PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה למתחילים - הנדסת מכונות

rob
13-07-09, 16:28
איך אני מעביר כוח מתנועה לינארית לסיבובית?

(הבוכנה מקובעת - לא יכולה לזוז לצדדים)

itay
13-07-09, 16:30
איך אני מעביר כוח מתנועה לינארית לסיבובית?

(הבוכנה מקובעת - לא יכולה לזוז לצדדים)

לבוכנה אפשר לחבר טלטל שיכול לזוז לצדדים? כמו במנוע?

איתי.

asafk
13-07-09, 16:37
בזרוע הכחולה תעשה חריץ, שבו ינוע פין מקובע לקצה הבוכנה.

אסף.

rob
13-07-09, 16:49
ככה?

אביעד פ.
13-07-09, 17:24
כל שנדרש לעשות הוא לחבר את הבוכנה למערכת מכנית בסיסית שנקראת קראנקשאפט,
אתה יכול למצוא אותה במגוון גדול של מכשירים מכניים ממסור ג'יקסו (תמונה מצורפת),
ועד הנעת ספינות משא.

rob
13-07-09, 18:22
פתרתי את זה בצורה כזו.
עושה רושם שזה יעבוד
מישהו חושב אחרת?

אביעד פ.
13-07-09, 19:17
פתרתי את זה בצורה כזו.
עושה רושם שזה יעבוד
מישהו חושב אחרת?

מה המטרה של המנגנון?
מה היא כמות הסיבוב הנדרשת? סיבוב מלא? סיבוב מחזורי? רבע סיבוב כמו בסכמה שלך?
מה טווח התנועה הלינארי של המנגנון שלך? מה המחזוריות שלו? עולה ונשאר למעלה? עולה ויורד ללא הרף? גובהו נשלט באופן ישיר על ידך?

לפי הדיאגרמה שלך הבנתי שהמטרה זה שסתום למיכל כלשהו, אם יש לך שליטה על התנועה הלינארית ואתה יכול להשאיר את ה'בוכנה' למעלה, מצאת פיתרון טוב.

כמובן שאם זאת המטרה, יש שיטה יותר קלה, ליצור שסתום שה'בוכנה' במרכזו, ונפתח בכך שהוא עולה למעלה בתוך המיכל. דוגמת הפקקים בכיורים ובאמבטיות של בתי מלון. שיטה זאת היא בעל יכולת אטימה פוטנציאלית גבוהה בכמה מידות מהמנגנון שסכמת.

elitkh
13-07-09, 19:53
לא ברור לי איך המנגנון שבנית מסתובב אבל מאד לא מקובל לנעול את הבוכנה ולמנוע ממנה לנוע לצדדים. בוכנות יודעות לקבל את העומס לאורך הציר שלהן. עומס רדיאלי יגרום לשחיקה ובלאי מואץ (מאד). ולכן יש לבוכנות מיסבי קצה. אם אתה צריך סיבוב אתה אתה יכול להשתמש בגלגל שיניים ופס משונן. אבל אז התנועה תהיה מחזורית (אלא אם תעבוד עם פרקס-אבל התנועה לא תהיה רציפה. אם אתה צריך תנועה רציפה-לך לכיוון של קראנקשאפט (תצטרך גם גלגל תנופה). למה לא לשים מנוע AC עם גיר ולסגור את הסיפור?

rob
13-07-09, 20:24
המיכל מלא באבקה ופתיחת המיכל צריכה להיות מלאה על מנת שהאבקה תשפך החוצה, מנגנון אביק (כמו בכיור) לא מתאים.

התנועה היא מחזורית, פתיחה למשך שניה וסגירה למשך 5-10 שניות וכך הלוך ושוב

אין צורך בפתיחה או סגירה חלקית

המערכת כולה עובדת עם מנגנונים פנאומטים ולכן הוספת בוכנה כולל הבקרה עליה היא הקלה ביותר

לגבי העומס הצידי, אתה צודק.
אני אשב על זה מחר ואתכנן כך שהבוכנה תשב על ציר.

אביעד פ.
13-07-09, 20:33
אין אפשרות לאזן את העומס הצידי בעזרת משקולת בכיוון הנגדי לציר הרדיאלי?

elitkh
13-07-09, 22:05
שוב-אני לא לגמרי מבין את המנגנון אבל אם אתה חייב תנועה סיבובית מחזורית אתה יכול לעשות שימוש בבוכנה סיבובית. וזה יחסוך לך מכניקה ומיסוב מסובך.
אם אתה רוצה הסבר קצת יותר מפורט צור קשר בהודעה פרטית.

עידו לוריה
14-07-09, 20:15
המיכל מלא באבקה ופתיחת המיכל צריכה להיות מלאה על מנת שהאבקה תשפך החוצה, מנגנון אביק (כמו בכיור) לא מתאים.

התנועה היא מחזורית, פתיחה למשך שניה וסגירה למשך 5-10 שניות וכך הלוך ושוב

אין צורך בפתיחה או סגירה חלקית

המערכת כולה עובדת עם מנגנונים פנאומטים ולכן הוספת בוכנה כולל הבקרה עליה היא הקלה ביותר

לגבי העומס הצידי, אתה צודק.
אני אשב על זה מחר ואתכנן כך שהבוכנה תשב על ציר.

זו השיטה המקובלת , עם שני לינקים בצורת בננה שקצה של האחד מחובר לגוף והקצה השני שלו מחובר לבוכנה ,והלינק השני קצה אחד שלו מחבר למכסה והקצה השיני מחובר גם לבוכנה ,כך משיגים איפוך תנועה מקווית למעגלית ,ועוד היתרון של מערכת מנופים זו עם בוכנה בעלת מהלך קצר אתה משיג תנועה מעגלית ארוכה.

eysham
14-07-09, 20:54
עידו, הסתכלת יותר מידי על מסחטת המיץ שלך?? שם זה בנוי דומה רק משנה מתנועה סיבובית לקווית.
הסיבה לבננות היא כדי לאפשר נעילה אקצנטרית למעלה. ברוב המקרים ניתן לשים מנוף ישר.
חוץ מזה, אתה עובד ב- Solidworks 2010? :)

שוב-אני לא לגמרי מבין את המנגנון אבל אם אתה חייב תנועה סיבובית מחזורית אתה יכול לעשות שימוש בבוכנה סיבובית. וזה יחסוך לך מכניקה ומיסוב מסובך.
אם אתה רוצה הסבר קצת יותר מפורט צור קשר בהודעה פרטית.

בוכנה סיבובית זה טוב אבל הרבה (הרבה הרבה...) יותר יקרה.
יש לי איפשהו תמונות של מערכת שתכננתי לפני כמה חודשים. אני אחפש.

אם להשאר בתצורה הקיימת - בוכנה ישרה, למה צריך לקבע אותה (כפי שכתבת - אילוץ כלשהו??)ולא לשים ריתום צף בזנב של הבוכנה (סטנדרטי מ-FESTO, בקרה וכו'..)
כך שרק צריך לקלאפה מנוף (יענו - פלאך עם חור) ולחבר למוט הבוכנה מזלג (שוב סטנדרטי)
בלי מנופים, בננות ושאר ירקות.

בכל מקרה קח בחשבון שהאטימה שלך לא תהיה מושלמת. לא יודע מה בדיוק יש במיכל אבל אם האבקה זרימה מאוד אז זה ינזל.

עוד אפשרות זה ברז סכין. זה כמו גליוטינה שיושבת על היציאה בניצב לה על מסילות. גם את זה יש סטנדרטי לקנות לפי קוטר. (טכנובר, מנדלסון ועוד.) וקיים עם הפעלה פניאומטית.

שאלה: מהיכרות יומיומית עם דרישות מאוד דומות - על הנייר או במחשב הרבה יותר זול לתקן מאשר כשזה בשלב ההרכבה/בדיקה/הרצה.

אם זה משהו רציני כדאי שמהנדס "אמיתי" יתכנן את זה עם כל האילוצים לפניו... ולא פתרון כללי מתשובות בפורום, שעם כל הכבוד... ויש כבוד... הוא לא הנדסי פרופר.

איל

rob
15-07-09, 21:36
תודה לכולם

בסופו של דבר נפתרה הבעיה, בצורה כמעט זהה למה שפרסם עידו.
(למרות שאת התגובה של עידו אני רואה רק עכשיו אחרי שכל החלקים כבר יצאו לייצור)

eysham
15-07-09, 21:50
תודה לכולם

בסופו של דבר נפתרה הבעיה, בצורה כמעט זהה למה שפרסם עידו.
(למרות שאת התגובה של עידו אני רואה רק עכשיו אחרי שכל החלקים כבר יצאו לייצור)

אם אני מבין נכון את התמונה, בצד אחד הבוכנה רתומה עם מחבר צירי צף, אבל המוט עובר דרך חור שלא ממש יכול לזוז... אז איך הבוכנה תסתובב סביב המחבר הצירי??

תתן תמונה של עוד מבט, למה שקורה מאחורי ה-"חור"...

איל

eysham
15-07-09, 22:09
http://www.jeepolog.com/forums/picture.php?albumid=128&pictureid=2886

ניתן לעקוף את זה,
משהו כזה, רק שהמגן מסביב לכל המשפך, והציר שמסתובב לפתיחה/סגירה חודר דרכו.

איל

rob
16-07-09, 13:46
אם אני מבין נכון את התמונה, בצד אחד הבוכנה רתומה עם מחבר צירי צף, אבל המוט עובר דרך חור שלא ממש יכול לזוז... אז איך הבוכנה תסתובב סביב המחבר הצירי??

תתן תמונה של עוד מבט, למה שקורה מאחורי ה-"חור"...

איל

הקדח בדופן מספיק גדול על מנת שלבוכנה יהיה מרווח תזוזה

-->