוצאות משוערות:
דלק (כ-6 ש"ח לליטר, ליטר ל-7 ק"מ ): כ- 1700 ש"ח.
ביטוחים חובה+מקיף: 450 ש"ח לחודש (5000-5500 שנתי)
טיפולים שוטפים: 75 ש"ח לחודש (900 ש"ח לשנה)
רישוי (טסט) : 110 ש"ח (1300 בשנה)
תיקונים/צמיגים/מצבר: 250 ש"ח (ממוצע)
ירידת ערך לרכב : 400 ש"ח (10% לרכב שערכו 50,000 ש"ח)

סה"כ כ- 3,000 ש"ח בחודש.
אשמח לקבל תגובות או הערות.

תודה.

sherifon
20-07-09, 11:29
לדעתי וזו רק דעתי.
לא נכון להכניס את ירידת הערך השנתית\חודשית לתוך ההוצאות החודשיות .
מכיוון שכל חודש אינך "מוציא כסף" על ירידת הערך ,מה גם שכאשר את הקונה רכב זו הוצאה חד פעמית (השלמת הסכום לרכב חדש יותר ).

להבדיל משאר ההוצאות כגון ביטוחים,טסט,מצבר,טיפולים,דלק ..שניתן לחלק לתשלומים חודשיים בכרטיס האשראי.

AvigdorAharon
22-07-09, 15:55
רכב משנת יצור 96 ומטה, קשה לעשות ביטוח מקיף.
(לא התכוונתי בלתי אפשרי, אבל קשה...)

אביגדור

-->