PDA

צפייה בגרסה מלאה : טורים גבוהים נמוכים, מנוע כובה

roiyfr
17-07-09, 21:08
שלום יש לי סמוראי 96, לפעמים שאני מעביר מהילוך 3 לשני ומטה הטורים נופלים והמנוע כובה, בדקתי בעמידה ולחצתי על הגז חזק ובמקרים מסויימים הרכב מפיל טורים עד לדימום מנוע, לפני שאני פונה לגורם מקצועי מה לדעתכם הבעיה, תודה רבה על העזרה

רואי

חנן-ג'יפולוג
17-07-09, 22:35
בתור התחלה, קח מברשת שיניים וספריי לניקוי מאיידים, ונקה ביסודיות את בית המצערת מבפנים ואת הפרפר שבפנים, וכן בדוק ונקה את שסתום\חריר הPCV. זה פותר אחוז גבוה מהבעיות שזה הסימפטום שלהן.
אם זה לא יפתור, כנראה תצטרך לנקות מנוע הצעדים, אם הרכב מצויד בכזה.

שים לב לא להגזים עם כמות הספריי, ומדי פעם במהלך הניקוי הנע את המנוע, כדי לשרוף את עודפי הספריי ולמנוע בכך סיכון של נעילה הידרוסטטית.

putzman
18-07-09, 15:19
הצעה משלי... תעשה את כל התהליך עם מנוע מונע כאשר אתה מחזיק את הגז בין רבע לחצי (אתה כבר תרגיש) ותוך כדי תרסס ספריי קרבורטור לתוך בית המצערת... הטורים ירדו כל עוד אתה מרסס ויעלו שוב כשכל הספריי יעלם... אל תשפריץ ספריי במשך יותר מדי זמן (גג שניה שתיים... גם את זה אתה כבר תרגיש) כי כמו שאמרתי הטורים ירדו ואם תחזיק יותר מדי זמן הטורים ירדו עד לכיבוי של המנוע.... ככה תרסס, תעזוב, תרסס, תעזוב... עד שהבית מצערת יהיה נקי.

יש כמובן את האופציה הכי טובה שהיא לפרק את כל הבית מצערת ולנקות אותה בכלל מחוץ לאוטו.

kobiarava
18-07-09, 16:50
הערה-אסור להשתמש הספריי קרבורטורים ברכב בעל חיישן חמצן, הוא פשוט ירצח לך אותו-חבל. לצורך העניין יש תכשירים יעודיים לניקוי סעפות יניקה ומצערות, בעלי תכונות דומות של ממיס חזק מאוד אבל יודעים לעבוד עם חיישן למדא. על המיכל צריך להיות כתוב במפורש שהתכשיר מתאים.

קובי

shayooo
19-07-09, 07:57
אינני מכיר הקרבורטור שלך, אבל זה נשמע כאילו המנוע לא מקבל אספקה סדירה של דלק.
אם יש שם מצוף - ייתכן והוא כבר לא צף.
יש ווסת זרימת דלק חוזרת - ייתכן והוא סתום ואז הדלק מציף את המנוע.
ייתכן ומגע חשמלי רופף למשאבת דלק (צריך לשחק עם הצמה שלו ולראות מה קורה).
בכל מקרה - תתחיל במערכת דלק.

חנן-ג'יפולוג
19-07-09, 09:09
סמוראי 96, קרבורטור, מצוף. אתה לא בכיוון. יש שם הזרקה.

GodsFather
19-07-09, 09:18
מה עם פילטר דלק ? מתי לאחרונה הוחלף ? אולי יש שם לכלוך שמפריע ובטורים גבוהים הרכב מצליח להחזיק עצמו אבל ברגע שאתה מוריד את הרגל, הוא מפריע לזרימה ?

azora
17-08-09, 00:34
אני מקפיץ את השירשור.
לאחרונה סובל מאותן בעיות.
סמו 96 מוזרק.

רעיונות מישהו?
(הרכב עבר החלפות פילטרים וכו' וכו' וכו' לפני זמן לא רב, 3000 ק"מ)

Zuki-Land
19-08-09, 00:46
אני מקפיץ את השירשור.
לאחרונה סובל מאותן בעיות.
סמו 96 מוזרק.

רעיונות מישהו?
(הרכב עבר החלפות פילטרים וכו' וכו' וכו' לפני זמן לא רב, 3000 ק"מ)

אהלן
בתור התחלה אני לא יכול לתת לך עצה יותר טובה ממה שחנן נתן בתחילת השירשור
ברוב המקרים זאת בעיה של פיח בבית מצערת

ליאור

putzman
19-08-09, 05:13
מתי לאחרונה החלפת את החלקי הצתה... פלאגים.. חוטי הצתה... מכסה מפלג או רוטור מפלג... אולי זה בכלל המפלג קומפלט או הכויל... אצלי זה היה רק הפלאגים... לך למורי... המלצה חמה חמה... באמת, הוא סוג של גאון סמוראים.

azora
19-08-09, 11:35
אהלן
בתור התחלה אני לא יכול לתת לך עצה יותר טובה ממה שחנן נתן בתחילת השירשור
ברוב המקרים זאת בעיה של פיח בבית מצערת

ליאור

היום בבוקר, הוברש ונוקה. האוטו מתייצב על 800 כמו בובה.
לפעמים יש קפיצות בעיקר במשחקים ברוורס,אבל 95% מהזמן מגרגר כמו חתול.

תודה. 3>

azora
19-08-09, 20:14
היום בבוקר, הוברש ונוקה. האוטו מתייצב על 800 כמו בובה.
לפעמים יש קפיצות בעיקר במשחקים ברוורס,אבל 95% מהזמן מגרגר כמו חתול.

תודה. 3>

עדכון לאחר מספר בדיקות ויום של נסיעות.
לאחר הניקוי, הסל"ד תפקד טיפ -טופ. לאחר העבודה בנסיעה הביתה, כבר לא...

בדקות הראשונות לאחר ההתנעה, אין שום בעיה (עד ייצוב מד הטמפ' והסל"ד)
לאחר מכן, במצב עמידה (לפני הנסיעה וברמזורים) מד הסל"ד מקפץ קלות בין 700-800 + רעידות קלות של האוטו.

במעבר מראשון ומשני - כשאני משהה את הרגל על הקלאץ' / מעביר לניוטרל, הסל"ד צונח עד 100-200-300, האוטו כמעט ונכבה.
משלישי - הסל"ד משחק קלות.
מרביעי, חמישי - הסל"ד חוזר ל-800 בול!
מרוורס, יותר גרוע מאשר הילוך ראשון.

רעיון מישהו?

גלדיאטור
19-08-09, 21:15
בתור התחלה, קח מברשת שיניים וספריי לניקוי מאיידים, ונקה ביסודיות את בית המצערת מבפנים ואת הפרפר שבפנים, וכן בדוק ונקה את שסתום\חריר הPCV. זה פותר אחוז גבוה מהבעיות שזה הסימפטום שלהן.
אם זה לא יפתור, כנראה תצטרך לנקות מנוע הצעדים, אם הרכב מצויד בכזה.

שים לב לא להגזים עם כמות הספריי, ומדי פעם במהלך הניקוי הנע את המנוע, כדי לשרוף את עודפי הספריי ולמנוע בכך סיכון של נעילה הידרוסטטית.

מה זה שסתום חריר הפיסיבי

צביקה קרבורטור
19-08-09, 21:53
מה זה שסתום חריר הפיסיבי

שלום רב !
ראה מה חיפוש יכול לעשות:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=133925

בברכה
צביקה

azora
08-09-09, 10:56
עדכון...
לא היה לי הרבה זמן להתעסק עם הרכב, כך שאת הבעיה עדיין לא פתרתי תחלוטין.

כמו שהזכרתי מקודם את הבית מצערת ניקיתי עם מברשת שיניים + ספריי קרבורטור (כהמלצת ליאור). את הצינור המוביל לPCV ניקיתי גם כן, את הPCV עצמו לא הצלחתי לשלוף, ולאחר מספר נסיונות בשל רצון מוגבר לא לשבור כלום, הפסקתי לנסות (מורי צפה ביקור בנושא..)
עברתי על כמעט כל הצינורות, לא ראיתי בעיה באף אחד.
בהנתן סיכוי קלוש שהבעיה הנה מער' החשמל ניקיתי את כל מחברי הכויל, ואת חבקי המצבר לגמרי. לאחר הניקוי הנ"ל הסל"ד התייצב על 800 (רוב הזמן) והרעידות פסקו, אבל צניחת הסל"ד בהעברת ההילוכים עדיין קיימת.

מכיון שהבעיה לא נפתרה עדיין, המלצת היום ממורי הנה ניקוי ככלי של בית המצערת :twisted:.
לאור העובדה שהידע שלי במכונאות לא מושלם, וכמות האנשים שסובלת / סבלה מהבעיה. אני מחפש מישהו שסובל מהבעיה או שסתם רוצה לעזור לי בפירוק וניקוי בית המצערת (גם יותר מאחד יהיה נחמד :) ) , ועל הדרך להעלות פרוייקט מצולם.

כמו כן, אשמח לכל עצה בנושא מהמומחים וכל אותם אנשים שסבלו מהבעיה ופתרו זאת בדרך זו או אחרת.

מי מרים את הכפפה? :rolleyes:

azora
22-09-09, 14:04
חשבתי שהרבה יותר אנשים ישמחו לפרק חלקים ברכב (במיוחד אם זה לא הרכב שלהם :rolleyes:)

בכל מקרה, עדכון למען הדורות הבאים:
* פתירת הבעיה נעשתה ע"י ניקוי בית המצערת בעזרת ספריי קרבורטור ומברשת שיניים. לא להתיז לבתוכו סתם כך אלא על המברשת ולשפשף קלות, לנקות את הליכלוך מהמברשת וחוזר חלילה עד נקיון אופטימלי. ותודה לליאור מזוקי-לנד

* ניקוי נשם ה-pcv ע"י התזרת ספריי קרבורטור עוד ועוד, עוד ועוד עד שלא נוזל יותר שום שחור.
ותודה לצביקה קרבורטורים + למורי על הכלים.

*איפוס מחשב הרכב ע"י ניתוק המצבר לכ 15-20 דקות (הדעות חלוקות לגבי כמה זמן צריך, אני פשוט ניתקתי וחזרתי לאחר כמה זמן).

המצב היום: סרק יציב לגמרי, האוטו לא רועד (חוץ ממתי שקר לו או לפני מעלה אימתני), ומיותר לציין שאין צניחת סל"ד במעבר בין הילוכים.

שנה טובה לכולם.

יונתןמצפה
22-09-09, 15:17
חשבתי שהרבה יותר אנשים ישמחו לפרק חלקים ברכב (במיוחד אם זה לא הרכב שלהם :rolleyes:)

בכל מקרה, עדכון למען הדורות הבאים:
* פתירת הבעיה נעשתה ע"י ניקוי בית המצערת בעזרת ספריי קרבורטור ומברשת שיניים. לא להתיז לבתוכו סתם כך אלא על המברשת ולשפשף קלות, לנקות את הליכלוך מהמברשת וחוזר חלילה עד נקיון אופטימלי. ותודה לליאור מזוקי-לנד

* ניקוי נשם ה-pcv ע"י התזרת ספריי קרבורטור עוד ועוד, עוד ועוד עד שלא נוזל יותר שום שחור.
ותודה לצביקה קרבורטורים + למורי על הכלים.

*איפוס מחשב הרכב ע"י ניתוק המצבר לכ 15-20 דקות (הדעות חלוקות לגבי כמה זמן צריך, אני פשוט ניתקתי וחזרתי לאחר כמה זמן).

המצב היום: סרק יציב לגמרי, האוטו לא רועד (חוץ ממתי שקר לו או לפני מעלה אימתני), ומיותר לציין שאין צניחת סל"ד במעבר בין הילוכים.

שנה טובה לכולם.

ןמה עם הפרוייקט המצולם...?

azora
23-09-09, 11:03
ןמה עם הפרוייקט המצולם...?
לא היה צורך לפרק את כל הבית מצערת, אז בסוף לא צילמתי.
אם אתה ממש רוצה, אני יכול לבצע "שוב" ולצלם.

Itai55
08-10-09, 12:55
לא היה צורך לפרק את כל הבית מצערת, אז בסוף לא צילמתי.
אם אתה ממש רוצה, אני יכול לבצע "שוב" ולצלם.

אם אתה יכול רק לצלם את בית המצערת ולהסביר איך פרקת ומה בערך עשית זה יהיה מעולה

azora
08-10-09, 13:25
אם אתה יכול רק לצלם את בית המצערת ולהסביר איך פרקת ומה בערך עשית זה יהיה מעולה

אני אנסה לפרסם את כל התהליך הקצרצר + תמונות מיד כשאתפנה לאחר הגשת הסמינריונים. (אם אתה רואה שלאחר ה-18.10 עדיין לא פירסמתי משהו מסודר, שלח לי הודעה פרטית לגבי זה)

-->