PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה פילוסופית - ממי עדיף לקנות ג'יפ ?

ni4ni
16-07-09, 14:33
שלום

כשמחפשים ג'יפ לקניה נתקלים בשני סוגי רכבים (ובעליהם): רכבים שבעליהם אנשי שטח אמיתיים - הרכב משופר מכף רגל ועד ראש, הבעלים מכיר כל בורג ברכב ועלה איתו את כל המעלות במדבר יהודה קודם קדימה ואחר כך ברוורס. מצד אחד האיש הוא ג'יפאי אמיתי, אוהב את הג'יפ שלו בלב ובנפש וטיפל בו יפה, ומצד שני הוא קרע אותו במיליון טיולי שטח וקילומטראז' גבוה.

הסוג השני של רכבים (ואנשים) הוא ג'יפ עירוני. הג'יפ עצמו ירד לשטח שלוש פעמים בחייו, נבהל מהלכלוך וברח חזרה לכביש. הבעלים משתמש בו כפרייבט לכל דבר והשיפור היחיד שנעשה בו זה להוסיף פרוות דב על הדשבורד ומחזיק כוסות. אמנם הרכב לא זכה לטיפול אוהב ומבין אבל גם לא הוציאו לו את המיץ. כמו כן אם רוצים לשפר אותו צריך להתחיל מאפס.

אני לא מדבר כרגע על ג'יפים כמו סיקס, סופה וכ"ו כי בעליהם הם מן הסתן מהסוג הראשון, אלא על ג'יפים יפניים-קוריאניים.

מי מבין שניהם עדיף לדעתכם לקניה ?

whisky
16-07-09, 14:54
תשובה פילוסופית:

נגמרו הימים שהיית קונה יד ראשונה מרופא, אולי כי נגמרו לרופאים הידיים.

ברמה הפילוסופית, אני חושב שאין לזה משמעות אמיתית, המשמעות היחידה היא איכות הטיפולים שהרכב עבר והמצב הכללי שלו בהווה.

איש שטח מסוקס שטיפל ברכב בקנאות יכול להשאיר לך רכב במצב טוב הרבה יותר מאשר איזה רופא מרושל מגבעתיים שהזניח כל חלקה טובה ברכב והרכב רק נראה טוב.

אני אתן לך דוגמא של חבר שלי, הוא חיפש את הדבר האמיתי G של מרצדס וגם מצא, הרכב בארץ הוא רכב של עירוניים, לא ראה שטח, בן עשירים אחד. מבפנים הוא היה מדהים, אבל מה בנסיעה לבדיקה הרכב שבק חיים כי לא טופל כמו שצריך, הסתבר שהייתה נזילה של שמן, ועוד איזה מיליון דברים מכאניים קיצור מבפנים פצצה מאכנית אחרי הפצצה, מה זה אומר?

זו דעתי ואני תומך בה.

whisky

נימי
16-07-09, 15:54
זה תלוי באופן השימוש שהרכב מיועד אליו,
אם הרכב מיועד לחיות בשבילים +- אז אולי הקטגוריה הראשונה בריאה יותר
אם אתה רוצה טיולי עבירות ומעלות כאלו ואחרים, הקטגוריה השניה סביר להניח תהיה נכונה יותר (ודי בטוח כלכלית יותר)

כמובן שבכל מקרה הרכב צריך להיות תקין ומטופל כראוי

רכס חיים
16-07-09, 16:37
אני הייתי קונה ג'יפ מזקנה שהיתה נוסעת בו לכנסיה כל יום ראשון.

במחשבה שניה הייתי גם חוסך את הבדיקה.

500 מעפ"ש
16-07-09, 17:09
מנסיוני הדל -

רכשתי רכב שטייל הרבה, דרך איש מקצוע מומחה בתחום.
לחיוב - אין נזילות, אין חופשים, אין חלודה, צמיגי שטח במצב מעולה, המנוע פיקס, הגיר מצויין, הטרנספר טוב, יש מגיני סף - באמת ובתמים להניע ולטייל בלי לדאוג.
מצד שני, כל מה שלא נחוץ לנהיגת שטח היה מוזנח: מזגן, קוסמטיקה, תאורת מכוונים, שפריצרים, יחידת תאורה אחורית, תאורה פנימית ואולי עוד כמה זוטות.
תחילה תיקנתי את מה שהיה קריטי ואת השאר אני מסדר לאט לאט (אביה של זוגתי מסדר...).
הכל תלוי מה בעיניך נחשב לג'יפ במצב טוב - בעיני יש לי ג'יפ מעולה, מי שלא רגיל לג'יפים חושב שיש לי גרוטאה.

ni4ni
16-07-09, 17:36
תודה רבה

פחות או יותר ענית לי על השאלה.

nirs
16-07-09, 20:30
גם אני הייתי הולך על זה של הזקנה / רופא / בתולה (מחק את המיותר).
הסיבה פשוטה - מרבית ה- SUV (בעיקר החדשים) אינם מתוכננים ובנויים לשטח טכני קשה.
התוצאה מתבטאת בעומס יתר / התעייפות / בלאי מואץ של מכלולים יקרים.

גיא
16-07-09, 20:45
אני הייתי קונה ג'יפ מזקנה שהיתה נוסעת בו לכנסיה כל יום ראשון.

במחשבה שניה הייתי גם חוסך את הבדיקה.

יש אחד עודד העכביש...
הוא לדעתי גולש בפורום השני.

פעם הוא קנה ניבה מזקנה שחשבה שהיא קונה ויטארה לעניים, האוטו היה כל כך מוזנח .. כל כך גמור ....
היא נסעה עם 4 על 4 נעול על הכביש כמה שנים למשל ...

שום גומיה באוטו לא היתה טריה ושמן טיפטף מכל פינה ברכב .... הוא חשב שהוא קונה אוטו שמור מאשה ...

לך תדע.

500 מעפ"ש
16-07-09, 21:32
הבהרה קטנה -

אני התיחסתי לרכב שטח אמיתי ולא ל- SUV.
כשאחפש SUV כנראה שאחפש רכב שלא נסע בשטח בכלל, כמובן שאבדוק אותו היטב.

kobiarava
16-07-09, 22:50
הבהרה קטנה -

אני התיחסתי לרכב שטח אמיתי ולא ל- SUV.
כשאחפש SUV כנראה שאחפש רכב שלא נסע בשטח בכלל, כמובן שאבדוק אותו היטב.

אז נשאל אחרת-אם סופה, סיקס ודומיהם לא היו בשאלה המקורית, אבל לא דיברת גם על SUV אלא על רכב שטח "אמיתי", כהגדרתך, מה נשאר?

500 מעפ"ש
16-07-09, 23:17
אז נשאל אחרת-אם סופה, סיקס ודומיהם לא היו בשאלה המקורית, אבל לא דיברת גם על SUV אלא על רכב שטח "אמיתי", כהגדרתך, מה נשאר?

א. אתה צודק - החמצתי את החלק הזה בשאלה.
פילוסופית ומעשית, כנראה שמי שרוכש SUV כן חשוב לו הפיצ'פקעס שבתא הנוסעים.
ב. יש לי סמוראי - גם יפני וגם רכב שטח אמיתי.

-->