PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה\ מנוע ל"קארטינג"

גל. ג
16-07-09, 15:58
שלום לכל חברי הפורום...
יש לי סוג של "קארטינג" ואני מעוניין לשים לו מנוע. הוא שוקל בערך 10 קילו +-.
אני מעוניין שייסע בערך על 50 ככה...לגבי ריתוכים תושבות ועיניינים אל תדאגו...יש מישהו עם נסיון שיוכל לעשות את העבודה.
אשמח גם לקבל רעיונות לתוספות שונות ל"קארטינג", אין לי בעיה להוסיף ולהוריד דברים.
תודה...!
(אני יודע שיש לי עליה הרבה עבודה בלי שום קשר למנוע)

shmil
16-07-09, 16:10
למה שיסע רק 50?
הברקסים האלו מחזיקים 120 בשקט...

ועכשיו ברצינות, ילד.
מצא לך משהו אחר לעשות בחופש הגדול, ושהמישהו עם נסיון שלך, הוא זה שיגיד לך מה אפשר ומה לא, מה מותר ויאה לגילך, ומה מסוכן מדי.
זה לפחות מה שאני אומר לך - חפש לך הרפתקאות פחות מסוכנות לתקופת החופש הגדול.

ואם אתה חושב שאתה כבר לא ילד, ואחראי ומבוגר מספיק - שב וקרא את כל הפורום הזה מהתחלה ועד הסוף, ואולי תבין יותר לעומק ואלו יכולות צריך, לפני שתשאל את השאלה הבאה.

גל. ג
16-07-09, 16:34
אתה חושב שאני נשאר עם הברקס הזה..???
אני לא דפוק כמו שאתה חושב...בגלל זה אני אומר שאני רוצה לקבל מכם רעיונות...
אני בכלל חשבתי לשים לו מנוע של טוסטוס 50 סמ"ק עם כל התיבה של הווריאטור, להוריד את הצמיג מהווריאטור ובמקום צמיג לחבר גלגל שיניים.....ככה שאני מרוויח גם ברקס אם אתה יודע איך בנוי ווריאטור של טוסטוס.
וחוץ מזה לידיעתך אני לא ילד...

eilonoz
16-07-09, 17:36
גל-
הפתרון שהצעת על הוריאטור הוא סבבה אבל אפשר גם טיפה אחרת
כרגע זה לא חשוב
לי יש כמה שאלות אליך
1-מה המהירות הכי גבוהה שכבר הגעת עם הרכב הרכב הזה?
אני שואל כי
א-אני לא בטוח לגמרי שהגלגלים יחזיקו
ב-המקום שמיועד לנוסע הראה גבוה מול רכב צר (סכנת התהפכות בסיבוב)
ג- אולי יש עוד דברים שעלולים להתפרק-חמישים זה מהר (אמרת שאתה לא ילד-כמה בערך אתה שוקל?)

אם נראה לך שהרכב יחזיק מול כל אלה ואני לא טוען לרגע שלא אז אין לי בעיה להתקדם ולעזור לך מהמעט שאני מכיר

אל תתיאש ואל תיקח קשה חלק נהיים קצת ציניים כי זו ההשפעה השלילית של לשבת מול מחשב
אתה יכול להגיד הכל בלי לראות אם מישהו נפגע בדרך

תחשוב אם הרכב מתאים ואני אנסה לעזור

אילון

kobiarava
17-07-09, 16:33
אילון, אתה חסר אחריות לדעתי. על סמך מה אתה רוצה שהבחור יעריך אם הצעצוע המצ'וקמק הזה יעמוד בנסיעה של 50 קמ"ש-יש לו ניסיון\ידע\אמצעים אנליטיים? לדעתו, הוא כבר כתב, לא צריכה להיות שום בעיה. אני אישית לא מאמין שהסיפור הזה יזוז לאנשהו, הבחור פשוט ימצא משהו אחר שיעסיק אותו, ויזנח את הריגוש הקודם, אבל אם בכל זאת אתה תיקח חלק בסיפור, קח בחשבון שאחרי שאתה מייעץ למישהו, אישית, ומנסה לתרום מהידע שיש לך (אני לא מכיר אותך, אז אין לי מושג מה אתה יודע), אתה גם אחראי לילד שנוסע בו במידה מסויימת, ואם הוא יפגע בעצמו או באחרים באמצעות ה"רכב", לא מן הנמנע שאתה גם תהיה הכתובת (החוקית) לטענות. להזכירך, בניה של רכב מנועי, כל רכב מנועי, היא עבירה על החוק בישראל.
לפותח השרשור- רכב מנועי צריך לתכנן כך שיוכל לעמוד בעומסים שמייצר המנוע שלו, שיוכל לעמוד במהירות המתוכננת, לעצור בטווח סביר מכל מהירות שיצליח לפתח, והכי חשוב-להגן על נוסעיו במקרה של התנגשות, התהפכות או כל תאונה אחרת. הכלי שהצגת בצילומים לא עומד באף אחת מהדרישות הנ"ל, ולא יוכל לעמוד בהן, ולכן הדבר הנכון במצב כזה הוא לבנות כלי חדש בהתחשב גם בדרישות הנ"ל, ולדעתי גם לא תוכל להשתמש בשום מכלול קיים (בעצם אין שום מכלולים שם), אולי למעט הגלגלים. אתה חושב שאתה יכול לעמוד בזה-צא לדרך. תתחיל בלקרוא את השרשורים הרלוונטיים בפורום המתחילים ופורום הבונים, ואם תראה צורך-פתח שרשור חדש עם השאלות שיצוצו במהלך התכנון והבניה.

בהצלחה-קובי

-->