PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהת רנגלר אנלימיטד

יואב - ויטארה
16-07-09, 21:36
הוצע לי להרכיב בולמים וקפיצים של בילשטיין 3.5" (ע"י אספיר) כשהיתרון הנטען הוא שהם מוכרים ע"י היבואן. האם מישהו מכיר / התנסה בהגבהה הנ"ל? יתרונות? חסרונות? (המחיר הוא כ - 8500 ש"ח).

O|||O
16-07-09, 22:13
בולמי בילשטיין מסדרה 5100 מגביהים את הרכב ב 2 ".
ממש בימים אלה עלתה כתבה על רכב ההדגמה של אספיר באתר השטח ונוגעים בעניין זה, כולל סרטון.

asafk
16-07-09, 23:04
בולמי בילשטיין מסדרה 5100 מגביהים את הרכב ב 2 ".
.

פעם ראשונה שאני שומע על בולמים שמגביהים רכב...

אסף.

eysham
16-07-09, 23:10
נו אסף, זה בולמי גז!

Meni_Wrangler
18-07-09, 23:37
אני לא אוהב את הגישה הזו של להגביה לשם ההגבהה.
איזו מידת צמיגים אתה רוצה לשים על האוטו? לפי זה אתה צריך ללכת.
החסרונות של גובה מיותר עולים על היתרונות שלו. כלומר - אם אין לך צמיג שמצריך הגבהה של האוטו כי הוא נוגע בכנפיים בסגירה מלאה - אין שום סיבה להגביה את האוטו...
אם יש לך צמיג 33, אני חושב שאפילו בלי הגבהה האוטו יסתדר, אבל 2-2.5 אינטש יספיקו.
2.5-3.5 אינטש יחזיקו אותך גם עם צמיג 35.

מבחינת מה לקנות - לדעתי יש כמה אפשרויות:
רוביקון אקספרס
טרהפלקס
אולדמן

בשלושת המקרים אני חושב שיש דרכים לקנות בארץ, אבל אני הייתי קונה בחול. זה לא כל כך קשה ומסובך והפרש המחירים ממש הופך את זה לכדאי.

ובכל מקרה - 8500(!!!!!) ש"ח ל2-3 אינטש, אפילו אם זה כולל זרועות חדשות (ואני לא חושב שזה כולל זרועות) זה פשוט מחיר מטורף... הקיטים האלה עולים כמה מאות דולרים בארה"ב.

בהצלחה!

asafk
19-07-09, 10:29
כשהיתרון הנטען הוא שהם מוכרים ע"י היבואן. .

אם הסט באמת מוכר על ידי היבואן - יש בכך יתרון גדול על פני סטים אחרים. אני מציע לדבר עם מחלקת השירות של מכשירי תנועה ולברר איזה סטים מוכרים על ידם (אולי יש אחרים). על פניו בולמי בילשטיין הם מוצר מצויין, בילשטיין אל מייצרים קפיצים, ככל הנראה מדובר בקפיצים של אייבך שגם הם מוצר מצויין.

אסף.

יואב - ויטארה
19-07-09, 16:09
אני לא אוהב את הגישה הזו של להגביה לשם ההגבהה.
איזו מידת צמיגים אתה רוצה לשים על האוטו? לפי זה אתה צריך ללכת.
החסרונות של גובה מיותר עולים על היתרונות שלו. כלומר - אם אין לך צמיג שמצריך הגבהה של האוטו כי הוא נוגע בכנפיים בסגירה מלאה - אין שום סיבה להגביה את האוטו...
אם יש לך צמיג 33, אני חושב שאפילו בלי הגבהה האוטו יסתדר, אבל 2-2.5 אינטש יספיקו.
2.5-3.5 אינטש יחזיקו אותך גם עם צמיג 35.

מבחינת מה לקנות - לדעתי יש כמה אפשרויות:
רוביקון אקספרס
טרהפלקס
אולדמן

בשלושת המקרים אני חושב שיש דרכים לקנות בארץ, אבל אני הייתי קונה בחול. זה לא כל כך קשה ומסובך והפרש המחירים ממש הופך את זה לכדאי.

ובכל מקרה - 8500(!!!!!) ש"ח ל2-3 אינטש, אפילו אם זה כולל זרועות חדשות (ואני לא חושב שזה כולל זרועות) זה פשוט מחיר מטורף... הקיטים האלה עולים כמה מאות דולרים בארה"ב.

בהצלחה!
לגבי הצמיגים, המדובר במידה המקורית (31"). לא מעוניין להחליף למידה שאיננה (לצערי) נחשבת חוקית בארץ האפשרויות המוגבלות

Meni_Wrangler
19-07-09, 16:49
ומה מטרת ההגבהה?
מה אתה רוצה לעשות עם האוטו?
עבירות? זחילה? בוץ? כביש? פוזה ;)?

YNV
19-07-09, 17:50
צודק מני לגבי אופי השטח שתעבור עם הרכב. לטיולי שבילים או בוץ, הגובה הסטנדרטי מספיק.
לבולדרים לא ממש.
במצבו הסטנדרטי הרנגלר פשוט נמוך מדי, בעיקר אם מדובר באנלימיטד.
ביום שישי בחורשן, עם רנגלרים בגבהים שונים וצמיגים שונים אפשר היה לראות את זה מצויין.
הגבהה של 2" תשפר את המצב. אם אתה לא מתכוון לעלות במידת הצמיגים, הגבהה גדולה יותר תהיה מיותרת.

savyon
19-07-09, 18:17
תבדוק אם באמת קיים קיט הגבהה המוכר ע"י היבואן.

למיטב ידיעתי מכשירי תנועה לא מאשרים הגבהה!
אם מיטב ידיעתי לא נכון, אשמח אם תפרסם פה מאחר ומידע זה חשוב מאוד לשאר גולשי האתר המחזיקים רכבים כאלו.

סביון

Meni_Wrangler
19-07-09, 18:27
צודק מני לגבי אופי השטח שתעבור עם הרכב. לטיולי שבילים או בוץ, הגובה הסטנדרטי מספיק.
לבולדרים לא ממש.
במצבו הסטנדרטי הרנגלר פשוט נמוך מדי, בעיקר אם מדובר באנלימיטד.
ביום שישי בחורשן, עם רנגלרים בגבהים שונים וצמיגים שונים אפשר היה לראות את זה מצויין.
הגבהה של 2" תשפר את המצב. אם אתה לא מתכוון לעלות במידת הצמיגים, הגבהה גדולה יותר תהיה מיותרת.

מנסיוני (והרנגלר שלי קצר אז אני מדבר בשם עצמי) עד שלא עליתי ל 33 ההגבהה לא עזרה מי יודע מה... אין כמו צמיגים גדולים. אבל כמובן שפה כבר נכנסים ליחסי העברה וכל מני חיזוקים למיניהם. (תענוג!)
יש יתרון קל לנושא ה 2" אבל לא הייתי רץ לזה. הייתי מטפל בצמיגים קודם.
אגב - אם כבר מכניסים לדיון הזה נושאים שלא קשורים להגבהות, הייתי מטפל במיגונים קודם כי מה שקורה שם למטה זה פשוט חגיגת פלסטיק גדולה... אח"כ צמיגים ותוך כדי הצמיגים הייתי מטפל בנושא הקיט - לפי מה שהצמיגים צריכים.

העיקר - שכולנו נטייל יחד בסוף!

יואב - ויטארה
21-07-09, 14:59
אעשה קצת סדר לאור השאלות שעלו:
1. ההגבהה היא לצורך איולים במסלולים טכניים (עובר גם היום אך מרגיש שההגבהה נחוצה כי הדגם הארוך בעל זווית בטן שמאד הייתי רוצה לשפר).
2. הרכב ממוגן בקיט של אספיר (לא כולל החלפת הפגושים).
3. קיט הבולמים והקפיצים הוצע לי ע"י הסוכנות בה רכשתי את הרכב ומצוי היום בקטלוג ההתקנות שלהם - מכאן כמובן שאינני רואה איך היבואן יוכל להתנער מאחריות.
4. ברור לי שצמיגים גדולים יותר עדיפים אך אני מעדיף להשאר במסגרת החוק.

Meni_Wrangler
21-07-09, 15:09
ההגבהה תעזור, כמו שיניב אמר, אבל מנסיוני המכלולים שחטפו היו מכלולי ההיגוי מקדימה, הסרנים ובעיקר הביצים בסרנים, תושבות בולמים, והגחון.

לגחון - ההגבהה תעזור. לכל השאר ממש לא.

אגב - כשאני קניתי את שלי, גם לי אמרו בסוכנות מיליון דברים שאח"כ לא היה מאחוריהם כלום. בקש מכתב רשמי מהיבואן שהוא מכיר בקיט.

ארז
22-07-09, 12:31
אהלן...
כמה הערות בתור איש מקצוע...

מבחינת הקיט עצמו, הקיט כולל בולמי בילשטין 5100(הכסופים), בולמים מעולים.
הקפיצים הם קפיצי פדארס והם נחשבים למוצר לא אכותי בלשון המעטה(לאספיר יש גם יכולת להשתמש בקפיצי הייבך שברמה גבוה בהרבה מהפדארס).

1 אישור יבואן או לא בקיט אין שום התיחסות למוטות הפנהרד ,לא האחורי(שבכל הקיטים המתחרים כבר בהגבהה של 2" מקבלים עם הקיט ערכה לשינוי מיקום התושבת לשם פיצוי על ההגבהה, כנ"ל לפנהרד הקדמי, הגבהה של 3" ומעלה מחייבת התיחסות לפנהרד.

2 בקיט אין שום התיחסות לבאמפ סטופ של המתלה, גם כאן מחוייבת התיחסות, אחרת למתלה יהיה בלאי מהיר בהרבה.

3 שוב גם עם קיים אישור יבואן בקיט אין התיחסות למוטות המיצבים, מהלך גדול יותר מזה שתוכנן במקור מחייב התיחסות למוטות, במיוחד לקדמי אשר לו מנגנון חשמלאי לניתוק, במידה ולא תהיה התיחסות המנגנון יתקלקל או לא יעבוד בצורה חלקה.

מילה על אישור יבואן, תחלס זו שטות שיווקית, ככל הידוע לי גם על פי החוק אסור להם לעשות את זה וזכות הלקוח לקנות כל קיט שהוא רוצה, מה שכן במקרה של בעיה על הלקוח להוכיח שלא נגרם נזק בגלל קיט שונה-במקרה הזה קל מאוד להוכיח מכיוון שרוב הקיטים בשוק מגביהים את אותו הגובה וקצת פחות, לא רק זה אלא שהם מקיפים יותר ונותנים גם פתרונות(חלקם פתרונות חלקים וחלקם מלאים) לבעיות שהעלתי למעלה.

לשם הבהרה אני לא יבואן של מתלים ועובד עם כל היבואנים כך שאין לי אינטרס לכיוון זה או אחר...

degas
09-08-09, 17:23
1. ההגבהה היא לצורך איולים במסלולים טכניים (עובר גם היום אך מרגיש שההגבהה נחוצה כי הדגם הארוך בעל זווית בטן שמאד הייתי רוצה לשפר).
2. הרכב ממוגן בקיט של אספיר (לא כולל החלפת הפגושים).
3. קיט הבולמים והקפיצים הוצע לי ע"י הסוכנות בה רכשתי את הרכב ומצוי היום בקטלוג ההתקנות שלהם - מכאן כמובן שאינני רואה איך היבואן יוכל להתנער מאחריות.

לעניין 4, יש פתרונות חוקיים לקבלת רשיון מחודש עם גודל הצמיג המעודכן.

hiprex
10-08-09, 12:46

הרוביקון מגיע עם מידה 32" אז יתכן שיש אישור יצרן לשינוי מידה חוקי.

Meni_Wrangler
10-08-09, 12:53
הרוביקון מגיע עם מידה 32" אז יתכן שיש אישור יצרן לשינוי מידה חוקי.

יש...
יש שתי מידות חוקיות בארץ.
בקש ממכשירי תנועה שישלחו לך אישור וזהו.

עמית JK
17-08-09, 23:48
מכשירי תנועה מאשרת במסגרת האחריות רק את חברת "אספיר" לטוב ולרע.
לגבי צמיגים, המידות המאושרות הן 245/75/16 או 255/75/17

נמרוד
18-08-09, 08:21
לגבי העניין העקרוני של מטרת ההגבהה והקשר בינה לבין גודל הצמיג - בעקרון מה שמני ואחרים כאן כתבו נכון, הגבהה צריכה לבוא יד-ביד עם מידת הצמיגים הנכונה.

בלי קשר, כל ג'יפ, אבל כל ג'יפ, כל דורות הרנגלר, הצ'רוקי והליברטי למיניהם - כולם מכוילים מראש להתנהגות כביש סבירה, וכדי לשחרר מתוכם את רכב השטח שבפנים, צריך להגביהה, לפחות קצת. ורנגלר JK לא שונה - להיפך, בסיס הגלגלים של האנלימיטד שהוא הארוך ביותר שהיה אי פעם על ג'יפ שהוא לא טנדר (למיטב זכרוני) רק מדגיש את העניין. הגבהה של 2 אינץ' היא לא מותרות, היא חובה ולשמחתנו היא קלה יחסית לביצוע.

Barak1403
20-08-09, 12:32
"בעל מקצוע" או בעל עניין ...? ;)
הגולשים חכמים יותר משנדמה לך, לא ייקבלו המלצתך להתייחס לאישור ייבואן "כשטות שיווקית". אני מציע לתת כרדיט למחלקות הטכניות של הייבואנים שבוחנות את האביזרים, מאשרות או לא. יש לנושא זה משמעות בטיחותית עליונה. :!:
"אין אינטרס לכיוון זה או אחר" ... ? :D

ILIYA
22-08-09, 21:00
תשובות לרוב השאלות

הגבהה גודל צמיג ? מה צריך לשנות ?
http://www.quadratec.com/jeep_knowledgebase/article-10.htm

הגדלת צמיגים ושינוי של יחסי עברה .למה לשנות ואם בכלל צריך? לפי דרישות : חיסכון ?נסיעות יום יומיות ? שיפור של זחילה ?
יש לסים לב על תיקון לגיר אוטומתי ו-OVER DRIVE
http://www.quadratec.com/jeep_knowledgebase/article-26.htm

ולא לשכוח לאחר שינוים לשנות הכל במחשב !!!!!

-->